Marihuana jest mniej szkodliwa niż tytoń i alkohol. Roślina była używana od czasów starożytnych do palenia, do produkcji oleju, leków, stosowana w celach duchowych i rekreacyjnych. Pochodzi ona z Azji Południowej i Środkowej. Jest klasyfikowana jako depresant, choć wielu przypadkach ma efekty pobudzające.

Badania przeprowadzone w 1999 przez instytut medycyny ukazuje, że mniej niż dziesięć procent użytkowników marihuany było uzależnionych. Badanie wykazały również:

  • Uzależnienie od tytoniu w 32 procentach
  • Uzależnienie od alkoholu na poziomie 15 procent

Konopia została nazwana narkotykiem bramy przez tych, którzy sprzeciwiają się jego dekryminalizacji, ale wiele badań dowiodło, że jest to fałszywe założenie. Większość ludzi, którzy używających marihuany robi to tylko okazjonalnie i wskazują, że jest jedynym nielegalnym narkotykiem, który  wykorzystują.

Substancji psychoaktywnej w konopiach

Tetrahydrokanabinol lub THC jest głównym psychoaktywnym metabolitem konopi indyjskich. Znajduje się w kwiatach, pąkach i liściach. Naukowcy uważają, że roślina produkuje THC do ochrony przed roślinożercami. THC oddziałuje na receptory kanabinoidowe, które znajdują się w centralnym układzie nerwowym. THC działa zarówno jako psychoaktywny narkotyk jak i łagodny lek przeciwbólowy. Jego właściwości przeciwbólowe są powodowane zdolnością do zmiany komórek nerwowych w rdzeniu kręgowym.

Prawo federalne klasyfikuje konopie na Wykazie I narkotyków i jest tak do dziś. Jednak to nie powstrzymało niektórych państw przed dekryminalizacją marihuany, a także pozwalają na jego stosowanie medyczne. Teraz największe miasto w Ameryce Północnej, Meksyk, przygotowuje się do dekryminalizacji marihuany. Stan Kolorado jest pierwszym krajem, który pozwala na uregulowanie rynku konopi.

Medical Marijuana ID Card
Tetrahydrokanabinol lub THC jest głównym psychoaktywnym metabolitem konopi indyjskich.
 

Konopia jako stabilizator nastroju

Wiele osób zaczyna używać konopi indyjskich dla stabilizacji nastroju dopiero po wypróbowaniu innych metod leczenia. Syntetyczne leki, terapia światłem, akupunktura oraz psychoterapia. Wszystko to zostało użyte w leczeniu osób cierpiących na depresję i chorobę afektywną dwubiegunową.

Leki, które regulują poziom serotoniny w mózgu pomagają niektórym ludziom, którzy cierpią na depresję. Jednakże, te same leki mogą faktycznie być niebezpieczne dla ludzi, którzy mają chorobę afektywną dwubiegunową. Zbyt dużo serotoniny może wywołać wystąpienie manii. W przeciwieństwie do tego, konopie wykazują zredukowanie okresy maniakalne, podczas jednocześnie wyrównują upadki depresji.

Ograniczenie skutków ubocznych konopi

Jedną z najważniejszych powodów, wskazywanych przez użytkowników konopi do regulowania nastroju jest brak skutków ubocznych w porównaniu z tradycyjnymi lekami. Niektóre z niepożądanych działań leków to suchość w ustach, zmęczenie, zwiększenie masy ciała, bezsenność i zmniejszony popęd płciowy. Choć marihuana czasami powoduje suchość w ustach, jej efekty uboczne są nadal znacznie mniejsze niż przepisywanych leków.

Medical Marijuana
Wiele osób zaczyna używać konopi indyjskich dla stabilizacji nastroju dopiero po wypróbowaniu innych metod leczenia.
 

Konopie i depresja

Depresja ma kosztować amerykańską gospodarkę 47 mld dolarów w kosztach opieki zdrowotnej i spadku wydajności. 18 milionów ludzi cierpi z powodu depresji. Choroba często przechodzi na rodzinę. Może być r spowodowana przez:

  • Utratę pracy i problemy finansowe
  • Śmierć bliskiej osoby
  • Przewlekłe lub wyniszczające choroby

Konopie okazują się być pomocą dla ludzi, którzy cierpią na łagodną lub umiarkowaną depresję, a jest czasami używana w połączeniu z terapią światłem i terapią behawioralną. Pomaga nawet ludziom, którzy nie mogli znaleźć ulgę gdzie indziej.

Ponieważ coraz więcej lekarzy zapoznaje się z badaniami na temat konopi, jej zastosowanie w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej wzrośnie w najbliższych latach. Oznacza to, że miliony ludzi będą wspomagane poprzez lecznicze korzystanie z marihuany.

Wyłączenie odpowiedzialności w zakresie informacji medycznychWszelkie informacje znajdujące się na tej stornie internetowej, a także te, na które powołuje się strona i które są z nią powiązane, zostały umieszczone wyłącznie w ogólnych celach edukacyjnych i nie stanowią porady medycznej ani prawnej. Royal Queen Seeds nie akceptuje, nie popiera ani nie promuje legalnego bądź nielegalnego stosowania narkotyków.

Royal Queen Seeds nie ponosi odpowiedzialności za materiały referencyjne znajdujące się na naszej stronie ani na stronach, do których linki zapewniamy, a które akceptują, popierają lub promują legalne bądź nielegalne stosowanie narkotyków. Przed skorzystaniem z jakichkolwiek zamieszczonych tu produktów i metod, a także tych, na które powołuje się strona i które są z nią powiązane, należy skonsultować się z lekarzem bądź innym pracownikiem służby zdrowia.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.