Lekarze i migrenowe bóle głowy

Przyczyny migreny jest szeroko omawiane, a obecnie istnieje około trzydzieści potencjalnych przyczyn migrenowych bólów głowy. Jest też około dwanaście różnych klas leków, używanych obecnie w leczeniu. Może to oczywiście być mylące zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Przepisane leki uspokajające, takie jak fenobarbital oraz drobniejsze uspokajające, takie jak Valium i Ativan wypisują długą listę efektów ubocznych. Wizyty na pogotowiu są częste dla osób, cierpiących na migrenę, gdzie zastrzyki z Demerolu i Ergotaminy zastrzyki używane są do kontrolowania ataków migreny.

Pacjenci zgadzają się, że konopie działają

Rozpaczliwie szukający ulgi pacjenci, uciekają się do alternatywnych metod leczenia. Pacjenci, tacy jak Edie L., trzydziestoośmioletnia makler giełdowy i była studentka prawa odkryli, że konopia może zminimalizować skutki migreny . Po odwiedzeniu wielu specjalistów i przejściu różnych procedur, takich nakłucie lędźwiowe, analiza fal mózgowych oraz wywiady psychiatryczne, Edie zdała sobie sprawę, że marihuana oferuje ulgę od migreny. Wkrótce dowiedziała się, że skutki uboczne po zażyciu konopi były minimalne w porównaniu do ilości pigułek, które zazwyczaj zażywała. Ostatecznie Edie znalazła lekarza chętnego do przepisania Marinolu, konopi podawanej w formie doustnej,  ataki migreny natomiast ustały.

migraine cannabis pill headache treatment

Pigułki Marinolu na migrenę

Lekarze z Kalifornii wydają się znajdować w czołówce w leczeniu migreny za pomocą konopi. Jedną z korzyści dawanych przez Marinol jest to, że nie działa psychoaktywnie jak palenie. Jest to oczywista korzyść dla większości ludzi, ponieważ mogą oni kontynuować swoje codzienne zajęcia. Lista negatywnych skutków ubocznych Marinolu jest jednak nieco dłuższa. Ponieważ Marinol jest spożywany doustnie, należy zaczekać jedną do dwóch godzin, zanim będzie działać.

To może być problemem. Atak migreny zwykle przychodzi nagle i bez ostrzeżenia. Czekanie jedną, dwie godziny na ulgę często nie wchodzi w grę. Ponadto, jednym z efektów towarzyszących migrenie są nudności. Branie pigułek może zwiększać te nudności nawet jeszcze bardziej. Wreszcie, Marinol jest bardzo kosztowny. Koszt może być bardzo uciążliwy dla ciężej chorych.

Palenie marihuany przeznaczonej na migrenę zapewnia chorym natychmiastową ulgę w przypadku ataku. Łagodzi nudności i jeśli jest w porę podjęte, może zatrzymać migrenę. Jego euforyczne właściwości uspokajają pacjenta oraz łagodzą stres i niepokój, często związany z migreną. Wydaje się, że zażycie marihuany przez vaporizer może być najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą leczenia migreny.

SMOKING MARIJUANA FOR MIGRAINES

Ze względu na koszt Marinolu, pacjentka Edie była zmuszony uciekać się do nielegalnych sposobów konsumpcji konopi. To wystawiło ją na oczywiste ryzyko. Korzyści palenia marihuany były jednak nie do odparcia. Siła działania nielegalnej konopi również jest zróżnicowana, co sprawia że trudno jest przewidzieć jaka dawka jest potrzebna. Niestety sprawa Edie nie jest pierwszą tego rodzaju . Dziś większość lekarzy nie wie lub nie chce zaakceptować korzyści w leczeniu migrenowych bólów głowy, dawanych przez konopie oraz / lub Marinol.

Wydaje się, że najbezpieczniejszą i najszybszą ulgą na migrenowy ból głowy jest wdychanie oparów medycznych konopi poprzez vaporizer. Korzystne działanie przy migrenie i ulga wobec bólu głowy pojawiają się już po minucie! Podczas gdy badania wciąż są prowadzone, powszechnie uważa się, że kanabinoidy znajdujące się w konopiach mogą również walczyć z rakiem, drgawkami, zespołem zaburzenia koncentracji, ADHD, chorobą Alzheimera, chorobą Leśniowskiego-Crohna i innymi. Badania trwają i rośnie akceptacja. Konopie będą stosowane jako skuteczny lek w przypadku wielu chorób.

Wyłączenie odpowiedzialności w zakresie informacji medycznychWszelkie informacje znajdujące się na tej stornie internetowej, a także te, na które powołuje się strona i które są z nią powiązane, zostały umieszczone wyłącznie w ogólnych celach edukacyjnych i nie stanowią porady medycznej ani prawnej. Royal Queen Seeds nie akceptuje, nie popiera ani nie promuje legalnego bądź nielegalnego stosowania narkotyków.

Royal Queen Seeds nie ponosi odpowiedzialności za materiały referencyjne znajdujące się na naszej stronie ani na stronach, do których linki zapewniamy, a które akceptują, popierają lub promują legalne bądź nielegalne stosowanie narkotyków. Przed skorzystaniem z jakichkolwiek zamieszczonych tu produktów i metod, a także tych, na które powołuje się strona i które są z nią powiązane, należy skonsultować się z lekarzem bądź innym pracownikiem służby zdrowia.

External Resources:
  1. Cannabinoid Receptors and the Endocannabinoid System: Signaling and Function in the Central Nervous System https://www.ncbi.nlm.nih.gov
  2. Role of the Cannabinoid System in Pain Control and Therapeutic Im...: Ingenta Connect https://www.ingentaconnect.com
  3. Effects of Medical Marijuana on Migraine Headache Frequency in an Adult Population - PubMed https://www.ncbi.nlm.nih.gov
  4. EAN 2017: Cannabinoids suitable for migraine prophylaxis https://www.neuro-central.com
Oświadczenie:
Te treści służą wyłącznie do celów edukacyjnych. Podane informacje pochodzą z badań zebranych ze źródeł zewnętrznych.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.