Zawiera GRATISOWE przedmioty
Raport uprawy Royal Haze Automatic
Raport uprawy Royal Haze Automatic — tydzień po tygodniu.
Spis treści:
- Lista użytego sprzętu
- Raport uprawy royal haze automatic: faza siewki (tydzień 1)
- Raport uprawy royal haze automatic: faza wegetatywna
- Raport uprawy royal haze automatic: faza kwitnienia
- Zbiory (koniec tygodnia 10)
- Cechy genetyczne royal haze automatic
- Charakterystyka uprawy royal haze automatic
- Efekty i smak royal haze automatic
Royal Haze Automatic łączy w sobie najlepsze cechy odmian Amnesia Haze i Skunk z wydajnością oraz wszechstronnością ruderalis. Zapewnia haj skupiony na umyśle, wraz z paletą owocowych i ziemistych terpenów. Ta wytrzymała hybryda oferuje satysfakcjonujące plony bez zajmowania zbyt dużej ilości miejsca, co czyni ją idealną dla dyskretnych hodowców oraz tych z ograniczoną przestrzenią. Kontynuuj czytanie, aby zapoznać się z naszym pełnym raportem dotyczącym uprawy odmiany Royal Haze Automatic, zanim zagłębimy się w jej genetykę i efekty.
Royal Haze Auto
Amnesia Haze x Skunk x Ruderalis | |
300 - 350 gr/m2 | |
65 - 85 cm | |
8 - 9 tygodni | |
THC: 15% |
Sativa 50% Indica 20% Ruderalis 30% | |
130 - 180 gr/plant | |
120 - 150 cm | |
12 - 13 after sprouting | |
Klarowne, Polepszające nastrój |
Lista użytego sprzętu
- Namiot do uprawy: Secret Jardin DS120W 120 × 60 × 178 cm
- Oświetlenie: MIGRO 200+
- Wiatrak: Blauberg Turbo - E 100
- Wentylacja: 2x wentylator oscylacyjny Monkey 20 W
- Gleba — lekka mieszanka ogrodnicza
- AirPot: 12,5 l
- Higrometr
Raport uprawy Royal Haze Automatic: faza siewki (tydzień 1)
Podłoże: postawiliśmy na nasz 12,5-litrowy AirPot i zaczęliśmy przygotowywać pożywne podłoże, aby przeprowadzić naszą roślinę przez cały cykl wzrostu. W pojemniku umieściliśmy 12 litrów lekkiej mieszanki ogrodniczej oraz 6 gramów grzybów mikoryzowych, a następnie dokładnie wymieszaliśmy wszystko rękami. Ten ostatni dodatek w postaci grzybów miał na celu poprawę kondycji systemu korzeniowego na późniejszych etapach wzrostu.
Kiełkowanie: nasączyliśmy podłoże 1,5 litrami wody i zrobiliśmy na środku otwór o głębokości 3 cm. Po delikatnym umieszczeniu nasiona w dołku, luźno przykryliśmy je ziemią. Pęd pojawił się cztery dni później.
Oświetlenie: czekając na pojawienie się sadzonki, skupiliśmy uwagę na oświetleniu. Do tego zadania wybraliśmy MIGRO 200+. Te lampy zapewniają wystarczającą moc do optymalnego wzrostu, wydzielają bardzo mało ciepła i kosztują niewiele. Przymocowaliśmy urządzenie do sufitu namiotu, zawieszając je w odległości 40 cm od górnej krawędzi doniczki. Po naciśnięciu przycisku, zdecydowaliśmy się na 24-godzinny cykl świetlny, aby uzyskać szybki wzrost.
Składniki odżywcze: po wzejściu sadzonki, przygotowaliśmy nasze składniki odżywcze.
Zastosowaliśmy następujące ilości na litr wody:
- 2 ml organicznego wzmacniacza korzeni;
- 2 ml ekstraktu z aloesu;
- 2 ml formuły aminokwasów.
Po przygotowaniu naszej formuły, podlaliśmy nią roślinę — 1,5 l dwa dni po pojawieniu się pędu, oraz 0,7 l dwa dni później.
Środowisko: w ciągu pierwszych pięciu dni wilgotność względna spadała do około 40%. Chcieliśmy zapobiec wysychaniu powietrza, więc umieściliśmy dużą doniczkę z wodą w namiocie do uprawy i udało nam się uzyskać stałą wilgotność względną na poziomie 50%.
Status rośliny: pod koniec fazy siewki nasza roślina osiągnęła 9 cm, miała grubą i mocną łodygę oraz kilka zalążków liści.
Raport uprawy Royal Haze Automatic: faza wegetatywna
Faza wegetatywna trwała przez następne dwa tygodnie. W tym czasie nasza roślina szybko rozwinęła się z małej siewki w krzaczastą roślinę, wytwarzającą zauważalne zalążki kwiatów.
Tydzień 2
Oświetlenie: przestawiliśmy światło na odległość 40 cm od wierzchołka naszej młodej rośliny. Ta odległość wydawała się optymalna do napędzania fotosyntezy i maksymalizacji ekspozycji na światło.
Składniki odżywcze: karmiliśmy naszą roślinę tą samą recepturą, co w poprzednim tygodniu, z dodatkiem ekstraktu z buraków cukrowych w ilości 2 ml na litr wody, aby dokarmiać pożyteczne mikroorganizmy znajdujące się w podłożu. Podawaliśmy 1,5 l porcji na początku tygodnia i 0,7 l w drugiej połowie tygodnia.
Podlewanie: gdy nasza roślina zaczęła przybierać poważniejsze rozmiary, zdecydowaliśmy się ją dodatkowo podlewać — nie tylko podczas nawożenia — aby nadążyć za jej zapotrzebowaniem metabolicznym. Podlewaliśmy podłoże wodą, 1,5 l w ciągu tygodnia, kiedy gleba była sucha.
Środowisko: sucha pogoda spowodowała, że wilgotność nadal spadała. Zagotowaliśmy wodę w garnku i umieściliśmy go w namiocie do uprawy, aby utrzymać odczyt higrometru na poziomie 45%.
Status rośliny: nasza roślina miała na tym etapie 19 cm wysokości oraz kilka zestawów w pełni uformowanych liści wiatrakowych. Zauważyliśmy brązowe plamy na dwóch dolnych liściach; na szczęście odkryliśmy, że to z powodu kropelek wody powiększających światło i powodujących lekkie oparzenia, a nie z powodu niedoboru składników odżywczych.
Tydzień 3
Oświetlenie: aby nasza szybko rosnąca roślina miała wystarczająco dużo miejsca, podnieśliśmy nasze światła LED tak, aby znajdowały się 35 cm nad baldachimem.
Składniki odżywcze: teraz, gdy nasza roślina rozwinęła większy system korzeniowy, usunęliśmy z harmonogramu formułę wzmacniającą korzenie. Podawaliśmy składniki odżywcze raz, na początku tygodnia, używając 1,5 l roztworu.
Podlewanie: podlewaliśmy roślinę 2 l wody pod koniec tygodnia, po tym jak całkowita wierzchnia warstwa gleby wyschła.
Środowisko: chłodniejsza pogoda oznaczała bardziej stabilne środowisko wewnątrz namiotu. Bez dodatkowego wysiłku udało nam się utrzymać 45% wilgotności względnej.
Stan rośliny: baldachim stał się krzaczasty i gęsty, wymagając lekkiej konfiguracji światła. W tym momencie roślina osiągnęła wysokość 50 cm i zaczęła wytwarzać dość mocny zapach. W węzłach zaczęły się rozwijać małe, białe słupki, wskazujące na pierwsze oznaki kwitnienia.
Raport uprawy Royal Haze Automatic: faza kwitnienia
Faza kwitnienia trwała siedem tygodni. W tym czasie nasza krzaczasta roślina wyciągnęła się i rozwinęła duży baldachim dojrzałych kwiatów. Biorąc pod uwagę wielkość doniczki, efekt końcowy naprawdę nas zaskoczył.
Tydzień 4 i 5
Oświetlenie: zredukowaliśmy harmonogram oświetlania w pierwszym tygodniu fazy kwitnienia do 20 godzin światła oraz 4 godzin ciemności. Rośliny marihuany zwykle kwitną w warunkach o mniejszym oświetleniu, a chcieliśmy zapewnić roślinie okres odpoczynku w ciągu dnia. Światło LED pozostało w odległości 35 cm od baldachimu.
Składniki odżywcze: w tym czasie radykalnie zmieniliśmy formułę odżywiania, ponieważ potrzeby metaboliczne rośliny zmieniają się w fazie kwitnienia. Dlatego w naszej formule położyliśmy nacisk na potas oraz fosfor, które wspierają prawidłowe tworzenie się kwiatów. Zastosowaliśmy następujący wzór na litr wody:
- 2 ml ekstraktu z aloesu;
- 2 ml formuły aminokwasów;
- 2 ml ekstraktu z buraków cukrowych;
- 1 ml ekstraktu z wodorostów;
- 2 ml organicznego nawozu do kwitnienia;
- 1 ml formuły z kwasem humusowym i fulwowym.
Podawaliśmy roślinie 1,5 l formuły trzy razy w tygodniu, z przerwami między karmieniami.
Podlewanie: nasza kwitnąca roślina stawała się coraz bardziej spragniona. Wieczorem, w dni pomiędzy karmieniami stosowaliśmy 1,5 litra wody.
Środowisko: wraz z nadejściem ciepłej pogody znowu staraliśmy się utrzymać stałą wilgotność. Rośliny marihuany lubią dość wilgotne środowisko we wczesnych stadiach fazy kwitnienia. Jednak w ciągu tych dwóch tygodni odnotowaliśmy odczyty w wysokości około 33%. Udało nam się podnieść je z powrotem do około 42%, a nasza roślina wydawała się szczęśliwa i zdrowa.
Status rośliny: nasza krzaczasta bestia nadal rozwijała swoje liście wiatrakowe oraz potrzebowała strzyżenia. Sięgnęliśmy po sekator i zaczęliśmy usuwać liście. Usunęliśmy około 25% liści wiatrakowych, znajdujących się głównie na dole rośliny. Umożliwiło to lepszy przepływ powietrza oraz dostęp do światła. W tym momencie zaczęły pojawiać się gęste skupiska słupków.
Tydzień 6
Składniki odżywcze: w szóstym tygodniu zdecydowaliśmy się zwiększyć ilość składników odżywczych. Zaczęliśmy od tej samej formuły, którą stosowaliśmy w poprzednich dwóch tygodniach, ale wprowadziliśmy następujące poprawki:
- 4 ml ekstraktu z aloesu;
- 4 ml formuły aminokwasów;
- 3 ml ekstraktu z buraków cukrowych;
- 3 ml ekstraktu z wodorostów;
- 3 ml organicznego nawozu do kwitnienia;
- 1 ml formuły z kwasem humusowym i fulwowym.
Status rośliny: pod koniec tego tygodnia zauważyliśmy pewne niepokojące oznaki. Na niektórych liściach wachlarzowych zaczęły pojawiać się jasnożółte plamy, które ostatecznie stały się brązowe. Okazało się, że podawaliśmy za dużo składników odżywczych. Na kilka następnych tygodni określiliśmy inną strategię, aby naprawić ten błąd.
Tydzień 7
Składniki odżywcze: aby rozwiązać problemy, które napotkaliśmy tydzień wcześniej, porzuciliśmy stosowanie naszej formuły składników odżywczych i zastosowaliśmy sól Epsom, aby przywrócić równowagę w podłożu. Dodawaliśmy 3 ml soli Epsom na litr wody i podawaliśmy 1,7 litra wody co drugi dzień, aby rośliny były odżywione i nawodnione.
Środowisko: naszym celem było zmniejszenie wilgotności w siódmym tygodniu, aby zminimalizować ryzyko powstania pleśni wokół kwiatów. Byliśmy zadowoleni z wyniku 35% i chcieliśmy utrzymać go przez resztę uprawy.
Status roślin: nasza roślina zaczęła wyglądać lepiej pod koniec tygodnia. Do tej pory osiągnęła 87 cm wysokości. Na szczęście przestała już rosnąć, bo powoli zaczęła przerastać namiot.
Tydzień 8
Składniki odżywcze: w ósmym tygodniu zaczęliśmy wprowadzać lekką formułę, aby przywrócić kluczowe składniki odżywcze bez narażania rośliny na dodatkowy stres. Połączenie zawierało sole do wypłukiwania wszelkich pozostałości i wodorosty, aby dostarczyć szerokie spektrum składników odżywczych. Użyliśmy następujących proporcji na litr roztworu:
- 2 ml roztworu do wypłukiwania pozostałości soli;
- 4 ml ekstraktu z wodorostów.
Zastosowaliśmy każdy z tych produktów oddzielnie — roztwór oczyszczający drugiego dnia w pierwszym tygodniu, a następnie ekstrakt z wodorostów dwa dni później.
Tydzień 9 i 10
Płukanie: całkowicie ograniczyliśmy składniki odżywcze w ciągu ostatnich dwóch tygodni, aby zmaksymalizować smak pąków oraz osiągnąć gładki dym podczas palenia. W tym celu dwa razy w tygodniu nasycaliśmy glebę 3 l wody, gdy robiła się ona dość sucha.
Stan rośliny: nasz okaz nadal wydzielał silne, cytrusowe i ziemiste zapachy, a na jej baldachimie znajdowały się długie topy — każdy pokryty grubą warstwą żywicy.
Zbiory (koniec tygodnia 10)
Zbiory rozpoczęliśmy po dwutygodniowym wypłukiwaniu, ścinając roślinę u podstawy i wieszając ją do wyschnięcia na 7 dni. Przystąpiliśmy do przycinania pąków na sucho i umieściliśmy je w słoikach do konserwacji. Byliśmy niezmiernie zadowoleni z rezultatów: wyhodowaliśmy gęste bryłki wypełnione trichomami oraz pełne pysznych, owocowych terpenów.
Cechy genetyczne Royal Haze Automatic
Royal Haze Automatic wywodzi się z połączenia legendarnych odmian marihuany, Amnesia Haze i Skunk. Te dwie mocne odmiany przekazały jej cytrusowe terpeny, elektryzujący haj oraz średni poziom CBD. Dodatek genetyki ruderalis zapewnia tej odmianie szybki wzrost oraz świetną odporność. Royal Haze Automatic wyszła z tego projektu z profilem genetycznym składającym się z 50% genów sativa, 20% indica i 30% ruderalis.
Charakterystyka uprawy Royal Haze Automatic
Royal Haze Automatic rośnie prawie wszędzie bez większego problemu. Dobrze radzi sobie w szklarniach i tunelach foliowych, ale świetnie sprawdzi się także na zewnątrz w chłodniejszych regionach. Rośliny uprawiane w domu osiągają wysokość około 65–85 cm i zapewniają satysfakcjonujące plony w wysokości 300–350 g/m². Rośliny uprawiane na zewnątrz rosną nieco większe, osiągając 120–150 cm i oferując do 180 g kwiatów na roślinę. Royal Haze Automatic przechodzi przez cały cykl uprawy w zaledwie dziesięć tygodni.
Efekty i smak Royal Haze Automatic
Royal Haze Automatic wywiera energetyzujący i motywujący haj. Jej genetyka sativa i mocne terpeny pobudzają centralny układ nerwowy i ustępują miejsca twórczym myślom i skupieniu. Najlepiej wykorzystasz te pąki, paląc je rano przy filiżance świeżej kawy. Zawartość THC na poziomie 15% powoduje euforyczny, ale nie przytłaczający haj. Smaki cytrusów, słodyczy i ziół sprawiają, że każdy buch jest aromatyczny oraz bardzo pyszny.