Genetyka konopi RQS - Blueberry

Bleberry

Blueberry zapoczątkował wspaniały trend w hybrydyzacji konopi. Wszystko zaczęło się kiedyś w Stanach; gdzieś w Kalifornii w latach 70-tych skrzyżowano genetykę kilku różnych odmian marihuany. Blueberry, które znamy dzisiaj, powstało na bazie trzech szczepów i dziesięcioleci bardzo selektywnej hodowli. Nigdy wcześniej nie mieszano ze sobą genetyki Highland Thai, Purple Thai i Afghani.

Cała rzecz nie dotyczy jedynie genezy rodziny Blue, to był krok naprzód dla wszystkich hodowców upraw wewnętrznych. W latach 80-tych i 90-tych rośliny sativa bezceremonialnie hybrydyzowano z odmianami indica. Niestety, skutkiem ubocznym szybkiego rozwoju hodowli wewnętrznej była utrata czystych szczepów sativa. Sukces hybryd indica-sativa na zawsze odmienił kulturę hodowli konopi.

Słodki, owocowy, jagodowy smak i aromat spowodował, że Blueberry stała się konopnym obrazoburcą. Charakterystyka wzrostu rośliny jest typowa dla „elastycznej indica”. Ma zbite, lodowe pąki, chociaż przestrzenie pomiędzy gałązkami wydłużają się w okresie kwitnienia. Wytwarza mnóstwo zbitych w grupy kwiatów, a nie luźnych, długich pąków.

Bez wątpienia, przyczyną popularności Blueberry jest jej wyjątkowa charakterystyka terpenowa. Inne cechy to skłonność rośliny do zmiany barwy na fioletową/niebieską przy niższej temperaturze, a także jej wyśmienity, relaksujący, długotrwały efekt upalenia, nie powodujący zapadnięcia się w kanapę. Z tego powodu, Blueberry jest marihuaną niezbędną w ogródku każdego profesjonalnego hodowcy, jak również zwykłych, szanujących się plantatorów na całym świecie. Zapoznajmy się z kilkoma nasionami, które RQS skrzyżowało z lepkim dobrodziejstwem Blueberry.

HAZE BERRY

Haze Berry

Haze Berry posiada ten typowy słodki, owocowo-jagodowy aromat sativa. Dzięki udanej hybrydyzacji bardzo żywicznego Shining Silver Haze z oryginalnym Blueberry RQS stworzyło być może najsmaczniejsze zioło z dominującą sativą.

Rośliny wyrastają długie i smukłe, z rozciągniętymi i bardzo żywicznymi zbitymi pąkami. W warunkach wewnętrznych, Haze Berry osiąga do 1,5 metra, a na zewnątrz, w ciepłym południowym klimacie, nawet 2 metry. Zaleca się wczesne trenowanie i przycinanie słodkich krzewów, które są niezwykle produktywne. Z tego właśnie powodu, gałązki nierzadko łamią się pod ciężarem gęstych pąków. Pod sztucznym oświetleniem w pomieszczeniach zbiory mogą osiągać do 675g/m2, a farmerzy uprawiający swoje rośliny na południowym słońcu mogą uzyskać podobne plony. Jeżeli szukacie dzikiej zwierzyny do swojego konopnego ogródka to Haze Berry doskonale się do tego nadaje.

ROYAL BLUEMATIC

Royal Bluematic

Royal Bluematic to samo kwitnąca wersja Blueberry, stworzona przez RQS. Skrzyżowanie najlepszych aromatów konopi dla koneserów ze szczepami ruderalis przyniosło doskonałe efekty. Te samo kwitnące hybrydy nowej generacji spowodowały, że cała rodzina Blue stała się dostępna dla małych oraz „niewidzialnych” hodowców zewnętrznych.

Pyszne pąki Blueberry są gotowe do zbioru już po 8-9 tygodniach od zakiełkowania, co niewątpliwie jest świetną zachętą dla każdego plantatora. Royal Bluematic, ze względu na swoją neutralność i niewielką pracochłonność, stanowi dobry wybór dla hodowców na każdym poziomie zaawansowania. Niewielkie krzaczki, dochodzące do 1 metra w warunkach wewnętrznych lub w ciepłym klimacie, wynagradzają hodowców plonami około 50-150 g z każdego z nich.

BLUE CHEESE

Blue Cheese Royal Queen Seeds

Blue Cheese to wyśmienita konopna hybryda, powstała z dwóch najbardziej wilgotnych, aromatycznych odmian na naszej planecie. Tę unikalną krzyżówkę stworzyły osławiona UK Cheese i oryginalna Blueberry. To prawdziwa uczta dla podniebienia. Bogata mieszanka aromatów jagodowych wraz z wyrazistym, ziemistym zapachem sera roztacza się w powietrzu i pozostawia miły posmak po zaciągnięciu się. Po paru chwilach silne efekty zaczną rozchodzić się po całym ciele.

Kwitnienie zajmuje nie więcej niż 9 tygodni, a uprawy SOG dają plony w granicach 500-600g/m2. Wewnątrz, roślina zazwyczaj osiąga 100-120 cm, na zewnątrz nawet 2 metry. W gorącym klimacie, pojedyncze rośliny wytwarzają ponad 500 gramów produktu. W porównaniu do przeciętnej hybrydy wysokiej jakości, należy poświęcić jej nieco więcej uwagi na podcinanie i pielęgnację, ale należy pamiętać o tym, że liczą się przede wszystkim efekty końcowe, czyli świetny hasz.

BLUE MYSTIC

Blue Mystic

Blue Mystic to hybryda Blueberry z pewną nutą tajemniczości. RQS zajęło się rozwojem linii Blueberry z większą ilością cech indica, co w efekcie przyniosło Blue Mystic. Ten członek rodziny Blue znany jest z owocowego smaku i uspokajającego działania – celowo wyselekcjonowanych dla osób poszukujących śladów indica.

Struktura rośliny jest niska i kompaktowa. Zazwyczaj nie przekracza 1 metra i przeznaczona jest do uprawy wewnętrznej SOG. Nawet początkujący hodowcy mogą osiągnąć 400g/m2 po 8 tygodniach kwitnięcia. W warunkach zewnętrznych, Blue Mystic rozrasta się i dochodzi do 2 metrów wysokości, a zbiory mogą wynieść nawet 450 gramów z rośliny.

FRUIT SPIRIT

Fruit Spirit

Miłośnicy odmian White i Blue będą mieli powody do zadowolenia. Fruit Spirit to lepki koktajl konopi z waszych snów. Hybryda, którą cechuje rozpływający się w ustach smak Blueberry oraz obfita żywiczność ulubienicy holenderskich coffee shopów – White Widow. A to wszystko w jednym kompaktowym, lodowym opakowaniu! Nie dajcie się oszukać jej wyglądowi. Ta roślina to sativa w przebraniu. Fruit Spirit może was zaskoczyć również miłym, pobudzającym mózgowym hajem. To zioło na poprawę nastroju.

Obserwowana na poletku bardziej przypomina klasyczną, rozgałęzioną, ciężką indicę. Ma raczej niewielki rozmiar i rzadko przekracza 1 metr wysokości w warunkach wewnętrznych. Ma jednak ogromny SOG i nie wymaga dużo miejsca pod uprawę. Do skutecznej uprawy na zewnątrz potrzebuje gorącego klimatu, w którym osiąga swój pełen potencjał, a jej krzaczaste topy dochodzą do 1,5 metra ponad ziemią.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.