By Luke Sumpter

Zadałeś sobie wiele trudu, aby utrzymać swoją uprawę marihuany w ukryciu. Jednak w fazie kwitnienia wciąż napotykasz ten sam problem: intensywny i oczywisty aromat. Nie martw się, mamy rozwiązanie.

Odmiany o delikatnym zapachu pomagają ograniczyć aromat marihuany do minimum. W połączeniu z innymi taktykami zapewnią, że Twoja uprawa pozostanie wyjątkowo dyskretna. Chociaż te rośliny nadal zawierają smaczne terpeny, brakuje im innych substancji chemicznych, które stanowią podstawę charakterystycznego zapachu zioła.

Cząsteczki te, znane jako lotne związki siarki, mają skunkowy, a nawet cebulowy aromat. Wiele odmian marihuany jest naładowanych tymi fitochemikaliami, przez co intensywnie pachną – i potencjalnie zdradzają Twoją pozycję. Dzięki genialnym hodowcom masz teraz dostęp do odmian, które nie mają tych związków, a zatem wytwarzają delikatny zapach. Sprawdź poniżej niektóre z najlepszych odmian marihuany o delikatnym zapachu i poznaj kilka wskazówek na temat tego, jak zachować dyskrecję.

1. Northern Light

Uprawa tej klasycznej odmiany indoor jest z założenia łatwa dla początkującego hodowcy. Pikantny, ziemisty aromat Northern Lights posiada czasem owocowe nuty podczas palenia. Jednak podczas uprawy, zapach jest bardziej pospolity. Uzyskasz lepkie, żywiczne pąki, których zawartość THC często przekracza 20%, co zapewni mocne, odprężające ciało efekty indica. Oprócz wysokich plonów oferowanych w ciągu 7–9 tygodni, Northern Light jest świetną rośliną-matką, co wspomaga kontynuację uprawy roślin o słabym zapachu.

Northern Light

Northern Light
Northern Light S1
500 - 550 gr/m2
100 - 160 cm
8 - 9 tygodni
THC: 18%
Sativa 0% Indica 100%
575 - 625 gr/plant
180 - 220 cm
Późny wrzesień
Klarowne, Upalające, Zrównoważony

Kup Northern Light

2. Nasiona hybrydy F1 Epsilon

Nie musisz poświęcać jakości w imię bezwonnego zioła. W rzeczywistości otwierasz się na uprawę niektórych z najbardziej wydajnych odmian na rynku. Jako jedna z pierwszych prawdziwych hybryd konopi F1, Epsilon F1 imponuje hodowcom swoim wyjątkowym wigorem, dużymi plonami oraz doskonałą jednolitością roślin. W przeciwieństwie do większości odmian na rynku, hybrydy F1 nie są tak naprawdę „odmianami”. Są raczej bezpośrednim potomstwem dwóch czystych, wsobnych linii rodzicielskich. Same hybrydy F1 nie są dalej krzyżowane; ich linie rodzicielskie są podtrzymywane w celu ciągłego tworzenia nowych fal potomstwa F1.

Chociaż Epsilon F1 zawiera dużo pysznych terpenów – w tym mircen, farnezen, limonen, kariofilen i ocimen – ma znacznie mniej intensywnie pachnących lotnych związków siarki.

Pomijając zapach, Epsilon F1 rośnie doskonale w prawie każdym środowisku. Jako F1 posiada wigor hybrydy, który czyni ją bardziej odporną na niektóre choroby i niekorzystne warunki pogodowe. Jeśli szukasz odmiany, która nie wydziela intensywnego zapachu, wybierz te nasiona. Otrzymasz obfite plony silnych pąków po szybkim cyklu wzrostu trwającym zaledwie 60 dni. Złożony profil terpenowy nie tylko zachwyci Cię smakiem jagód i lawendy, ale także przyczyni się do silnie odurzającego, ale jednocześnie kreatywnego haju.

Epsilon F1

Epsilon F1
Blue Dream x Blueberry x Amnesia Lemon Haze x Black Domina
30 - 40 dni
THC: Bardzo wysoki poziom
Długotrwałe, Relaksujące fizycznie, Uspokajające
60 dni po wykiełkowaniu

Kup Epsilon F1

3. Royal Jack Auto

Royal Jack Autojest gotowa do zbiorów w ciągu 70 dni i zachwyca bardzo przyjemnymi efektami. Jest to automatycznie kwitnąca wersja odmiany Jack Herer, nazwanej na cześć aktywisty konopnego, którego niestrudzona energia do legalizacji marihuany znajduje odzwierciedlenie w podnoszących na duchu efektach sativa. Dodatek genetyki ruderalis znacznie ułatwia uprawę. Zapach również nie jest tak mocny, jak w przypadku innych odmian. Royal Jack Auto wytwarza słodszy, owocowy zapach na granicy karmelu, który jest raczej subtelny. Ta roślina zawdzięcza również swoje dziedzictwo olśniewającej odmianie sativa, White Widow, zapewniającej niesamowite efekty cielesne po spożyciu.

Royal Jack Automatic

Royal Jack Auto
Jack Herer x Ruderalis
350 - 400 gr/m2
40 - 80 cm
7 - 8 tygodni
THC: 16%
Sativa 40% Indica 30% Ruderalis 30%
70 - 120 gr/plant
60 - 80 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Motywujące, Wzmacniające kreatywność

Kup Royal Jack Auto

4. Nasiona hybrydy F1 Apollo

Apollo F1 to kolejna pierwsza w branży prawdziwa hybryda konopi F1. Hodowcy Royal Queen Seeds stworzyli tę odmianę, wykorzystując genetykę Lemon, Black Domina i Sugar Magnolia. Korzystając z tych przodków, stworzyli wysoce stabilne i czyste linie wsobne. Po osiągnięciu idealnych linii rodzicielskich, skrzyżowali je i stworzyli energiczne potomstwo. Podobnie jak Epsilon F1, Apollo F1 nie jest klasyfikowana jako standardowa „odmiana” marihuany. Ta automatycznie kwitnąca hybryda F1 wytwarza jedne z największych i najbardziej żywicznych pąków, jakie kiedykolwiek widziałeś. Jednak nie pachną one tak mocno, aby zdradzały lokalizację uprawy.

Kwiaty Apollo F1 nie zawierają lotnych związków siarki i mają bardziej subtelny zapach, ale nadal są bardzo aromatyczne. Wysokie poziomy terpenów kariofilenu, farnezenu, mircenu i terpinolenu zapewniają złożony smak, który Cię nie zawiedzie. Załaduj te kwiaty do waporyzatora, aby doświadczyć nut wanilii i sosny. Jeśli chodzi o efekty, Apollo F1 sprawi, że poczujesz się zmotywowany i kreatywny. Wysoki poziom THC uderza mocno i szybko, więc jeśli masz niską tolerancję, pal powoli i rozsądnie albo zarezerwuj te pąki na wieczory i dni wolne, aby uniknąć nieprzyjemności.

Pełna imponującego wigoru, ta hybryda rozwija się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Zapewni tej automatycznie kwitnącej odmianie wysokiej jakości organiczne składniki odżywcze i odpowiednią ilością światła, a po 75–80 dniach od wykiełkowania odwdzięczy się plonami w rozmiarze XXL. Wysusz pąki prawidłowo i utwardzaj je przez kilka tygodni, aby uwolnić ich prawdziwy smak.

Apollo F1

Apollo F1
Lemon x Black Domina x Sugar Mangolia
45 - 50 dni
THC: Bardzo wysoki poziom
Motywujące, Relaksujące fizycznie, Uspokajające, Wzmacniające kreatywność
75 - 80 dni po wykiełkowaniu

Kup Apollo F1

5. Quick One

Quick Oneto wersja odmiany Lowryder, która słynie z bardzo szybkiego czasu kwitnienia oraz stonowanego zapachu. Genetyka ruderalis zawarta w tej odmianie sprawia, że rośliny są niewysokie; innymi słowy, jest to odmiana dyskretna i łatwa w uprawie. Jej rośliny rzadko rosną na wysokość powyżej 75 cm, co oznacza, że są raczej małe. Quick One sprintem przechodzi do zbiorów — w imponujące 6–7 tygodni — i jest tak odporna, że może być uprawiana nawet w chłodniejszym klimacie. Posiada również jeden z najłagodniejszych zapachów ze wszystkich roślin cannabis. Jej stłumiony, owocowy aromat nie zdradzi Cię w żaden sposób. Uprawiaj tę odmianę, aby doświadczyć kojących efektów indica.

Quick One

Quick One
Lowryder 1 x Old School Indica
275 - 325 gr/m2
50 - 60 cm
5 - 6 Tygodnie
THC: 13%
Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
100 - 150 gr/plant
60 - 100 cm
9-10 tygodnie po wykiełkowaniu
Relaksujące fizycznie

Kup Quick One

Wskazówki dotyczące uprawy odmian marihuany o niskim zapachu

Pamiętaj, że te odmiany mają dyskretny zapach, ale nie są bezwonne. Chociaż pachną znacznie delikatniej niż inne odmiany marihuany, nadal wydzielają odrobinę aromatu. Na szczęście istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby Twoja uprawa była prawie całkowicie niewyczuwalna. Połącz poniższe wskazówki z wyżej wymienionymi odmianami, aby osiągnąć nowy poziom dyskrecji.

Połącz filtry węglowe z odmianami o delikatnym zapachu

Filtry węglowe są koniecznością w każdej przestrzeni do uprawy w pomieszczeniach. Działają w połączeniu z wentylatorem wyciągowym, który wyciąga aromatyczne terpeny z powietrza. Ekstraktor przepycha przez filtr unoszące się w powietrzu terpeny i inne lotne związki, a dzięki dużej powierzchni z cząsteczkami węgla aktywnego, te chemikalia zostają uwięzione i nie przedostają się do powietrza na zewnątrz.

Uszczelnij namiot do uprawy

Wentylatory działają dobrze, ale tracą swoją skuteczność, jeśli masz dziury lub otwory w namiocie do uprawy. Możesz użyć taśmy klejącej, aby uszczelnić wszelkie rozdarcia i otwory i zapobiec przedostawaniu się terpenów i lotnych związków siarki na zewnątrz

Zainwestuj w oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze stosunkowo dobrze oczyszczają powietrze z intensywnie pachnących cząsteczek, które mogłyby wpędzić Cię w kłopoty. Zwykle mają kilka warstw filtrów, które skutecznie redukują zapach pochodzący z przestrzeni uprawy, ale z pewnością nie są niezawodne. Jednak dodaj je do uprawy odmian o słabym zapachu i sprawa załatwiona!

Wykorzystaj moc roślin towarzyszących

Jeśli uprawiasz marihuanę na wolnym powietrzu, możesz użyć innych aromatycznych roślin, aby zamaskować zapach wybranych odmian o słabym zapachu. Rośliny takie jak bazylia, mięta pieprzowa, lawenda, rozmaryn i szałwia ananasowa są wypełnione terpenami, które pomagają maskować aromat marihuany.

Użyj odmian o słabym zapachu, aby wynieść dyskrecję na nowy poziom

Podjąłeś wszelkie kroki, aby Twój pokój do uprawy był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe, ale zapach marihuany podczas fazy kwitnienia zawsze wywołuje u Ciebie niepokój. Nie martw się. Połącz swoje wcześniejsze praktyki z odmianami marihuany o delikatnym zapachu oraz wskazówkami opisanymi powyżej, a możesz być pewny, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby utrzymać uprawę w dyskrecji!

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.