Dlaczego warto uprawiać konopie używając regularnych nasion?

Regularne nasiona konopi

Odkryj świat regularnych nasion konopi.


Zwykłe nasiona konopi działają dokładnie tak, jak wymyśliła to natura. Posiadają one 50% szans na wyrośnięcie na roślinę męską lub żeńską. Jako takie, pozwalają hodowcom na tworzenie nowych odmian marihuany oraz zapewniają lepszej jakości szczepki.

Skorzystaj z tego przewodnika, aby uzyskać wszelkie niezbędne informacje o regularnych nasionach konopi.

CZYM SĄ REGULARNE NASIONA KONOPI?

Regularne nasiona konopi są wolne od jakiejkolwiek ingerencji człowieka. Za każdym razem, kiedy zaczynasz proces kiełkowania, podejmujesz pewnego rodzaju ryzyko. Istnieje 50% szansy, że wyrosną z nich kwitnące rośliny żeńskie lub wytwarzające pyłek rośliny męskie.

Jeśli rośliny zapewniają mniejsze ilości kwiatów bogatych w THC, jaki jest sens ich uprawy? Rośliny męskie są niezwykle cenne przy tworzeniu nowych odmian marihuany. Ponadto, regularne nasiona konopi zapewniają doskonałe szczepki.

Konopie to roślina z gatunku dwupiennych, co oznacza, że produkuje osobne rośliny męskie oraz żeńskie. Ze względu na to, że to rośliny żeńskie zapewniają lepszą marihuanę, doprowadziło to do stworzenia oraz popularyzacji nasion feminizowanych — nasion, które zostały zaprojektowane w celu produkcji roślin żeńskich w 99,99% przypadków.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z UŻYWANIA REGULARNYCH NASION KONOPI

Feminizowane nasiona idealnie nadają się dla hodowców, którym zależy tylko na marihuanie; jednak regularne nasiona konopi również posiadają swoją własną listę korzyści. Przede wszystkim, mają one ogromne znaczenie w procesie tworzenia nowych odmian marihuany. Regularne nasiona mają tendencję do produkowania bardziej energicznych roślin. Są one bardziej odporne, dobrze tolerują stres, a pobierane z nich sadzonki wykazują gwałtowny wzrost oraz niesamowite plony.

Dowiedz się więcej o zaletach regularnych nasion poniżej.

 • TWORZENIE NOWYCH ODMIAN

Bez regularnych nasion konopi po prostu nie istnieje rozmnażanie! Wybieraj swoje ulubione osobniki płci męskiej oraz żeńskiej i krzyżuj je tworząc potomstwo, które wykazuje najlepsze cechy każdego z nich.

Niezależnie od tego, czy szukasz ekstremalnej mocy, określonego profilu smakowego, czy koloru — do zmaterializowania tej wizji potrzebujesz regularnych nasion konopi.

 • ROŚLINY MACIERZYSTE I SZCZEPKI

Regularne nasiona konopi zapewniają silne oraz zdrowe szczepki, które dobrze się ukorzeniają i szybko rosną.

Klonowanie umożliwia hodowcom wykonanie dokładnej kopii genetycznej określonej rośliny. Jeśli podoba Ci się morfologia lub kolor określonego okazu, możesz go zduplikować poprzez proces klonowania.

Ukorzenienie sadzonek pozwoli również na wyprodukowanie większej liczby roślin w krótszym czasie. Dzięki temu procesowi pomijasz fazę kiełkowania, i będziesz mieć młode rośliny od razu na etapie wegetatywnym.

Regularne nasiona konopi są lepsze pod kątem procesu klonowania niż ich feminizowane odpowiedniki. Ich klony będą znacznie bardziej stabilne, będą miały silniejszą genetykę i rzadziej będą przeradzać się w hermafrodyty.

Feminizowane nasiona konopi oferują tylko jednorazowe zbiory, a ich genetyka po przeprowadzeniu procesu klonowania ma skłonności do utraty stabilności.

Cloning Plants

UPRAWA REGULARNYCH NASION KONOPI

Proces uprawy regularnych nasion konopi jest prawie identyczny do procesu uprawy nasion feminizowanych. Istnieje jednak kilka kwestii, o których warto pamiętać.

 • Kiełkowanie

Istnieje kilka sposobów na kiełkowanie nasion. Możesz posadzić je bezpośrednio w glebie lub owinąć w wilgotny ręcznik kuchenny i poczekać kilka dni aż wykiełkują. Alternatywnie, świetnie do tego celu nada się Easy Start Kit, który polepsza współczynnik kiełkowania. Zestaw składa się z tacy z oddzielnymi przegródkami dla każdego nasiona oraz z pożytecznych bakterii, które przyspieszają proces.

Cały proces kiełkowania nasion trwa od 1 do 4 dni. W tym czasie nasiona wymagają, aby względna wilgotność wynosiła około 80%. Osiągnąć można to łatwo poprzez wykorzystanie wilgotnego ręcznika papierowego lub zestawu Easy Start Kit.

Twoje nasiona muszą być również utrzymywane w cieple. Staraj się utrzymać temperaturę na poziomie około 26°C.

 • Indoor czy outdoor?

Musisz także zdecydować, czy chcesz uprawiać rośliny indoor czy outdoor. Oba środowiska posiadają swoje zalety oraz wady.

Uprawa indoor daje hodowcom znacznie większą kontrolę nad parametrami uprawy. Harmonogram oświetlenia kontrolować możesz za pomocą jednego przycisku oraz możesz monitorować nawadnianie co do kropli. Temperaturę i wilgotność można dowolnie modyfikować za pomocą wentylatorów, grzejników i nawilżaczy.

Głównym ograniczeniem uprawy indoor jest przestrzeń. Będziesz w stanie uprawiać średniej wielkości odmiany indica, ale uprawa wysokich odmian sativa w większości przypadków będzie całkowicie wykluczona.

Uprawa outdoor wystawia rośliny na działanie czynników atmosferycznych. Będą one miały szansę korzystać ze słońca, ale fale upałów, burze, powodzie oraz susze będą całkowicie poza Twoją kontrolą.

Rośliny uprawiane outdoor są również bardziej podatne na szkodniki oraz grzyby i pleśń.

Natomiast zazwyczaj w przypadku uprawy outdoor, przestrzeń nie stanowi żadnego problemu. Hodowcy mogą uprawiać wysokie oraz wydajne rośliny, które zapewniają większe plony.

 • Przesadzanie

Gdy twoje sadzonki osiągną pewien rozmiar, musisz przesadzić je do większych donic. Ważne jest, aby zapewnić im wystarczająco dużo miejsca na rozwinięcie korzeni, ale umieszczenie ich bezpośrednio w zbyt dużej donicy może im zaszkodzić. Najlepiej jest powoli zwiększać rozmiar donic w miarę wzrostu roślin, aby uniknąć sytuacji takich jak zgnilizna korzeni.

Donice z tkaniny od RQS idealnie sprawdzają się podczas całego cyklu wzrostu. Te przyjazne dla środowiska donice zatrzymują wilgoć, jednocześnie umożliwiając korzeniom prawidłowe oddychanie. Doniczki są dostępne w rozmiarach 11, 15, 19 i 25 l. Zwiększaj rozmiar wraz ze wzrostem roślin. Donice z tkaniny RQS nadają się zarówno do użytku indoor, jak i outdoor.

W RQS zalecamy uprawianie nasion metodami organicznymi. Badania potwierdzają szkodliwe działanie pestycydów i herbicydów, a holistyczne metody uprawy sprawiają, że syntetyczne składniki odżywcze są praktycznie niepotrzebne.

 • Składniki odżywcze

Kiedy dodajesz składniki odżywcze do gleby, nie tylko karmisz swoje rośliny, ale także utrzymujesz przy życiu ważne organizmy, które tworzą sieć pokarmową gleby. Te stworzenia tworzą wzajemnie korzystne relacje z roślinami konopi.

Możesz zwiększyć liczbę tych przydatnych mikroorganizmów, tworząc własną herbatkę kompostową. Jest to płyn o dużej zawartości składników odżywczych, który stymuluje wzrost pożytecznych grzybów i bakterii, jednocześnie pomagając trzymać patogeny z dala od naszej uprawy.

Herbatka kompostowa to nie jedyna formuła odżywiająca Twoje rośliny, którą można przygotować w domu. Spróbuj także przygotować swoją własną mieszankę glebową, która dostarczy Twoim roślinom wszystko, czego potrzebują.

Podlewanie

 • Podlewanie

Ważne jest również, aby nauczyć się, jak prawidłowo podlewać rośliny. Zbyt dużo wody może powodować gnicie korzeni, a zbyt mało może wywołać problemy z pobieraniem składników odżywczych.

Wielu początkujących hodowców ma tendencje do nadmiernego podlewania swoich roślin, troszcząc się o nie trochę za bardzo! Zacznij od małych ilości wody i stopniowo je zwiększaj, w miarę wzrostu roślin.
Ilość potrzebnej wody zależy również od wielkości donicy. Skorzystaj z naszego przelicznika, aby dobrać odpowiednią ilość wody do posiadanego rozmiaru donicy:

 • donica 1 l = 0,25 l wody
 • donica 4 l = 1 l wody
 • donica 12 l = 3 l wody
 • donica 30 l = 7,5 l wody

Dobrym pomysłem jest ważenie donic przed ich podlaniem. Za każdym razem po podlaniu, gleba zatrzyma wodę, a każda donica stanie się znacznie cięższa.

Będziesz wiedział, że nadszedł czas, aby ponownie podlać rośliny, gdy donice praktycznie powrócą do swojej pierwotnej wagi.

Możesz także sprawdzić, kiedy nadszedł czas na kolejne podlanie, monitorując stan gleby. Ogólna zasada polega na poczekaniu z kolejnym podlewaniem, aż górne 2,5 cm gleby będzie suche.

Rośliny uprawiane outdoor są bardziej narażone na nadmierne podlewanie podczas deszczowej pogody. Aby zapobiec zgniliźnie korzeni, umieść je w szklarni lub w jakimś tymczasowym schronieniu.

 • Przepływ powietrza

Wentylacja jest ważnym czynnikiem zarówno dla roślin uprawianych indoor, jak i outdoor. Stagnacja powietrza może sprzyjać rozwojowi pleśni, co może zrujnować Twoją ciężką pracę. Jeśli uprawiasz rośliny indoor, zainstaluj w pomieszczeniu wentylatory, a jeśli uprawiasz rośliny outdoor, umieść je w przewiewnym miejscu.

 • Temperatura i wilgotność

Temperatura i wilgotność są ważnymi zmiennymi w zapobieganiu pleśni i optymalizacji wydajności uprawy. Czynniki te można kontrolować indoor za pomocą nawilżaczy, osuszaczy, grzejników i klimatyzacji.

 • Określanie płci roślin

Pierwsze oznaki kwiatów lub woreczków pyłkowych pojawiają się w miejscach węzłów — w punktach, w których gałęzie stykają się z główną łodygą. Rośliny żeńskie wyrażają swoje cechy płciowe jako małe pąki z niewielkimi, białymi włoskami, podczas gdy rośliny męskie cechują worki pyłowe o zaokrąglonej, strąkowej strukturze.

Można je rozróżnić zanim rośliny dojrzeją do momentu rozmnażania. Rośliny zaczynają ujawniać swoją płeć pod koniec fazy wegetatywnej.

Ważne jest, aby jak najwcześniej zidentyfikować płeć roślin. Dzięki temu będziesz mógł je rozdzielić, zanim w powietrzu będzie unosił się pyłek.

Zaplanuj osobny pokój lub namiot na rośliny męskie. Kiedy będą dojrzałe, będziesz mógł wykorzystać ich pyłek do swoich przyszłych projektów hodowlanych. Alternatywnie możesz umieścić je w specjalnym do tego celu przeznaczonym namiocie hodowlanym z rośliną żeńską, aby móc naturalnie produkować nasiona.

TWORZENIE WŁASNYCH ODMIAN MARIHUANY

Uprawiając regularne nasiona konopi można stworzyć swoje własne odmiany marihuany w domu. Możesz skrzyżować dwie odmiany i połączyć ich najlepsze cechy w jedną roślinę. Na przykład, spróbuj skrzyżować zwykłą roślinę męską z automatycznie kwitnącą rośliną żeńską, tworząc odmianę, która kwitnie znacznie szybciej.

Zdarza się, że ciężko Ci wybrać między odmianami indica i sativa? Spróbuj skrzyżować odmianę z przewagą genów indica z odmianą z przewagą genów sativa, tworząc idealnie zbalansowaną roślinę.

Przy hodowli własnych odmian możesz także bawić się profilami terpenowymi. Niektóre odmiany są wyjątkowo owocowe, podczas gdy inne są bardziej ziemiste. Dlaczego nie połączyć różnych profili terpenowych, aby zobaczyć, co z tego powstanie?

Podobnie, skrzyżować możesz zwykłą roślinę męską z odmianą o wysokiej zawartości THC lub o wysokiej zawartości CBD, aby zwiększyć poziom kannabinoidów w Twojej autorskiej odmianie.

Kiedy wyhodujesz już roślinę męską oraz żeńską, które chcesz skrzyżować, czas jest rozpocząć projekt. Jak to zrobić? Zastosuj się do poniższych prostych instrukcji.

 • KROK 1: WYBIERZ ROŚLINĘ MĘSKĄ I ZBIERZ PYŁEK

Po pierwsze, musisz wybrać najlepszą roślinę męską. Wybierz taką roślinę, która posiada cechy, które chcesz przekazać kolejnym pokoleniom.

Jeśli zależy Ci na dużym wzroście, wybierz najwyższą roślinę męską, jaką masz do dyspozycji. Może zależy Ci na produktywności? Jeśli tak, wybierz tę z największą ilością worków pyłkowych.

Wejdź do męskiej przestrzeni uprawy i umieść plastikową torebeczkę na gałęzi zawierającej dojrzałe worki pyłkowe. Potrząśnij rośliną, aby pyłek mógł wpaść do torebki.

TWORZENIE WŁASNYCH ODMIAN MARIHUANY
 • KROK 2: ZAPŁODNIJ WYBRANE ROŚLINY ŻEŃSKIE

Jeśli to możliwe, zmień ubrania przed wejściem do przestrzeni, gdzie rosną rośliny żeńskie. Jakakolwiek ilość pyłku jest w stanie przypadkowo zapylić Twoje rośliny.

Wybierz rośliny żeńskie, które chcesz zapłodnić. Nałóż pyłek na końcówkę pędzla i delikatnie dotknij kwiaty, które chcesz zapylić

Zapyl kwiaty na jednej lub dwóch gałęziach wybranej rośliny. Oznacz te gałęzie i pozwól, aby pozostałe rośliny wykształciły pąki, które nadawać się będą do palenia.

TWORZENIE WŁASNYCH ODMIAN MARIHUANY
 • KROK 3: ROZPYL PYŁEK NA ROŚLINACH

Daj pyłkowi około 3 godzin. Zapłodnione kwiaty rozpoczną teraz proces formowania nasion. Delikatnie spryskaj zapłodnione pąki wodą, aby usunąć z nich nadmiar pyłku.

TWORZENIE WŁASNYCH ODMIAN MARIHUANY
 • KROK 4: ZBIERZ NASIONA

Zapłodnione kwiaty wyprodukują nasiona w ciągu 2–6 tygodni. Kiedy dojrzeją, wysusz je i przechowuj przez czas do około miesiąca. Po tym czasie Twoje nasiona będą gotowe do kiełkowania. Kontynuuj swoje eksperymenty! Wyprodukuj swoją własną odmianę, wypróbuj ją i zapoznaj się z jej efektami.

TWORZENIE WŁASNYCH ODMIAN MARIHUANY

Powtórz ten proces ponownie, używając swoich ulubionych okazów, w celu wydobycia pożądanych cech i efektów. Nie ograniczają Cię już odmiany znajdujące się w bankach nasion.

Dzięki eksperymentom, możesz dosłownie stworzyć odmianę swoich marzeń. Znajdź okazy, które wytwarzają Twoje ulubione terpeny, efekty, które kochasz oraz produkują kwiaty, które uważasz za piękne.

Z każdym kolejnym pokoleniem roślin, będziesz o krok bliżej do stworzenia swojego własnego arcydzieła!

TWORZENIE WŁASNYCH ODMIAN MARIHUANY

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.