Chociaż pewnie słyszałeś o szerokiej gamie korzyści, jakie zapewnia zażywanie marihuany, możesz jednak nie wiedzieć, że istnieją dwa odmienne typy tej cudownej rośliny. Doświadczeni plantatorzy znają różnice pomiędzy Cannbis Indica a Cannabis Sativa, a niektórzy ze światowej sławy hodowców połączyli to, co najlepsze z obu tych odmian, i stworzyli hybrydy charakteryzujące się licznymi wyjątkowymi cechami. W Royal Queen Seeds z dumą przekazujemy Ci wiedzę ukrywaną przez całe lata, a także oferujemy mieszankę nasion konopi indyjskich, które idealnie nadają się do każdego rodzaju ogródka z marihuaną.

Cannabis Sativa
Konopie typu Sativa zwykle wywodzą się z miejsc, gdzie panuje ciepły klimat, a sezon wegetacyjny jest długi i zapewniający bogaty urodzaj. Wiele ze szczepów stanowiących bazę do powstania naszych krzyżówek pochodzi z takich miejsc, jak Tajlandia, Indie, Meksyk czy Kolumbia. Główną cechą, która odróżnia konopie typu Sativa od Indica jest budowa rośliny, jej wysokość oraz czas osiągnięcia przez nią dojrzałości w warunkach indoor. Czyste szczepy Sativy potrzebują sporo czasu do zakończenia kwitnienia, jednak roślina nagradza swoich hodowców strzelistymi szczytami niesamowicie cenionymi przez koneserów zioła. Jedną z najbardziej znanych odmian jest legendarna Haze, która potrzebuje około 12 tygodni na rozwój, po upływie których hodowcy mogą zebrać znakomite plony. Sativa doskonale nadaje się do uprawy zarówno indoor jak i outdoor, zapewnia terapeutyczny haj znany ze swoich pokrzepiających właściwości. Różne odmiany konopi Sativa są uprawiane od początku zapisów historycznych, a roślina posiada szeroką gamę ważnych zastosowań. Nasze odmiany marihuany Sativa znane są z tego, że dają euforyczny i intelektualny haj, dzięki czemu doskonale nadają się dla całodniowych użytkowników, którzy potrzebują medykamentu zapewniającego ulgę, natomiast palacze marihuany za ich pomocą ukończyć swoje codzienne obowiązki.
Effects of Sativa Cannabis
Power Flower feminized cannabis seedsAmnesia Haze Feminized cannabisHaze Berry sativa cannabisRoyal Moby

Cannabis Indica
Ojczyzną konopi typu Indica są góry Hindukusz w Indiach, Pakistanie i Afganistanie, a stworzona przez nas odmiana Special Kush jest jedną z wielu, które oferujemy hodowcom. Odmiany Indica – nazywanej też indyjką – takie jak nasz Special Kush, doskonale nadają się do uprawy indoor dla tych hodowców, którzy chcą zoptymalizować swoje plony. Zbiory można rozpocząć już po sześciu tygodniach, dzięki czemu można zebrać więcej plonów w krótszym okresie czasu. Odmiany Indica znane są z relaksującego haju, a to dzięki temu, że rośliny mają wyższy wskaźnik kannabidiolu (CBD) w stosunku do tetrahydrokannabinolu (THC). Podczas gdy THC może wywoływać niepokój, hybrydy na bazie odmian Indica zawierające więcej CBD zapewniają użytkownikom medycznej marihuany ograniczenie niepokoju oraz relaksujące i przyjemne doświadczenia podczas palenia. Odmiany Indica są zazwyczaj stosunkowo niewysokie. W wielu regionach wykorzystuje się je do produkcji haszyszu, a to ze względu na ich wysoką moc oraz olbrzymie ilości trychomów pokrywających dojrzałe pąki.
Indica Specifications
IceNorthern LightBlue MysticOg Kush


Własne krzyżówki na bazie odmian Indica i Sativa
Ponieważ wśród naszych feminizowanych nasion można znaleźć mnóstwo szczepów stanowiących krzyżówkę obu tych odmian, każda osoba chcąca uprawiać marihuanę znajdzie rośliny, które idealnie zaspokoją jej potrzeby. Dzięki takim połączeniom, hodowcy zyskują dostęp do najlepszych cech hybrydy, mogą także skrócić stosunkowo długi czas kwitnienia Sativy, ponieważ krzyżówki dojrzewają o wiele wcześniej niż dzieje się to w warunkach naturalnych. Często uprawa indoor czystych szczepów Cannabis Sativa jest dość trudna, ponieważ roślina potrzebuje co najmniej 12 tygodni na osiągniecie dojrzałości. Po skrzyżowaniu z Cannabis Indica okres kwitnienia wyraźnie się skraca, i wiele znanych odmian, na przykład Sour Diesel, bez problemu osiąga dojrzałość już w ciągu 10 tygodni.

Koszyk

Zawiera GRATISOWE przedmioty

Brak produktów

Dostawa € 0.00
Suma € 0.00

Zamawiam