Nasiona marihuany automaty

Nasz obszerny wybór automatycznie kwitnących nasion marihuany został fachowo wyhodowany, aby rośliny kwitły niezależnie od cyklu światła. Automatycznie kwitnące rośliny cannabis potrzebują mniej czasu na kwitnienie i pozwalają na zbiory kwiatów wiele razy w sezonie.

 • Sweet ZZ Automatic
  € 25.00 € 25.00
 • Green Gelato Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Haze Berry Automatic
  € 21.50 € 18.27
 • HulkBerry Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Purple Queen Automatic
  € 23.00 € 23.00
 • Fat Banana Automatic
  € 23.00 € 23.00
 • Royal Cookies Automatic
  € 25.00 € 25.00
 • Royal Gorilla Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Royal Dwarf
  € 15.00 € 15.00
 • Easy Bud
  € 17.50 € 17.50
 • Quick One
  € 15.00 € 15.00
 • Royal Kush Automatic
  € 21.50 € 19.35
 • Royal Critical Automatic
  € 21.50 € 21.50
 • Royal Haze Automatic
  € 21.50 € 21.50
 • Northern Light Automatic
  € 23.00 € 23.00
 • Royal AK Automatic
  € 21.50 € 21.50
 • Royal Bluematic
  € 23.00 € 23.00
 • Zakwitającą mieszankę
  € 21.50 € 21.50
 • Royal Creamatic
  € 20.00 € 20.00
 • Amnesia Haze Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Royal Cheese Automatic
  € 20.00 € 20.00
 • White Widow Automatic
  € 23.00 € 23.00
 • Royal Jack Automatic
  € 25.00 € 25.00
 • Diesel Automatic
  € 21.50 € 21.50

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Czym są autokwitnące nasiona konopi?

Z autokwitnących nasion konopi powstają rośliny, które zaczną kwitnąć same z siebie po 2–4 tygodniach wzrostu. Hodowcy nie musza się martwić zmianą cyklu światła, aby rozpocząć oraz utrzymać fazę kwitnienia, jak w przypadku feminizowanych konopi fotoperiodycznych.

Odmiany autokwitnące potrzebują również o wiele mniej czasu na wzrost. Niektóre odmiany są gotowe do zbiorów już po 8 tygodniach od wykiełkowania. Dodatkowo, odmiany autokwitnące są kompaktowe, dzięki czemu świetnie nadają się do uprawy indoor. Ponieważ są tak wygodne, odmiany autokwitnące są (nie tylko) idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z uprawą konopi.

Odmiany niezależne od cyklu światła: co to znaczy?

Feminizowane fotoperiodyczne konopie zaczynają kwitnąć w zależności od tego, ile godzin światła otrzymują. W naturalnych warunkach rozpoczynają kwitnienie pod koniec lata, kiedy dni stają się coraz krótsze. Indoor, hodowcy inicjują kwitnienie poprzez ustawienie cyklu światła na 12 godzin światła i 12 godzin ciemności.

Natomiast odmiany autokwitnące zakwitają w oparciu o wiek, bez względu na ilość godzin światła, które otrzymują, co oznacza, że są odmianami niezależnymi od cyklu światła.

Odmiany autokwitnące mają kilka godnych uwagi cech:

 • Rośliny zakwitają automatycznie po 2-4 tygodniach.
 • Okres pomiędzy zasianiem i zbiorami to typowo 10 tygodni.
 • Nasiona autokwitnące są również feminizowane. Nie musisz się martwić męskimi roślinami.
 • Rośliny są nieduże (30-100 cm).
 • Nie przyciągają uwagi. Idealne do dyskretnych upraw.
 • Możesz zbierać plony kilka razy w sezonie.

Cechy szczególne odmian autokwitnących

Współczesne odmiany autokwitnące konkurują z feminizowanymi odmianami fotoperiodycznymi (i czasem nawet wygrywają) pod względem mocy, plonów oraz aromatu, jednocześnie zapewniając te same świetne korzyści wymienione powyżej. Ponadto mają reputację bycia wyjątkowo stabilnymi oraz wytrzymałymi.

Obecnie odmiany autokwitnące mogą zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Osoby stosujące konopie w celach rekreacyjnych nie będą miały żadnych problemów ze znalezieniem automatycznych odmian bogatych w THC, a ci, którym zależy na holistycznych efektach, mogą zdobyć odmiany autokwitnące o niskiej zawartości THC, ale wysokiej zawartości CBD, aby skorzystać z tego niepsychoaktywnego kannabinoidu.

Kto używa automatycznych odmian konopi i dlaczego?

 • Hodowcy: hodowcy lubią odmiany autokwitnące, ponieważ są wygodne i łatwe w uprawie oraz zapewniają szybkie zbiory z przyzwoitymi plonami. Dzięki ich kompaktowym rozmiarom są jednymi z najlepszych odmian do upraw na małej powierzchni — świetne do mikro-upraw albo posadzenia jednej lub dwóch roślin na balkonie. Te odmiany bardzo dobrze sprawdzają się również w uprawach outdoor, albowiem są wytrzymałe i krzepkie. Co więcej, ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są dobrym wyborem dla upraw partyzanckich.
 • Palacze: użytkownicy rekreacyjni mogą się cieszyć automatami tak samo, jak konopiami zależnymi od cyklu światła. Jeśli palisz dla uzyskania haju, który może być relaksujący, jak również podnoszący na duchu, zabawny i śmiechowy, możesz znaleźć odpowiednią odmianę autokwitnącą, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania! Niektóre odmiany autokwitnące mają trochę mniej THC, co czyni je idealnymi dla osób lubiących łagodniejsze i bardziej zrównoważone działanie konopi.

Jak uprawiać odmiany autokwitnące

Stosuj lekką, przepuszczalną glebę

Najlepsza gleba dla odmian autokwitnących odmian to taka, która jest nawet lżejsza niż ta stosowana w uprawach feminizowanych konopi fotoperiodycznych. W razie potrzeby dodaj do gleby perlit, aby zwiększyć napowietrzenie oraz przepuszczalność.

Indoor kontra outdoor

Indoor: nie ma potrzeby przełączania lamp na tryb kwitnienia jak w przypadku konopi fotoperiodycznych. Możesz stosować cykl 18/6 (18 godzin światła, 6 godzin ciemności) lub 24/0 od nasion do zbiorów.

Outdoor: nie jesteś tak zależny od naturalnych pór roku jak przy roślinach fotoperiodycznych. Możesz zasadzić swoje automaty o każdej porze roku, o ile nie ma mrozu. Plony zbierzesz w 8–10 tygodni po zasadzeniu. Jeśli posadzisz swoje rośliny autokwitnące w odstępie kilku tygodni, możesz uzyskać wielokrotne zbiory w ciągu roku! Odmiany autokwitnące są kompaktowe i nie rzucają się w oczy, co czyni je idealnymi do dyskretnych upraw na świeżym powietrzu.

Optymalne temperatura oraz wilgotność przy uprawie odmian autokwitnących

Dla zdrowego wzrostu, utrzymuj temperaturę w grow roomie na umiarkowanym poziomie 21°C (temperatura pokojowa). Niższe temperatury lub przesadne ciepło mogą prowadzić do problemów ze wzrostem.

Optymalna wilgotność dla Twoich autokwitnących odmian zależy od wieku rośliny. W pierwszych kliku tygodniach preferują one bardziej wilgotne otoczenie. Zmniejsz wilgotność względną do 40–50%, kiedy Twoje rośliny zaczną kwitnąć, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśni.

Jakich substancji odżywczych potrzebują odmiany autokwitnące?

Generalnie, odmiany autokwitnące są mniejsze niż feminizowane fotoperiodyczne odmiany konopi. Mniejsze rośliny potrzebują mniej substancji odżywczych niż większe rośliny.

Jeśli stosujesz komercyjne odżywki dla konopi, dawaj swoim roślinom autokwitnącym jedynie ½ lub ¼ zalecanej dawki. Stosując komercyjne mieszanki gleby, które już zawierają nawóz, prawdopodobnie nie będziesz musiał odżywiać ich, dopóki nie zaczną kwitnąć, około trzeciego lub czwartego tygodnia.

Jaką wodę stosować do odmian autokwitnących?

Ponieważ odmiany autokwitnące są mniejsze i mają mniejszy układ korzeniowy, będą piły mniej niż duże, feminizowane rośliny fotoperiodyczne. Nie zalewaj ich i pozwól glebie wyschnąć przed kolejnym podlaniem.

Uprawiając w glebie, optymalne pH Twojej wody/roztworu odżywiającego wynosi 6–7. Możesz zmienić pH Twojej wody na właściwe, stosując naturalne produkty podwyższające lub zmniejszające poziom pH.

Co z trenowaniem autokwitnących odmian konopi?

Trenowanie roślin przy pomocy metod takich jak topping, FIM, super cropping i defoliacja nie jest zalecane. Każdy trening, który polega na uszkodzeniu Twoich roślin, tymczasowo spowolni lub zatrzyma ich wzrost oraz sprawi, że będą potrzebować czasu na regenerację — czasu, którego odmiany autokwitnące nie mają (z uwagi na ich ograniczony cykl życia). Plony mocno się zmniejszą.

Możesz natomiast wypróbować delikatniejsze metody treningu roślin, takie jak LST (ang. low-stress training), gdzie wyginasz w dół łodygę i gałęzie, aby stworzyć równy baldachim oraz zoptymalizować dostęp do światła. Omiń elementy treningu wymagające jakiegokolwiek przycinania lub szczypania.

Nasiona marihuany automaty: Pytania i odpowiedzi

Ile czasu potrzeba na uprawę odmian autokwitnących?
To zależy od odmiany, ale generalnie automaty będą gotowe o wiele szybciej niż feminizowane konopie fotoperiodyczne. Przeciętny cykl życia odmian autokwitnących to około 10 tygodni, a niektóre odmiany mogą być gotowe już w 8 tygodni po wykiełkowaniu.
Czy można uprawiać feminizowane odmiany zależne od cyklu światła i autokwitnące konopie w tym samym pomieszczeniu?
Można, lecz nie jest to optymalne. Jednym z problemów może być różnica w rozmiarze obydwu typów odmian. Drugim jest potrzeba zmiany cyklu światła na 12/12, aby odmiany zależne od cyklu światła zaczęły kwitnąć, przez co automaty otrzymałyby mniej niż zalecane 18 lub 20 godzin światła, co zmniejszyłoby plony.
Jak powstają rośliny autokwitnące?
Odmiany autokwitnące powstają poprzez skrzyżowanie roślin indica lub sativa z ruderalis. Ruderalis to dziko rosnący podtyp konopi, który występuje w regionach, gdzie lato jest bardzo krótkie, ale zapewnia wiele godzin światła słonecznego (np. północna Europa lub Syberia). Te rośliny wyewoluowały w taki sposób, aby inicjacja kwitnienia nie zależała od ilości godzin światła, ale od wieku.
Wpływ terpenów w odmianach autokwitnących
Terpeny to aromatyczne związki chemiczne w konopiach. Każda odmiana ma inny profil terpenów, który daje im ich charakterystyczne zapachy oraz smaki. Tak więc, jeśli palisz swoje autokwitnące pąki i możesz wyczuć smakowe lub aromatyczne nuty cytrusów, kwiatów, owoców, skunka, a nawet paliwa, to jest tak za sprawą wyjątkowego profilu terpenów Twojej odmiany.

Disclaimer

Nasiona marihuany mogą być swobodnie dystrybuowane w UE zgodnie z zasadą wzajemnego uznawania. Jednak zapoznanie się z lokalnymi przepisami i regulacjami jest Twoim własnym obowiązkiem przed złożeniem zamówienia.

FILTRY
TYP UPRAWY
Plon
Plony
Wysokość
Height
Kwitnienie
THC
CBD
Typ
Klimat

Kategorie

Disclaimer

Nasiona marihuany mogą być swobodnie dystrybuowane w UE zgodnie z zasadą wzajemnego uznawania. Jednak zapoznanie się z lokalnymi przepisami i regulacjami jest Twoim własnym obowiązkiem przed złożeniem zamówienia.