Wszystko, co musisz wiedzieć o feminizowanych nasionach cannabis

Everything You Need To Know About Feminized Cannabis Seeds

Jeśli kupujesz nasiona marihuany, możesz natknąć się na różnego rodzaju dziwne frazy i wyrażenia. Możesz przeczytać o nasionach feminizowanych, roślinach fotoperiodycznych, automatach, roślinach męskich, żeńskich, hybrydowych, hermafrodytach itd. Jeśli dopiero zaczynasz uprawę marihuany, nie ma wątpliwości, że tak duża ilość informacji może wydawać się dezorientująca.

Ale nie martw się! Te pojęcia mogą zdawać się trudne, ale tak naprawdę są proste, kiedy zostaną wyjaśnione. Mimo że chcielibyśmy wyjaśnić Ci wszystko od razu, zrobimy to po kolei, skupiając się dzisiaj na feminizowanych nasionach marihuany.


Co to Są Nasiona Feminizowane?

Jeszcze nie tak dawno temu, jeśli ktoś uprawiał marihuanę z nasion, zawsze istniało 50% prawdopodobieństwa, że dana roślina może być płci męskiej. Jednak jak wiadomo, tylko żeńskie rośliny marihuany wytwarzają pąki bogate w kannabinoidy takie jak THC i CBD.

Męskie rośliny produkują woreczki nasienne i jeśli pozostaną w uprawie zbyt długo, zapylą rośliny żeńskie i radykalnie obniżą ich plony. Z tego powodu, osoby uprawiające regularne nasiona muszą jak najszybciej zidentyfikować płeć swoich roślin i pozbyć się tych płci męskiej.

Stworzenie feminizowanych nasion marihuany w latach 90. zrewolucjonizowało uprawę marihuany. Feminizowane nasiona są genetycznie modyfikowane tak, aby wyrosły z nich tylko żeńskie rośliny i praktycznie zawsze tak się właśnie dzieje (99,9%). Eliminując losowość, postęp ten znacznie ułatwił uprawę cannabis, a także sprawił, że sam proces jest bardziej ekonomiczny.

Feminizowane nasiona są zwykle zaprojektowane do produkcji roślin fotoperiodycznych. Fotoperiodyczne rośliny marihuany kwitną w zależności od ilości światła/ciemności. W naturze, rośliny cannabis kwitną pod koniec lata, kiedy dni stają się krótsze. W uprawie indoor konopie indyjskie utrzymywane są w fazie wegetatywnej, dopóki hodowca nie będzie gotowy do wywołania kwitnienia poprzez skrócenie ekspozycji na światło.

Feminizowane Nasiona Marihuany W Skrócie

• Duża ilość kannabinoidów w porównaniu z męskimi roślinami cannabis. Odmiany są często hodowane w celu uzyskania maksymalnej siły i aromatu.
• Nasiona są w 99,9% feminizowane, więc rośliny praktycznie zawsze są płci żeńskiej.
• Nie trzeba sprawdzać płci roślin ani usuwać roślin męskich.
• Feminizowane odmiany są zwykle odmianami fotoperiodycznymi, co oznacza, że polegają na cyklu świetlnym.

Wszystkie feminizowane nasiona marihuany w Royal Queen Seeds są odpowiednio oznaczone i sklasyfikowane jako takie, więc przy zakupie nie będziesz miał co do tego wątpliwości.

Kto Wykorzystuje Odmiany Feminizowane I Dlaczego?

Wysokiej jakości nasiona feminizowane dostępne obecnie na rynku najczęściej wytwarzają rośliny bogate w THC. Ze względu na to, że jest to główny psychotropowy składnik marihuany, wszystkie osoby, które stosują marihuanę lubią ten kannabinoid z powodu potężnego haju, który wywołuje.

  1. Osoby stosujące marihuanę rekreacyjnie lubią uczucie upalenia, relaksu, euforii lub polepszenie samopoczucia wywoływane przez odmiany feminizowane. Biorąc pod uwagę ogromną różnorodność dostępnych opcji, można znaleźć zarówno odmiany oferujące relaks wieczorem, jak i energetyzujące efekty w ciągu dnia, w zależności od tego, czego potrzebujesz. Ponadto, ze względu na to, że wiele odmian posiada różne proporcje kannabinoidów i terpenów oraz różnią się one genetyką (sativa/ indica), możesz eksperymentować z różnymi odmianami feminizowanymi, aby znaleźć taką, która będzie Ci najlepiej odpowiadać pod względem efektów.
  2. Osoby, które używają marihuany do celów holistycznych, wybierają również feminizowane odmiany ze względu na ich wyraźne efekty. Mogą oni odkryć, że THC poprawia ich nastrój oraz pomaga im się uspokoić w napiętych sytuacjach lub po prostu eliminuje symptomy przypadłości, z którymi mają do czynienia. Użytkownicy zgłaszają również, że THC pomaga im dobrze spać, a także zapewnia inne korzyści.

WHO USES FEMINIZED STRAINS AND WHY?

Odmiany Sativa, Indica, Hybrydy I Ruderalis

Istnieje kilka różnych rodzajów lub podgatunków marihuany. Dwie główne kategorie to sativa i indica, ale należy również wspomnieć odmiany hybrydowe i ruderalis.

W przeszłości uważano, że działanie marihuany zależy od tego, do jakiej rodziny należy odmiana — czy jest to bardziej indica, czy sativa. Uważano, że odmiany indica wywołują uczucie „upalenia”, podczas gdy odmiany sativa wytwarzają energetyzujące efekty, które lepiej nadają się na dzień. Ostatnio jednak rośnie liczba dowodów, że efekty danej odmiany mają więcej wspólnego z jej profilem terpenowym — nie z podgatunkiem, do którego należy.

Mówiąc inaczej, niektóre odmiany indica mogą wywoływać efekty podnoszące na duchu, a niektóre odmiany sativa mogą być relaksujące, co oznacza, że nie do końca jest tak, jak kiedyś uważano. Aby dowiedzieć się więcej o efektach konkretnej odmiany, zaleca się przeczytanie jej dokładnego opisu przed dokonaniem zakupu.

Bardziej wyraźne różnice między różnymi odmianami marihuany można zauważyć w ich wzroście i morfologii:

Odmiany indica to niewysokie, krzaczaste rośliny, które posiadają szerokie liście. Często są one dość wytrzymałe i rosną w wielu środowiskach.

Odmiany sativa rosną wyższe, smuklejsze i posiadają cienkie, długie liście. Te rośliny kochają słońce i najlepiej sprawdzają się w gorącym klimacie. Czas kwitnienia jest zwykle dłuższy w porównaniu do odmian indica.

Obecnie większość odmian marihuany nie jest ani czystymi odmianami sativa, ani indica. Są to raczej hybrydy, łączące atrybuty genów indica i sativa, a ich cechy wzrostu są różne.

Istnieje także inny, często pomijany, gatunek marihuany, zwany Cannabis ruderalis. Odmiany ruderalis są podobne do chwastów i rosną dziko w północnych regionach naszego globu, takich jak Syberia. Co ciekawe, odmiany ruderalis są naturalnie automatycznie kwitnące. W rezultacie, hodowcy mogą wykorzystać genetykę ruderalis do tworzenia odmian automatycznie kwitnących z klasycznych odmian fotoperiodycznych.

IS RUDERALIS THE SAME AS HEMP?

Szybko Kwitnące Odmiany Cannabis

Wiele odmian marihuany potrzebuje co najmniej 60–70 dni na to, aby ich pąki dojrzały, a niektórym zajmuje to nawet więcej czasu. Dla hodowców mieszkających w regionach o krótkim lecie i deszczowej jesieni, może to być dość problematyczne. Jeśli rośliny muszą być trzymane na zewnątrz aż do późnego października, pąki z pewnością przemokną i spleśnieją.

W celu rozwiązania tego problemu, wyhodowano szybko kwitnące odmiany marihuany. Mogą być one gotowe do zbiorów w krótkim czasie i potrzebują zaledwie 6–7 tygodni kwitnienia, co oznacza, że hodowcy mogą zbierać je w połowie lub pod koniec września, a ryzyko zniszczenia zbiorów przez deszcz jest niewielkie.

W większości przypadków, szybko kwitnące odmiany cannabis tworzone są przez krzyżowanie odmian fotoperiodycznych z odmianami ruderalis/ kwitnącymi automatycznie. Jednak odmiany szybko kwitnące są inne niż te kwitnące automatycznie, które zakwitają na podstawie wieku, a nie cyklu światła.

Znaczenie Terpenów W Odmianach Cannabis

Jak wspomnieliśmy, ostatnie badania sugerują, że specyficzne działanie konopi jest nie tylko spowodowane kannabinoidami, ale prawdopodobnie również aromatycznymi substancjami zwanymi terpenami. Potrzebne jest więcej badań, które mogłyby wyjaśnić to, dlaczego niektóre odmiany, pomimo identycznego stosunku THC:CBD, wywołują różne efekty.

Wiadomo jednak, że terpeny (limonen, mircen, pinen itd.) nadają odmianom marihuany wyraźny smak i aromat. Właśnie dlatego jedna odmiana marihuany będzie pachnieć owocowo, a inna cytrusowo, kwiatowo lub jak drewno.

THE IMPORTANCE OF TERPENES IN CANNABIS

Jak Uprawiać Feminizowane Odmiany Marihuany

Wspominaliśmy już, że nasiona feminizowane są łatwiejsze w uprawie niż regularne nasiona. Może to uśpić nieco Twoją czujność, ale nie daj się zwieść. Podobnie jak w przypadku męskich roślin fotoperiodycznych, uprawa feminizowanych odmian marihuany wiąże się z określonymi wyzwaniami.

1. Indoor Kontra Outdoor

Podczas uprawy indoor konieczna jest manualna regulacja harmonogramu światła/ ciemności. Hodowcy zwykle robią to, gdy rośliny osiągną odpowiednią wysokość (około ½ pożądanej wysokości końcowej). Ze względu na to, że rośliny często wyciągają się we wczesnym etapie fazy kwitnienia, potrzebują wystarczająco dużo miejsca, aby odpowiednio rosnąć.

Aby zainicjować kwitnienie feminizowanej odmiany marihuany indoor, hodowca powinien przełączyć światła na harmonogram 12/12. Dłuższy okres ciemności symuluje warunki jesienne i powoduje, że rośliny zaczynają kwitnąć.

Outdoor, zasadnicze znaczenie ma zasadzenie feminizowanej odmiany marihuany w optymalnym klimacie i we właściwym sezonie. Dlaczego? Ze względu na to, że godziny światła zmieniają się w zależności od pory roku, a rośliny potrzebują określonego harmonogramu światła, aby dobrze rosnąć. Aby zaspokoić tę potrzebę, zwykle powinieneś posadzić je wiosną (po przymrozkach) i zebrać jesienią.

2. Jak Dużo Czasu Potrzeba Na Uprawę Feminizowanej Odmiany Cannabis?

Niezależnie od tego, czy hodujesz marihuanę indoor, czy outdoor, czas uprawy, jak zawsze, zależy od odmiany. Niektóre odmiany, takie jak indica, rosną stosunkowo szybko i posiadają krótki okres kwitnienia, który wynosi 6–7 tygodni. Inne odmiany, takie jak na przykład Haze, potrzebują dwa razy więcej czasu na kwitnienie.

Jeśli zależy Ci na jak najszybszym przeprowadzeniu zbiorów, postaw na odmiany szybko kwitnące lub feminizowane odmiany kwitnące automatycznie. Niektóre z nich będą gotowe do zebrania zaledwie 60 dni po wykiełkowaniu.

3. Czy Możesz Uprawiać Różne Odmiany Feminizowane W Tym Samym Grow Roomie?

Możliwe jest uprawianie różnych odmian w jednym grow roomie, ale najpierw musisz nabyć trochę doświadczenia.

Jest ono potrzebne dlatego, że różne odmiany rosną na różną wysokość, posiadają różne wymagania żywieniowe oraz będą gotowe po upływie innego czasu. Konieczne może być także zastosowanie technik mających na celu trening roślin (przycinanie, cropping, itd.), aby wykształcić i utrzymać równomierny baldachim.

4. Optymalna Temperatura Oraz Wilgotność Do Uprawy Feminizowanych Odmian Cannabis

Ogólnie rzecz biorąc, feminizowane odmiany marihuany lubią umiarkowaną temperaturę, około 21°C. Wszelkie skrajności mogą prowadzić do zahamowania wzrostu i innych problemów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, jeśli nie mieszkasz w rejonie, gdzie panuje optymalny klimat, uprawiaj marihuanę w środowisku, w którym będziesz miał kontrolę nad temperaturą. W razie potrzeby, zastosuj grzejnik i/lub system chłodzący.

Optymalny poziom wilgotności dla roślin marihuany będzie zależeć od etapu, na jakim się znajdują w ich cyklu życia. Z reguły, sadzonki i rośliny w fazie wegetatywnej preferują bardziej wilgotne środowisko. Zmniejsz wilgotność względną do 40–50%, gdy rośliny wejdą w etap kwitnienia, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśni.

JAKIEGO RODZAJU GLĘBĘ NALEŻY STOSOWAĆ DO FEMINIZOWANYCH NASION MARIHUANY?

5. Jakiego Rodzaju Glębę Należy Stosować Do Feminizowanych Nasion Marihuany?

W przypadku marihuany najlepiej sprawdza się gleba bogata w składniki odżywcze, która jest także dobrze napowietrzona i przepuszczalna. Większość gleb, które można kupić w sklepie, jest już zoptymalizowana pod kątem uprawy cannabis. Jeśli chcesz wykorzystać naturalną glebę, możesz ją wzbogacić za pomocą perlitu, kokosu, wermikulitu, kompostu lub biohumusu, aby lepiej pasowała do potrzeb marihuany.

6. Jakie Składniki Odżywcze Powinieneś Używać Do Feminizowanych Odmian Marihuany?

Dla zdrowego wzrostu, Twoje feminizowane odmiany marihuany będą potrzebowały różnych składników odżywczych. Na początek, potrzebują one azotu, fosforu oraz potasu, trzech głównych „makroskładników”. Oprócz tego, potrzebują także różnych mikroelementów, a w tym wapnia, żelaza, magnezu, miedzi itd.

Komercyjne nawozy cannabis zwykle zawierają wszystkie wymagane makro i mikroelementy, ale upewnij się, że dokarmiasz swoje rośliny zgodnie z zalecanymi dawkami (lub nawet podajesz im dawki nieco mniejsze).

Zwróć także uwagę na fakt, że konopie indyjskie mają inne wymagania na etapie wegetacji i kwitnienia. Z tego powodu, często dostępne są dwa rodzaje nawozów cannabis: jeden przeznaczony jest do etapu wegetatywnego, a drugi do kwitnienia.

7. Jaką Wodę Potrzebują Feminizowane Odmiany Cannabis?

Podczas podlewania marihuany uprawianej w glebie, ważne jest, aby wykorzystywany roztwór wody/ składników odżywczych posiadał optymalny poziom pH wynoszący około 6–7. W przeciwnym razie, Twoje rośliny marihuany nie będą w stanie pobierać składników odżywczych, nawet, jeśli będą one tam obecne. Na szczęście, poziom pH wody z kranu można odpowiednio dostosować za pomocą kilku kropli odpowiedniego produktu.

8. Trenowanie Roślin — Co to Jest I Dlaczego Warto to Robić?

Trenowanie roślin to sposób, w jaki hodowcy utrzymują ich odpowiedni rozmiar i kształt. Obejmuje to różne techniki, w tym topping, przycinanie, super-cropping, szczypanie i/lub defoliację roślin. Wszystko to, w taki czy inny sposób, ma na celu optymalizację przestrzeni uprawy i ekspozycję roślin na światło w celu uzyskania lepszych plonów.

Trening może stresować rośliny marihuany i może tymczasowo zatrzymać ich wzrost. Z tego powodu, większość rodzajów treningu nie jest odpowiednia dla automatycznie kwitnących odmian feminizowanych, ze względu na ograniczoną długość ich cyklu życia. Feminizowane odmiany fotoperiodyczne nie mają jednak tego ograniczenia i łatwo dochodzą do siebie po przeprowadzeniu treningu.

Plant Training

Inne Zasadnicze Terminy Oraz Pojęcia

Wiemy, że istnieje wiele różnych terminów związanych z konopiami indyjskimi i łatwo je pomylić. Aby wyjaśnić te kwestie, postanowiliśmy zakończyć artykuł wyjaśniając podstawową terminologię oraz pojęcia dotyczące marihuany.

W Jaki Sposób Powstają Kannabinoidy?

Kannabinoidy, takie jak THC, CBD i wiele innych, nie pojawiają się z niczego podczas wzrostu rośliny. W rzeczywistości, w ich powstawanie zaangażowana jest wewnętrzna chemia rośliny marihuany.

Jednym z pierwszych etapów tego procesu jest wytwarzanie substancji chemicznej o nazwie pirofosforan geranylu wewnątrz rośliny cannabis. Substancja ta następnie wchodzi w interakcję z kwasem oliwetolowym, tworząc kwas kannabigerolowy lub inaczej CBGA.

Substancja ta jest budulcem głównych kannabinoidów, ale to jeszcze nie koniec tego procesu. CBGA musi najpierw połączyć się ze specyficznymi enzymami, a poprzez biosyntezę przekształcić się w kwaśne formy kannabinoidów, które znamy. Otrzymując THCA, CBDA i CBCA, jesteśmy prawie na końcu tej podróży.

Potrzebny jest tylko jeszcze jeden krok, aby przekształcić te kwasy kannabinoidowe w odpowiednio: THC, CBD i CBC i ten krok to dekarboksylacja. Termin ten odnosi się do procesu podgrzewania kwasów kannabinoidowych, aby stały się „aktywnymi” kannabinoidami. Dzieje się to oczywiście automatycznie, gdy palisz lub wapujesz marihuanę.

W JAKI SPOSÓB POWSTAJĄ KANNABINOIDY?

W Jaki Sposób Thc Wpływa Na Układ Endokannabinoidowy

W jaki sposób działają kannabinoidy po wejściu do Twojego organizmu?

Dwoma najbardziej znanymi kannabinoidami są THC i CBD. THC jest odpowiedzialne za charakterystyczne uczucie haju kojarzone z marihuaną, podczas gdy CBD, chociaż rzekomo posiada różne korzystne efekty, nie wywołuje odurzenia.

Te kannabinoidy, oraz ponad sto innych kannabinoidów, które znajdują się w roślinach marihuany, oddziałują bezpośrednio lub pośrednio na układ endokannabinoidowy ludzkiego organizmu. Układ endokannabinoidowy, który składa się głównie z receptorów kannabinoidowych, pośredniczy w wielu funkcjach fizjologicznych, w tym w odczuwanym nastroju, śnie, odpowiedzi immunologicznej itd. Endokannabinoidy (wytwarzane w naszym ciele), wraz z kannabinoidami z roślin, mogą wiązać się z tymi receptorami w celu uzyskania różnych efektów.

Jednym z głównych endokannabinoidów jest anandamid, zwany także „cząsteczką szczęścia”. Działa, jako neuroprzekaźnik, przesyłając wiadomości między komórkami nerwowymi. Te interakcje wpływają na odczuwanie przyjemności, pamięć, myślenie, koncentrację, zmysły, percepcję czasu oraz wiele innych kwestii.

Jak się okazuje, THC ma bardzo podobną budowę chemiczną do anandamidu i podobnie jak anandamid, wiąże się z receptorami kannabinoidowymi, szczególnie z receptorami CB1. Dzięki tym połączeniom, spożywanie marihuany może wpływać na nas na wiele różnych sposobów.

Dlaczego Marihuana Produkuje Terpeny?

Rośliny cannabis, a także inne gatunki, wytwarzają te aromatyczne substancje, jako naturalną obronę przed szkodnikami oraz w celu przyciągania zapylaczy. Dowodem na to jest również tendencja marihuany do rozwijania intensywniejszych związków aromatycznych podczas inwazji szkodników.

Co to Jest Sinsemilla?

„Sinsemilla” to hiszpańskie słowo oznaczające „bez nasion”. Słowo to wywodzi się z dawnych czasów, kiedy marihuana znajdująca się na czarnym rynku była w wielu przypadkach niskiej jakości oraz posiadała duże ilości nasion. Właśnie w tym okresie, marihuana „sinsemilla” była wyjątkowa i stała się synonimem najwyższej jakości.

W dzisiejszych czasach, wraz z nowoczesną genetyką i pojawieniem się feminizowanych nasion marihuany, pąki z nasionami stały się na szczęście rzadkością. Obecnie marihuana to praktycznie zawsze sinsemilla, więc słowo straciło swoje pierwotne znaczenie. Warto jednak o tym terminie pamiętać, ponieważ czasami jest on używany do opisywania wysokiej jakości marihuany.

Co to Są Hermafrodyty?

Oprócz dwóch typowych płci roślin marihuany, może ona także być hermafrodytą. Roślina będzie wtedy wykazywać cechy zarówno żeńskie, jak i męskie. Objawia się to podczas dojrzewania roślin, gdy rozwijają zarówno pąki, jak i woreczki pyłkowe. Niestety, w rezultacie może się to skończyć słabymi plonami i trawką o niskiej jakości, pełnej nasion.

Najczęstszym powodem takiego rozwoju wydarzeń jest nadmierny stres u roślin. Może to być spowodowane przerwą w okresie ciemności podczas etapu kwitnienia, która spowoduje „ponowny etap wegetacji”, lub innymi czynnikami stresowymi znajdującymi się w środowisku, w tym szkodnikami, ekstremalnymi temperaturami i zmianami wilgotności.

Uprawa marihuany w kontrolowanym środowisku jest najlepszym sposobem, aby temu zapobiec. Ograniczaj stres roślin do minimum, a znacznie zmniejszysz ryzyko wystąpienia hermafrodytyzmu.

Co to Są Odmiany Landrace?

Odmiany landrace to rodzaj marihuany, który powstał w naturalnym środowisku. Można również powiedzieć, że są to czyste, oryginalne odmiany marihuany. Niektóre odmiany landrace powstały w regionie Hindukuszu w Afganistanie i Pakistanie, ale można je również znaleźć w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, Rosji oraz na Jamajce.

CO TO SĄ HERMAFRODYTY?

Najlepsze Feminizowane Rodziny Odmian Cannabis

Istnieją setki feminizowanych odmian hybrydowych, ale prawie wszystkie z nich wywodzą się z garstki głównych odmian. Podobnie jak w przypadku ludzi, każda rodzina cannabis posiada wspólne cechy, które wskazują na to, skąd pochodzi dana roślina.

🍁 Kush

Odmiany marihuany z genetyką Kush posiadają znakomity aromat i — ze względu na to, że są to zwykle odmiany indica — mają tendencje do wywoływania głęboko relaksującego efektu zwanego „couch-lock”. W zależności od odmiany, można się spodziewać terpenów o ziemistym, drzewnym, sosnowym oraz cytrusowym zapachu.

🌫️ Haze

Odmiany Haze są przeznaczone dla fanów genetyki sativa, którzy doceniają mocne oraz umysłowe efekty oraz lubią palenie w ciągu dnia. Profile terpenowe Haze obejmują wiele smaków, od słodkich i cytrynowych po kawowe i czekoladowe.

🔮 Afghan

Marihuana o afgańskiej genetyce posiada zazwyczaj pikantny, ziemisty oraz świeży smak. Większość odmian oparta jest o geny indica, zapewniając relaksujące, radosne i przykuwające do kanapy efekty, idealne na wieczór.

🍦 Gelato

Rośliny z rodziny Gelato to doskonały przykład najlepszej marihuany z Kalifornii. Zwykle emanują one owocowym, przypominającym deser aromatem. Wiele z nich to hybrydy, a przynajmniej takie efekty wywołują, zatem możesz spodziewać się doświadczenia zarówno euforycznego, umysłowego haju, jak i relaksu.

🍪 Cookies

Odmiany Cookies wywołują euforyczne efekty, które wzmacniają towarzyskość i połączone są z odrobiną fizycznego relaksu. Spodziewaj się ziemistych, słodkich aromatów z charakterystycznym, ciasteczkowym posmakiem, co tworzy przepyszną kombinację.

🍇 Blueberry

Rodzina Blueberry często posiada profil terpenowy, który nadaje roślinom bogate, słodkie oraz owocowo-jagodowe nuty. Dzięki temu, że genetyka pochodzi z zachodniego wybrzeża USA, odmiany Blueberry są znane ze swoich głęboko relaksujących i kojących efektów.

💜 Purple

Odmiany cannabis bazujące na genetyce Purple to rośliny o czerwonym/ fioletowym kolorze, które nabierają intensywniejszych barw z powodu niższych temperatur nocnych pod koniec etapu kwitnienia. Profil terpenowy genetyki Purple łączy w sobie wilgotny aromat haszyszu z ziemistymi, cytrynowymi i sosnowymi nutami zapachowymi. Ze względu na to, że większość odmian Purple to odmiany indica, ich działanie jest zwykle narkotyczne i relaksujące.

🍌 Banana

Oryginalna Banana to odmiana, w której dominują geny indica (70%) i słynie ona z bogatego profilu terpenowego, który ma smak i aromat słodkich bananów. Odmiana jest niezwykle mocna (25% THC) i zapewnia efekty relaksujące. Na szczęście, jej potomkowie podzielają te cechy.

🦨 Skunk

Skunk to odmiana ceniona przez wielu miłośników cannabis za jej „skunkowy” aromat. Została wykorzystana, jako podstawa dla wielu różnych odmian na współczesnym rynku. Odmiany z genetyką Skunk wywołują zazwyczaj usypiające efekty oraz radosne, podnoszące na duchu nuty.

🧀 Cheese

Oryginalna odmiana Cheese, hybryda z dominacją genów indica, stworzona poprzez skrzyżowanie wcześniej wspomnianych odmian Skunk i Afghan, słynie z ostrego zapachu dojrzałego sera. Odmiany pochodzące z tej rodziny posiadają charakterystyczne, serowe nuty zapachowe oraz zrównoważone efekty, łącząc w sobie euforyczny haj z kojącym upaleniem.


Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.