Maksymalne zbiory z konopi automatycznie kwitnących

ZBIERZ JAK NAJWIĘCEJ Z ODMIAN AUTOKWITNĄCYCH

Odmiany konopi automatycznie kwitnących w końcu uzyskały należny im szacunek. Co istotne, wywalczyły sobie miejsce w waszym ogrodzie konopnym. Dzięki naszemu 10-stopniowemu poradnikowi, będziecie w stanie zebrać maksymalne zbiory z odmian autokwitnących. W przypadku hybryd cannabis ruderalis czas to pieniądz, więc od razu przejdźmy do rzeczy.

1) WYBIERZ ODMIANY AUTOMATYCZNIE KWITNĄCE WYDAJNE I O WYSOKIEJ JAKOŚCI

Critical Auto

W ostatnich latach nowe odmiany automatycznie kwitnące stają się coraz silniejsze. Rzeczywiście, u wielu z obecnych autokwitnących stężenie kannabinoidu jest porównywalne z tradycyjnymi odmianami fotoperiodycznymi. Nie wszystkie jednak z nich są takie same, a wiele z odmian oferowanych przez naszych konkurentów wciąż daje jedynie skromne zbiory.

Polecamy nasze odmiany automatycznie kwitnące, które charakteryzują się dużą mocą i obfitym zbiorem. Dla osób poszukujących największych plonów stworzyliśmy Royal Critical Auto. Podobnie jak w przypadku odpowiednika fotoperiodycznego, Critical, ta odmiana w czasie kwitnienia daje przeogromne pąki. Poza tym, od zakiełkowania do zbioru czas oczekiwania wynosi zaledwie 9 tygodni. Innymi słowy jest to wysoka jakość w krótkim czasie.

2) ROZPOCZNIJ UPRAWĘ W DONICACH KOŃCOWYCH

Critical Auto

Prawdę mówiąc, fotoperiodyczne odmiany marihuany można bez końca utrzymywać w stadium wzrostu wegetatywnego. Z drugiej strony, okres wzrostu od fazy kiełkowania do zbioru u konopi samokwitnących trwa zazwyczaj około 60-90 dni. Szybkość stanowi wartość samą w sobie. Niemniej jednak, hodowca musi nadążyć za gwałtownym wzrostem tych odmian.

Jeżeli chcemy uzyskać maksymalne plony z autokwitnących, to nie będzie czasu na ich przesadzanie, a tym bardziej na zmianę napięcia wewnątrz rośliny. Najlepszą poradą jest zasadzenie ziaren bezpośrednio w donicach końcowych. Alternatywnie, można doprowadzić do kiełkowania odmian autokwitnących za pomocą ręcznika papierowego lub jakąkolwiek inną, preferowaną metodą. Następnie należy umieścić je w dużych donicach. Zdrowy układ korzeniowy musi się wykształcić jak najszybciej.

3) ZASADŹ SADZONKI WEWNĄTRZ

Niezależnie od tego, czy planujecie uprawę odmiany autokwitnącej wewnątrz czy na zewnątrz, należy upewnić się, że rozsady są zasadzone wewnątrz pomieszczeń. Ponownie, hodowca musi pamiętać o tym, że odmiany automatycznie kwitnące po zakiełkowaniu zakwitają po 30-40 dniach.

Hodowca i jego rośliny od samego początku prowadzą wyścig z czasem. Dlatego, niezwykle ważnym jest to, aby sadzonki dobrze się ukorzeniły. Wystarczą do tego zwykła biała, kompaktowa lampa fluoroscencyjna (CFL) lub nawet miejsce na dobrze nasłonecznionym parapecie. Trzeba tylko upewnić się, że wzrost wegetatywny przebiega w prawidłowym tempie, bez zbyt szybkiego kwitnienia lub jego braku. Należy również pamiętać o tym, że konopie odmian automatycznie kwitnących wypuszczają pąki zgodnie ze swoim wiekiem, a nie zmianą na cykl oświetlenia 12/12.

4) 18 GODZIN ŚWIATŁA

Cannabis Lighting

Optymalny cykl światło-noc dla samokwitnących odmian konopi wynosi 18/6. Powszechnie wiąże się to ze wzrostem wegetatywnym cyklu oświetlenia marihuany. Rośliny automatycznie kwitnące, aby uzyskać swoją pełną moc i wielkość do wydania ogromnych pąków, wymagają cyklu 18/6 przez cały okres wzrostu.

Odmiany autokwitnące cechują się najlepszą odpornością ze wszystkich konopi i mogą przeżyć w trudnych warunkach bez dużej ilości światła. Aby uzyskać najbardziej obfite zbiory, roślinom tym należy dostarczyć jak najwięcej światła przez całe 18 godzin. Im więcej światła tym większe zbiory.

Najlepszym wyborem dla hodowców wewnątrz pomieszczeń są systemy LED full spectrum. Bardzo dobre są również HID, ale nawet CFL dają zadowalający efekt dla odmian o krótkim okresie wegetatywnym. Autokwitnące odmiany zewnętrzne doskonale rosną przy ładnej, letniej pogodzie, w ciepłych regionach świata od wiosny aż do jesieni. Światło słoneczne nie jest konieczne przez 18 godzin, ponieważ słońce to dar boski, który ma większą moc niż jakiekolwiek sztuczne źródło światła.

5) CYKL SUCHO/WILGOTNO

Cannabis Watering

Utrzymywanie odpowiedniego cyklu sucho/wilgotno oznacza zapewnienie właściwej ilości wody dla waszych roślin konopnych. Jest to bardzo ważne w przypadku odmian automatycznie kwitnących, ze względu na krótki czas zbiorów. Z tego powodu, nie ma czasu na przywracanie do zdrowia roślin, które zahamowały swój wzrost, lub wysuszania tych, którym podawano zbyt dużo wody. Naprawdę nie można pozwolić sobie na odmładzanie czy ożywianie chorych samokwitnących konopi.

Należy podnieść donicę/pojemnik w celu sprawdzenia wizualnego, czy nie są zbyt lekkie i czy nie należy uzupełnić ich wodą. To dość prosta czynność i łatwo można złapać rytm kontrolowania pojemnika, który po uzupełnieniu wodą staje się cięższy i od razu wiadomo, czy roślina nie potrzebuje wody, gdy donica jest zbyt lekka.

Poza tym, nigdy nie wolno zostawiać donic pod źródłem stale płynącej wody, ponieważ będzie to skutkowało tym, że korzenie zaczną gnić i pojawiają się czynniki chorobotwórcze. Należy zachować odpowiednie warunki higieniczne w swoim ogródku. Po podlaniu, nadmiar wody należy odprowadzić.

Osoby, które mają problemy z podnoszeniem donic z roślinami, powinny zainwestować w wodomierz lub urządzenie monitorujące. Ten niedrogi element wyposażenia hodowcy może okazać się niezbędny dla początkującego farmera upraw hydroponicznych marihuany. Dzięki wodomierzowi hodowca nie musi już zgadywać, ile wody potrzebuje roślina.

6) DOSTOSUJ SKŁADNIKI ODŻYWCZE

Oczywiście, najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o nawozy dla odmian automatycznie kwitnących są nowe linie związków odżywczych, przeznaczonych właśnie dla tych roślin. Powyższe produkty dopiero niedawno pojawiły się na rynku i większość hodowców jeszcze ich nie zna, ale farmerzy hydroponiczni i hodowcy kokosów na pewno powinni je sprawdzić.

Dopasowanie składników odżywczych dla konopi autokwitnących, z wykorzystaniem tradycyjnych nawozów hydroponicznych, może być czynnością skomplikowaną, ale możliwą. Wszystko zależy od dokładnego ich dozowania. W przeciwieństwie do ciężkich konopi Indica, które wymagają dużej ilości światła, rośliny autokwitnące wymagają mniejszej ilości składników odżywczych. Nawożenie odmian automatycznie kwitnących jest podobne do odmian Sativa.

Do uprawy konopi samokwitnącej hodowcy powinni używać lekkich nawozów, ponieważ zbyt duża ich ilość w glebie może doprowadzić do wypalenia roślin. Poza suplementami, takimi jak enzymy, witamina B czy korzystne grzyby glebowe, marihuana automatycznie kwitnąca, w swoim krótkim okresie wegetatywnym, nie wymaga dużych ilości substancji odżywczych.

Jeżeli zaistnieje konieczność dodania nawozów do ziemi we wczesnym okresie, to należy to robić z zachowaniem ostrożności. Ogólnie mówiąc, jedyne czego potrzebują to silne boostery i nawozy. Nawet w okresie kwitnienia niewielkie lub średnie dawki nawozów i suplementów powinny być wystarczające. Nadmierne nawożenie roślin to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez hodowców konopi autokwitnących.

7) UNIKAJ PRZYCINANIA JAKO TECHNIKI UPRAWNEJ

Przycinać czy nie przycinać? Wielu hodowców, w celu uzyskania lepszych plonów, eksperymentuje z przycinaniem i trenowaniem odmian samokwitnących. Nie mówimy, że uzyskanie wspaniałych plonów tych roślin z wykorzystaniem powyższych metod jest niemożliwe. Chodzi bardziej o to, że taka strategia niesie ze sobą bardzo duże ryzyko.

Podcinanie lub podwiązywanie konopi autokwitnących z treningiem niskiego napięcia (LST) może doprowadzić do katastrofalnych skutków, a użycie ScrOG jest dość skomplikowane. Rośliny kwitnące automatycznie rozkwitają tak szybko, że nie pozostają podwiązane przez zbyt długi okres czasu i bardzo łatwo je wówczas połamać.

ScrOG musi mieć bardzo niski profil, co może stanowić problem. Użycie technik ScrOG nie zawsze przynosi spodziewane efekty, tak jak w przypadku odmian fotoperiodycznych. Poza tym, przycinanie konopi autokwitnących, o ile roślina nie odrośnie dostatecznie szybko, powoduje rozwinięcie dwóch cienkich pąków.

Wolimy unikać podcinania i stosować sprawdzone metody, niewymagające dużych nakładów, ale za to przynoszące obfite plony.

8) SEA OF GREEN (SOG)

Cannabis SOG

Sea of Green lub SOG to metoda, która jest nieprawdopodobnie skuteczna, gdy stosowana na odmianach autokwitnących. Znakiem rozpoznawczym konopi samokwitnących jest ich szybki, energiczny wzrost oraz relatywnie niewielki rozmiar, co powoduje, że doskonale nadają się do metody SOG. Nie ma potrzeby podcinania roślin, co również jest korzystne dla tego rodzaju konopi. Taka metoda uprawy jest najlepszym sposobem wykorzystania naturalnej właściwości tych odmian, czyli szybkiego kwitnienia. W efekcie hodowca uzyskuje maksymalne plony.

9) PODWOJENIE

W czasie wzrostu konopi fotoperiodycznej możliwe jest dwukrotne zebranie plonów z rośliny automatycznie kwitnącej. Nawet szybko kwitnące hybrydy fotoperiodyczne potrzebują do zakwitnięcia 8 tygodni. A zbiór z większości pozostałych odmian z tej grupy następuje po 90-120 dniach.

Nie ma wątpliwości, że w ciągu 120 dni można uzyskać dwa zbiory z roślin samokwitnących. Warto zastanowić się nad tym, że jeśli możliwy jest dwukrotny zbiór w tym okresie czasu z wykorzystaniem metody SOG, to czy jest po co uprawiać coś innego, co przyniesie tylko połowę plonów?

10) NIE ZAPOMNIJ O PODLEWANIU

Po 2-3 miesiącach uprawy automatycznie kwitnącej, która ma przynieść maksymalne plony, szkoda byłoby to wszystko popsuć przez swoje własne roztargnienie. Ostatni tydzień fazy kwitnienia należy zawsze zarezerwować na podlewanie roślin konopnych.

Odmiany samokwitnące wymagają relatywnie niedużo składników odżywczych i raczej nie używa się zbyt dużej ilości nawozów. Niemniej na pewno te ostatnie były wykorzystane, co może doprowadzić do zniszczenia pąków bez odpowiedniego podlewania. Do tego celu najlepiej używać czystej wody lub roztworem do podlewania o niskim stężeniu. Opłaci się to, gdy będzie można już spożyć wyhodowany efekt końcowy.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.