Nowa wyszukiwarka odmian konopi – znajdź odmianę dla siebie!

By Adam Parsons

Większość użytkowników i hodowców konopi indyjskich zdaje sobie sprawę, że na całym świecie istnieje mnóstwo odmian marihuany. Wiedzą oni również, że te liczne szczepy mogą być krzyżowane ze sobą w różnych proporcjach, tworząc odmiany o różnej mocy i aromacie, których poszukują użytkownicy, kupując wybrane rośliny. Jednak w niektórych przypadkach miłośnik marihuany pragnie nabyć wyłącznie jeden konkretny szczep.

Special Queen Growing OutdoorsIstnieje jedna odmiana marihuany, znana pod nazwami „Special Queen Cannabis” lub „Special Queen #1”, która jest stosunkowo łatwa w uprawie i pielęgnacji i doskonale nadaje się dla początkujących hodowców. Jest to hybryda stworzona w Holandii przez firmę Royal Queen Seeds. Jest to szczep, na genetykę którego składa się 50% odmiany Indica, czyli marihuany mającej swe korzenie na Bliskim Wschodzie, i 50% odmiany Sativa wyhodowanej z nasion. Generalnie rzecz biorąc, większość roślin ma w swoich kwiatach zarówno męskie jak i żeńskie narządy rozrodcze. Jednakże Special Queen Cannabis to roślina feminizowana, co oznacza, że w uprawie nie istnieją rośliny męskie. Nasza firma specjalizuje się w uprawie roślin z pąków wytwarzanych przez rośliny żeńskie.

Podobnie jak większość odmian, również ta może być uprawiana w warunkach indoor oraz outdoor. Uprawiana na wolnym powietrzu przy dostępie do ogromnej ilości słońca, roślina ta może osiągnąć wysokość nawet do trzech metrów i wytworzyć trzy razy większe plony niż hodowana indoor. Już po ośmiu tygodniach kwitnienia jest gotowa do zbierania plonów. Odmiana ta jest bardzo odporna na grzyby i pleśnie, może też być uprawiana w miejscach, gdzie występują spore wahania temperatury.


Ogromne pole konopi uprawianych z nasion specjalna Queen

(Ogromne pole konopi uprawianych z nasion specjalna Queen)

Palenie tego szczepu skutkuje średnio mocnym lub mocnym hajem, a jego działanie jest długotrwałe i relaksujące. 40% zażywających ten szczep opisuje aromat w trakcie palenia jako słodkawy lub korzenny, a 20% – jako mikrobiologiczny. Jeżeli chodzi o smak, 40% użytkowników określa go jako gorzkawy, 35% jako kwaśny, 15% jako słodki, natomiast pozostałych 10% jako mikrobiologiczny.

Biorąc pod uwagę wpływ tej odmiany marihuany na organizm, 56% użytkowników stwierdziło, że haj odczuwalny jest w całym ciele, natomiast 44% uważa, że przede wszystkim w głowie. Większość osób zażywających tę odmianę, ok. 20%, utrzymuje, że czują się spokojni i pełni energii, natomiast procentowo mniejsza liczba osób stwierdziła, że czuje uśmierzenie bólu, wzrost apetytu, senność oraz efekt „wbicia w fotel”. Jeżeli chodzi o doświadczenia psychiczne, użytkownicy określili je jako pobudzające, relaksujące, radosne i budujące.

Special Queen Cannabis strain report
Z medycznego punktu widzenia szczep ten, podobnie jak inne odmiany marihuany, może być wykorzystany do leczenia dolegliwości trawiennych, takich jak nudności czy wymioty. Wielu użytkowników stosuje go w leczeniu jaskry, padaczki, bólu, a także niektórych zaburzeń ruchu i astmy. Ponieważ marihuana należy do substancji psychoaktywnych, niektóre osoby używają jej do leczenia niektórych zaburzeń psychicznych, na przykład zaburzeń w odżywianiu, takich jak anoreksja czy bulimia. Jak widać, lista leczniczych zastosowań tego szczepu marihuany jest bardzo długa, a prawdopodobnie będzie jeszcze dłuższa, gdyż wiele krajów na całym świecie przystosowuje i zmienia swoje obecne przepisy prawne odnoszące się do stosowania marihuany do celów medycznych.

Buy Cheap Special Queen cannabis seeds online