Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds

Jak uzyskać najwyższe plony uprawiając autokwitnące gatunki cannabis

Maximum Yield With Autoflowering Cannabis

Oto, jak uzyskać większe plony z odmian cannabis kwitnących automatycznie.


Automaty wreszcie zyskały szacunek, na jaki zasługują. Co ważniejsze, zasłużyły na miejsce w Twoim grow roomie. Dzięki naszemu przewodnikowi maksymalizacji plonów, otrzymasz największe możliwe zbiory z odmian cannabis kwitnących automatycznie!

MAKSYMALIZACJA PLONÓW ODMIAN KWITNĄCYCH AUTOMATYCZNIE

Automaty rosną niesamowicie szybko i nie wymagają wielu godzin światła, aby wejść w fazę kwitnienia. Ponieważ to sprawia, że uprawa marihuany jest znacznie wygodniejsza, na rynku pojawia się coraz więcej automatycznych odmian wysokiej jakości, a automaty stały się bardzo popularne.

Jest kilka sposobów na stymulowanie odmian kwitnących automatycznie do produkowania większych plonów.

Video id: 527684146

1. ROZPOCZĘCIE UPRAWY AUTOMATÓW W DOCELOWYCH POJEMNIKACH

Automatycznie kwitnące odmiany cannabis potrzebują około 60–90 dni, aby przejść od etapu sadzonki do etapu zbiorów. Kiedy doświadczają wysokiego poziomu stresu lub ich wzrost jest w inny sposób spowolniony, nadal zakwitną w tym samym czasie, ale zapewnią mniejsze plony.

Aby zmaksymalizować plony należy wysiać nasiona bezpośrednio w ich docelowych pojemnikach. Alternatywnie, możesz wykiełkować je przy użyciu ręcznika papierowego (lub innej preferowanej metody kiełkowania), a następnie umieścić je od razu w dużych doniczkach. Zdrowe korzenie muszą być wcześnie rozwinięte.

2. WYKORZYSTANIE WIĘKSZYCH DONICZEK

Im większa doniczka, tym bardziej rozwiną się korzenie i tym większa będzie Twoja roślina. Jeśli ograniczysz roślinę do zbyt małej doniczki, jej rozwój i plony będą mniejsze. Zaleca się stosowanie doniczek o pojemności 15–20 litrów, aby zmaksymalizować wyniki bez zbytniego przytłoczenia roślin. Zbyt duża donica to z kolei marnowanie substratu oraz nawozu.

3. MATERIAŁ, Z JAKIEGO ZROBIONE SĄ DONICZKI

Zdrowy i silny system korzeniowy oznacza zdrowe rośliny o doskonałych plonach. Zastanów się nad „inteligentnymi doniczkami”, takimi jak doniczki RQS wykonane z tkaniny. Ponieważ materiałowe doniczki zapewniają, że korzenie nie wypełniają całej donicy, oznacza to lepszy rozwój roślin.

Ponadto ze względu na to, że materiałowe doniczki zapewniają doskonały drenaż, praktycznie niemożliwe jest przelanie roślin cannabis.

Germination

4. WYKORZYSTANIE PRZEWIEWNEGO PODŁOŻA

Odmiany kwitnące automatycznie rosną szybko i energicznie i mają na to ograniczony czas. Z tego powodu należy wspierać ich rozwój w każdy możliwy sposób. Luźne i przewiewne podłoże ułatwia automatom rozwinięcie silnego systemu korzeniowego.

Jeśli podłoże jest zbyt zwarte, wystarczy dodać do niego niewielkie ilości perlitu i włókna kokosowego.

5. DODANIE SUBSTANCJI STYMULUJĄCEJ KORZENIE

Innym sposobem wspierania rozwoju korzeni jest wykorzystanie substancji stymulującej korzenie. Dobre efekty daje wprowadzenie korzystnych grzybów do podłoża. Grzyby mikoryzowe zwiększają pobieranie składników odżywczych i wody, chronią rośliny przed chorobami i ogólnie wspierają optymalne środowisko wzrostu.

6. ROZPOCZĘCIE UPRAWY SADZONEK W POMIESZCZENIU

Niezależnie od tego, czy planujesz uprawę indoor, czy outdoor, pamiętaj, aby wysiać nasiona w pomieszczeniu.

Ze względu na to, że zarówno Ty, jak i Twoje rośliny pracujecie intensywnie począwszy od pierwszego dnia, musisz mieć pewność, że Twoje sadzonki dobrze się ukorzenią. Do przeprowadzenia tego procesu wystarczy Ci chłodne, białe światło CFL, odpowiednia dioda LED, a nawet słoneczny parapet. Upewnij się tylko, że wzrost wegetatywny przebiega płynnie; gotowe lub nie, Twoje kwiaty zakwitną zgodnie z harmonogramem.

Nutrients

7. WSPIERANIE STRUKTURY ROŚLIN

Aby utrzymać zarówno rośliny, jak i ich pąki w pozycji pionowej, czasem trzeba je wesprzeć.

Można to zrobić na kilka sposobów. Aby pomóc roślinie znieść duże obciążenie, przydatne mogą okazać się bambusowe tyczki lub sznurki, kraty wykonane z siatki lub klatki przeznaczone do uprawy pomidorów. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, koniecznie przeczytaj ten artykuł, który przedstawia pięć sposobów na optymalne wsparcie ciężkich pąków.

8. ZAPEWNIENIE ROŚLINOM 18 GODZIN ŚWIATŁA

Istnieją różne opinie na temat tego, czy korzystne jest utrzymywanie roślin w stałym 24-godzinnym cyklu świetlnym. Cykl 18/6 jest nadal najbardziej popularny wśród hodowców i pozwala on na zaoszczędzenie pieniędzy na prądzie.

Potencjalnie możesz uprawiać rośliny przy mniejszej ilości światła, ale naszym celem są ogromne zbiory, więc należy zapewnić roślinom jak najwięcej lumenów. Więcej światła, więcej pąków. Proste.

Podczas uprawy outdoor, odmiany kwitnące automatycznie preferują przyjemną, letnią pogodę. Nie jest im potrzebne 18 godzin światła słonecznego, ponieważ lampa nazywana Matką Naturą jest nieskończenie mocniejsza niż jakakolwiek sztuczna żarówka.

9. WYKORZYSTANIE WODY O ODWRÓCONEJ OSMOZIE

Twoja woda może być fluoryzowana lub chlorowana lub może zawierać inne zanieczyszczenia, które utrudniają zdrowy rozwój drobnoustrojów znajdujących się w glebie. Krótko mówiąc, jeśli woda z kranu nie nadaje się do picia, nie przyniesie ona również korzyści Twoim roślinom. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą wody o odwróconej osmozie.

Mówiąc prosto, odwrócona osmoza to proces filtracji, w wyniku którego powstaje czysta, ultrafiltrowana woda. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad profilem mineralnym wody, co może korzystnie wpłynąć na wzrost roślin i końcowe plony.

Osmosis

10. WYBÓR SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH I PH

Automaty są zwykle mniejsze, więc potrzebują mniej wody i nawożenia niż duże rośliny fotoperiodyczne. Jeśli używasz zwykłych składników odżywczych dla cannabis, dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od 50% lub nawet 25% zalecanej dawki.

Zaleca się, aby hodowcy stosujący glebę wykorzystywali do uprawy odmian automatycznych mieszankę lekko nawożoną. Mocno nawożona gleba może spalić rośliny. Oprócz suplementów takich jak enzymy, witamina B i korzystne grzyby, rośliny kwitnące automatycznie tak naprawdę nie wymagają dużych dawek podstawowych składników odżywczych podczas krótkiego okresu wegetacji. Tak naprawdę, przy glebie dobrej jakości Twoje rośliny poradzą sobie bez jakichkolwiek dodatkowych składników odżywczych.

Jeśli musisz wcześniej dodać składniki odżywcze do gleby, rób to oszczędnie. Ogólnie rzecz biorąc, składniki odżywcze wzmacniające kwitnienie są wszystkim, czego potrzeba w trakcie cyklu życia roślin. Nawet podczas etapu kwitnienia automaty potrzebują jedynie niskie i średniej dawki składników odżywczych. Nadmiernie nawożenie roślin to częsty błąd wpływający negatywnie na plony, który często popełniają osoby uprawiające odmiany automatyczne.

Jeśli pH nie jest odpowiednie, Twoje rośliny nie są w stanie pobierać składników odżywczych, nawet jeśli je dostarczasz. Prawidłowe pH wody podczas uprawy glebowej wynosi 6,0–7,0. Poziom pH możesz odpowiednio dostosować za pomocą kilku kropel produktów podwyższających je lub obniżających.

11. PRIORYTETOWE TRAKTOWANIE KWESTII KONTROLI KLIMATU

Sadzonki i młode rośliny preferują bardziej wilgotne środowisko, podczas gdy rośliny przechodzące przez fazę kwitnienia wymagają znacznie mniejszej wilgotności, aby uniknąć wystąpienia pleśni lub gnicia.

Czasami wystarczy zwykły przenośny wentylator lub pozostawienie otwartego okna, aby stworzyć optymalne środowisko do uprawy. Jeśli to nie pomoże, zainteresuj się rozwiązaniami takimi jak grzejnik lub klimatyzator.

12. WYKORZYSTANIE CO₂

Udowodniono naukowo, że rośliny wykorzystują CO₂ jako paliwo do fotosyntezy, a przy większej ilości CO₂ w grow roomie powinieneś zauważyć sporą różnicę w szybkości wzrostu i wielkości roślin.

Jednak dostarczanie roślinom CO₂ jest sensowne tylko wtedy, gdy wszystkie inne warunki w Twoim grow roomie są już optymalne. Jeśli występują problemy z temperaturą, wilgotnością, wodą lub składnikami odżywczymi, należy je najpierw rozwiązać, zanim przyjrzysz się bardziej skomplikowanemu (i droższemu) systemowi CO₂.

Humidity

13. TRENOWANIE ROŚLIN

Trening niskiego stresu (LST) to nieniszcząca technika treningowa, z której mogą korzystać nawet początkujący. Jak sama nazwa wskazuje, jest to technika mało inwazyjna, która nie wiąże się z żadnymi poważnymi uszkodzeniami roślin.

Wystarczy ostrożnie zgiąć i związać łodygę i gałęzie roślin, aby pobudzić dodatkowy wzrost w poziomie. Dzięki tej metodzie więcej pąków jest wystawionych na światło, co z kolei prowadzi do uzyskania większych pąków oraz bardziej obfitych zbiorów.

Jeśli jesteś doświadczonym hodowcą i nie boisz się używać noża, możesz sprawdzić czy w Twoim przypadku zadziała także _topping_. Upewnij się jednak, że wszystkie inne aspekty są pod kontrolą, zanim sięgniesz po bardziej zaawansowane techniki szkolenia roślin.

14. WYKORZYSTANIE METODY _SEA OF GREEN_(SOG)

Metoda _Sea of Green_, czyli SOG, polega na uprawie wielu małych roślin w bliskiej odległości, w celu zmaksymalizowania wykorzystania przestrzeni oraz zwiększenia plonów. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku małych hodowli i nie ma lepszych kandydatów do tej metody niż rośliny kwitnące automatycznie. Ich szybki i niski wzrost w zasadzie wykona całą pracę za Ciebie. Ponadto w przypadku automatów nie jest wymagane ani przycinanie, ani nadmierna troska.

15. WYKORZYSTANIE METODY PROGRESYWNYCH ZBIORÓW

Zwykle zdarza się, że kwiaty na szczycie baldachimu dojrzewają szybciej niż kwiaty znajdujące się na dole. Po prostu odcinaj poszczególne gotowe pąki i czekaj, aż reszta również dojrzeje. Odczekaj 1–2 tygodnie między każdym zbiorem i wyglądaj oznak gotowości do zbiorów. Większość automatycznie kwitnących odmian wymaga jedynie dwóch cykli zbiorów, ale większe rośliny mogą potrzebować więcej.

Harvest techniques

16. DOKUMENTOWANIE, POPRAWIANIE, POWTARZANIE

Nikt nie rodzi się jako mistrz uprawy cannabis. Aby stać się ekspertem, musisz uważać i dokładnie rejestrować każdy proces stosowany w swojej uprawie. Tylko w ten sposób zauważysz, które techniki dają najlepsze plony.

Podczas uprawy marihuany zawsze może coś pójść nie po Twojej myśli. Kluczem do wysokiej wydajności jest szybkie i inteligentne identyfikowanie pojawiających się problemów. Gdy udoskonalisz swoje procesy, zdrowie i plony Twoich roślin z czasem się poprawią.


PIĘĆ NAJLEPSZYCH ODMIAN MARIHUANY RQS KWITNĄCYCH AUTOMATYCZNIE NA ROK 2020

Genetyka może być ważniejsza niż jakikolwiek inny czynnik wymieniony powyżej i ma ogromny wpływ na potencjał produkcyjny danej odmiany. Tak więc zanim zakończymy nasz przewodnik na temat osiągania maksymalnych plonów przy uprawie odmian automatycznych, oto lista najbardziej wydajnych automatów od Royal Queen Seeds.

1. NORTHERN LIGHT AUTOMATIC

Northern Light to legendarna odmiana cannabis, która wywodzi się z afgańskiej genetyki indica. Po raz pierwszy wyhodowana w USA w latach 70. XX wieku, przybyła do Europy w latach 80. XX wieku i nadal jest ulubienicą wielu miłośników cannabis. Automatyczna wersja tej odmiany, Northern Light Automatic posiada wszystkie najlepsze cechy oryginału, bez żadnego uszczerbku dla smaku oraz efektów. Co więcej, jest jedną z najbardziej wydajnych roślin kwitnących automatycznie, o ogromnych plonach wynoszących około 550g/m² indoor. Cieszy słodkim, ziemistym aromatem sosny i umysłowymi efektami, które uszczęśliwiają i podnoszą na duchu.

NORTHERN LIGHT AUTOMATIC

Northern Light Auto
Northern Light x Ruderalis
500 - 550 gr/m2
80 - 120 cm
6 - 8 tygodni
THC: 14%
Sativa 0% Indica 80% Ruderalis 20%
170 - 220 gr/plant
130 - 160 cm
10-12 tygodni po wykiełkowaniu
Klarowne, Polepszające nastrój

Kup Northern Light Auto

2. WHITE WIDOW AUTOMATIC

White Widow Automatic to kolejny fantastyczny automatycznie kwitnący wariant klasycznej odmiany marihuany: White Widow. Ta roślina zawdzięcza nazwę swojemu wyglądowi, wytwarzane przez nią masywne trichomy pokrywają ją grubą, białą warstwą żywicy. Automatycznie kwitnąca wersja tej odmiany stworzona przez hodowców RQS posiada drzewny, ziemisty aromat oraz smak podobny do feminizowanej wersji fotoperiodycznej, ale nie tak mocny. Posiada również nieco bardziej upalające efekty. Po tej kompaktowej roślinie możesz spodziewać się zadziwiających plonów wynoszących do 450g/m²!

WHITE WIDOW AUTOMATIC

White Widow Auto
White Widow x ruderalis
400 - 450 gr/m2
40 - 80 cm
7 - 8 tygodni
THC: 14%
Sativa 40% Indica 40% Ruderalis 20%
190 - 240 gr/plant
50 - 110 cm
10-12 tygodni po wykiełkowaniu
Relaksujące fizycznie, Upalające

Kup White Widow Auto

3. ROYAL CHEESE AUTOMATIC

Royal Cheese Automatic to automatycznie kwitnąca wersja legendarnej odmiany z wielkiej Brytanii, Cheese. Posiada ten sam kultowy aromat jak oryginał, ale pozwala Ci także cieszyć się wszystkimi zaletami szybkiego kwitnienia. Przygotuj się do zbioru najwyższej jakości pąków już 10 tygodni po zasadzeniu nasion. Royal Cheese Automatic zadowala palaczy mocnym smakiem kwaśnego sera, ziemi i przypraw oraz mocnymi efektami fizycznymi o euforycznych nutach. Wydajność wynosząca do 475g/m² jest niezwykle imponująca jak na rośliny, które osiągają zaledwie 1 m wysokości.

ROYAL CHEESE AUTOMATIC

Royal Cheese Auto
Cheese x Royal Critical x Ruderalis
425 - 475 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 tygodni
THC: 15%
Sativa 30% Indica 50% Ruderalis 20%
160 - 210 gr/plant
60 - 120 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Relaksujące fizycznie, Upalające

Kup Royal Cheese Auto

4. HULKBERRY AUTOMATIC

HulkBerry Automatic firmy RQS jest jedną z najmocniejszych odmian kwitnących automatycznie, które możesz zakupić. Ta hybryda z dominacją genów sativa to skrzyżowanie odmian HulkBerry i Diesel Auto, która posiada nawet do 21% THC. Haj, jaki wywołuje zadowoli nawet najbardziej doświadczonych palaczy marihuany. Dzięki efektom, które łączą w sobie euforyczne, kreatywne i podnoszące na duchu aspekty, odmiana sprawdza się świetnie podczas wszelkiego rodzaju aktywności w ciągu dnia. Jej dym posiada pikantny, ziemisty oraz owocowy aromat truskawek, a hodowcy są w stanie otrzymać około 400-500g/m² zbiorów w optymalnych warunkach.

HULKBERRY AUTOMATIC

HulkBerry Auto
Hulkberry x Diesel Auto
450 - 500 gr/m2
80 - 120 cm
6 - 7 Tygodnie
THC: 21%
Sativa 65% Indica 30% Ruderalis 5%
100 - 150 gr/plant
80 - 120 cm
8-9 tygodni od wykiełkowania
Klarowne, Polepszające nastrój

Kup HulkBerry Auto

5. ROYAL AK AUTOMATIC

Royal AK Automatic to eklektyczna odmiana automatyczna. Ten wariant słynnej odmiany AK-47 łączy w sobie genetykę z Kolumbii, Meksyku, Tajlandii i Afganistanu i wyróżnia się mocnymi efektami oraz dobrymi plonami. W tej hybrydzie nieznacznie dominują geny indica (40% indica, 35% sativa, 25% ruderalis) i wywołuje ona radosne i aktywne efekty, dzięki czemu świetnie nadaje się do stosowania w ciągu dnia. Jej dym łączy w sobie mieszankę haszyszu i pikantnych i słodkich nut przypominających kadzidło. Mimo że rośliny nie rosną powyżej 80–100 cm, zapewniają wysokie zbiory w wysokości aż 475g/m².

ROYAL AK AUTOMATIC

Royal AK Auto
AK 47 x Ruderalis
275 gr - 350 gr
60 - 70 cm
6 - 8 tygodni
THC: 15%
Sativa 35% Indica 40% Ruderalis 25%
110 - 160 gr/plant
70 - 100 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Motywujące, Śmiechowe

Kup Royal AK Auto

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Grow Guide Topic Finder

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37835 recenzji