Jak i po co używać młynka do konopi

Młynki są kluczowe wśród akcesoriów do marihuany. Od zapewniania przyjemniejszego palenia do ułatwiania noszenia marihuany - jest wiele powodów, dla których młynki zasługują na miejsce w Twoim arsenale. Wielu palaczy może się zawahać zobaczywszy ich cenę, ale jeśli jesteś regularnym konsumentem konopi to przekonasz się, że to opłacalna inwestycja. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, zanim kupisz młynek.

PO CO W OGÓLE MIELIĆ ZIOŁO?

Mielenie zioła przed paleniem albo waporyzacją uczyni je łatwiejszym w paleniu. Przekonasz się również, że zmielenie konopi ułatwi jej noszenie i będzie przyjemniejsza podczas palenia.

Zmielone zioło jest najczęściej mniej cierpkie, ponieważ pali się bardziej równomiernie. W przeciwieństwie do całych pąków, których kształt może wpłynąć na płynność wytwarzanego dymu, mielone zioło będzie się spalać czysto i równo. Jeśli chodzi o jointy, to oznacza możliwość kręcenia zbitych, gładkich jointów, które dobrze się palą. W przypadku bonga, stosowanie zmielonego zioła pozwoli uniknąć nieprzewidywalnych buchów i zapchania cybucha.

Co więcej, mielenie zioła przed użyciem ograniczy jego kontakt z Twoimi rękami. Dzięki temu trichomy i cenne kannabinoidy zawarte w konopiach nie zostaną uszkodzone. W ten sposób korzystanie z młynka pomoże zachować jakość i moc Twoich pąków. Zamiast tracić trichomy, dobry młynek pozwoli Ci zachować je do przyszłego wykorzystania.

PO CO W OGÓLE MIELIĆ ZIOŁO?

KRYSZTAŁKI KIEFU

Kief to określenie na piękne trichomy i kannabidoidy, które zbierają się w dolnej komorze albo na ściankach Twojego młynka. Kief jest o wiele mocniejszy i czystszy od zwyczajnych pąków. Ciesz się nim odpowiedzialnie, ponieważ intensywność haju może Cię zaskoczyć.

Kryształki kiefu można dodawać do bonga, waporyzować w większości waporyzerów albo dodawać do jointów lub blantów. Można je również dodawać do potraw, po wcześniejszej dekarboksylacji. Jeśli rozważasz kupno młynka, warto zdecydować się na taki z komorą na kief.

LEPIEJ SMAKUJĄCE ZIOŁO

Palenie lub waporyzacja mielonego zioła naprawdę wyciąga naturalne smaki zawartych terpenów. Kiedy otwierasz główną komorę Twojego młynka, możesz oczekiwać, że naturalny zapach odmiany Tobą zawładnie. Podczas, gdy niektórych interesuje tylko to, żeby się upalić, to dla wielu osób lepszy smak mielonych topów uczyni palenie o wiele przyjemniejszym.

ŁATWY TRANSPORT

Noszenie konopi w małym młynku może być całkiem wygodne. Większość metalowych młynków ma magnetyczne zamknięcie, dzięki czemu Twoje pąki są bezpiecznie schowane, nawet podczas transportu. Ponadto, dobrze wykonany młynek pomoże Ci lepiej radzić sobie z zapachami, które mogłyby okazać się kłopotliwe. Ilość konopi, które może pomieścić Twój młynek na raz może Cię zaskoczyć.

JAKIE SĄ RODZAJE MŁYNKÓW?

Młynki mogą się różnić kształtem, rozmiarem, ceną i funkcjonalnością. To, jaki wybierzesz grinder zależy od Twoich potrzeb i budżetu. Dla osób szukających maksymalnej przenośności za rozsądną cenę, mały, dwu-komorowy młynek może być najlepszy. Za to szukający mocy i szybkości niech lepiej zainwestują w młynek elektryczny.

MŁYNEK ELEKTRYCZNY

Młynki elektryczne są super wygodne, ponieważ odwalają cała ciężką pracę za Ciebie. Główną wadą elektrycznych młynków jest ich zapotrzebowanie na moc. O ile nie masz młynka na baterie, to do jego użycia będziesz potrzebować kontaktu. Młynki elektryczne mają również tendencję do przesady, zamieniając Twoje zioło na pył w czasie mielenia. Z powodu tych minusów modele elektryczne są mniej popularne wśród palaczy. Jeśli nie musisz mielić dużej ilości pąków i to szybko, to najprawdopodobniej powinieneś trzymać się manualnych młynków.

Młynek Elektryczny

DWUCZĘŚCIOWY MŁYNEK Z JEDNĄ KOMORĄ

To najbardziej podstawowy typ młynka, jaki możesz znaleźć. Ten dwuczęściowy młynek to właśnie to - dwie części, które zamykają się i mielą Twoje zioło w jednej komorze. W środku każda część powinna być pokryta ostrymi ząbkami. Ten rodzaj młynka nie ma komory na zbieranie kiefu. Zamiast tego, kief miesza się z mielonym ziołem albo przylepia się do ścianek komory.

Z powodu swojej prostoty dwuczęściowe młynki należą do tych tańszych. Co więcej, tego rodzaju młynki są wykonywane z różnych materiałów, w tym drewna, plastiku i metalu. Plastikowe i drewniane młynki mogą być tańsze, ale metalowe są o wiele bardziej wytrzymałe.

Dwuczęściowy Młynek Z Jedną Komorą

CZTEROCZĘŚCIOWE MŁYNKI Z TRZEMA KOMORAMI

Tego rodzaju młynki są najbardziej popularne wśród regularnych palaczy. Chociaż mogą być trochę droższe od prostszych, dwuczęściowych młynków, to ich większa funkcjonalność jest tego warta. Młynek tego typu ma trzy komory: jedną na zioło do zmielenia, drugą na zmielone zioło i trzecią na zbieranie kiefu. Już sam pojemniczek na kryształki jest wart dodatkowego wydatku. Zapas kiefu naprawdę może się przydać w czarną godzinę, kiedy skończą Ci się zapasy. Tego rodzaju młynki są najczęściej wykonane z metalu, dla większej wytrzymałości.

Czteroczęściowe Młynki Z Trzema Komorami

MŁYNKI-KARTY

Młynki przypominające karty są raczej rzadkie. Chociaż są łatwe w przechowywaniu i noszeniu, to robią też większy bałagan. Młynki-karty są zbudowane podobnie do tarki. Są zrobione z jednego kawałka metalu z wieloma małymi dziurkami albo cienką siateczkę, do mielenia. Młynki-karty są bardzo tanie i opłacalne.

Młynki-karty

A TY JAK UŻYWASZ MŁYNKA?

Dwuczęściowe i czteroczęściowe mogą być używane poprawnie przy pomocy kilku prostych kroków.

1. OTWÓRZ POKRYWKĘ MŁYNKA

To powinno dać Ci dostęp do głównej komory, co pozwoli na włożenie pąków. Większe topy, które nie chcą wejść rozdziel palcami. Upewnij się, że nie umieszczasz niczego pośrodku komory. Tutaj młynek obraca się wokół własnej osi, a w przypadku metalowych młynków często znajduje się tu magnes, który trzyma mocno pokrywkę. Wszystko umieszczone pośrodku nie zostanie zmielone.

2. NAŁÓŻ POKRYWKĘ I MIEL

Po umieszczeniu pąków na miejscu, nałóż pokrywkę. Dociśnij ją, żeby szczelnie ją zamknąć, w razie potrzeby lekko obracając. Przekręć pokrywkę o około 10 do 15 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zanim zaczniesz naciskać. Puknij w boki i górę młynka parę razy podczas mielenia i po skończeniu, żeby upewnić się, że wszystko zostało zmielone.

3. ODKRĘĆ POKRYWKĘ I CIESZ SIĘ ZIOŁEM

Po zmieleniu, delikatnie odkręć pokrywkę Twojego młynka. Bądź delikatny, gdyż zmielone konopie mogą wypaść z Twojego młynka, ponieważ przylepiły się do pokrywki albo młynek był nierówno trzymany. Teraz po prostu załaduj swoje zmielone konopie do jointa albo fajki i naciesz się nimi!

4. ZBIERZ SWOJE KRYSZTAŁKI KIEFU

Nie zapomnij, żeby wykorzystać te drogocenne kryształki kiefu! Po zmieleniu kilku gramów konopi prawdopodobnie będziesz miał wystarczająco dużo kiefu na całe bongo. Do skrobania kiefu możesz zrobić sobie małe narzędzie z kawałka papieru albo, co lepsze, bardzo cienkiego kartonu. Specjalistyczne przyrządy do skrobania są dostępne do kupienia, a może nawet będą dołączone do Twojego młynka.

CZYSZCZENIE MŁYNKA

Ważnym jest, aby czyścić młynek, żeby zapewnić jego poprawną pracę. Ponadto, porządne czyszczenie może przynieść Ci nagrodę, w postaci topa lub kiefu, który mógł gdzieś się przykleić. Zbyt duże nawarstwienie żywicznego osadu może utrudnić korzystanie z młynka, w końcu doprowadzając do całkowitego zalepienia.

Jest kilka technik, które pomogą Ci wyczyścić Twój młynek jak najefektywniej. Używanie małej, delikatnej szczoteczki do zębów do wydłubywania z trudno dostępnych miejsc zapewni dokładniejsze wyczyszczenie. Jeśli to nie podziała, młynek można zanurzyć w izopropanolu, soli i ciepłej wodzie na kilka minut przed czyszczeniem. Dodatkowo nacieranie kłopotliwych miejsc mieszanką izopropanolu i soli rozwiąże większość problemów. Na koniec zamrożenie Twojego młynka przed oczyszczaniem może pomóc Ci oderwać te uparte bryłki żywicy.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.