Czy osoby chore na stwardnienie rozsiane / skurcze mięśni skorzystają na medycznej marihuanie? Jednym z popularnych rzeczników stosowania marihuany w celu złagodzenia objawów stwardnienia rozsianego jest amerykański showman Montel Williams, któremu zdiagnozowano chorobę w 1990 roku. Williams jest zagorzałym zwolennikiem używania marihuany, jako realnej alternatywy dla leków na receptę, niosących pomoc w wyeliminowaniu skutków choroby na ludzki organizm.

Badania medyczne nad marihuaną i skurczami mięśni

Specjaliści medycyny w Izraelu badali wpływ różnych składników chemicznych zawartych w konopi  na różne schorzenia już od lat. Izolowali kluczowe komponenty w celu syntezy THC i CBD.

Najnowsze badania opublikowane przez czasopismo Neuroimmune Pharmacologii informują, że niektóre z substancji chemicznych naturalnie występujących w konopiach indyjskich mogą zmniejszać zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Dotychczasowe eksperymenty przeszły dopiero do testów na zwierzętach, ale implikacje dla ziwerząt cierpiących na poważne skurcze mięśni są zachęcające. Dalsze badania ujawnią ile marihuana może zapewnić ulgi osobom cierpiącym na poważne skurcze mięśni i stwardnienie rozsiane.

Amerykańskie badania kliniczne, które zostały przeprowadzone w Kalifornii przyniosły rezultaty ogłaszające medyczne korzyści używania konopi w celu ograniczenia skurczy mięśni, zgodnie z centrum badań leczniczych nad konopią na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego.

Nieoficjalne dane dostarczane przez pacjentów, którzy zdecydowali się użyć medycznej marihuany, mówią o złagodzeniu objawów takich jak silny ból, drżenia mięśniowe i skurcze. Wyniki generalnie wydają się być pozytywne: Pacjenci, którzy używają medycznej marihuany wydają się wierzyć,  tak jak większość , że w rezultacie odnoszą korzyści medyczne. Pacjenci osiągają efekty, które poprawiają jakość ich życia.

Multiple Sclerosis and cannabis

Co to jest SR i jaki wpływ ma na ciało?

Stwardnienie rozsiane jest zasadniczo chorobą zapalną, w której organizm wykorzystuje układ odpornościowy do atakowania układu nerwowego. Istnieje wiele problemów, które wynikają z tej choroby, w tym objawy takie jak drżenie mięśni lub skurcze, słabość w jednej lub więcej kończynie, bóle w różnych częściach ciała, uczucia porażenia prądem elektrycznym, drżenia mięśni i zmęczenie. Ból i skurcze mięśni może zwiększać się z czasem, co prowadzi do pogorszenia stanu. Całe życie pacjentów znajduje się po negatywnym wpływem tej choroby.

Jak wygląda tradycyjne leczenie SR?

Typowe leczenie poważnych skurczy mięśni obejmuje m.in. leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie, anty- lękowe, w niektórych przypadkach, toksynę botulinową. Te leki są przepisywane dla zapewnienia ulgi, zmniejszenia skurczy mięśni. Mają pomóc pacjentowi powrócić do normalnej egzystencji. W wielu przypadkach, jednakże  te środki paliatywne nie są skuteczne i często prowadzą do poważnych skutków ubocznych. Bardziej naturalna terapia obejmuje  głębokie masaże tkanek i mogą oferować dodatkową ulgę, ale generalnie pacjenci nie panują nad objawami w oparciu o tradycyjne metody.

Czy medyczna marihuana jest opcją dla pacjentów z SR?

W wielu krajach, lekarze już przepisują składniki marihuany sposób, aby zapewnić ulgę pacjentom ze stwardnieniem rozsianym. Dalsze badania są prowadzone i medyczna marihuana może być wkrótce powszechnie zalecanym lekiem dla uśmierzenia bólu i złagodzenia skurczy mięśni, które dręczą ofiary SR i innych podobnych chorób i dolegliwości.

Decyzja na stosowanie marihuany w celu złagodzenia bólu, skurczy i drżenia mięśni może być dogodną opcją dla pacjentów, którzy pragną realizować alternatywne podejście do leczenia wobec standardowych leków przepisanych przez lekarza.

Wyłączenie odpowiedzialności w zakresie informacji medycznychWszelkie informacje znajdujące się na tej stornie internetowej, a także te, na które powołuje się strona i które są z nią powiązane, zostały umieszczone wyłącznie w ogólnych celach edukacyjnych i nie stanowią porady medycznej ani prawnej. Royal Queen Seeds nie akceptuje, nie popiera ani nie promuje legalnego bądź nielegalnego stosowania narkotyków.

Royal Queen Seeds nie ponosi odpowiedzialności za materiały referencyjne znajdujące się na naszej stronie ani na stronach, do których linki zapewniamy, a które akceptują, popierają lub promują legalne bądź nielegalne stosowanie narkotyków. Przed skorzystaniem z jakichkolwiek zamieszczonych tu produktów i metod, a także tych, na które powołuje się strona i które są z nią powiązane, należy skonsultować się z lekarzem bądź innym pracownikiem służby zdrowia.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.