Wykorzystaj wszystkie części rośliny konopi do produkcji haszyszu

Przy użyciu kilku różnych metod z liści cannabis możesz zebrać kief do produkcji haszyszu.

Wykorzystaj wszystkie części rośliny konopi do produkcji haszyszu

ZBIERANIE PĄKÓW TO DOPIERO POCZĄTEK

Po miesiącach pielęgnacji roślin konopi wreszcie masz wspaniałe pąki, które własnoręcznie wyhodowałeś. I bądźmy szczerzy, co może być lepszego niż wyciągnięcie nożyc z szuflady i zebranie pięknych, nasyconych żywicą kwiatów? Ale zabawa jeszcze się nie kończy! Oprócz pąków możesz także zebrać inne części rośliny marihuany, z których możesz wydobyć dodatkowe kannabinoidy oraz terpeny. Nie ma powodu, dla którego cokolwiek miałoby się zmarnować!

CO TO JEST KIEF

Kief ma postać drobnego proszku, który zawiera żywiczne trichomy konopi. Ma wysokie stężenie THC i można go palić w joincie lub fajce, albo można z niego zrobić haszysz. Co najlepsze, zbieranie kiefu i robienie z niego haszyszu jest zarówno łatwe, jak i ekonomiczne.

KIEDY ZBIERAĆ KIEF

Pąki, które zebrałeś już się suszą, a najmniejsze z nich mogą nawet być wystarczająco suche, abyś mógł spróbować jak smakują. Jeszcze dwa tygodnie i wszystkie pąki z pewnością będą suche na zewnątrz, ale wewnątrz potrzebować będą jeszcze trochę czasu.

Większe pąki też mogą potrzebować więcej czasu. Pozwól im wszystkim powoli wyschnąć w ciemnym pokoju, który będzie wystarczająco duży (lub wyposażony w wentylator), aby wilgoć zawarta w pąkach mogła odpowiednio i powoli się ulatniać. Kiedy będziesz mógł łamać gałązki pąków (a nie zginać), oznacza to, że można przeprowadzić curing. Nie martw się, jeśli w pierwszych kilku tygodniach marihuana pachnie nadal nieco niedojrzale; niektóre odmiany mogą potrzebować trochę więcej czasu, aby rozwinąć typowy dla marihuany zapach. Teraz, gdy twoje pąki przechodzą curing, jest to również czas, w którym możesz zebrać z liści kief, aby zrobić haszysz.

WYBÓR LIŚCI

Sekretem zdobycia dużej ilości kiefu do zrobienia haszyszu jest zachowanie liści Twojej rośliny! Możesz zebrać liście i pozwolić im wyschnąć dokładnie tak samo jak pąkom.

W zależności od odmiany możesz otrzymać mniej więcej tyle samo suchych liści, co pąków. Więc jeśli posiadasz 500 gramów suchych pąków, możesz liczyć także na około 500 gramów liści. Oczywiście ta liczba może się różnić w zależności od wielu czynników, ale ta przybliżona wartość daje Ci wyobrażenie potencjalnej ilości materiału roślinnego. Mimo że liście nie będą tak mocne jak pąki, po skoncentrowaniu ich moc znacznie wzrośnie.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE LIŚCI

• Poszukaj trichomów

Przede wszystkim chcesz mieć pewność, że zbierzesz wszystkie małe liście cukrowe. Jak sama nazwa wskazuje, liście cukrowe są pokryte trichomami i zaraz po pąkach zawierają najwięcej cennych kannabinoidów. W związku z tym, sterta liści cukrowych może skutkować uzyskaniem sporej ilości haszu. Jeśli chcesz lepiej przyjrzeć się trichomom, polecamy użycie lupy. Zauważysz małe gruczoły w kształcie grzybków z błyszczącymi, krystalicznymi „bąbelkami”. To właśnie są Twoje trichomy.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE LIŚCI

• Oddziel liście wiatrakowe

Zachować powinieneś również większe liście wiatrakowe. Mimo że posiadają one znacznie mniej trichomów niż pąki oraz liście cukrowe, nadal zawierają kannabinoidy i mogą być wykorzystane do celów innych niż robienie haszyszu. W tym przypadku, oddzielamy je od liści cukrowych.

Mieszanie tych dwóch różnych rodzajów liści nie ma sensu, ponieważ tylko zwiększy ilość materiału, który trzeba przetworzyć w celu uzyskania mocnego haszyszu. Bogate w THC liście cukrowe już zawierają nieco mniej THC niż same pąki; nie chcemy tej wartości jeszcze bardziej obniżać.

• Pozwól liściom dobrze wyschnąć

Ważne jest, aby pozwolić liściom całkowicie wyschnąć. Suszenie liści może potrwać nieco dłużej niż suszenie pąków. Liście powinny być tak suche, aby kruszyły się, gdy będziesz je pocierał między palcami.

Im bardziej suche będą Twoje liście, tym lepiej i możesz oczekiwać większej ilości haszyszu. Dlaczego? Ponieważ kryształy THC oddzielają się znacznie łatwiej, gdy są bardzo suche.

Haszysz, czyli złoto-żółty proszek, posiada nieco inny efekt podczas palenia; niektórzy palacze wolą słodkie efekty wywoływane przez haszysz od mocno upalających efektów pąków.

ZBIERANIE KIEFU ZA POMOCĄ 3-CZĘŚCIOWEGO MŁYNKA

Najłatwiejszym sposobem na zbieranie kiefu jest 3-częściowy młynek. Tego rodzaju młynki mają specjalną dolną komorę do zbierania kiefu. W ten sposób, kiedy rozdrabniasz marihuanę, nie marnujesz tego, co większość uważa za najlepsze.

Wskazówka: wstrząśnij młynkiem podczas rozdrabniania marihuany w celu uzyskania jeszcze większej ilości kiefu.

Jeśli chcesz, zebrany kief możesz palić w joincie lub fajce. Możesz również posypać nim swoje pąki, aby dodać im ekstra mocy lub też wymieszać z tytoniem.

Ale istnieje jeszcze więcej zastosowań kiefu; możesz użyć go do naparów THC, do robienia masła konopnego, lub możesz umieścić go w waporyzatorze. Wystarczy umieścić trochę kiefu w komorze waporyzatora, aby przenieść wapowanie na zupełnie nowy poziom. Ostrzegamy jednak, że kief jest bardzo mocny, więc prawdopodobnie będziesz potrzebować bardzo niewielkiej ilości, aby odczuć silne efekty!

ZBIERANIE KIEFU W CELU PRODUKCJI HASZYSZU

Zabawa z kiefem zaczyna się w momencie, w którym postanowisz z niego wytworzyć haszysz. Przyjrzyjmy się trzem łatwym i skutecznym sposobom produkcji haszyszu z użyciem zebranego kiefu.

ZBIERANIE KIEFU W CELU PRODUKCJI HASZYSZU

POLLINATOR

Jeśli chcesz zebrać kief z niewielkiej ilości liści, dobrze sprawdzi się 3-częściowy młynek; ale jeśli zależy Ci na znacznie większych ilościach, musisz wybrać coś bardziej wytrzymałego. I tu pojawia się Pollinator. Zasadniczo jest to duży, obrotowy bęben z sitkiem, które separuje kryształki od liści, jednocześnie je zbierając.

Oto jak używać Pollinator:

• Przygotuj liście

Ze względu na to, że materiał roślinny musi być bardzo suchy, korzystnym może być umieszczenie go na noc w zamrażarce. Metoda ta sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku użycia Pollinatora. Mróz sprawia, że kryształki THC stają się łamliwe i łatwiej odpadają. Upewnij się jedynie, że pojemnik, którego używasz w zamrażarce jest odpowiednio szczelny.

Materiał, którego planujesz użyć musi być odpowiednio rozdrobiony. Zapewni to uwolnienie się maksymalnej ilości trichomów, co z kolei znacznie zwiększy ilość wyprodukowanego haszyszu. Upewnij się również, że nie pozostały żadne gałązki (lub jest ich jak najmniej), ponieważ mogą one uszkodzić sito Pollinatora. Takie sito może kosztować naprawdę sporo, więc należy uważać i nie zepsuć go gałązkami i innymi dużymi kawałkami materiału roślinnego.

• Umieść materiał w Pollinatorze

Włóż cały materiał do bębna urządzenia i włącz je. Silnik zacznie obracać oraz wirować liście, mechanicznie oddzielając trichomy. Po około 30–40 minutach wirowania możesz zatrzymać Pollinator i zeskrobać uzyskany proszek.

• Utwórz haszysz z otrzymanego kiefu

Aby otrzymać niesamowity haszysz, sprasuj proszek i przechowuj go przez co najmniej rok, aby odpowiednio dojrzał. Powodem, dla którego prasujemy proszek jest fakt, że ten proces poprawia zarówno smak, jak i zapach końcowego produktu. Ułatwia on także późniejsze użycie oraz transport. Łatwiej jest podzielić się z kimś sprasowanym kawałkiem haszu niż lepkim proszkiem. W każdym razie — im lepsza jakość, tym słabsza może być prasa. Przy kiefie niskiej jakości potrzeba prasy, która wywiera dużą siłę. Zależność ta wynika z tego, że kryształy zawierają więcej materii roślinnej, więc nie sklejają się ze sobą tak łatwo.

Pollinator

Plusy Pollinatora:

• Może przetworzyć dużą ilość materiału.
• Zbiera sporą ilość kiefu.
• Jest bardzo łatwy w użyciu.

Minusy:

• Koszt jest nieco wysoki.
• Opłaca się tylko w przypadku, gdy masz dużą ilość materiału roślinnego.

HASZYSZ WODNY (BUBBLE HASH)

Tworzenie haszyszu wodnego odbywa się zgodnie z tymi samymi zasadami, co przy użyciu Pollinatora, ale w tym przypadku to lodowata woda pomaga nam w oddzielaniu kryształków. Robienie haszyszu wodnego jest nieco bardziej pracochłonne, ale jakość, którą otrzymujesz z pewnością jest tego warta.

Oto, jak go wykonać:

• Zakup duże wiadro oraz worki bubble bags

Potrzebujesz dużego wiadra o pojemności około 20 litrów, do którego włożysz specjalne worki, nazywane bubble bags. Zestaw zazwyczaj składa się z dwóch lub większej ilości worków o strukturze drobnej siatki z otworami o różnych rozmiarach. Jedno sito przepuszcza kryształy, a drugie z drobniejszymi otworami zbiera kryształy o coraz większej czystości. Kupując zestaw do haszyszu wodnego z wieloma workami filtrującymi będziesz w stanie uzyskać różne stopnie czystości haszyszu. Worek z największymi otworami zbiera największe ilości materii roślinnej, a worek z najmniejszymi otworami zapewni Ci najczystszy haszysz.

• Napełnij wiadro lodowatą wodą

Aby rozpocząć, napełnij wiadro lodowatą wodą. Im zimniejsza będzie woda, tym lepiej, ponieważ dzięki temu kryształy łatwiej będą się oddzielać. Dodatkowa wskazówka: zanim zaczniesz przygotowywać bubble hash, włóż do zamrażarki kilka 1–2 litrowych butelek wody. Nie czekaj aż woda zamarznie, tylko aż będzie lodowata. Taka woda idealnie sprawdzi się do przygotowania haszyszu wodnego wysokiej jakości.

• Umieść worki w wiadrze

Umieść worki w wiadrze w zimną wodą, upewniając się, że worek znajdujący się na dole posiada najdrobniejsze otwory.

Bubble Hash

• Umieść końcówki miksera w wiadrze

Umieść końcówki miksera w wiadrze i włącz mikser. Kiedy mikser zacznie pracować i wirować wodę, poluzuje on także kryształy. Nie używaj pełnej mocy miksera, nie chcesz uzyskać miazgi. Takie działanie skutkować będzie gorszej jakości produktem końcowym. Podobnie jak w przypadku Pollinatora, umieszczenie liści na noc w zamrażarce pomoże Ci uzyskać najlepsze wyniki. Oprócz tego, dobrze jest umieścić kostki lodu w wiadrze.

Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie haszyszu wodnego jest ustawienie minutnika na mikserze — tak, aby pracował przez 20 minut, a następnie wyłączał się na 5 minut i powtarzał ten cykl przez około 1,5 godziny.

Ważne: upewnij się, że mikser jest odpowiednio zamocowany; w przeciwnym wypadku może poluzować się i zniszczyć cały proces oraz uszkodzić worki. Nie używaj miksera z ostrymi krawędziami, nie chcesz uzyskać koktajlu z marihuany! Materiał roślinny powinien być po prostu łagodnie mieszany w lodowatej wodzie. To wystarczy, aby odseparować kryształy THC.

Kiedy woda zmieni kolor na żółty, złoto-brązowy, oznaczać to będzie, że posiada już przyzwoitą ilość kryształów. Ponieważ do mieszania używasz wody, nie ma ryzyka zanieczyszczenia rozpuszczalnikiem, co poprawia zarówno czystość, jak i jakość produktu. Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie worków z wiadra. Odsącz je i potrząśnij nimi parę razy, a po otworzeniu znajdziesz w nich piękne, żółte kryształki!

Plusy tej metody:

• Najlepiej sprawdza się w przypadku suchego materiału, ale dobrze sprawdzi się także na świeżych liściach.
• Nie wymaga wielu narzędzi lub drogiego sprzętu jak w przypadku metody z użyciem Pollinatora.
• Wykorzystuje wodę, która działa jako bezpieczny rozpuszczalnik.
• Zapewnia dobrej jakości haszysz.

Minusy:

• Nie jest to najprostszy sposób na wykonanie haszyszu.
• Zajmuje trochę czasu.
• Potrzebna jest większa ilość materiału roślinnego niż w przypadku Pollinatora.
• Przy użyciu tej metody niektóre odmiany nieco tracą swój smak.

BUBBLEATOR

Ta sama firma, która produkuje Pollinator, produkuje Bubbleator. Jest to fajna maszyna, dzięki której wykonanie bubble haszu jest dziecinnie proste! Maszyna ta wygląda jak mała pralka i eliminuje wszelkie problemy związane z wykorzystaniem wiadra oraz miksera. Jest bardzo łatwa w obsłudze i zapewnia świetne rezultaty.

Oto jak używać Bubbleator:

• Umieść materiał w worku sitowym

Umieść materiał w dużym worku sitowym, który otrzymasz w zestawie z Bubbleatorem. Umieść worek w Bubbleatorze i napełnij go lodowatą wodą. Możesz również dodać kostki lodu.

• Włącz Bubbleator

Naciśnij przełącznik znajdujący się na Bubbleatorze; Twój haszysz będzie gotowy w 15 minut! Po prostu pozwól, aby Bubbleator wykonał swoją robotę, a Ty otrzymasz stos kryształków w mgnieniu oka. Jest to naprawdę wygodne, ponieważ nie musisz szukać odpowiedniego miksera oraz cały proces zajmuje o wiele mniej czasu. Bubbleator jest wyposażony w worki filtrujące, termometr i worek do czyszczenia.

Bubbleator

Plusy:

• Szybkość.
• Wygoda.
• Łatwość obsługi.

Minusy:

• Wysoka cena.
• Wykonuje tylko jedną klasę haszyszu.

PROFESJONALNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRODUKCJI HASZYSZU Z UŻYCIEM KIEFU

Bez względu na to, czy używasz Pollinatora, Bubbleatora, czy wytwarzasz haszysz w oldschoolowy sposób, teoretycznie od razu możesz cieszyć się gotowym produktem. Jednak prawdziwi koneserzy haszyszu wiedzą, że potrzebuje on co najmniej roku, aby dojrzeć. Na początku może się to wydawać nieco kłopotliwe; w końcu kto chce czekać tak długo na spróbowanie wykonanego haszyszu? Ale jeśli uprawiasz konopie i robisz haszysz co roku, wkrótce zgromadzisz odpowiednią ilość i nawet nie odczujesz czekania!

NIE TYLKO PĄKI KONOPI

Zbieranie soczystych pąków konopi oraz liści cukrowych bogatych w THC to dopiero początek zabawy. Tak, to prawda, naprawdę wiele rzeczy możesz wykonać z użyciem roślin konopi, aby żadna część się nie zmarnowała! Możesz również użyć łodyg roślin do zrobienia herbaty lub likieru. Aby uzyskać więcej ciekawych informacji, sprawdź nasz blog! Ponadto bogate w trichomy liście cukrowe możesz wykorzystać do znacznie większej ilości rzeczy, w tym do wyrobu produktów spożywczych lub do wapowania ich razem ze swoimi pąkami.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.