Wraz z okryciem w ludzkim organizmie sieci receptorów kannabinoidów, obalona została koncepcja, iż tetrahydrokannabinol (THC) jedynie maskuje pewne dolegliwości cielesne, jak na przykład ból, a nie działa na nie bezpośrednio. W organizmie znajdują się dwa receptory kannabinoidów: CB1 oraz CB2. CB1 znajduje się w kilku obszarów ciała, na przykład w neuronach w mózgu, rdzeniu kręgowym czy obwodowym układzie nerwowym. Zawierają go również niektóre narządy i tkanki, jak na przykład śledziona, gruczoły wydzielania wewnętrznego, serce, pewne obszary układu rozrodczego, moczowego i gastrojelitowego. Receptory CB2 są natomiast zlokalizowane głównie w komórkach układu odpornościowego, takich jak leukocyty, a także w śledzionie i migdałkach. Różnica między tymi dwoma rodzajami receptorów jest taka, że CB1 generują efekty podobne do oddziaływania konopi, zwłaszcza w odniesieniu do układu krążenia oraz psychiki. Receptory CB2 nie generują tego typu efektów.
Cannabis recoptors CB1 CB2
Badania nad medyczną marihuaną 
Istnieje wiele współczesnych badań nad możliwościami wykorzystania medycznej marihuany w leczeniu licznych dolegliwości. Wiele z nich przeprowadzono na zwierzętach laboratoryjnych – myszach i szczurach. Zgodnie z wynikami jednego z badań, kannabinoidy pomagają w przypadku problemów z jedzeniem, ograniczając poziom leptyny (hormonu stanowiącego naturalny sposób organizmu na zmniejszenie ilości przyjmowanego pokarmu). Wyjaśnia to, dlaczego wiele osób odczuwa potrzebę jedzenia po przyjęciu THC lub zażyciu marihuany. Wyniki te mogą pomóc ludziom mającym niewielki apetyt lub znaczną utratę wagi będące skutkiem choroby bądź efektem ubocznym stosowania leków.

Inne badanie ujawniło, że kannabinoidy zmniejszają działanie wydzielin jelitowych w jelicie cienkim. Powyższe wyniki badań wskazują na to, że marihuana medyczna może być skuteczna w leczeniu biegunki.
Health effects of CBDAnandamid endokannabinoidowy reaguje z mięśniami gładkimi znajdującymi się w drogach oddechowych, w części płucnej, w następstwie czego redukuje kaszel. Poprzez ukierunkowanie receptorów znajdujących się w górnej części dróg oddechowych, kaszel można kontrolować, co jest korzystne dla osób cierpiących na choroby i dolegliwości układu oddechowego.

Badania zastosowania THC w zakresie leczenia nudności i wymiotów pozwoliły wysunąć konkretne wnioski na temat przewidywanych wymiotów często powiązanych ze stosowaniem opiatów. Wyniki te są istotne ze względu na potencjalne działanie, jakie może mieć ten związek chemiczny na skutki uboczne chemioterapii nowotworów, przy której nudności i wymioty są powszechnym problemem.

Przeprowadzone na myszy laboratoryjnej badania nad THC stosowanym w charakterze leku przeciwnowotworowego przyniosły pozytywne wyniki. Naukowcy odkryli, że THC w połączeniu z syntetycznymi kannabinoidami ma istotny wpływ na wynik badania. Kilku myszom wstrzyknięto komórki raka mózgu, który wywołał śmiertelne guzy. Związek będący mieszanką THC z syntetycznymi kannabinoidami został skierowany w komórki guza i spowodował ich rozproszenie. Należy zauważyć, że leczenie nowotworów przeprowadzone na myszach czy szczurach potencjalnie może być śmiertelne lub nieskuteczne dla człowieka. 
cannabis patient
Doświadczenia na pacjentach
Informacje dotyczące prowadzonych na pacjentach w ramach badań naukowych doświadczeń z użyciem medycznej marihuany są dyskusyjne i wymagają dalszych badań. Niektórzy pracownicy służby zdrowia gromadzą informacje od swoich pacjentów; jednak wyniki są jeszcze zbyt nieliczne, aby móc przeprowadzić dokładną, kompleksową analizę. W gruncie rzeczy, analizując osobiste reakcje ludzi korzystających z medycznej marihuany, stwierdzono, że na wiele chorób, dolegliwości i rodzajów przewlekłego bólu mogą istnieć bardziej skuteczne, dostępne leki, choć ludzie bardzo różnie reagowali na wybrane farmaceutyki. Obecnie brak jednak jednomyślności w kwestii skuteczności stosowania medycznej marihuany, a każdy przypadek odnosi się indywidualnie do poszczególnych osób. 

Grow your own Medical Marijuana

Medical Disclaimer:
Information listed, referenced or linked to on this website is for general educational purposes only and does not provide professional medical or legal advice. Royal Queen Seeds does not condone, advocate or promote licit or illicit drug use. Royal Queen Seeds Cannot be held responsible for material from references on our pages or on pages to which we provide links, which condone, advocate or promote licit or illicit drug use or illegal activities. Please consult your Doctor/Health care Practitioner before using any products/methods listed, referenced or linked to on this website.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.