Kiełkowanie

Pora wystartować z pakietami nasion i zabrać się do pracy. W jaki sposób najlepiej zabrać się do pracy, aby te małe, delikatne nasiona rozwinęły się bez problemów do małych roślinek? Istnieje wiele różnych metod, ale każdy ma swoją ulubioną szczególną metodę. Czego potrzebujesz do wykiełkowania nasion, aby zrobić to z powodzeniem?

Trzy słowa kluczowe to ciepło, wilgoć i ciemność. Kiedy wystawiamy nasiona na działanie wilgoci, to mały korzeń, który jest zwinięty wewnątrz nasionka wyrusza w poszukiwaniu więcej wilgoci. Ponieważ pierwiastek ten szybko się powiększa, skorupka nasionka szybko pęka. Pierwszy kiełek pojawiający się kiełek jest delikatny. Jest mały, ale ma silne ambicje, aby rosnąć tak szybko, jak to możliwe, aby osiągnąć postać drzewka konopi. Wzrostu nasionka konopi nie można lekceważyć. Nasiona rozwijają się bardzo szybko, w ciągu zaledwie 12-36 godzin w wilgotnym środowisku pojawi się korzeń.

Metoda „Kuchenny ręcznik”

Jedną z najbardziej powszechnych metod kiełkowania nasion jest metoda wilgotnego papieru kuchennego lub wacików. Kładziemy nasiona na wilgotny kawałek chłonnego papieru lub wełny. Dzięki wilgoci utrzymującej się w papierze kuchennym jest to dość łatwe, wystarczy upewnić się, że nasiona otrzymują stały dopływ wilgoci.

Jak kiełkują rośliny konopi

Jeśli papier kuchenny jest zbyt suchy wystarczy dodać kroplę więcej, aby zwiększyć wilgotność niemal natychmiast. Ważne jest, aby zachować nasiona wilgotne, ale nie mokre. Kiedy nasiona są mokre, a korzonek nie szuka większej ilości wody, rozwija się wolniej. Posiada wtedy wszystko, co jest mu niezbędne. Utrzymywanie zbyt suchego podłoża grozi obumarciem kiełka. Metoda ta jest trudna, ponieważ papier kuchenny jest zawsze albo zbyt wilgotny lub zbyt suchy. Ponadto metoda ta nie jest zbyt dobra, ponieważ niektórzy początkujący mogą zabić kilka nasion w tym procesie.

Bezpośrednio w pożywce

Drugą metodą kiełkowania jest umieszczenie nasion od razu w zamierzonym środowisku. Nasiona najpierw moczymy w wodzie z domieszką stymulatora korzeni na kilka godzin. Po namoczeniu nasion wkładamy je prosto w glebę lub kokos. Nasiona wkładamy 5-10 milimetrów w głąb podłoża.Jeżeli nie posadzisz nasion zbyt głęboko może szybko pojawić się mała roślinka. Innym powodem, aby nie sadzić nasion głębiej jest niebezpieczeństwo, że pozostanie zbyt długo w wilgotnym medium i nasiona mogą zacząć gnić.

Jak kiełkują rośliny konopi

Górna powierzchnia podłoża wysycha najszybciej i dlatego musimy dbać, aby utrzymać wilgoć. "Wilgotny" oznacza tutaj, że będziemy czekać, aż górna warstwa wyschnie, a kiedy już to się dzieje, dać mu więcej wody lub stymulator korzenia. Innymi słowy, nie dajemy do medium więcej wody, jeśli jest jeszcze mokra. Jeśli to zrobisz, będziesz utrzymywać wilgotność większą niż potrzeba i nasiona mogą zgnić.

Niektórzy ludzie wybierają tę metodę, ponieważ powoduje minimum stresu dla nasion i kiełek może zanurkować prosto do podłoża i zacząć rozwijać się. Niezdarni plantatorzy mogą uszkodzić kiełek podczas sadzenia, gdy używają metody papieru kuchennego. Najlepszym sposobem sadzenia kiełkujących nasion jest zrobienie małego otwóru palcem. Miejsce na nasiona namocz lekko wodą, szybko włóż nasionko do otworu. Ziemia jest wtedy wystarczająco wilgotna i jest to bezpieczne dla kiełka. Następnie naciśnij nasionko delikatnie do gleby i pokryj cienką warstwą gleby. Na koniec dodaj jeszcze niewielką ilość wody (10 ml). Tym sposobem nasionko może zakotwiczyć się w glebie. Nie dawaj zbyt dużo wody, jeśli to zrobisz, ryzykujesz osadzenie nasion zbyt głęboko i znowu narażasz je na ryzyko gnicia.

Kostka wełny mineralnej

Nie zapominaj, że w metodach stosowanych powyżej temperatury odgrywają bardzo ważną rolę w sukcesie kiełkowania. Idealna temperatura oscyluje pomiędzy 20 - 25 stopni. Postaraj się znaleźć sposób, aby zachować stałą temperaturę powyżej 20 stopni. Można to zrobić za pomocą maty ocieplającej, którą można podłączyć do sieci i utrzymywać stałą temperaturę 20-22 stopni. Jest to tani i skuteczny sposób na utrzymanie swoich nasion w odpowiedniej temperaturze. Polecam używanie ocieplacza np. Bionair umieszczonego w małej szafce. Matę ocieplającą można zaprogramować np. na 25 stopni i umieścić wewnątrz szafki, powoduje to o wiele mniej pracy, aby zachować odpowiednią temperaturę. Wewnątrz szafy utworzysz mini tropikalny klimat. Innym skutecznym i łatwym sposobem jest kostka z wełny mineralnej.

Kiełbik Marihuana roślin w ziemi

Kładziemy nasionko w środku kostki i moczymy je wodą wymieszaną z stymulatorem korzenia. Teraz trzymamy mokre kostki wełny mineralnej z nasionami w plastikowej tacce z pokrywką. Taka pokrywka zapewnia odpowiednią wilgotność powietrza, więc nie ma powodu dodawać więcej wody do czasu pojawienia się sadzonek. Następnie umieszczamy tacę w szafie z podgrzewaczem w odpowiedniej temperaturze, która jest kontrolowana automatycznie. W ciągu jednego lub dwóch dni nasiona wykiełkują. Po czterech dniach będziesz miał sadzonki o wysokości kilku centymetrów.

Światło

Bardzo ważne jest teraz zapewnić sadzonkom wystarczająco dużo światła. Ale podczas kiełkowania sadzonki najlepiej trzymać w ciemnym otoczeniu. Gdy tylko wyłonią się spod ziemi należy zapewnić im jak najwięcej światła, jak to możliwe.

Weed roślin kapusty w kamiennych bloków wełny

Tym sposobem rozwiną się tak szybko, jak to możliwe w duże krzaki konopi. Kiedy sadzonki osiągną 4-5 centymetrów przesadź je do docelowych doniczek. Jeżeli używasz kostek z wełny mineralnej to przesadzanie jest łatwe i bezpieczne dla sadzonek. Kostki z wełny mineralnej z kiełkującymi sadzonkami, mogą być wprowadzane bezpośrednio do miejsca docelowego.

Dobry start jest cenniejszy niż złoto!

Jesteśmy teraz na kilka dni przed następną fazą wzrostu i dzięki jednej z powyższych metod mamy kilka sadzonek. Nie należy się spodziewać 100% wykiełkowanych nasion, nasiona to wciąż żywe organizmy, a czasami zdarza się kilka martwych nasion. Zawsze wychodź z założenia, że kilka nasion odpadnie w fazie kiełkowania i weź kilka dodatkowych więcej niż zamierzasz użyć. Jeśli wszystko wyjdzie, tym lepiej! Małe sadzonki będą teraz rozwijać się w piękne zielone panienki tak szybko, jak to możliwe. Umieszczając je pod lampą HPS będą miały dostarczone tyle światła ile potrzebują, a więc energii do szybkiego wzrostu.

W pierwszym tygodniu będzie się wydawać, że niewiele się dzieje, ponieważ rośliny wciąż mają bardzo mało liści i nie rozbudowany system korzeniowy. Wraz z upływem czasu na roślinie będzie pojawiać się coraz więcej liści i w każdym przypadku będą to coraz większe i większe przyrosty. Proces ten jest porównywalny do starej lokomotywy, która powoli zaczyna ruszać by w końcu osiągnąć pełną prędkość. Liście rośliny są jak panele słoneczne i im ich jest więcej ma ona więcej energii, dzięki której zwiększy tempo wzrostu. W późniejszej fazie można niemal zobaczyć zmiany z dnia na dzień, z widocznym wzrostem.

Najlepsze rośliny konopi

To jest bardzo ważne, aby w tej fazie początkowej zapewnić im wystarczającą ilość światła, ciepła i wilgoci. Utrzymując wysoki poziom wilgoci rośliny mogą łatwiej rozwijać kolejne piętra liści. Możemy podnieść poziom wilgotności powietrza, zmniejszając tempo wentylacji, albo nawet wyłączyć ją w pierwszych tygodniach. Możemy także używać nawilżacza powietrza. Szybko rosnące rośliny używają coraz więcej wody, więc ich zapotrzebowanie na podlewanie staje się większe. Zużyta woda paruje z ich liści i trafia prosto do miejsca uprawy, więc to automatycznie utrzymuje wysoką wilgotność powietrza.

W przeciwieństwie do uprawy z klonów, nie trzeba umieszczać lampy zbyt wysoko nad roślinami. Rośliną uprawianym na nasiona można zwiększyć natężenie światła niż ma to się w przypadku świeżo krojonego klonu żeńskich konopi indyjskich. Roślinka z nasionka otrzyma w naturze pełną siłę słońca i dostosuje się do warunków. Prawdopodobnie czytałeś wszędzie o konieczności trzymania lampy wiszącej, co najmniej 60 centymetrów nad swoimi roślinami, gdy zaczyna się uprawę, jednakże potem mówili o klonach i roślinach nie wysadzanych z nasion.

Nawożenie

Więc kiedy zachodzi potrzeba nawożenia? To zależy od środowiska, w którym rosną nasze pociechy. Jednakże na pewno nie w pierwszych dniach, niezależnie od nośnika w jakim są posadzone rośliny. Jeśli rosną w glebie, to wystarczające składniki odżywcze są w niej przez co najmniej dwa tygodnie. Kokos ze swej natury nie zawiera żadnych substancji odżywczych i po tygodniu trzeba będzie rozpocząć nawożenie roślin. Jest to bardzo proste do zauważenia, wystarczy obserwować rośliny i podawać im wtedy, kiedy będą tego potrzebować. Po krótkim okresie zielone liście zmienią odcień na jaśniejszy, mówią nam przez to, że potrzebują więcej składników odżywczych w medium, możemy prosić trochę więcej?

Jako początkujący prawdopodobnie nie zauważysz tej subtelnej wskazówki, a jeśli zbyt długo będziesz czekać, możesz zobaczyć jak rośliny zaczynają żółknąć. To naprawdę nie jest nic poważnego i nie wykończy rośliny. Roślina pokazuje wyraźnie, że ma niedobór składników odżywczych.

Najlepsze rośliny marihuany

Niedobór azotu jest jednym z najważniejszych elementów kształtujących dobry rozwój rośliny. Poprzez odpowiednie nawożenie rośliny, widać jak szybko żółte liście wracają do zdrowej zieleni. Niedobór usunięto i roślina uzupełnia swoje liście we wszystkie niezbędne materiały. W zależności od deficytu nawozu, powrót do normy może zająć cały dzień lub tylko kilka godzin.

Zaczynając uprawę konopi nie musisz od razu próbować najtrudniejszych metod. Najlepiej zacząć swój pierwszy raz od uprawy w glebie, aby poznać lepiej rośliny. Oznacza to, że nie musisz zaczynać karmienia od samego początku w ciągu pierwszych kilku tygodni. Masz przez to mniejsze szanse na popełnienie błędu. Okres wzrostu, w którym obecnie znajduje się roślina wymaga ustawienia lamp na 18 godzin światła oraz sześć godzin nocy. Schemat ten odpowiada najdłuższemu dniu w roku, czyli 21 czerwca. Zwykle jest to najbardziej słoneczny dzień. Pozwalamy w ten sposób myśleć roślinie, że każdy dzień jest najdłuższy, najbardziej słoneczny w roku.

Radość z własnej roślinki

W pierwszych tygodniach, gdy rośliny szczęśliwie rozwijają się w swoich doniczkach lub wannach pełnych mieszanki ziemi, nie ma wiele do roboty. Z wyjątkiem podziwiania widoku. Podczas gdy w pierwszym tygodniu będzie można podziwiać, jak mały postęp jest wykonany, od drugiego tygodnia będziesz zadawać sobie pytanie, w jaki sposób mogą rozwijać tak cholernie szybko. Sztuka uprawy składa się głównie z uwagi poświęconej roślinie, a więc wiąże się z spędzaniem czas z nimi. Śledź ich rozwój z ostrożnością - zwłaszcza za pierwszym razem. Nie możesz przegapić, jak to malutkie nasionko wykiełkuje i szybko przekształci się w kwitnący busz konopi, który jest najlepszym narkotykiem, jaki kiedykolwiek zaciągnąłeś w płuca! Swojej roboty skręty!

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.