The RQS Blog

.By Luke Sumpter

Niewiele roślin o genach indica, może z wyjątkiem legendarnego G-13, osiągnęło tak powszechną sławę i uznanie jak Northern Lights. Jest ona uważana za podstawową odmianę wśród hodowców marihuany indoor i odcisnęła swoje piętno na wielu nowoczesnych podgatunkach konopi. Northern Lights jest nadal bardzo popularna wśród hodowców i palaczy cannabis. Jeśli lubisz marihuanę, prawdopodobnie kiedyś próbowałeś Northern Lights lub jednego z jej wariantów.

Odkąd Northern Lights pojawiła się na scenie w połowie lat 80., zdobyła niezliczone nagrody na całym świecie. Jej wyjątkowe cechy przyniosły jej reputację jednej z najbardziej cenionych odmian konopi wszech czasów. Genetyka Northern Lights stanowi podstawę wielu dzisiejszych popularnych odmian, w których dominują geny indica, takich jak White Widow, Chronic, Haze, Special Kush i wiele innych. Przyjrzyjmy się bliżej tej słynnej klasycznej legendzie cannabis.

Historia i pochodzenie Northern Lights

Jak to często bywa w przypadku historii legendarnych odmian marihuany takich jak Northern Lights, jej dokładne pochodzenie owiane jest tajemnicą. Mówi się, że odmiana została stworzona przez hodowcę znanego pod pseudonimem „Indianin”, gdzieś na wyspie niedaleko Seattle w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Niektórzy mówią, że roślina mogła przybyć do tajemniczego „Indianina” z zachodniego wybrzeża, może z Kalifornii lub Oregonu.

Mówi się, że „Indianin” wyhodował 11 roślin, prawdopodobnie pochodzących z dzikich ras afgańskich, które nazwał Northern Lights # 1–11. Uważnie porównał swoje rośliny pod kątem ich plonów, efektów i innych cech. Wybrał dwie, które wyróżniały się dużymi pąkami, dobrymi plonami i doskonałą produkcją żywicy: Northern Lights #5 i #1.

Możliwe, że nikt nigdy nie dowiedziałby się o Northern Lights, gdyby nie „król cannabis” i założyciel pierwszego banku nasion w Holandii, Nevil Schoenmakers.

Według niektórych to on odkrył tę odmianę podczas jednej ze swoich podróży do Stanów Zjednoczonych na początku lat 80. Jak głosi historia, sprowadził żeńskie klony rośliny do Holandii, gdzie eksperymentował z genetyką konopi z całego świata.

W 1985 roku wprowadził pierwszą wariację nowo odkrytej odmiany do swojego „The Seed Bank of Holland”. Northern Lights #1, którą reklamował jako czystą afgańską odmianę indica, wyprzedała się całkowicie i szybko stała się bestsellerem. Schoenmakers skrzyżował niektóre inne odmiany Northern Lights z tajskim podgatunkiem sativa, co jest również powodem, dla którego wiele odmian Northern Lights jest obecnie sprzedawanych jako krzyżówki afgańskich odmian indica i tajskich odmian sativa.

Nie minęło dużo czasu po wprowadzeniu Northern Lights na rynek cannabis, a odmiana zaczęła zbierać niezliczone nagrody na całym świecie.

Northern Light

Northern Light
23_genetic background_1 Northern Light S1
33_Yield indoors_1 500 - 550 gr/m2
31_plant height outdoor_1 100 - 160 cm
25_flowering time_1 8 - 9 tygodni
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 0% Indica 100%
34_yield outdoor_1 575 - 625 gr/plant
32_plant height outdoors_1 180 - 220 cm
27_harvest period_1 Późny wrzesień
22_Effect_1 Klarowne, Upalające, Zrównoważony

Kup Northern Light

Uprawa legendy: dlaczego hodowcy cannabis kochają Northern Lights

Northern Lights jest uważana za podstawową roślinę indica przez hodowców marihuany indoor z wielu powodów. Uwielbiają tę roślinę, ponieważ jest łatwa w uprawie i kończy kwitnienie w ciągu ośmiu tygodni. W uprawie hydroponicznej jest jeszcze szybsza, a czas oczekiwania na zbiory wynosi jedynie około sześciu tygodni. W ten sposób hodowcy zawsze mogą polegać na doskonałej opłacalności hodowli tej odmiany.

Northern Lights wyrasta na zwartą i krzaczastą roślinę, której pąki są jędrne i łatwe w przycinaniu dzięki dużej przestrzeni między węzłami. Niektóre fenotypy tej odmiany, takie jak oryginalny fenotyp NL # 1, mogą produkować tylko jedną pojedynczą colę, dając w rezultacie wysoką roślinę. Ale częściej odmiana ma kształt małego, wiecznie zielonego drzewa z jedną dużą centralną łodygą otoczoną czterema lub pięcioma bocznymi gałęziami, podobnie jak oryginalna Northern Lights # 2.

Pomimo że pąki odmiany są duże i zwarte, nie są one zbyt gęste, więc nie należy obawiać się o wystąpienie pleśni. To sprawia, że Northern Lights jest bardzo dobrą odmianą do uprawy również w wilgotnych warunkach. Gdy roślina dojrzewa, jej ciemnozielone pąki pokryją się grubą i błyszczącą warstwą trichomów.

Kiedy kupujesz nasiona Northern Lights od Royal Queen Seeds, są one feminizowane. W ten sposób masz pewność, że hodujesz tylko rośliny żeńskie, co sprawia, że uprawa jest jeszcze łatwiejsza.

Możesz spodziewać się, że Northern Lights będzie kwitła przez około 7–8 tygodni, zanim będzie gotowa do zbiorów. W zależności od czynników, takich jak temperatura, światło i składniki odżywcze, może to potrwać nieco dłużej.

Ze względu na afgańskie dziedzictwo Northern Lights, nie powinno nikogo dziwić, że odmiana uwielbia duże ilości słońca. Posiada dobrą odporność na suchy klimat i suszę, a także wyjątkowo dobrze radzi sobie na zewnętrz w trudniejszych warunkach. Posiana na dobrej glebie z niewielkim dodatkiem składników odżywczych i wody, może osiągnąć naprawdę przyzwoitą wysokość. W porównaniu z innymi odmianami, Northern Lights jest bardzo mocna i wytrzymała, co ułatwia uprawę w wielu różnych środowiskach.

Chociaż obecnie można znaleźć wiele różnych odmian Northern Lights, roślina zwykle osiąga 100–160 cm w typowej konfiguracji indoor. Dzięki tej wygodnej wysokości możesz łatwo kontrolować roślinę, a mimo to wynagrodzi Cię ona doskonałymi plonami. Średnio można spodziewać się aż 550 g/m². W przypadku uprawy outdoor, Northern Lights może osiągnąć wysokość 180–220 cm z plonami do 625 g na roślinę i jest gotowa do zbiorów pod koniec września.

Northern Light Indica

Northern Lights: efekt i smak legendy cannabis

Northern Lights nie miałaby swojego legendarnego statusu, gdyby nie niesamowite doznania umysłowe i cielesne, które wywołuje dzięki swoim prawdziwym afgańskim korzeniom indica. THC na poziomie 18% nie przytłacza, ale rozluźni Cię od stóp do głów. Jej działanie jest nie tylko głęboko odprężające, ale także zapewnia przyjemny przypływ euforii, co czyni ją doskonałym ziołem na wolną chwilę relaksu. Nic dziwnego, że nadal jest ulubienicą miłośników odmian indica na całym świecie!

Co więcej, jej zrównoważony efekt może również zapewnić dobry potencjał terapeutyczny dla użytkowników medycznej marihuany. Northern Lights może pomóc w przypadku stanów bólowych, łagodzeniu bólu mięśni oraz walki z bezsennością. Dzięki relaksującemu, szczęśliwemu efektowi jest również doskonałym paleniem, które może pomóc w leczeniu lęku i innych zaburzeń nastroju.

Palenie Northern Lights to nie tylko wspaniałe doświadczenie dzięki doskonałym efektom indica. Jej smak jest równie wyśmienity i nie zawiedzie nawet bardzo wymagających koneserów cannabis. Odmiana łączy w sobie ziemiste smaki z nutami sosny i słodyczą, oferując niesamowity, oldschoolowy smak, który w dzisiejszych czasach jest rzadkością.

Northern Lights: prawdziwa klasyka, która wciąż jest na topie

Niektóre odmiany konopi są znane, ale potrzeba trochę więcej czasu, aby stworzyć legendę taką jak Northern Lights. To, co sprawia, że ta odmiana marihuany jest prawdziwym klasykiem, to jej nieustanna zdolność do robienia ogromnego wrażenia na palaczach i hodowcach. Northern Lights może już pochwalić się ponad trzydziestoletnim stażem, ale mimo wszystko, nadal jest tak satysfakcjonująca jak zawsze.

Automatyczna wersja Northern Lights

Hodowcy z powodzeniem skrzyżowali Northern Lights z solidną odmianą ruderalis, aby dać początek Northern Light Automatic — małej, łatwej w uprawie odmianie. Nadal zapewnia ona fantastyczne plony i posiada wiele imponujących cech odziedziczonych od swoich przodków.

Ponadto, NLA posiada kilka wyjątkowych zalet. Jej automatycznie kwitnąca genetyka oznacza, że rośliny kwitną bez konieczności zmiany cyklu światła. Co więcej, jest wysoce odporna na wahania temperatury, szkodniki i patogeny grzybowe — idealnie sprawdzi się u osób początkujących, które chcą posmakować genów Northern Lights lub dla doświadczonych hodowców, którzy mają ochotę na łatwe zbiory.

Większość automatycznie kwitnących odmian nie konkuruje tak naprawdę ze swoimi odpowiednikami fotoperiodycznymi jeśli chodzi o zbiory. Northern Light Automatic jest jednak wyjątkiem — jej małe rośliny oferują dość pokaźne zbiory.

Northern Lights Auto

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.