Zwykłe nasiona konopi kontra feminizowane i autokwitnące

Zwykłe nasiona konopi kontra feminizowane i autokwitnące

Kiedy chodzi o uprawę marihuany, to wszystko zaczyna się od nasion. W dzisiejszych czasach hodowcy mają ogromny wybór nasion konopi, które chcą zasadzić. Nasiona zwykłe, feminizowane oraz autokwitnące — wszystkie mają swoje wady i zalety. To, na które ostatecznie się zdecydujesz będzie pewnie zależeć od czynników takich jak Twój budżet, dostępna przestrzeń, Twoje doświadczenie, Twój czas oraz cierpliwość.

CO TO SĄ ZWYKŁE NASIONA?

Zwykłe nasiona są najczęściej szeroko dostępne oraz łatwe do znalezienia. Co więcej, prawie zawsze są tańsze od nasion feminizowanych i autokwitnących.

CZEMU POWINIENEŚ WYBRAĆ ZWYKŁE NASIONA?

Jeśli chcesz hodować odmiany konopi i uzyskiwać nowe nasiona, to będziesz potrzebować zwykłych nasion. Dostęp do męskich i żeńskich roślin jest potrzebny do krzyżowania oraz tworzenia nowych odmian.

Uprawianie ze zwykłych nasion da Ci wyczucie naturalnego cyklu rozwoju rośliny. Jeśli chcesz zostać doświadczonym hodowcą, to pójście na skróty poprzez używanie feminizowanych lub autokwitnących nasion nie jest właściwą drogą. Dzięki przejściu przez cały cykl lepiej zrozumiesz, czego roślina potrzebuje, żeby dobrze wyrosnąć.

Główną wadą używania zwykłych nasion jest możliwość, że mogą z nich powstać rośliny męskie. Zwykłe nasiona mają około 55–60% szans na wydanie żeńskiej rośliny, ale to tylko średnia. Jest całkowicie możliwym, że 75% lub więcej Twoich nasion będzie męskie. Ponieważ tylko żeńskie rośliny wytwarzają pąki zdatne do palenia, to kiełkowanie męskich nasion marnuje jedynie Twój czas i pieniądze. Rośliny męskie są natychmiast wyrzucane, żeby zapobiec zapyleniu żeńskich roślin w ich pobliżu, co zapobiegłoby powstawaniu pąków. Dlatego zwykłe nasiona to nie zawsze najlepszy wybór dla początkujących.

CO TO SĄ NASIONA FEMINIZOWANE?

Nasiona feminizowane to nasiona konopi, które na pewno wykiełkują w żeńskie rośliny. Sadzenie nasion feminizowanych zapobiega powstawaniu roślin męskich. Podczas gdy nasiona feminizowane mogą być droższe od zwykłych nasion, mogą zaoszczędzić Ci dużo pieniędzy i frustracji na dłuższą metę dzięki uniknięciu kiełkowania męskich roślin.

DLACZEGO POWINIENEŚ WYBRAĆ FEMINIZOWANE NASIONA?

Sadząc feminizowane nasiona pozbywasz się elementu niepewności w kiełkowaniu. To nie tylko zaoszczędzi Ci pieniądze, wydane na bezużyteczne nasiona, ale również czas, który byś poświęcił na kiełkowanie tych nasion oraz pozbywanie się męskich roślin, które by z nich powstały.

W przeciwieństwie do nasion autokwitnących, feminizowane nasiona wymagają zmiany cyklu światła, w celu wywołania kwitnienia. Ponadto, nie ma różnicy między roślinami żeńskimi wyrosłymi z nasion feminizowanych, a tymi ze zwykłych nasion. Nasiona feminizowane mogą rozwinąć się w rośliny odpowiednie do klonowania lub hodowania tak samo łatwo, jak te wyrastające ze zwykłych nasion.

DLACZEGO POWINIENEŚ WYBRAĆ FEMINIZOWANE NASIONA?

Główną wadą feminizowanych nasion jest ich cena. Możesz oczekiwać, że zawsze będą droższe od zwykłych nasion, ale biorąc pod uwagę fakt, że zapobiegają marnowaniu Twoich pieniędzy na męskie nasiona, to koniec końców mogą okazać się opłacalne.

Nasiona feminizowane są idealne dla hodowców szukających przewidywalnych, stałych upraw. Sadzenie roślin żeńskich zaoszczędzi Ci czasu i frustracji kiełkowania, identyfikowania i usuwania męskich roślin. Jeśli brakuje Ci czasu lub cierpliwości to nasiona feminizowane mogą być dobrym wyborem do Twojej uprawy.

Nasiona feminizowane nadają się idealnie, jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią. Kiełkowanie 10 zwykłych nasion, w celu otrzymania do 5 roślin żeńskich to marnowanie miejsca. Kiedy używasz feminizowanych nasion, każde nasiono, które wykiełkujesz rozwinie się w zdrową sinsemillę.

CO TO SĄ NASIONA AUTKOWITNĄCE?

Nasiona autokiwtnące dają konopie, które przechodzą do fazy kwitnienia bez potrzeby zmiany cyklu światła. W przeciwieństwie do nich, zwykłe i feminizowane nasiona wymagają konkretnych cykli światła, w celu poprawnego przejścia do poszczególnych faz. Jednakże te nasiona dokonują tej zmiany bez wysiłku, a do tego błyskawicznie, Większość roślin autokwitnących potrzebuje około 10 tygodni, by przejść od nasionka do zbiorów.

CZEMU POWINIENEŚ WYBRAĆ NASIONA AUTOKWITNĄCE?

Nasiona autokowitnące dają hodowcom maksimum wygody. Dzięki samodzielnemu kwitnieniu, te nasiona nie wymagają aż tyle uwagi ze strony hodowcy. Rośliny autokwitnące nie tylko przechodzą do poszczególnych faz same z siebie, ale również trudniej je uszkodzić przez zaniedbanie lub nieuwagę. To znaczy, że jeśli chodzi o łatwość i wygodę uprawy, to rośliny autokwitnące są właściwym wyborem.

Nasiona autokwitnące mogą być również korzystne ze względu na nieduże rozmiary rośliny, które z nich powstają. Autokwitnące rośliny najczęściej osiągają 30-60 cm wysokości, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na małych, kompaktowych przestrzeniach. Pomimo korzyści wynikających z ich rozmiaru, te rośliny prawdopodobnie dadzą mniejsze zbiory od okazów zwykłych lub feminizowanych.

Nasiona autokwitnące są uważane za najbardziej odporne na pleśń, szkodniki, choroby, mróz oraz zmiany temperatury lub wilgotności. Dlatego te rośliny są o wiele odpowiedniejsze dla niedoświadczonych hodowców albo takich, którzy chcą poświęcić minimum czasu i wysiłku uprawie (tzw. "uprawa na partyzanta").

Jest kwestią lekko sporną, czy rośliny autokwitnące są dobrymi kandydatami do przycinania lub trenowania. Główną kwestią przy metodach wysoce stresujących, takich jak topping, jest fakt, że rośliny potrzebują odpowiedniej ilości czasu, aby się przystosować po treningu. Dla roślin zależnych od cyklu światła, to po prostu oznacza pozostawianie ich w fazie wegetatywnej tydzień lub dwa dłużej. Przy autokwitnących nie ma na to czasu.

CZEMU POWINIENEŚ WYBRAĆ NASIONA AUTOKWITNĄCE?

Główną wadą odmian autokwitnących jest ich zawartość THC, która jest najczęściej niższa w porównaniu do zwykłych lub feminizowanych nasion. Hodowcy szukający niebotycznych poziomów THC powinni szukać gdzie indziej. Jednakże wiele wysokiej jakości okazów zawiera obecnie poziomy THC rzędu 20%+, co jest bardzo przyzwoitym rezultatem. Co więcej, odmiany autokwitnące znane są z osiągania naturalnie wyższej zawartości CBD, niż inne odmiany.

Jak nadmieniliśmy powyżej, z powodu ich mniejszych rozmiarów, odmiany autokwitnące dają mniejsze zbiory. Pomimo tych wad, te rośliny szybciej się zbiera – w niektórych przypadkach o wiele szybciej – w porównaniu do ich odpowiedników. To pozwala na wielokrotne zbiory w ciągu roku, jeśli zostaną odpowiednio rozłożone w czasie.

Tak jak nasiona feminizowane, nasiona autokwitnące są najczęściej droższe i czasem trudniejsze do znalezienia. Jednak dla hodowców chcących wykorzystać liczne zalety odmian autokwitnących dodatkowy koszt jest zdecydowanie tego wart. Powinieneś wziąć pod uwagę nasiona autokwitnące, jeśli chcesz zaoszczędzić sobie czasu i wysiłku przy uprawie. Jeśli uważasz, że nie wystarczy Ci czasu na prawidłową opiekę na Twoimi roślinami, to nasiona autokwitnące są dla Ciebie.

Ze względu na zapewnianą wygodę, nasiona autokwitnące do świetny wybór dla początkujących hodowców. Nasiona autokwitnące mogą być również przydatne do upraw outdoor poza sezonem, co pozwoli Ci dostosować uprawę do Twojego harmonogramu.

A WIĘC, JAKIE NASIONA WYBRAĆ?

Typ nasion, na jaki się zdecydujesz będzie zależał od różnych czynników. Powinieneś wziąć pod uwagę Twój dostępny budżet na uprawę oraz ilość pieniędzy, jakie jesteś gotowy przeznaczyć na nasiona. Następnie ważne jest Twoje doświadczenie oraz ilość czasu, jaki jesteś w stanie poświęcić swojej uprawie. Na koniec, hodowcy powinni wziąć pod uwagę rozmiar ich powierzchni do uprawy oraz warunki, w jakich będą rosły rośliny. Po rozważeniu wszystkich tych czynników powinieneś być w stanie dokonać rozważnej decyzji co do typu nasion konopi, jakie chcesz posadzić i wyhodować.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.