The RQS Blog

.


By Luke Sholl


Jointy stały się ikoną kultury marihuany. Wiele osób je uwielbia z racji ich prostoty, wygody oraz smaku. Z drugiej strony niektórzy ich nie lubią, ponieważ nie chcą palić papieru, a jeszcze inni po prostu preferują konsumpcję marihuany innymi metodami, które mogą być dla nich bardziej przyjemne lub wygodne. Może się również zdarzyć, że nie masz bletek. Na szczęście jest wiele alternatywnych metod, jakie możesz zastosować, żeby się upalić. Oto lista niektórych najbardziej znanych alternatyw dla bletek.

Waporyzatory

Waporyzatory stały się jedną z najbardziej popularnych metod konsumpcji produktów z marihuany. Susze, oleje, woski, destylaty i inne koncentraty takie jak shatter lub budder mogą być zamienione w parę i wdychane.

Waporyzatory nie tylko są bardziej wszechstronne w użytku, ale są również znacznie zdrowszą alternatywą niż palenie. Jest tak, ponieważ para z marihuany zawiera o wiele mniej toksyn oraz kancerogenów niż dym.

Waporyzatory zostały początkowo wynalezione jako zdrowszy sposób konsumpcji tytoniu, ale stały się jednym z najbezpieczniejszych, najwygodniejszych oraz najbardziej przyjemnych sposobów na stosowanie marihuany.

Waporyzatory najlepiej działają w temperaturach 140–205°C. Wartości poza tym zakresem stwarzają ryzyko ulotnienia się lub spalenia kannabinoidów. Pamiętaj, żeby zmielić zioło przed waporyzacją, aby mieć pewność, że będzie całkowicie i równo waporyzowane.

Vaporizers from Royal Queen Seeds

Jest wiele rodzajów waporyzatorów. Niezależnie od tego czy chcesz waporyzować w domu, czy poza nim, jest szeroki wybór opcji oraz przedziałów cenowych. Niektóre rodzaje waporyzatorów takie jak na przykład vape peny, stały się bardzo popularne i przez to niedrogie.

Na koniec warto nadmienić, że nie wszystkie waporyzatory są budowane z myślą o trwałości. Jednorazowe vape peny lub wkłady są teraz sprzedawane w aptekach w całej Ameryce Północnej. Te waporyzatory wykorzystują proste, małe i tanie baterie zamiast bardziej złożonych układów grzewczych. Najczęściej są sprzedawane w opakowaniu z koncentratem, jak olej lub destylat THC. Kiedy koncentrat się skończy, czas wyrzucić vape pen.

Fajki

Fajki mają różne kształty oraz rozmiary. Mogą być również zrobione z różnych materiałów, takich jak szkło, metal, drewno lub glina. Różne materiały dają inaczej smakujący dym, więc wiele osób ma własne preferencje, jeśli chodzi o fajki. Fajki są bardzo wygodne, ponieważ najczęściej łatwo je używać i nosić przy sobie.

Aby fajka paliła się równo, należy wcześniej dokładnie zmielić to, co do niej wkładasz. Jeśli fajka ma „sprzęgło” z boku, zasłoń je przed podpaleniem zioła i odsłoń przy wdychaniu.

Jeśli masz odpowiednie materiały to możesz, w razie potrzeby, zrobić fajkę w domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić fajki z takich rzeczy, jak jabłka, łupiny kukurydzy lub butelki po wodzie.

Fajki


Bonga

Wiele osób preferuje palenie zioła z bonga, ponieważ w ten sposób mogą się szybko i mocno upalić. Palenie z bonga nie tylko da Ci większy haj, niż jointy, ale jest również o wiele wygodniejsze, ponieważ nie tracisz czasu na skręcanie jointa. Jedynym minusem bong jest fakt, że potrzebują wody do prawidłowego funkcjonowania. To może być problemem, jeśli nie ma dostępu do wody albo wyleje się ona z bonga.

Bonga mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym ze szkła, metalu, plastiku, tworzyw ceramicznych i niektórych rodzajów drewna takich jak bambus. Mogą mieć również wiele różnych kształtów, jak bonga ze sprzęgłem, perkolatory, bonga wielokomorowe, bonga w kształcie tuby czy zlewek laboratoryjnych lub bonga grawitacyjne.

Bonga

Bonga grawitacyjne

Bonga grawitacyjne zawdzięczają swoją nazwę sposobowi, w jaki wytwarzają dym. Są czasem znane jako bonga wodne, choć właściwie są jednym i tym samym. Bonga grawitacyjne mogą być wykonane z wielu różnych, łatwo dostępnych materiałów, takich jak arbuzy, dynie, butelki po mleku i pojemniki po farbie. Aby wykonać bongo wodne będziesz potrzebował pojemnika na wodę i plastikowej butelki na dym.

Oto jak wykonać bongo grawitacyjne i jak go używać:

 1. Przetnij plastikową butelkę na pół.
 2. Zakryj otwór na usta aluminiową folią. Uformuj kształt cybucha.
 3. Zrób dziurki w folii; umożliwią one przepływ powietrza.
 4. Napełnij pojemnik wodą.
 5. Umieść butelkę w wodzie; otwór na usta (teraz cybuch) powinien być powyżej linii wody.
 6. Umieść zioło na folii i podpal je.
 7. W trakcie podpalania unieś butelkę w górę, aby wypełniła się dymem.
 8. W trakcie wdychania popychaj butelkę w dół, aby dym poszedł do góry, do Twoich płuc.

Bubbler

Bubbler to połączenie fajki i bonga. W pewnym sensie łączy zalety obydwu światów. Jest wystarczająco mały, aby był wygodny niczym fajka, ale jest zbudowany tak, żeby dał Ci taki sam haj jak bongo. Bubblery są najczęściej wykonane ze szkła i mają okrągłą komorę na dole lub z boku. Ta komora jest wypełniana wodą, a zioło trafia do cybucha. Jeśli chcesz spróbować czegoś innego albo szukasz bardziej przenośnej wersji swojego bonga, to wypróbuj blubber.

BUBBLER

Alternatywne sposoby skręcania

Jeśli okaże się, że nie masz bletek, to nie zapomnij, że inne papierowe materiały mogą je zastąpić. Bletki do papierosów, papierki po gumach do żucia, a nawet strony z Panoramy Firm mogą być wykorzystane jako substytut bletek. Papier używany w książkach telefonicznych jest bardzo cienki i bardzo podobny do zwykłych bletek. Cienkość papieru pomoże również w łatwym złączeniu go za pomocą śliny, jak przy zwykłych bletkach. Choć bletki do papierosów są najczęściej grubsze, to papierki po gumach do żucia są bardzo cienkie oraz delikatne.

Jeśli chodzi o alternatywne bletki, to miej na uwadze, aby delikatnie się z nimi obchodzić, aby uniknąć rozdarcia. Dodatkowo bądź ostrożny przy wkładaniu filtra, ponieważ możesz przez przypadek podrzeć bletkę.

Słoneczny buch

Ta metoda będzie odpowiadała wszystkim fanom MacGyver’a – możesz się stosunkowo łatwo upalić wykorzystując moc słońca. Oczywiście potrzebujesz dobrego źródła światła słonecznego, ale jeśli znajdziesz się po południu w nasłonecznionym miejscu i masz ochotę na bucha bez użycia zapalniczki, to może być rozwiązanie dla Ciebie.

Jest parę sposobów, aby zapalić na łonie natury. Jednym z nich jest wykorzystanie szkła powiększającego, aby podpalić bongo. Rezultatem są czyste konopie, bez butanu z zapalniczki i ostrego płomienia.

Jeśli masz ochotę na stworzenie własnego urządzenia do palenia słonecznego, jest to możliwe poprzez umieszczenie pąków w szklanej butelce i zakorkowanie jej. Umieść butelkę bezpośrednio na słońcu. Niektórzy nawet kładą ją na podgrzanej powierzchni, takiej jak stara antena satelitarna, jednak możesz zdecydować się na szkło powiększające, jeśli chcesz mieć bardziej kontrolowane źródło ciepła. Potrzeba tylko minuty lub dwóch, zanim butelka wypełni się dymem. Otwórz ją i wdychaj. Proste.

Słoneczny buch

Szisze (hookah)

Termin „hookah” pochodzi od słowa w języku Urdu „huqqa”, co oznacza fajkę. Tego typu przyrządy do palenia pochodzą z subkontynentu indyjskiego i szybko rozprzestrzeniły się na terenie Imperium Osmańskiego. Gdy stały się ogromnie popularnym sposobem na palenie tytoniu, szybko trafiły do Europy i Azji. Palenie marihuany z sziszy może wydawać się trochę skomplikowane, ale wcale takie nie jest.

Będziesz potrzebował sziszy, węgielków, folii aluminiowej, szczypiec, wody oraz, jeśli chcesz, mieszanki do sziszy. Jeśli zdecydujesz się na wymieszanie swojego zioła z mieszanką do sziszy lub tytoniem, umieść je na dole, a konopie na górze. To zapewni nawilżenie zioła i ochroni je przed wyschnięciem w czasie procesu palenia.

Palenie z sziszy bardzo dobrze sprawdza się przy haszu. Pamiętaj jedynie, aby ostrożnie obchodzić się z węgielkami i nie ciągnąć ustnika, aby fajka się nie przewróciła.

Szisze (hookah)

Bongo do dabbingu

Bongo do dabbingu pozwoli Ci na używanie ekstremalnie mocnych ekstraktów konopnych, takich jak shatter, honeycomb i budder. Te bonga zapewniają natychmiastową waporyzację w celu przetworzenia koncentratów. Aby to osiągnąć, będziesz musiał posłużyć się palnikiem, a nie zapalniczką. Zaletą stosowania urządzeń do dabbingu jest, rzecz jasna, intensywność haju. Ponieważ ekstrakty do dabbingu są bardzo mocne, to można pokusić się o stwierdzenie, że upalą Cię bardziej niż jakakolwiek inna metoda opisana na tej stronie.

Wiele osób uważa, że dabbing jest zdrowszą metodą konsumpcji marihuany niż palenie, albowiem najczęściej nie dochodzi do spalania. Przez to otrzymana para jest „czystsza” od zwykłego dymu z konopi.

Bongo do dabbingu

Jabłka

Fajki z jabłek to zabawny oraz wygodny sposób na palenie konopi. Jabłka są jednymi z najbardziej popularnych i najłatwiej dostępnych owoców na świecie i bardzo łatwo przemienić je w przyrządy do palenia. Jedyne, czego potrzebujesz do zrobienia fajki z jabłka to jabłko, długopis i odrobina folii aluminiowej.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz świeże jabłko, które się nie rozpadnie. Będziesz w nim drążył dziury, więc musi to wytrzymać. Zamiast długopisu możesz użyć także zatyczki do długopisu, ołówka lub mocnej słomki, ale nie zalecamy tego.

Oto jak zrobić fajkę z jabłka:

 1. Wsadź długopis w jabłko, aby stworzyć tunel od góry (od szypułki) do środka, w stronę spodu jabłka.
 2. Użyj długopisu, aby wykonać kolejny tunel z boku jabłka. Ten tunel powinien łączyć się z poprzednim, zapewniając nieograniczony przepływ powietrza.
 3. Wyłóż naturalne zagłębienie jabłka aluminiową folią (tam gdzie była szypułka). To posłuży za cybuch.
 4. Zrób dziurki w folii aluminiowej, aby zapewnić przepływ powietrza.
 5. Umieść zioło na folii aluminiowej, zapal i wdychaj przez boczną dziurkę.
 6. Niektórzy lubią zrobić też trzeci tunel, aby działał jako sprzęgło. Jest to możliwe, choć nie niezbędne.
Jabłka

Łupiny kukurydzy

Łupiny kukurydzy stały się bardzo popularne wśród palaczy dbających o zdrowie. Na Jamajce i w Kalifornii są one regularnie stosowane jako zamienniki dla bletek albo innych przyrządów do palenia. Ponieważ łuski są naturalne, ta metoda palenia konopi jest uważania za jedną z najzdrowszych.

Po wysuszeniu, łupiny kukurydzy są po prostu rolowane. Mają one włóknistą strukturę, co oznacza, że mogą być ciasno zrolowane, aby utrzymywać marihuanę w środku i będą się palić powoli tak jak bletki. Jeśli szukasz zabawnego, zdrowego i kreatywnego sposobu na palenie marihuany, wypróbuj łupin kukurydzy.

Łupiny kukurydzy

Rozgrzane noże

Metoda stosująca rozgrzany nóż jest jedną z najstarszych znanych metod palenia konopi lub haszyszu. Potrzebujesz jedynie jednego lub dwóch noży i czegoś do ich podgrzania. Jeśli korzystasz z kuchenki, ustaw średnią moc gazu i umieść stalowe noże nad palnikiem. To pozwoli im się rozgrzać i sprawi, że zioło się do nich przylepi. Kiedy noże będą już dostatecznie rozgrzane, umieść susz na jednym z nich i ściśnij go drugim. Wdychaj dym, gdy marihuana zacznie się palić.

Używając gorących noży baź ostrożny, aby nie poparzyć się ich uchwytami. Kiedy dotkniesz marihuany zacznie ona natychmiast wytwarzać dym, więc bądź gotów do wdechu.

Jeśli chcesz, możesz dokonać lekkich modyfikacji tej metody. Niektórzy wolą przeciąć plastikową butelkę na pół i użyć jej jako przyrządu do zasysania dymu. Można również użyć kartonowej tubki z papierowych ręczników. Niektórzy w ogóle pomijają noże i umieszczają marihuanę bezpośrednio nad źródłem ciepła za pomocą kawałka folii. Ta metoda sprawdza się równie dobrze, ale zapewnia mniej kontroli nad kierunkiem dymu (nie wspominając o ryzyku oparzenia twarzy), przez co zachodzi potrzeba zastosowania kartonowej tubki lub przeciętej plastikowej butelki.

Rozgrzane noże

Plastikowe płuco

Plastikowe płuca nie tylko łatwo wykonać, zapewnią Ci również potężny haj. Płuca wykorzystują przepływ powietrza tak jak bonga. Aby zrobić plastikowe płuco będziesz potrzebował plastikowego pojemnika, np. butelki o pojemności 2 l, nożyczek, folii aluminiowej, taśmy oraz plastikowej torby. Butelki o pojemności 2 l sprawdzają się bardzo dobrze, ale jeśli chcesz możesz wykorzystać butelkę o pojemności 4 l.

Oto jak zrobić płuco i z niego korzystać:

 1. Przetnij plastikowy pojemnik na pół.
 2. Przy pomocy taśmy przymocuj plastikową torbę do dołu pojemnika, uszczelniając go.
 3. Umieść aluminiową folię na ustniku pojemnika. Uformuj kształt cybucha.
 4. Zrób dziurki w folii.
 5. Umieść marihuanę na folii.
 6. Pociągnij torbę, jednocześnie podpalając zioło, aby wytworzyć ssanie.
 7. Kiedy torba jest pełna, zdejmij folię z ustnika i wdychaj dym.

Przy tworzeniu płuca, pojemność pojemnika będzie zależała od rozmiaru zastosowanej torby. Tak więc im większa torba, tym więcej dymu może utrzymać płuco i tym mocniejszy będzie haj.

Plastikowe płuco

Puszka po napoju

Palenie marihuany z puszki po napoju to najbardziej młodzieżowy sposób. To ulubiona metoda wśród nowicjuszy, a puszki mogą z łatwością zostać przerobione na przyrządy do palenia. Po prostu zegnij puszkę w połowie, zrób parę dziurek w zagięciu, umieść tam zioło, podpal i wdychaj przez otwór, z którego pijesz.

Choć puszki po napojach działają jako przyrządy do palenia, wiele osób martwi się o możliwe negatywne skutki zdrowotne. Aluminium, z którego jest zrobiona puszka może nie być tak bezpieczne do palenia, jak folia aluminiowa. Co więcej, farba na puszce może po podgrzaniu wydzielać chemikalia. Tak więc choć ta metoda działa, to powinna być stosowana sporadycznie.

Co ciekawe niektórzy preferują palenie z puszki po napoju. Zwolennicy twierdzą, że Twój haj może być wzmocniony przez cukier oraz cząsteczki kofeiny osadzone na ściankach. Nie powinno zaskakiwać, że nie ma badań potwierdzających tę teorię.

Puszka po napoju

Butelka po wodzie

Podobnie jak puszki i dwulitrowe pojemniki, plastikowe butelki po wodzie również można przerobić na przyrządy do palenia. Po prostu zrób dziurę z boku butelki, umieść trochę aluminiowej folii na ustniku (w kształcie cybucha), zrób parę dziurek w folii i voilà! Już masz fajkę z plastikowej butelki. Niektórzy wolą zrobić otwór na dole butelki, ale tak naprawdę każde miejsce będzie dobre. Fajki z butelki po wodzie mogą być frustrujące, albowiem żeby z nich korzystać należy przytrzymywać je pod dziwnym kątem w czasie palenia. Dlatego bądź ostrożny, aby przypadkiem nie wysypać zioła z cybucha przed zapaleniem.

Butelka po wodzie

Blanty różane

Rzadko mówi się o różanych blantach, jeśli chodzi o alternatywne metody palenia. Mimo to wiele osób twierdzi, że ta metoda jest tak samo efektywna jak każdy inny sposób przyjmowania konopi. Aby zrobić różanego blanta, będziesz potrzebował jedynie 3 płatki róży oraz działający piekarnik.

Aby przygotować blanta ustaw piekarnik na pieczenie i przygotuj 3 płatki róży. Kiedy piekarnik wystarczająco się rozgrzeje, umieść płatki róży na blaszce i włóż do piekarnika na około 10 sekund. Wyjmij blaszkę, poliż płatki róży i połącz je razem, aby stworzyły „papierek” do blanta. Ponownie umieść je w piekarniku na 10 sekund. Pamiętaj, aby nie dopuścić do tego, aby płatki róży stały się zbyt suche lub kruche, albowiem to może przysporzyć kłopotów przy rolowaniu. Po wyciągnięciu z piekarnika, pozwól płatkom róży wystygnąć przez chwilę i zroluj sobie różanego blanta.

Blanty różane

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.