Rośliny męskie i hermafrodyta

Przeważnie, kiedy uprawiasz normalne nasiona, połowa nasion wyrasta na żeńskie a połowa na męskie. Może to oznaczać mnóstwo straconego miejsca, co jest szczególnie dużym problemem dla hodowców z ograniczonym miejscem do uprawy. Nasiona feminizowane pomogą rozwiązać ten problem, oferując hodowcom nasiona, które są w 99.99% żeńskie. Istnieje wprawdzie możliwość, że roślina stanie się męska lub obupłciowa, czyli ‘hermi’. Roślina hermi jest żeńską rośliną, która męskie kwiaty, powodując ten sam problem, co męskie rośliny, czyli stratę miejsca w pomieszczeniu do uprawy.

Prawdopodobieństwo, że z feminizowanych nasion wyrośnie roślina ‘hermi’, jest bardzo niewielkie, istnieje jednak kilka czynników, które mogą na to wpłynąć. Ustaliliśmy, że hodowcy z niewielkim miejsce do dyspozycji, częściej borykają się z tym problemem. Gorąco może być główną przyczyną w ograniczonych przestrzeniach, może ono osłabić roślinę. Istnieją również inne czynniki, które powodują, że roślina staje się hermi, ale mogą one być kontrolowane. Temperatura w pomieszczeniu do uprawy powinna pozostać poniżej 30°C, idealna wynosi 20-25°C, zwłaszcza podczas pierwszych tygodni.

Światło jest kolejnym ważnym czynnikiem, zarówno siła, jaki i ilość oraz typ lamp. Ogólnie zalecamy nie więcej niż 40,000 lumenów na metr kwadratowy, czyli jedna żarówka 400 Watt na metr kwadratowy, oddalona 60cm od roślin. Kiedy rośliny zaczynają kwitnąć, możecie zwiększyć ilość światła, aby pomóc w rozwoju buds.

Odkryliśmy również, że za dużo czerwonego światła może przyczynić się do powstania ‘hermis’, zalecamy Son-T Agro lub Green Power, które dobrze sprawdzają się w fazie wzrostu i kwitnienia i dają mniej czerwonego a więcej niebieskiego światła. Nie polecamy użycia żarówek Son-T Plus, bo dają za dużo czerwonego światła, są dobre na czas kwitnienia, ale nie spisują się najlepiej przy wzroście feminizowanych roślin.

Jakość podłoża i środek uprawy są także bardzo ważne. Wyższy poziom azotu (N) i niższy poziom potasu (K) to najlepsze rozwiązanie dla roślin feminizowanych. Podłoże czy pojemnik do uprawy nie mogą nigdy być za suche, bo mogłoby to osłabić roślinę.

Podsumowując, kiedy uprawiacie feminizowane nasiona, unikajcie za dużo świtała, zwłaszcza czerwonego, wysokich temperatur, wysuszenia podłoża oraz niskiego poziomu azotu i wysokiego poziomu potasu.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.