By Steven Voser

Kontrola jakości nasion marihuany

Kontrola jakości nasion marihuany

Każde nasiono marihuany zawiera życie nowej rośliny konopi. I podczas gdy w naturze konopie doskonale rosną i się rozmnażają, banki nasion, takie jak nasz, poświęcają się krzyżowaniu specyficznych cech roślin konopi, aby dać hodowcom dostęp do bardziej wyrafinowanych, stabilnych i jednolitych nasion.

W RQS bardzo poważnie podchodzimy do naszej pracy jako banku nasion. Wierzymy, że hodowcy konopi, podobnie jak rolnicy i ogrodnicy, zasługują na dostęp do niezawodnej, stabilnej genetyki, która zapewni zdrowe plony i wysokiej jakości zbiory. Oprócz hodowli coraz bardziej wyrafinowanych odmian konopi, jednym ze sposobów, w jaki staramy się wspierać hodowców cannabis, jest stosowanie rygorystycznych środków kontroli jakości nasion.

Poniżej przyjrzymy się kontroli jakości nasion konopi. Wytłumaczymy, z czym się ona wiąże oraz w jaki sposób wykorzystujemy unikalny pięcioetapowy proces, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość naszych nasion.

Video id: 673601992

Żywotność nasion: co to oznacza i dlaczego jest tak ważna?

Żywotność danego nasiona odnosi się do tego, jak skutecznie kiełkuje i do zdrowia siewek, które produkuje. Nasiona o wysokiej żywotności powinny łatwo i szybko kiełkować i produkować mocne siewki o zdrowych korzeniach oraz dużej sile wzrostu. Etiolacja (długie, słabe łodygi) i powolny, stagnacyjny wzrost są oznakami nasion o niskiej żywotności.

Pomiar wigoru i żywotności nasion jest niezwykle ważny i już odgrywa kluczową rolę w rolnictwie. W ten sposób rolnicy są w stanie stale hodować rośliny, które szybko produkują jednolite, mocne siewki, a następnie wydajne rośliny. Niestety przemysł konopny nadal nadrabia zaległości w tej dziedzinie, które są spowodowane historycznie nielegalnym charakterem roślin cannabis.

Kontrola jakości: w jaki sposób firmy zajmujące się nasionami konopi mogą zapewnić jakość swoich nasion?

Kontrola jakości nasion odnosi się do procesów stosowanych przez firmy w celu zapewnienia żywotności ich nasion. Chociaż każda firma ma własne podejście do kontroli jakości, większość koncentruje się na testowaniu następujących elementów:

✔️ siła kiełkowania partii nasion (tj. ile nasion skutecznie kiełkuje),
✔️ czas kiełkowania każdej partii (tj. ile czasu zajmuje wykiełkowanie nasion),
✔️ siła siewek i ich odporność na szkodniki i choroby,
✔️ jednorodność roślin po zakończeniu fazy siewki.

Krótko mówiąc, banki nasion mierzą wyżej wymienione zmienne, aby zapewnić nasiona stabilne genetycznie, które wykazują wyjątkową żywotność oraz są wolne od szkodników i chorób przenoszonych przez nasiona.

Ponownie, ze względu na prawie 100-letnią kryminalizację konopi indyjskich, branża nadal pozostaje w tyle za głównym sektorem rolniczym, jeśli chodzi o kontrolę jakości nasion. Niemniej jednak firmy zajmujące się nasionami konopi, takie jak my i kilka innych, nieustannie pracują nad wypełnieniem luki i oferowaniem nasion marihuany o tej samej sile i jakości jak nasiona innych, legalnych roślin.

W RQS stosujemy rygorystyczne środki kontroli jakości w celu przetestowania każdej partii nasion (pełny opis naszego procesu kontroli jakości znajduje się poniżej). Podążając za tym procesem i stale go udoskonalając, chcemy:

✔️ zapewnić czystość genetyczną i jednolitość naszych odmian;
✔️ upewnić się, że nasze odmiany są odporne na niekorzystne warunki wzrostu, szkodniki i patogeny;
✔️ produkować jak najbardziej żywotne, pełne wigoru nasiona;
✔️ kontynuować produkcję wydajnych odmian.

Proces kontroli jakości Royal Queen Seeds: krok po kroku

Podczas gdy wiele firm zajmujących się nasionami konopi twierdzi, że testuje swoje nasiona, faktyczne procesy, których używają, oraz rygorystyczność stosowanych przez nich środków mogą się znacznie od siebie różnić.

Poniżej przedstawimy nasz wyjątkowy, pięciostopniowy proces kontroli jakości. Wykorzystujemy ten proces do testowania każdej partii nasion przed sprzedażą, co gwarantuje najwyższą jakość produktu końcowego i pełną przejrzystość. Głęboko wierzymy w to, że ten rygorystyczny proces pomaga nam utrzymać i pozyskiwać nowych klientów.

Krok 1: oczyszczanie

Pierwszym krokiem w naszym procesie kontroli jakości jest oczyszczanie zebranych i wysuszonych nasion konopi. Nasi eksperci używają sprzętu do oczyszczania powietrzem do oddzielania wszelkich resztek roślinnych (małych liści, łodyg i łusek nasion) oraz pustych, uszkodzonych lub martwych nasion z każdej partii. Z naszego doświadczenia wynika, że tego typu sprzęt daje najlepsze wyniki i pomaga uprościć resztę procesu kontroli jakości.

Proces kontroli jakości Royal Queen Seeds: krok po kroku

Krok 2: sortowanie

Po oczyszczeniu nasion konopi klasyfikujemy je według wielkości. W RQS używamy systemu sześciu sit do klasyfikacji rozmiaru naszych nasion i zagwarantowania spójnego produktu końcowego o jednolitym tempie kiełkowania i wzrostu. Ten proces pomaga nam również wyłapywać nasiona niskiej jakości na wczesnym etapie procesu, więc tylko nasiona najwyższej jakości trafiają na półki.

Proces kontroli jakości Royal Queen Seeds: krok po kroku

Krok 3: powlekanie nasion (rynek profesjonalny)

Powlekanie nasion to wyspecjalizowany proces skierowany na profesjonalny rynek uprawy konopi. Za pomocą specjalistycznego sprzętu nasiona są opryskiwane cienką warstwą mikroelementów, związków fitoaktywnych i środków przeciwgrzybiczych, aby zabezpieczyć je i zapewnić jak najwyższą siłę kiełkowania. Stosujemy również organiczne barwniki, aby wyraźnie odróżnić nasiona które przeszły przez ten proces.

Proces kontroli jakości Royal Queen Seeds: krok po kroku

Krok 4: suszenie (rynek profesjonalny)

Po pokryciu ochronną warstwą, nasze nasiona muszą zostać wysuszone. Robimy to w ściśle kontrolowanym środowisku, korzystając ze specjalistycznego systemu wentylacji, który wystawia nasiona na działanie przepływu powietrza w stałej temperaturze. Ponownie, pomaga to zachować zdrowie naszych nasion i zapewnić najlepszą możliwą siłę kiełkowania.

Proces kontroli jakości Royal Queen Seeds: krok po kroku

Krok 5: testowanie kiełkowania

Piątym i ostatnim krokiem naszego procesu kontroli jakości jest testowanie kiełkowania. Tutaj pobieramy nasiona z każdej partii i testujemy ich siłę oraz czas kiełkowania. Pozwala to na dalszą spójność i przejrzystość przed zapakowaniem i wysyłką nasion do klientów.

Proces kontroli jakości Royal Queen Seeds: krok po kroku

Zapewnienie jakości nasion konopi dziś i jutro

Konopie indyjskie to wytrzymałe rośliny, które rosną w każdych warunkach na całym świecie. I chociaż hodowcy od dawna pracują nad zachowaniem czystości genetycznej i jakości swoich odmian, uważamy, że jakość nasion konopi nigdy nie była tak ważna i osiągalna, jak dzisiaj. W miarę jak rządy zmieniają swoje stanowisko w sprawie zioła, liderzy w dziedzinie konopi torują drogę dla legalnej, regulowanej branży, w której silne, wysokiej jakości nasiona stanowią mocny fundament.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.