• Mernik przewodności
  • Mernik przewodności
  • Mernik przewodności

Mernik przewodności

Monitorujesz przewodność elektryczną w wykorzystywanej przez siebie wodzie w hydroponice? Jeśli nie, zdecydowanie musisz zacząć! Zbyt wiele soli nawozowych może utrudniać pobieranie składników odżywczych i powodować więdnięcie roślin. Aby uzyskać dokładne odczyty, skorzystaj z kieszonkowego miernika przewodności DiST 4. W zestawie zawarte są 4 ciecze kalibracyjne.
€ 61.50
Dodaj do zapisanych produktów
Darmowa
Dostawa
Bezpłatny
Zwrot
Dyskretna
Przesyłka

Kieszonkowy miernik przewodności DiST 4: łatwy, dokładny, niezawodny

Kieszonkowy miernik przewodności DiST 4 HI-98304 oferuje łatwy sposób na sprawdzenie przewodności elektrycznej (ang. electrical conductivity, EC) wody. Urządzenie zapewnia szybkie i dokładne odczyty, podczas gdy sprawdzasz swoją przestrzeń do uprawy.

DiST 4 umożliwia hodowcom określenie zawartości sodu w roztworach hydroponicznych za pomocą jednego przycisku. Urządzenie mierzy wartości w zakresie 0–20,00mS/cm. Podwójny wyświetlacz LED oferuje natychmiastowy odczyt EC (µS/cm lub mS/cm) oraz temperatury (˚C).

Miernik wyposażony jest w amperometryczną elektrodę grafitową odporną na rdzę. Materiał nie utlenia się po wielokrotnym wystawieniu na działanie wody, tym samym oferując trwałość i wytrzymałość produktu.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze i posiada tylko dwa główne przyciski. Jeden włącza i wyłącza miernik, a drugi służy do przejścia do trybu kalibracji. Trzeci, mniejszy przycisk, znajduje się w komorze baterii i pozwala na zmianę jednostki temperatury oraz ustawienie automatycznego wyłączania.

DiST 4 oferuje automatyczną kompensację temperatury i wskaźnik stabilności pomiaru, za każdym razem zapewniając dokładne odczyty. Miernik radzi sobie z najcięższymi warunkami i działa w zakresie 0–50°C. Bateria litowo-jonowa 3V zapewnia 250 godzin ciągłej pracy.

Pomiar przewodności elektrycznej jest niezbędną umiejętnością dla hodowców hydroponicznych. DiST 4 identyfikuje zasolenie roztworu poprzez pomiar ładunku jonów sodu. Rośliny hydroponiczne wymagają określonych poziomów soli nawozowych na różnych etapach cyklu wzrostu.

W fazie wegetatywnej w celu prawidłowego pobierania składników odżywczych, rośliny wymagają, aby EC było w zakresie 1,2–1,6. Jeśli odczyt jest zbyt wysoki, musisz dodać więcej wody do roztworu, aby rozcieńczyć sól. W fazie kwitnienia rośliny poradzą sobie z substancjami odżywczymi przy 1,8 EC.

Kieszonkowy miernik przewodności DiST firmy RQS dostarczany jest w pakiecie z 4 płynami kalibracyjnymi.

    Nobody has posted a review yet


    You can't post a review because you are not logged as a customer

    Log in / sign up
Polecane Produkty
KLIENCI KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, KUPILI RÓWNIEŻ

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.