Genetyka konopi Royal Queen Seeds - Afghan

Afghan genetics

Genetyka konopi afgańskich to trwała, zielona podstawa sukcesu zdobywców Cannabis Cup w przeszłości, teraźniejszości a także w przyszłości. Mocne, oryginalne odmiany czystej indica z Afganistanu to prawdopodobnie pierwsza marihuana wykorzystywana do konsumpcji przez człowieka. Nadal jednak pozostaje tajemnicą i kwestią sporną jest to, kto i gdzie zaczął z niej korzystać.

Niedawne okrycia archeologiczne wskazują na to, że Praindoeuropejczycy byli prawdopodobnie pionierami, wykorzystującymi konopie do celów medycznych i rytualnych już 30 tysięcy lat temu. Zgodnie z tą kontrowersyjną teorią, będącej w sprzeczności z utartym przekonaniem, że marihuana przywędrowała ze wschodu na zachód, początki korzystania z marihuany sięgają czasów przed okresem panowania chińskiego namiestnika Shen Nunga. Ponadto, odkrycie zwęglonych nasion konopi w Rumunii wskazuje na jej wykorzystanie przez kultury naddunajskie już około 5000 lat temu.

Myślicie, że cofamy się zbyt daleko? Inną wiarygodną hipotezą jest to, że odmiany sativa być może pojawiły się z nieznanego źródła i na skutek zmian klimatycznych i środowiskowych, stopniowo przekształciły się w szczepy indica. Możliwości jest bardzo wiele a jeszcze więcej znaków zapytania.

W jakiś sposób, nie wiadomo do końca jak, Kush znalazł sobie swoje miejsce. Od co najmniej dwóch tysięcy lat są to góry Hindukusz, na granicy obecnego Afganistanu i Pakistanu. Te niskie, szybko kwitnące, ciemnozielone krzewy z dużymi liśćmi i bujnymi, żywicznymi pąkami wciąż są źródłem lepkiej zielonej masy wykorzystywanej do większości światowej produkcji haszyszu, dla której jedyną konkurencją są odmiany marokańskie.

Oczywiście, Royal Queen Seeds wykorzystuje genetykę afgańską do rozwoju najmocniejszych i najbardziej wydajnych hybryd. Każdy szanujący się bank nasion konopnych powinien posiadać co najmniej jedną odmianę afgańską. Hodowcy RQS poszli nawet o jeden krok naprzód. Przyjrzyjmy się więc bliżej kilku popularnym odmianom, które przepełnione są mocą genetyki afgańskiej.

ICE

ICE

Zacznijmy od początku. Jeżeli odmiana nazwana została ICE, co jest skrótem od Indica Crystal Extreme, niezbędnym składnikiem jest genetyka afgańska. W rzeczywistości, ta lodowa hybryda jest potrójną mieszanką, w skład której wchodzą Afghan, Northern Lights i Skunk. Tak jak się można spodziewać, jej mocne pąki zamienią wasze ciała w galaretkę i znacznie pobudzony zostanie wasz apetyt.

W ciągu 8-10 tygodni ICE całkowicie pokryje się włoskami i można zaczynać zbiory. W celu uzyskania jak największych plonów, hodowcom wewnętrznym zaleca się SOG i defoliację. Rośliny rzadko osiągają wysokość przekraczającą 1 metr, dlatego można je gęsto sadzić. Ta odmiana potrzebuje składników odżywczych i dobrze toleruje ich dużą ilość. Przy odpowiedniej uprawie możliwe jest uzyskanie nawet 450g/m2 lodowych pąków. Oferta nie do odrzucenia dla amatorów „koncentratu” marihuany.

Ice
Afghan x Northern Light x Skunk
400 - 450 gr/m2
80 - 120 cm
8 - 10 tygodni
THC: 18%
Sativa 10% Indica 90%
500 - 550 gr/plant
150 - 200 cm
Wrzesień
Relaksujące fizycznie, Upalające

Kup Ice

Special Kush 1

Special Kush 1

Special Kush 1 to hołd dla dawnych odmian dzikiego Kusha. Powrót odmiany do korzeni, gdzie hodowcy z RQS, poprzez odpowiednie łączenie i udoskonalenie tradycyjnych afganów, stworzyli tego nowoczesnego klasyka. Dzięki tym nasionom można się dobrze upalić za niewielkie pieniądze. Ale, żeby nie było żadnych wątpliwości, to nie jest produkt z dolnej półki tylko porządny, wilgotny Kush, który wbija palacza w kanapę.

Wizualnie, Special Kush 1 to flagowa odmiana dawnych, ciężkich szczepów indica. Uprawiana wewnątrz jest przysadzista i wydajna, zazwyczaj osiągając nie więcej niż 1 metr wysokości. Kwitnienie kończy się po 7-8 tygodniach. Na zewnątrz, w gorącym klimacie śródziemnomorskim, roślina może osiągnąć swój prawdziwy potencjał. W takich warunkach, rośliny mogą osiągać ponad 3 metry, a z każdej z nich dobry hodowca osiąga plony aż do 500 gramów. Bogaty, ziemisty aromat haszu oraz silne efekty fizyczne przekonują o tym, że jest to rzeczywiście niezwykła odmiana.

Special Kush 1
Afghan x Kush
425 - 475 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 tygodni
THC: 17%
Sativa 20% Indica 80%
500 - 550 gr/plant
200 - 270 cm
Późny wrzesień
Ciężkie, Relaksujące fizycznie, Upalające

Kup Special Kush 1

Royal AK

Royal AK

Royal AK to wersja AK-47 wyhodowana przez RQS. Ta odmiana jest wysokiej klasy hybrydą z dominującą sativą z morderczym wyglądem. Daje haja, który jest prawdziwym strzałem w głowę ze zbitych pąków pokrytych pomarańczowymi włoskami, co może zmylić osoby spodziewające się bardziej silnego wstrząsu dla ciała, charakterystycznego dla odmian indica. Genetyka afgańska jest u niej dominująca.

Łatwy w uprawie wewnętrznej i zewnętrznej w ciepłym klimacie, ten szybko kwitnący pocisk nie każe na siebie zbyt długo czekać. Kwitnienie zaczyna się po 8-9 tygodniach, gdy duże pąki Royal AK są już gotowe do zbioru. Hodowcy wewnętrzni osiągają około 500g/m2 towaru pierwszej jakości. A największą jego zaletą jest to, że pąki są łatwe do ścięcia ze względu na doskonały stosunek kwiatów do liści rośliny.

Royal AK
Columbian, Mexican, Thai & Afghan
525 - 575 gr/m2
80 - 140 cm
8 - 9 tygodni
THC: 19%
Sativa 60% Indica 40%
600 - 650 gr/plant
130 - 170 cm
Wczesny październik
Klarowne, Upalające, Zrównoważony

Kup Royal AK

Northern Light

Northern Lights

Northern Light uważana jest przez palaczy na całym świecie za ciężką odmianę indica z najwyższej półki. Jej pochodzenie jest nieco tajemnicze, ale jedną rzecz wiadomo na pewno: afgański trzon skrzyżowano z tajskim, dzięki czemu stworzono wbijającą w kanapę marihuanę, stanowiącą ulubioną indicę dla koneserów tej odmiany. Po kilku zaciągnięciach się jej dymem, wasze powieki staną się ciężkie. Northern Light idealnie nadaje się do użytku przed zaśnięciem.

Dzięki swojemu afgańskiemu pochodzeniu, roślina ma solidne i mocne podstawy, osiągając około 1 metr wysokości. Świetnie nadaje się do rozmaitych hodowli wewnętrznych, od zwykłej uprawy ekologicznej aż po zaawansowaną hydroponikę. Zbiory osiągające do 500g/m2 są w zasięgu każdego, nawet początkującego hodowcy. W warunkach zewnętrznych, w suchym, południowym klimacie, Northern Light osiąga 2 metry, a zbiory z jednej rośliny dochodzą do 500 gramów.

Northern Light
Northern Light S1
500 - 550 gr/m2
100 - 160 cm
8 - 9 tygodni
THC: 18%
Sativa 0% Indica 100%
575 - 625 gr/plant
180 - 220 cm
Późny wrzesień
Klarowne, Upalające, Zrównoważony

Kup Northern Light

Critical

Critical

Jeżeli poszukujecie bogactwa przerośniętych pąków, to najlepszym wyborem jest właśnie Critical. To zielone monstrum nie bez powodu jest ulubieńcem hodowców komercyjnych w całej Europie. Poza przeogromnymi zbiorami w warunkach wewnętrznych, przekraczającymi 600g/m2 i podobną produktywnością na zewnątrz, ta odmiana charakteryzuje się również niesamowitą mocą. Poziom THC osiąga wartość bliską 20%. To wszystko dostępne jest już po 7 tygodniach kwitnienia. Critical to naprawdę silny zawodnik, przesiąknięty genetyką afgana i skunka.

Ostry, pieprzowy i sosnowy aromat rozprowadza się w powietrzu, co dowodzi o przebywaniu w pobliżu Critical. Neutralizacja zapachu jest z tego powodu konieczna. Jej łagodny, lekko kwaśny smak spowoduje, że będziecie chcieli go coraz więcej. Należy unikać wysokiej wilgotności, zwłaszcza w fazie późnego kwitnienia, ponieważ w przeciwnym przypadku na dorodnych kwiatach może pojawić się pleśń.

Critical
Afghani x Skunk
550 - 600 gr/m2
80 - 140 cm
7 - 9 tygodnie
THC: 18%
Sativa 40% Indica 60%
600 - 650 gr/plant
180 - 220 cm
Późny wrzesień
Ciężkie, Relaksujące fizycznie, Upalające

Kup Critical

Special Queen 1

Special Queen 1

Jeżeli waszym celem jest przede wszystkim jak największy zbiór z hybrydy, to dla zwiększenia wagi pąków niezbędna jest genetyka afgańska. Special Queen 1 stanowi mieszankę konopi afgańskich, kolumbijskich, meksykańskich i skunka. Special Queen 1, bardziej przypominający najeźdźcę z kosmosu niż damę do towarzystwa, gwarantuje długotrwałe działanie na ciało, które w dużych ilościach potrafi zwalić z nóg.

W warunkach wewnętrznych, zbiory dochodzą do 650g/m2. Rośliny osiągają około 150 cm wysokości i obrastają w lepkie pąki. Na nasłonecznionych terenach zewnętrznych wysokość Special Queen 1 dochodzi aż do 4 metrów przy plonach przekraczających 500 g z rośliny. Ta odmiana przynosi łatwy, obfity plon w ciągu 8 tygodni lub nawet szybciej.

Special Queen 1
Power Bud x Skunk
500 - 550 gr/m2
80 - 140 cm
8 - 9 tygodni
THC: 18%
Sativa 50% Indica 50%
500 - 550 gr/plant
200 - 270 cm
Późny wrzesień
Długotrwałe, Mocne, Relaksujące fizycznie

Kup Special Queen 1

Royal Cheese (Fast Flowering)

Royal Cheese

Cheese to brytyjska odmiana konopi, która szybko podbiła świat i umożliwiła rodzinie skunk powrót na najwyższą półkę w klasie współczesnej marihuany. Royal Cheese od RQS to powrót legendy. Stworzona w oparciu o swój afgański rodowód, ta ciężka indica pochodzi od Skunk#1 i stanowi wzór gatunku. Przynosi zrównoważonego haja dla ciała i umysłu oraz unikalny smak i aromat Cheese.

Royal Cheese, ze względu na łatwość w uprawie na różnych podłożach, zalecany jest zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych hodowców. Zbite, skunkowe rośliny są dosyć jednorodne i niezbyt wymagające w uprawie. Kwitnienie odbywa się bardzo szybko, już po 6-8 tygodniach. Wasz konopny ogródek, dzięki tym doskonałym i niezwykle wytrzymałym roślinom, zyska na atrakcyjności.

Royal Cheese (Fast Flowering)
Old School Skunk x Afghani
450 - 500 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 tygodni
THC: 17%
Sativa 40% Indica 60%
550 - 600 gr/plant
130 - 200 cm
Wczesny październik
Klarowne, Upalające, Zrównoważony

Kup Royal Cheese (Fast Flowering)

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.