The RQS Blog

.


By Adam Parsons

Większość użytkowników i hodowców konopi indyjskich zdaje sobie sprawę, że na całym świecie istnieje mnóstwo odmian marihuany. Wiedzą oni również, że te liczne szczepy mogą być krzyżowane ze sobą w różnych proporcjach, tworząc odmiany o różnej mocy i aromacie, których poszukują użytkownicy, kupując wybrane rośliny. Jednak w niektórych przypadkach miłośnik marihuany pragnie nabyć wyłącznie jeden konkretny szczep.

Special Queen Growing OutdoorsIstnieje jedna odmiana marihuany, znana pod nazwami „Special Queen Cannabis” lub „Special Queen #1”, która jest stosunkowo łatwa w uprawie i pielęgnacji i doskonale nadaje się dla początkujących hodowców. Jest to hybryda stworzona w Holandii przez firmę Royal Queen Seeds. Jest to szczep, na genetykę którego składa się 50% odmiany Indica, czyli marihuany mającej swe korzenie na Bliskim Wschodzie, i 50% odmiany Sativa wyhodowanej z nasion. Generalnie rzecz biorąc, większość roślin ma w swoich kwiatach zarówno męskie jak i żeńskie narządy rozrodcze. Jednakże Special Queen Cannabis to roślina feminizowana, co oznacza, że w uprawie nie istnieją rośliny męskie. Nasza firma specjalizuje się w uprawie roślin z pąków wytwarzanych przez rośliny żeńskie.

Podobnie jak większość odmian, również ta może być uprawiana w warunkach indoor oraz outdoor. Uprawiana na wolnym powietrzu przy dostępie do ogromnej ilości słońca, roślina ta może osiągnąć wysokość nawet do trzech metrów i wytworzyć trzy razy większe plony niż hodowana indoor. Już po ośmiu tygodniach kwitnienia jest gotowa do zbierania plonów. Odmiana ta jest bardzo odporna na grzyby i pleśnie, może też być uprawiana w miejscach, gdzie występują spore wahania temperatury.


Ogromne pole konopi uprawianych z nasion specjalna Queen

(Ogromne pole konopi uprawianych z nasion specjalna Queen)

Palenie tego szczepu skutkuje średnio mocnym lub mocnym hajem, a jego działanie jest długotrwałe i relaksujące. 40% zażywających ten szczep opisuje aromat w trakcie palenia jako słodkawy lub korzenny, a 20% – jako mikrobiologiczny. Jeżeli chodzi o smak, 40% użytkowników określa go jako gorzkawy, 35% jako kwaśny, 15% jako słodki, natomiast pozostałych 10% jako mikrobiologiczny.

Biorąc pod uwagę wpływ tej odmiany marihuany na organizm, 56% użytkowników stwierdziło, że haj odczuwalny jest w całym ciele, natomiast 44% uważa, że przede wszystkim w głowie. Większość osób zażywających tę odmianę, ok. 20%, utrzymuje, że czują się spokojni i pełni energii, natomiast procentowo mniejsza liczba osób stwierdziła, że czuje uśmierzenie bólu, wzrost apetytu, senność oraz efekt „wbicia w fotel”. Jeżeli chodzi o doświadczenia psychiczne, użytkownicy określili je jako pobudzające, relaksujące, radosne i budujące.

Special Queen Cannabis strain report
Z medycznego punktu widzenia szczep ten, podobnie jak inne odmiany marihuany, może być wykorzystany do leczenia dolegliwości trawiennych, takich jak nudności czy wymioty. Wielu użytkowników stosuje go w leczeniu jaskry, padaczki, bólu, a także niektórych zaburzeń ruchu i astmy. Ponieważ marihuana należy do substancji psychoaktywnych, niektóre osoby używają jej do leczenia niektórych zaburzeń psychicznych, na przykład zaburzeń w odżywianiu, takich jak anoreksja czy bulimia. Jak widać, lista leczniczych zastosowań tego szczepu marihuany jest bardzo długa, a prawdopodobnie będzie jeszcze dłuższa, gdyż wiele krajów na całym świecie przystosowuje i zmienia swoje obecne przepisy prawne odnoszące się do stosowania marihuany do celów medycznych.

Buy Cheap Special Queen cannabis seeds online

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.