The RQS Blog

.


By Luke Sumpter


W większości przypadków palenie marihuany to śmiech, przyjemnie spędzony czas, głód oraz euforia. Pomyśl o wczorajszej sesji palenia (lub o tym, co z niej pamiętasz). Jest szansa, że po prostu się upaliłeś, zjadłeś coś dobrego, rozmawiałeś na głębokie tematy, a potem poszedłeś spać. Czego tu można nie lubić?

Chociaż marihuana w większości przypadków wywołuje chwile radości i przyjemności, czasami jest inaczej. W pewnym momencie wszyscy palacze doświadczą ciemniejszej strony zioła.

Z tego czy innego powodu marihuana może wywoływać u nas niepokój, paranoję i dyskomfort. Te uczucia mogą nawet przerodzić się w panikę.

Ale dlaczego tak się dzieje? Skąd biorą się te uczucia? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co powoduje zły trip po marihuanie, jak powstrzymać negatywne doświadczenia oraz jak im zapobiegać w przyszłości.

Co to jest bad trip po marihuanie?

Konopie indyjskie mają tendencję do wprowadzania nas w głębokie stany myślowe. Kiedy jesteśmy trzeźwi, często w jednej chwili przechodzimy od pomysłów do myśli i przypuszczeń. Myśli wchodzą do umysłu i są prawie natychmiast zastępowane, gdy coś nas rozprasza lub nie interesuje.

Ten normalny tryb działania zmienia się, gdy jesteśmy na haju. Konopie sprawiają, że możemy szczegółowo przyjrzeć się każdej myśli. Chociaż ta cecha pomaga nam podczas pisania książki, malowania obrazu lub filozofowania z przyjaciółmi, stwarza wiele problemów, gdy pojawiają się negatywne myśli.

Kiedy jesteśmy w złym stanie psychicznym lub znajdujemy się w ryzykownej sytuacji, marihuana wzmacnia nasze myśli i uczucia i może wywołać złe doświadczenia. Możemy łatwo utknąć w spirali negatywnych myśli, aż nasz oddech się skróci, oczy się rozszerzą, a lęk się spotęguje.

W rzeczywistości nie ma się o co martwić. Tak samo jak marihuana sprawia, że zwykłe jedzenie smakuje orgazmicznie, a muzyka brzmi wyjątkowo, tak samo wzmacnia nasze myśli, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Co to jest bad trip po marihuanie?
  • Czy marihuana jest psychodelikiem?

Wiele osób zakłada, że marihuana działa psychodelicznie, co prowadzi do pytania: czy możesz mieć złe doświadczenie po marihuanie? Jasne, czasami może być intensywnie w przypadku konopi, ale działają one w inny sposób niż klasyczny psychodelik, taki jak DMT, LSD, psylocybina i meskalina.

Te potężne substancje są definiowane przez ich zdolność do wywoływania intensywnych i długotrwałych wizji, zmian emocjonalnych i zniekształconej percepcji. Osiągają to częściowo poprzez tymczasowe zakłócanie sygnalizacji serotoniny w mózgu.

Natomiast konopie indyjskie wytwarzają haj poprzez układ endokannabinoidowy. THC wiąże się z receptorami CB1 w mózgu, gdzie wywiera działanie psychoaktywne. Wiele różnych terpenów (chemikaliów, które sprawiają, że marihuana dobrze pachnie) również dodaje mieszance efektów energetyzujących lub relaksujących.

Jednak intensywność i pseudo-psychodeliczny charakter konopi zmieniają się, gdy ludzie je jedzą. Tutaj THC przekształca się w silniejszą i trwalszą substancję chemiczną znaną jako 11-hydroksy-THC.

Mimo że wiele osób opisuje spożywanie jadalnych konopi jako doznanie psychodeliczne, halucynacje są rzadkie i nie działają one w taki sam sposób, jak większość „prawdziwych” psychodelików.

Co może wywołać bad trip po marihuanie?

Wiele czynników może przyczynić się do złego doświadczenia lub złej reakcji na marihuanę, od stanu umysłu przed paleniem po przesadzenie z ilością. Takie doświadczenie może uderzyć zarówno nadmiernie chętnych początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Sprawdź poniżej niektóre z głównych powodów, dla których ludzie doświadczają złych tripów po marihuanie.

  • Silne odmiany

Spożywanie zbyt dużej ilości THC pozostaje jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie doświadczają złych tripów. Palenie lub spożywanie zbyt dużej ilości tej psychoaktywnej substancji chemicznej staje się coraz bardziej powszechne po prostu dlatego, że odmiany cannabis z roku na rok stają się coraz mocniejsze.

W latach 60. i 70. miłośnicy cannabis musieli znosić słabej jakości marihuanę z niskim poziomem THC. Gdy mieli szczęście, udawało im się kupić wysokiej jakości importowany haszysz. W dzisiejszych czasach marihuanę można kupić na receptę w aptece i w klubach czy kawiarniach cannabis, które serwują wysokiej jakości marihuanę.

Średni poziom THC w odmianach cannabis wzrósł, nierzadko osiągając 30%. Początkujący palacze mogą łatwo dać się zaskoczyć się przez te silne odmiany, co skutkuje złymi doświadczeniami.

  • Produkty spożywcze

Produkty spożywcze z marihuaną katapultują umysł w zupełnie inny wymiar. Nawet jeśli palisz marihuanę od kilku lat, doznania po jej spożyciu mogą Cię łatwo przytłoczyć. Siła, czas trwania i nieco psychodeliczny aspekt haju w ogóle nie przypominają skutków palenia marihuany.

Jeśli podejdziesz do tematu nieostrożnie i zjesz znacznie więcej niż jesteś w stanie znieść, prawdopodobnie doświadczysz złego tripu.

Co może wywołać bad trip po marihuanie?
  • Dabbing

Dabbing uderza w ciało i umysł ogromnymi poziomami THC. Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałeś tak silnych koncentratów, mogą one przenieść Twój system endokannabinoidowy na nowe wyżyny. Nawet doświadczeni palacze będą mieli trudności podczas swojej pierwszej sesji intensywnego dabbingu.

Spójrz na to w ten sposób; duża porcja produktu dostarczy taką samą ilość THC, jaką można znaleźć w dużym joincie — różnica polega na tym, że wdychasz wszystkie te kannabinoidy za jednym razem.

  • Stan umysłu

Sposób, w jaki stosujesz marihuanę wpływa na doświadczany haj, ale tak samo wpływa na niego Twój stan umysłu. Marihuana działa jak szkło powiększające na Twoje problemy. Jeśli masz stresujące zadanie, które odkładasz, narastające zmartwienia finansowe lub tłumione emocje, zioło najprawdopodobniej wyrzuci je na pierwszy plan.

Amerykański psycholog i zwolennik psychodelików Timothy Leary w słynnym przemówieniu mówił o znaczeniu „nastawienia i otoczenia” w przypadku substancji psychodelicznych. „Nastawienie” odnosi się do wejścia w doświadczenie z czystym umysłem, podczas gdy „otoczenie” odnosi się do optymalnego i kojącego środowiska zewnętrznego.

Ta sama logika w dużym stopniu odnosi się do cannabis. Postaraj się rozwiązać swoje problemy lub przynajmniej zaplanuj, jak to zrobić zanim zaczniesz palić, aby uniknąć nieprzyjemnego doświadczenia. Czasami to właśnie spojrzenie we właściwym kierunku jest dokładnie tym, czego potrzebujemy.

Symptomy bad tripu po marihuanie

Zły trip może objawiać się na różne sposoby, od niechcianych wizualizacji po zaburzające umysł uczucie paranoi. Zapoznaj się z najczęstszymi objawami bad tripu cannabis.

  • Halucynacje

Halucynacje są rzadkie podczas palenia lub jedzenia trawki, ale mogą się przydarzyć. Każdy, kto skosztował kilku kosmicznych ciastek naraz, z pewnością podzieli się swoimi anegdotami o ufoludkach i geometrycznej scenerii.

Realistycznie, mało prawdopodobne jest wystąpienie halucynacji po wypaleniu zbyt dużej ilości zioła. Ale produkty spożywcze to inna historia. Nawet dawka w wysokości 10 mg może wywołać u większości doświadczonych palaczy niepokój, a większe dawki mogą prowadzić do halucynacji, urojeń i przyspieszonego bicia serca.

Wszystkie te czynniki składają się na nieprzyjemny haj, jeśli ktoś posiada niewielkie doświadczenie w radzeniu sobie z takimi stanami umysłu.

Symptomy bad tripu po marihuanie
  • Intensywna paranoja/ niepokój

Pamiętasz tę tendencję, o której mówiliśmy wcześniej? Tę, w której marihuana sprawia, że zaczynasz myśleć o czymś za dużo lub za długo? Cóż, ta cecha może czasami sprawiać, że czujesz się wyjątkowo nieswojo, gdy doświadczasz bad tripu. Czy ten facet się na mnie gapi? Czy właśnie upuściłem portfel? Może powinienem dokładnie sprawdzić, aby się upewnić? Czy ta przypadkowa osoba wie, że jestem na haju?

To kilka typowych pytań, które ludzie zaczynają sobie zadawać, gdy są zbyt upaleni. Marihuana powinna być przyjemnym doświadczeniem. Te uczucia są znakiem, że przekroczyłeś swoją osobistą idealną dawkę i że następnym razem powinieneś ją zdecydowanie zredukować.

  • Strach

Zjadanie produktów spożywczych lub dabbing mogą prowadzić do głębokiego poczucia strachu wśród osób nieprzygotowanych. Od martwienia się o obowiązki życiowe po egzystencjalny lęk przed tym, dlaczego cokolwiek istnieje — ten strach może uderzyć mocno i niespodziewanie.

Wrażenia fizyczne

Złe doświadczenia mogą również wywoływać objawy fizyczne. Obejmują one:

- pocenie się,
- podwyższone tętno,
- dolegliwości żołądkowe,
- odrętwienie,
- drgawki.

Jak zapobiec wystąpieniu bad tripu po marihuanie

Ostatecznie, zły trip po marihuanie wynika albo z Twojego stanu psychicznego, albo ze spożycia zbyt dużej ilości zioła. Poniżej dowiesz się, jak zapobiegać złym doświadczeniom związanym z marihuaną.

Oczyść swój umysł
Jeśli coś Ci przeszkadza, po prostu nie sięgaj po marihuanę. Idź na spacer, usiądź ze swoimi emocjami, medytuj i oddychaj. Pal tylko wtedy, gdy osiągniesz stan wewnętrznego spokoju.
Kontroluj swoje otoczenie
Istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz mieć złe doświadczenie podczas przebywania na mieście lub w innym miejscu, w którym nie powinieneś być na haju. Spożywaj marihuanę w domu w przytulnej sypialni, na łonie natury lub na plaży, aby uchwycić dobre wibracje.
Zaczynaj powoli i od małej dawki
Kontroluj swoje tempo. Zaciągnij się kilka razy, poczekaj, aż Twoje ciało zareaguje, a następnie kontynuuj. Jeśli stawiasz na dabbing lub produkty spożywcze, uwolnij się od konieczności dogonienia przyjaciół. Przyjmij niewielką dawkę, w razie potrzeby zawsze możesz wziąć więcej później.

Jak zakończyć bad trip po spożyciu marihuany

Podczas złego tripu możesz czuć się przytłoczony i bezradny. Ale nie martw się. Pamiętaj o tym, że wkrótce to się skończy. Do tego czasu jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się uspokoić i zmniejszyć intensywność doświadczenia:

Oddychanie
Kiedy wchodzimy w tryb walki lub ucieczki, nasz oddech staje się płytki. Oddychaj głęboko przeponą, aby Twój układ nerwowy wiedział, że jesteś bezpieczny i gotowy na zrelaksowanie się.
Idź na spacer
Ruszaj się i wspomóż pompowanie krwi. Świeże powietrze oczyści Twoją głowę, a ruch przyspieszy przetwarzanie THC w organizmie.
Przyjmij CBD
Ten niepsychoaktywny kannabinoid odpręży Cię i odciąży od haju.
Wypij herbatę ziołową
Rozmaryn i melisa zawierają relaksujący terpen i kannabinoid beta-kariofilen i uspokoją Twój umysł. Trzymaj te zioła w szafce na wypadek, gdyby nadeszła konieczność ich zastosowania.
Uspokój się
Pamiętaj, że te odczucia wkrótce miną. Potraktuj to jako lekcję. Dowiedziałeś się czegoś nowego. Marihuana właśnie pokazała Ci, nad czym musisz popracować, aby stać się jeszcze lepszą wersją siebie.

Jak długo trwa bad trip po marihuanie?

Zły trip może trwać około 1–2 godzin. Jednak reakcja Twojego organizmu prawdopodobnie skróci ten czas. Jeśli zaczniesz odczuwać niepokój i strach, wysoki poziom adrenaliny i innych hormonów, wytrzeźwiejesz o wiele szybciej.

Złe doświadczenia po produktach spożywczych trwają o wiele dłużej, od 6 do 8 godzin, w zależności od dawki.

Czy możesz przedawkować marihuanę?

Nie, a przynajmniej nie śmiertelnie. Palenie lub spożywanie zbyt dużej ilości marihuany może prowadzić do niepożądanych skutków, ale nie do przedawkowania w klasycznym tego słowa znaczeniu. Leki takie jak opioidy stwarzają realne niebezpieczeństwo przedawkowania, ponieważ oddziałują na receptory w obszarach mózgu odpowiedzialnych za oddychanie. W tym regionie brak jednak receptorów konopi.

Jaka jest różnica między złym tripem a zbytnim upaleniem?

Zły trip wiąże się z efektami ubocznymi, takimi jak niepokój, stres i panika. Podczas gdy może również wystąpić fizyczny dyskomfort, zły trip i zbytnie upalenie to dwie różne rzeczy.

Zbytnie upalenie polega na zażyciu zbyt dużej ilości marihuany i odczuwaniu późniejszych fizycznych skutków ubocznych, takich jak nudności i nieodparta potrzeba snu. Jednak ludzie mogą doświadczyć tego stanu bez złego tripu.

Kiedy przydarzy Ci się któraś z tych sytuacji, pamiętaj, że koniec jest bliski. Wypij trochę wody lub ciepłej herbaty, oddychaj i wiedz, że wszystko będzie dobrze.

Gdy doświadczysz złego tripu po spożyciu marihuany, dowiesz się, jak bardzo jest to nieprzyjemne. Jeśli zobaczysz znajomego w podobnej sytuacji, pomóż mu. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby pomóc mu poczuć się lepiej.

Propagujemy odpowiedzialne stosowanie marihuanyRQS zwraca uwagę na to, jak ważne jest odpowiedzialne stosowanie marihuany.

Wiele osób często stosuje marihuanę bez komplikacji, jednak niektórzy mogą być podatni na wykształcenie niepożądanych zachowań. Wierzymy, że zioło powinno uatrakcyjnić życie, nie je utrudniać.

Odpowiedzialne stosowanie marihuany oznacza stosowanie jej wyłącznie przez osoby dorosłe, odmowę prowadzenia samochodu lub innych maszyn pod jej wpływem oraz staranie się, aby jej nie nadużywać.

Stay Cultivated.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.