By Luke Sholl

Jak stosować marihuanę w odpowiedzialny sposóbJak stosować marihuanę w odpowiedzialny sposób

Jak stosować marihuanę w odpowiedzialny sposób


Miliony ludzi na całym świecie używają konopi indyjskich. Wiele osób lubi używać tego zioła rekreacyjnie, aby się wyciszyć, zrelaksować, pobudzić kreatywność i nawiązać kontakt z innymi. Nie jest tajemnicą, że marihuana wywołuje euforię i sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Nawet najbardziej przyziemne zadania stają się bardziej zabawne po zapaleniu jointa. Ale ten pozytywny efekt może przynieść odwrotne skutki. Po pewnym czasie może się okazać, że potrzebujesz marihuany, aby w ogóle odczuwać jakiekolwiek pozytywne emocje.

W Royal Queen Seeds opowiadamy się za odpowiedzialnym używaniem marihuany. Wierzymy, że zioło powinno poprawiać życie, a nie stwarzać problemy. Odpowiedzialne używanie marihuany pomaga zachować umiar. Zamiast polegać na tej roślinie, można ją stosować w wyjątkowych momentach, aby naprawdę docenić to, co ma ona do zaoferowania.

Poniżej poznasz zasady odpowiedzialnego używania konopi. Ale najpierw, aby zapewnić Ci mocne podstawy, dowiesz się, jak marihuana działa w organizmie i jakie są potencjalne negatywne skutki stosowania marihuany.

Jak marihuana działa na organizm?

Czy słyszałeś o układzie endokannabinoidowym (ECS)? Ta sieć pozwala marihuanie działać w bardzo wyjątkowy sposób w organizmie. Znany jako nasz „uniwersalny regulator”, ECS pomaga utrzymać płynną pracę każdego innego systemu w naszym ciele. Składa się z trzech głównych części: receptorów, cząsteczek sygnalizacyjnych zwanych endokannabinoidami („endo” oznacza „wewnątrz”) oraz enzymów.

Prawie każda komórka w ciele posiada receptory kannabinoidowe, a nasze endokannabinoidy wiążą się z nimi i wywołują zmiany fizjologiczne. Są zaangażowane w regulację prawie wszystkiego, w tym wyzwalanie neuroprzekaźników, zdrowie skóry i gęstość kości.

Tak się składa, że konopie zawierają również kannabinoidy, z wyjątkiem tego, że te substancje chemiczne są znane jako fitokannabinoidy („fito” oznacza związek z rośliną). W rzeczywistości odkrycie fitokannabinoidów doprowadziło do odkrycia ECS. Krótko mówiąc, fitokannabinoidy mogą wiązać się z receptorami kannabinoidowymi w organizmie, ponieważ mają podobną strukturę do endokannabinoidów.

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie słyszałeś o THC. Jako główny składnik psychotropowy konopi, ta cząsteczka wiąże się z receptorami kannabinoidowymi CB1 w mózgu i wywołuje haj. Za każdym razem, gdy palisz jointa lub jesz produkty z marihuaną, przyjmujesz cząsteczki, które zmieniają funkcjonowanie jednego z najważniejszych układów w ludzkim ciele.

Różne sposoby stosowania marihuany

Istnieje wiele sposobów na konsumpcję lub inne stosowanie marihuany. Ludzie korzystają z zioła od tysięcy lat, chociaż nasi przodkowie ograniczali się do palenia, jedzenia i picia. Wielu z nas nadal lubi te metody, ale nowoczesna technologia pozwala nam również spożywać konopie na nowe i ekscytujące sposoby.

Palenie

Niektóre z najpopularniejszych produktów z konopi do palenia to kwiaty, haszysz, kief i dab. Oprócz wyboru, co palić, użytkownicy marihuany mogą również wybrać sposób, w jaki chcą palić. Typowe metody obejmują jointy, blanty, bonga i fifki.

Palenie marihuany daje szybki początek efektów. Po inhalacji, kannabinoidy przechodzą przez pęcherzyki płucne do krwi, a następnie dostają się do mózgu. Chociaż jest to skuteczny sposób na haj, istnieją pewne oczywiste negatywne skutki palenia trawki. Wystawienie konopi na działanie wysokich temperatur powoduje spalanie, które uwalnia substancje rakotwórcze i toksyny.

Palenie

Wapowanie

Wapowanie wykorzystuje niższe temperatury niż palenie. Zapewnia wystarczającą ilość ciepła do odparowania kannabinoidów, terpenów i innych docelowych substancji chemicznych bez spalania materiału roślinnego. W rezultacie naraża użytkowników na mniej szkodliwych chemikaliów, a szybkość wystąpienia efektów można porównać do palenia.

Do wyboru jest wiele rodzajów waporyzatorów, w tym duże modele stacjonarne odpowiednie do użytku domowego oraz przenośne urządzenia, idealne do waporyzacji w podróży. Różne waporyzatory są kompatybilne z różnymi produktami, w tym z kwiatami (suszem), haszyszem i koncentratami.

Wapowanie

Produkty spożywcze

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś produktów spożywczych z marihuaną, wiesz, że dają one zupełnie inne efekty niż wdychanie marihuany. Brownie, ciasta, czy napoje z marihuaną zapewniają mocny haj, który trwa znacznie dłużej.

Ale dlaczego artykuły spożywcze zapewniają tak mocne efekty? Sekret tkwi w tym, jak organizm przetwarza THC po zjedzeniu. Ta droga podania przesyła cząsteczkę przez układ pokarmowy, a następnie przez wątrobę, która rozpoznaje ją jako obcą substancję. Wątroba wykorzystuje enzymy do jej rozbicia, a te przekształcają ją w metabolit 11-hydroksy-THC, o wiele silniejszą cząsteczkę.

Produkty spożywcze

Stosowanie podjęzykowe

Podawanie podjęzykowe odnosi się do umieszczania substancji pod językiem. W przypadku olejów i nalewek z konopi, zapewnia to THC i innym kannabinoidom niemal natychmiastowy dostęp do krwiobiegu. Przechodzą one przez cienką warstwę tkanek do naczyń włosowatych, zanim zostaną przeniesione do mózgu.

Stosowanie podjęzykowe

Produkty do stosowania miejscowego

Pamiętasz, jak mówiliśmy, że ECS obejmuje całe ciało? Cóż, znajduje się również w skórze, gdzie reguluje proliferację, różnicowanie i ogólny stan zdrowia komórek.

Produkty z marihuaną do stosowania miejscowego, takie jak balsamy i kremy, mogą atakować receptory kannabinoidowe w skórze. Jednak tylko niewielka ilość kannabinoidów nałożonych na skórę przeniknie do krwiobiegu, więc nie oczekuj, że po nałożeniu na ramiona kremu bogatego w THC doświadczysz haju. To powiedziawszy, niektóre firmy opracowały plastry transdermalne i inne systemy aplikacji, które zwiększają wchłanianie THC i innych kannabinoidów przez skórę.

Produkty do stosowania miejscowego

Negatywne skutki stosowania cannabis

Konopie indyjskie mają reputację bezpiecznej, naturalnej substancji. W porównaniu z wieloma innymi substancjami, maja one znacznie bardziej imponujący profil bezpieczeństwa. Kiedy czytasz o marihuanie w Internecie, często natykasz się na komentarze takie jak „konopie indyjskie nigdy nikogo nie zabiły” i „nie można przedawkować marihuany”. Ale mówienie w kategoriach absolutnych prawie zawsze wynika z uprzedzeń. Przyjrzyjmy się faktom dotyczącym bezpieczeństwa konopi, w tym negatywnym skutkom, przedawkowaniu i zgonom.

Efekty krótkoterminowe

Użytkownicy marihuany czasami doświadczają negatywnych efektów. Mogą one wystąpić po użyciu marihuany tylko w niewielkich ilościach i przez krótki czas. Obejmują one:

lęk dezorientację
paranoję  mdłości
upośledzenie pamięci zbytnie upalenie

Efekty długoterminowe

Co za dużo, to niezdrowo – żadna substancja nie wymyka się temu powiedzeniu. Używanie konopi w dużych ilościach i przez długi czas może skutkować poważniejszymi problemami ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, takimi jak:

zmieniony rozwój mózgu (głównie u nastolatków), zmniejszona satysfakcja i zmiany w systemie nagrody w mózgu,
zespół przekrwienia kannabinoidowego, problemy z płucami spowodowane częstym paleniem,
depresja (istnieje powiązanie, ale brak wyraźnych dowodów), zwiększone ryzyko wystąpienia psychozy.

Czy możliwe jest przedawkowanie marihuany?

Nie odnotowano zgonów z powodu przedawkowania u osób używających samej marihuany. Leki takie jak opioidy powodują częste zgony spowodowane przedawkowaniem, ponieważ hamują ośrodki oddechowe mózgu. Brak receptorów kannabinoidowych w tych regionach oznacza, że zgony związane z przedawkowaniem marihuany są prawie niespotykane.

Czy marihuana jest niebezpieczna?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Konopie mogą zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Chociaż ta roślina może zaostrzać choroby psychiczne i powodować u niektórych osób niepożądane reakcje fizyczne, wielu użytkowników dobrze ją toleruje.

Jednak konopie indyjskie mogą być śmiertelne w bardzo rzadkich sytuacjach. Te zgony nie są związane z typowym przedawkowaniem. Odnotowano co najmniej dwa zgony pacjentów[1] z zespołem przekrwienia cannabis. Ten stan powoduje toksyczną reakcję na THC, która obejmuje częste wymioty i ból brzucha i jest prawdopodobnie stymulowana przez predyspozycje genetyczne.

Jak zioło wypada w porównaniu z innymi narkotykami?

Patrząc na statystyki zgonów przy stosowaniu innych narkotyków, jasne jest, że konopie indyjskie osiągają znacznie wyższe wyniki pod względem bezpieczeństwa. Opioidy i alkohol zabijają miliony ludzi każdego roku, podczas gdy zgony bezpośrednio spowodowane przedawkowaniem konopi praktycznie nie istnieją.

Czy marihuana uzależnia?

Uzależnienie od konopi może być prawdziwą diagnozą. Niektórzy ludzie mogą utrzymywać zdrową relację z cannabis przez dziesięciolecia bez ryzyka uzależnienia, natomiast inni stają się uzależnieni od marihuany po krótkim czasie stosowania tej rośliny.

Za każdym razem, gdy spożywamy THC, neurony zaangażowane w mózgowy obwód nagrody staja się aktywne, a nasz układ nerwowy zaczyna doceniać relaksację i euforię. Niektórym ludziom wystarcza okazjonalny joint lub produkt spożywczy i nie czują oni potrzeby ciągłego dostarczania THC receptorom CB1. Jednak różnice genetyczne i psychologiczne oznaczają, że niektórzy użytkownicy szybko rozwijają skłonność do marihuany, co objawia się jej nadużywaniem.

National Institute on Drug Abuse stwierdza, że około 30% użytkowników[2] konopi doświadcza pewnego stopnia uzależnienia. W samych Stanach Zjednoczonych 4 miliony użytkowników konopi spełniło kryteria uzależnienia od cannabis w 2015 r., a 140 000 z tych osób szukało leczenia z powodu nadużycia w związku z tą rośliną.

Osoby, które doświadczają zaburzeń używania marihuany, wykazują kilka charakterystycznych objawów, w tym:

letarg paranoję
wycofanie społeczne depresję
drażliwość utratę zainteresowania swoimi pasjami
próby zaprzestania używania marihuany, zakończone powrotem do wcześniejszych schematów

Osoby, u których rozwija się uzależnienie od marihuany, często zaczynają od normalnego używania zioła. Ale ten wzorzec zachowania może szybko zmienić się w używanie marihuany w bardziej lekkomyślny sposób.
Ludzie mogą stawiać konopie na pierwszym miejscu, palić co kilka godzin, nie wywiązywać się z codziennych obowiązków i odkładać relacje społeczne na dalszy plan.

Zasady odpowiedzialnego używania konopi

Znasz już negatywne skutki marihuany. Ale jak wygląda zdrowe i odpowiedzialne używanie tej rośliny? Wielu odnoszących sukcesy ludzi biznesu, sportowców i celebrytów regularnie używa konopi indyjskich i nadal prowadzi satysfakcjonujące i owocne życie. Większość z nas potrafi wykorzystać konopie w pozytywny sposób, ale musimy podejść do zioła z odpowiednim nastawieniem.

National Organization for Reform of Marijuana Laws (NORML) wie co nieco o konopiach indyjskich i aktywnie lobbuje rząd USA na rzecz tej rośliny. Ta grupa zaproponowała również listę zasad, które definiują odpowiedzialne używanie konopi. Sprawdź ją poniżej.

Tylko dla dorosłych

Młodzi ludzie nie mają dostępu do alkoholu i niektórych leków na receptę. Wiele substancji po prostu w różny sposób wpływa na młodsze organizmy. To samo ograniczenie powinno dotyczyć cannabis. Chociaż wiele osób, które to czytają, eksperymentuje lub eksperymentowało z marihuaną w wieku młodzieńczym, zioło może negatywnie wpływać na rozwój mózgu i prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym w późniejszym życiu.

Nie pal (ani nie jedz), jeśli chcesz prowadzić samochód

Konopie indyjskie wpływają na nasz osąd, czas reakcji i koordynację ruchową, przez co niebezpieczne jest spożywanie marihuany[3], jeśli masz zamiar prowadzić samochód. Odpowiedzialni użytkownicy marihuany nigdy nie powinni wybierać się na przejażdżkę po zapaleniu jointa lub zjedzeniu produktów z marihuaną, ponieważ mogą narazić tym swoje zdrowie lub zdrowie innych osób.

Zwracaj uwagę na to, gdzie używasz marihuany

Amerykański psycholog i zwolennik psychodelików Timothy Leary wprowadził terminy „nastawienie i otoczenie”. Opracował tę koncepcję jako sposób na optymalizację doświadczeń halucynogennych i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia złych doświadczeń. Użytkownicy konopi mogą również wykorzystać tę zasadę, aby zmniejszyć szanse na trudne chwile na haju.

„Nastawienie” odnosi się do sposobu myślenia użytkownika podczas używania konopi. Dobre samopoczucie zwiększy szanse na przyjemne doświadczenie. Zioło ma tendencję do zmuszania nas do konfrontacji z rzeczami, które odkładamy lub tłumimy w sobie, co może być problematyczne.

„Otoczenie” odnosi się do tego, gdzie jesteś, kiedy używasz konopi i z kim jesteś. Gdzie palisz lub waporyzujesz? Czy lepiej tolerujesz THC w zatłoczonej przestrzeni społecznej, czy na łonie natury? Dowiedz się, gdzie Twoje doświadczenia są najlepsze, a Twój związek z ziołem stanie się przyjemniejszy i bardziej produktywny.

Opieraj się nadużyciom

Brzmi prosto, prawda? Oczywiście odpowiedzialni użytkownicy marihuany powinni starać się powstrzymać od używania marihuany do tego stopnia, że szkodzi to zdrowiu, rozwojowi osobistemu i różnym osiągnięciom. Niektórzy z nas mają większą kontrolę nad używaniem konopi indyjskich i mogą łatwo ustalić tę granicę. Dla tych, którzy zmagają się z tendencjami do uzależnień, znalezienie równowagi będzie znacznie większym wyzwaniem.

Szanuj prawa innych

Odpowiedzialni użytkownicy marihuany powinni zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszyscy podzielają ich poglądy na temat marihuany. Musimy zastanowić się, jak używanie konopi może wpłynąć na innych. Zapalenie jointa na przystanku autobusowym lub w parku może być postrzegane jako uciążliwe dla osób, które nie lubią dymu lub zapachu marihuany. Pomyśl o innych podczas stosowania marihuany, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Inne kroki w celu utrzymania odpowiedzialnego związku z konopiami

Powyższe zasady stanowią doskonałe ramy dla odpowiedzialnego używania konopi, ale istnieją inne względy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o bezpieczne używanie marihuany.

 • Nie używaj marihuany podczas ciąży lub karmienia piersią

Kobiety nie powinny używać konopi podczas ciąży i karmienia piersią. Cząsteczki konopi, w tym THC, mogą docierać do dzieci w macicy i poprzez mleko matki po urodzeniu. Używanie marihuany w tym czasie może narazić dzieci na wady funkcji poznawczych, społecznych i motorycznych[4].

 • Nie mieszaj marihuany z alkoholem

Picie alkoholu przed stosowaniem marihuany może zintensyfikować działanie THC, ale mieszanie marihuany z alkoholem może zwiększyć prawdopodobieństwo negatywnych doświadczeń. Podczas gdy niektórzy użytkownicy potrafią łączyć obie substancje, ich połączenie może zwiększyć szanse na doświadczenie zbyt mocnych efektów.

 • Nie używaj marihuany podczas przyjmowania niektórych leków

W sumie 380 leków wchodzi w interakcję z kannabinoidami, z których 26 robi to w dość poważny sposób. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem przed użyciem zioła, jeśli przyjmują leki na receptę.

 • Przemyśl przechowywanie cannabis

Odpowiedzialne używanie konopi obejmuje również bezpieczne przechowywanie. Przechowuj zioło w dyskretnym i bezpiecznym miejscu – najlepiej w hermetycznym szklanym pojemniku, który ukryje zapach marihuany. Przechowuj pojemnik z dala od zwierząt domowych i dzieci. Użyj zamka lub kłódki, aby dodatkowo zabezpieczyć swoje zapasy.

Inne kroki w celu utrzymania odpowiedzialnego związku z konopiami

Czy zmagasz się z uzależnieniem od konopi?

Autorefleksja pomaga nam przyjrzeć się naszemu życiu, znaleźć obszary, w których pozostajemy w tyle i określić, jak możemy się poprawić. To zdrowe, aby od czasu do czasu zastanowić się nad stosowaniem konopi indyjskich. Czy waporyzacja co 30 minut pomaga Ci żyć jak najlepiej, czy możesz osiągnąć znacznie więcej, jeśli zamiast tego wybierzesz ścieżkę umiaru?

Jeśli dojdziesz do wniosku, że używasz marihuany w niezdrowy sposób, możesz podjąć wiele kroków, aby to naprawić. Przerwa na odbudowanie tolerancji może pomóc w oczyszczeniu głowy, zastanowieniu się nad używaniem konopi i fizycznym zresetowaniu mózgu, aby w przyszłości poprawić swoją reakcję na zioło.

- Dlaczego warto to zrobić?

Przede wszystkim przerwa na odbudowanie tolerancji może pomóc poprawić Twoje życie, jeśli używasz zbyt dużo marihuany. Wolniejsze tempo pomoże Ci odzyskać poczucie kontroli i da Ci mnóstwo czasu na zajęcie się innymi sprawami. Dodatkowo zapewnisz swojemu systemowi endokannabinoidowemu wytchnienie.

Długotrwałe stosowanie konopi o wysokiej zawartości THC powoduje regulację w dół receptorów CB1, z którymi wiąże się THC, aby móc wywołać swoje efekty. Oznacza to, że z czasem potrzebujesz więcej marihuany, aby odczuć te same efekty. Pamiętasz pierwsze kilka razy, kiedy paliłeś cannabis? Zapewne wystarczyło kilka buchów, aby poczuć się jak w niebie. Po kilku miesiącach używania marihuany, regulacja CB1 w dół oznacza, że musisz palić znacznie więcej, aby poczuć haj o tej samej sile.

Podczas przerwy w tolerancji komórki ponownie zaczynają wyrażać więcej receptorów CB1. Po kilku tygodniach abstynencji przekonasz się, że osiągnięcie haju zajmuje znacznie mniej czasu. Oznacza to, że prawdopodobnie nie będziesz musiał używać tak dużej ilości marihuany, aby czuć satysfakcję.

- To nie będzie łatwe

Zaprzestanie jakiegokolwiek nawyku wymaga dyscypliny i wysiłku. Niektórzy ludzie nie będą w stanie znieść nagłego i całkowitego zaprzestania przyjmowania marihuany. Zamiast tego możesz z czasem stopniowo zmniejszać jej spożycie, aby ułatwić sobie rozpoczęcie przerwy w tolerancji. Możesz również doświadczyć pewnych objawów odstawienia, jeśli nagle zaprzestaniesz stosowania cannabis (więcej na ten temat poniżej).

- Wykorzystaj ćwiczenia jako substytut

Ćwiczenia to antidotum na wiele problemów. Nie tylko utrzymują nas w zdrowiu fizycznym, ale także pomagają kontrolować nasze zdrowie psychiczne. Ćwiczenia również zwiększają poziom endokannabinoidów w ciele. Ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze i pływanie, zmuszają nasz organizm do wytwarzania wyższych poziomów anandamidu (cząsteczki błogości), co poprawia nasz nastrój.

- Skup się na swoich pasjach

Czasami wypalenie jointa może napełnić nas motywacją i pomóc nam skupić się na naszych pasjach. Ale nie można zaprzeczyć, że haj może również przyczynić się do lenistwa i unikania robienia tego, co kochamy. Wykorzystaj wolny czas i jasność umysłu, aby zainwestować więcej energii w swoje pasje. Pomoże to nie tylko odwrócić Twoją uwagę, ale prawdopodobnie zobaczysz, że Twoja produktywność w tym okresie wzrośnie.

Objawy odstawienia konopi indyjskich

Dla wielu użytkowników marihuany jest zaskoczeniem, że istnieje syndrom odstawienia marihuany. Ludzie często zakładają, że ponieważ marihuana to naturalna substancja, która jest względnie bezpieczna, nagłe zaprzestanie palenia nie będzie problemem. Na szczęście objawy odstawienia marihuany są znacznie mniej dotkliwe niż w przypadku innych substancji, ale nadal mogą powodować znaczne obciążenia psychiczne i fizyczne. Obejmują one:

drażliwość problemy ze snem
bóle głowy  objawy grypopodobne
niepokój i depresję

Syndrom odstawienia cannabis zwykle trwa około czterech tygodni. Oto, czego mniej więcej możesz się spodziewać:

 • Tydzień 1: pojawiają się drażliwość, niepokój i problemy ze snem.
 • Tydzień 2: objawy odstawienia są najbardziej intensywne i często doświadczane są objawy grypopodobne.
 • Tydzień 3: objawy zaczynają ustępować.
 • Tydzień 4: receptory kannabinoidowe zaczynają się regulować w górę, a objawy ustępują.

Objawy odstawienia konopi indyjskich są nieprzyjemne, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to odreagować. Oto kilka wskazówek, dzięki którym jazda będzie mniej wyboista:

pozostań nawodniony bądź aktywny, ćwicz
stosuj zbilansowaną dietę ćwicz techniki relaksacyjne takie jak medytacja
chodź wcześniej spać bądź towarzyski i szukaj wsparcia u rodziny i przyjaciół

Jak odpowiedzialnie palić trawkę

Po przerwie na tolerancję możesz chcieć ponownie zacząć używać marihuany. Dałeś sobie czas na refleksję, poprawiłeś dietę i harmonogram snu i, miejmy nadzieję, więcej ćwiczyłeś. Więc w jaki sposób możesz wpasować marihuanę do tego nowego, zdrowego stylu życia? Co możesz zrobić, aby upewnić się, że stosujesz marihuanę w zbalansowany sposób? Dowiedz się poniżej.

Wybierz najlepszą porę dnia

Na wszystko jest odpowiednia pora dnia. Kawa najlepiej sprawdza się rano, a herbaty ziołowe są idealne przed snem. Ale co z marihuaną? Zalecamy stosowanie marihuany jako nagrody po wykonaniu wszystkich obowiązków. Używanie zioła nagle staje się znacznie przyjemniejsze, gdy odhaczysz już wszystkie zadania zaplanowane na dany dzień.

Zarezerwuj konopie indyjskie na spotkania towarzyskie

Nasze częste zachowania szybko utrwalają się we wzorce. Jeśli zaczniesz ponownie używać marihuany sam w domu, prawdopodobnie znajdziesz się z powrotem w tej samej pętli. Dlaczego nie zarezerwować tych efektów specjalnych na spotkania towarzyskie? Ciesz się społeczną stroną marihuany i unoś się na fali chichotów i zwiększonego apetytu z ludźmi, których cenisz.

Zwolnij

Pamiętaj, że Twoje receptory CB1 właśnie się pomnożyły. Nie zaczynaj od dabowania lub produktów spożywczych. Zaczynaj powoli i znajdź optymalny punkt. Pozostań tam przez chwilę i ciesz się hajem, zanim minie. Nie musisz spalić wszystkiego, co masz w domu.

Zachowaj marihuanę na specjalne okazje

Palenie marihuany może wzbogacić nasze doznania. Zamiast codziennie palić trawkę w tym samym pomieszczeniu, zachowaj ją na niezapomniane przeżycia. Wyciągnij waporyzator na plaży lub leśnym szlaku albo przygotuj produkty spożywcze przed wyruszeniem na kemping.

Rozważ różne profile kannabinoidów

Współcześni użytkownicy marihuany nie są ograniczeni do THC. Możesz również wybrać odmiany o wysokiej zawartości CBD, aby uzyskać czysty efekt, bez żadnego haju. Istnieje wiele odmian, które oferują różne proporcje THC i CBD, przez co zapewniają to, co najlepsze z obu światów. Sprawdź, które odmiany działają na Ciebie najlepiej, jeśli chodzi o produktywność, równowagę i zdrowie.

Czy popadłeś w rutynę?

Jeśli walczysz o używanie marihuany w zdrowy sposób, nie jesteś sam. Wiele osób dobrze reaguje na powyższe wskazówki, ale inni potrzebują więcej pomocy. Nie musisz sam od razu wszystkiego zmieniać. Zacznij od rozmowy z bliskimi przyjaciółmi i rodziną o swojej sytuacji. Jeśli okaże się, że nadal nie robisz pożądanych postępów, rozważ podzielenie się swoim problemem z lekarzem.

External Resources:
 1. Cannabinoid Hyperemesis Syndrome Survey and Genomic Investigation https://www.liebertpub.com
 2. Is marijuana addictive? | National Institute on Drug Abuse (NIDA) https://www.drugabuse.gov
 3. Does marijuana use affect driving? | National Institute on Drug Abuse (NIDA) https://www.drugabuse.gov
 4. Cannabis use in pregnancy and breastfeeding: The pharmacist’s role https://www.ncbi.nlm.nih.gov
Oświadczenie:
Te treści służą wyłącznie do celów edukacyjnych. Podane informacje pochodzą z badań zebranych ze źródeł zewnętrznych.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.