The RQS Blog

.


By Luke Sumpter

Jak ukryć zapach konopi.


Na pewno zgodzisz się z nami w tej kwestii: zioło pachnie świetnie, wręcz niesamowicie. Skunkowy i ziemisty aromat wywołuje jednocześnie uczucie nostalgii i podniecenia. Przypomina miłośnikom konopi o poprzednich sesjach i oznacza, że długi dzień właśnie się skończył.

Jednakże nie każdy docenia charakterystyczny zapach zioła. Są sytuacje, w których nie można pachnieć, jakby się wzięło bucha z bonga przy śniadaniu. Ukrycie tego charakterystycznego zapachu na spotkaniu w pracy, zjeździe rodzinnym lub w transporcie publicznym zapewni Ci uczucie spokoju.

Poniżej omawiamy najbardziej efektywne sposoby na ukrycie zapachu, który podczas sesji palenia osiada na Twoim ciele, ubraniach, w samochodzie, a nawet na włosach. Stosuj te metody, kiedy potrzebujesz i pachnij świeżością i czystością.

Jak ukryć zapach zioła w Twoim pokoju

Palenie konopi w Twoim własnym pokoju jest lepsze od robienia tego w niemal każdym innym miejscu. Leżenie na łóżku z dużym jointem, Twoja ulubiona muzyka i pyszne przekąski to dla większości palaczy niemal nirwana.

Jednakże lęk przed rozprzestrzenieniem się zapachu po całym bloku albo byciem przyłapanym przez sąsiada czy właściciela mieszkania przeszkadza miłośnikom konopi w osiągnięciu całkowitego spokoju. Sprawdź, jak zapobiec utrzymywaniu się zapachu zioła i jak się go w razie potrzeby pozbyć.

Jak zapobiec zapachowi cannabis w pokoju

Jak mówi stare przysłowie, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeśli zapach zioła nie wypełni pokoju, zwiększysz swoje szanse na to, że nikt nie odkryje Twojego hobby. Tani i prosty trik wietrzenia często wystarcza!

 • Wietrz!

Przed pierwszym buchem z bonga lub blanta otwórz okno albo włącz wentylator. Oczywiście ta metoda sprawia, że zapach zioła będzie rozchodził się z Twojego okna, ale wielu palaczy woli ten rezultat od oparów zioła wypełniających korytarz.

Odpowiednie przechowywanie również odgrywa kluczową rolę — zioło pachnie nawet przed paleniem. Trzymaj swoje zapasy w hermetycznym pojemniku, aby zapobiec przenikaniu terpenów do Twojego pokoju.

Ventilate!

Jak zamaskować zapach zioła w Twoim pokoju

Jeśli palisz wyjątkowo mocno pachnące zioło — albo po prostu jest zbyt zimno na otwarcie okna — następnym krokiem będzie jak najlepsze zamaskowanie zapachu. Palacze stosują różne metody, aby pozbyć się śladów sesji, a dodatkowe terpeny często są najlepszym rozwiązaniem.

 • Olejki esencjonalne

Terpeny są wystarczająco mocne, aby być podwalinami zapachu zioła, więc będą też wystarczająco mocne, aby go ukryć! Rozpylacze olejków esencjonalnych wykorzystują terpeny występujące w szczególnie aromatycznych roślinach, takich jak rozmaryn, eukaliptus i lawenda, aby zapewnić świeżość. Stosuj te urządzenia, aby przyćmić charakterystyczny zapach zioła aromatami bardziej niewinnych kwiatów i roślin.

Essential Oils

Jak ukryć zapach zioła w Twoim domu

Większość palaczy zaczyna swój romans z cannabis w akademiku lub swoim pokoju w domu rodzinnym. Z czasem — po ukończeniu studiów, awansie lub innych wydarzeniach — wyprowadzają się do własnego domu. Ta wielka zmiana idzie w parze z o wiele większą wolnością, jak palenie bonga przy śniadaniu lub w kąpieli (dla wielu palaczy to największa przyjemność).

Jeśli wolałbyś zminimalizować aromat terpenów w domu, sprawdź poniższe zapobiegawcze metody. Jeśli natomiast szybko musisz ukryć zapach, dowiedz się, jak go skutecznie zamaskować.

Jak sprawić, aby Twój dom nie pachniał konopiami

Oczywiście odpowiednia wentylacja wciąż jest ważna kiedy palisz w swoim domu. Jeśli masz ulubione miejsce do palenia, otwórz okno i włącz wentylator. Najlepiej, żebyś wybrał pokój z dobrą wentylacją, którego goście raczej nie odwiedzają.

 • Idź na zewnątrz

Możesz też udać się do ogrodu. Jeśli mieszkasz w słonecznym regionie, skorzystaj z witaminy D i usiądź wśród swoich roślin. Podczas przymrozków, szopy i przybudówki stanowią świetne schronienie i zapobiegną roznoszeniu zapachu po Twoim domu.

Head Outside
 • Odpowiednie przechowywanie

Pamiętaj również, aby mądrze przechowywać swoje zioło i zapobiec ucieczce terpenów nawet kiedy nie palisz. Słoiki typu mason i hermetyczne torebki świetnie sobie radzą z zatrzymywaniem terpenów.

Proper Storage

Jak zamaskować zapach zioła w Twoim domu

Ponieważ wypełniasz dom terpenami niemal każdego dnia, Twój nos raczej przyzwyczai się do faktu, że Twoje domostwo pachnie podobnie do holenderskiego coffeeshopu. Choć nie jest to problem dla Ciebie, to może stać się powodem do niepokoju, kiedy jacyś goście zapowiedzą niespodziewanie wizytę w ciągu godziny. Ale bez obaw, jest kilka sposobów, aby uwolnić dom od niechcianych zapachów zanim Cię ktoś odwiedzi.

 • Kadzidełka

Zapal kadzidełka i umieść je w najbardziej dotkniętych miejscach. Tak jak rozpylacze olejków esencjonalnych, kadzidełka wyzwalają bardzo aromatyczne związki chemiczne, które są zaskakująco dobre w ukrywaniu zapachu zioła.

Incense Sticks
 • Świeczki

Aromatyczne świeczki również dobrze sobie radzą w maskowaniu terpenów w powietrzu. Ponieważ asortyment jest szeroki, na pewno znajdziesz taką, która będzie Ci odpowiadać.

Candles
 • Odświeżacze powietrza

Choć to ostatnia deska ratunku dla palaczy zioła, to chemiczne formuły świetne sobie radzą w ukrywaniu zapachu cannabis. Spreje, takie jak Febreze czy Ambi Pur szybko zastępują skunkowy aromat odświeżającym i efektywnym przypływem aromatycznych molekuł.

Odour Eliminators
 • Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza przepuszczają powietrze przez szereg filtrów. Nie tylko pomagają w usunięciu terpenów z powietrza, ale wyłapują również niektóre z potencjalnie niebezpiecznych substancji występujących w dymie.

Air Purifiers

Jak ukryć zapach konopi w Twoim samochodzie

Chociaż nie zalecamy palić zioła podczas jazdy samochodem, własne cztery kółka mogą być świetnym miejscem do palenia, kiedy są zaparkowane. Palenie w samochodzie zamiast w domu nie tylko zapobiegnie niechcianym zapachom w Twoim mieszkaniu. Samochody mają wbudowane systemy wentylacyjne i — co może jest jeszcze ważniejsze — całkiem przyzwoite systemy nagłaśniające, które ożywią basy w reggae.

Jak sprawić, aby Twój samochód nie pachniał ziołem

Podgrzewane siedzenia. Wentylatory. Światła LED. Czasami wydaje się, że samochody stworzono, aby w nich palić. Jeśli lubisz palić w swoim czterokołowym rumaku, to sprawdź te metody na utrzymanie świeżego zapachu.

 • Odpal wentylację

Przed zapaleniem jointa włącz wentylację. Jeśli naprawdę chcesz uniknąć zapachu cannabis w samochodzie, nie będzie Ci przeszkadzało, że wentylatory są dość głośne.

Blast the Fans
 • Otwórz okna

Wietrzenie wypuści terpeny z Twojego samochodu, co zapobiegnie ich wsiąknięciu w tapicerkę na siedzeniach. Otwórz okna po obydwu stronach, aby utrzymać cyrkulację powietrza.

Crack the Windows

Jak zamaskować zapach zioła w Twoim samochodzie

Jeśli spieszysz się, aby zapalić jointa, czasem może zapominasz o prewencji — ale bez obaw! Nawet jeśli Twój samochód teraz pachnie jak Twój grow room, zastosuj poniższe porady, aby poradzić sobie z tym problemem.

 • Odświeżacze powietrza

Niemal każdy samochód ma typowy odświeżacz powietrza zawieszony na lusterku wstecznym. Często polega się na nich, aby maskowały zapach fast foodów, ale pomagają również zwalczać zapach zioła.

Air Fresheners
 • Kawa?!

Tak. Dominujący i również uzależniający zapach kawy skutecznie ukryje zapach terpenów. Umieść torebkę fusów z kawy w samochodzie i zostaw ją tam na jeden dzień.

Coffee!?
 • Neutralizatory zapachu

Neutralizatory zapachu nie tylko tymczasowo maskują zapach zioła, one fizycznie wiążą się z aromatycznymi molekułami i usuwają ich zapach. Umieść neutralizator w swoim samochodzie po paleniu, a bardzo szybko zauważysz różnicę.

Odour Neutralisers
 • Zapłać za głębokie czyszczenie

Jedź do myjni. Głębokie czyszczenie wnętrza Twojego samochodu sprawi, że będzie on pachniał jak nowy. Połączenie przemysłowych środków czyszczących oraz odświeżacza powietrza wyeliminuje nawet najmocniej pachnące terpeny.

Pay for a Deep Clean

Jak pozbyć się zapachu zioła z włosów i ciała

Terpeny nie przylegają tylko do mebli kiedy palisz, osadzają się również na Twoich włosach i ciele. Możesz nie czuć zapachu zioła na sobie po paleniu, ale kiedy przejdziesz przez drzwi biura, wszystkich uderzy fala konopi.

Jak zapobiec osadzaniu się zapachu zioła na włosach i ciele

Zapobieganie osadzaniu się zapachu zioła na Twoim ciele oszczędzi Ci niezręcznych sytuacji w pracy i nie tylko. Zastosuj te porady, aby zawsze pachnieć świeżo.

 • Pal na zewnątrz

Palenie na zewnątrz zmniejszy ryzyko tego, że będziesz później pachnieć jak zioło. Zwiększony przepływ powietrza sprawi, że terpeny będą oddalać się od Twojego ciała, zwłaszcza, jeśli staniesz tak, aby wiatr wiał Ci w plecy.

Blaze Outdoors
 • Zmień sposób przyjmowania

Choć palenie to satysfakcjonujący rytuał, to również ogromnie zwiększa ryzyko wpadki. Rób ekstrakty lub produkty spożywcze z zioła! Ale uważaj, haj po jedzeniu jest często o wiele bardziej intensywny.

Change the Route of Administration

Jak zamaskować zapach zioła na włosach i ciele

Jak już będziesz pokryty terpenami, Twoja miłość do konopi będzie dobrze wyczuwalna, chyba że zastosujesz jedną z poniższych metod.

 • Weź prysznic

Palenie w domu przed wyjściem oznacza, że możesz najpierw wskoczyć pod prysznic. Użyj mocnego szamponu lub żelu do ciała, aby usunąć zapach terpenów z Twojej skóry i włosów.

Take a Shower
 • Mocne perfumy

Jeśli palisz poza domem, noś ze sobą mocne perfumy. Spryskaj się obficie przed powrotem do biura, aby zamaskować zapach dymu.

Pungent Perfume

Jak pozbyć się zapachu zioła z Twoich ubrań

Zapach zioła nie tylko osadza się na włosach i skórze, ale pozostaje również na ubraniach przez stosunkowo długi czas. Oto kilka sztuczek, aby zachować ten zapach dla siebie.

Jak sprawić, aby Twoje ubrania nie pachniały ziołem

Jeśli chcesz zapobiec przesiąknięciu ubrań zapachem zioła, najlepiej nie wystawiaj ich na dym. Sprawdź poniższe rady.

 • Ubierz dodatkową warstwę ciuchów podczas palenia

Jeśli masz gdzieś iść zaraz po paleniu, to dodatkowa warstwa ubrań nałożona na czas palenia może pochłonąć większość zapachu. Bluza lub kurtka wyłapie sporą ilość terpenów zanim przylgną do ubrań pod spodem.

Wear an Outer Layer While Smoking
 • Pal nago!

Przed wyjściem z domu rozłóż swoje ubrania i umieść je w innym pokoju. Wyluzuj, nie spiesz się i naciesz się jointem. Kiedy skończysz, przejdź się upalony do drugiego pokoju, ubierz się i wyjdź z domu pachnąc świeżością!

Smoke Naked!

Jak zamaskować zapach zioła na ubraniach

Szybki joint w czasie przerwy obiadowej albo zaraz przed złapaniem pociągu może sprawić, że Twoje ubranie będzie pachnieć bardzo ziołowo. Woda kolońska dobrze radzi sobie z zapachami ciała, jak również pomaga w zamaskowaniu zapachu problematycznych terpenów. Upewnij się jedynie, że użyjesz jej więcej niż zwykle, aby pozbyć się charakterystycznego zapachu.

Jak palić zioło bez wydzielania zapachu

Dla wielu użytkowników konopi ich pierwszy raz z ziołem był paleniem jointa lub bonga. Wiele osób pozostaje przy tej metodzie na długi czas. Jasne, tradycyjne palenie daje poczucie rytuału i przynależności, ale jest wiele opcji, które nie pachną tak intensywnie.

Dabbing

W dabbingu umieszcza się koncentraty na rozgrzanym do czerwoności gwoździu. Choć te preparaty zawierają o wiele więcej kannabinoidów, to spala się w nich mniej materii roślinnej niż w joincie. Powstaje odrobina zapachu, ale o wiele mniej oczywistego niż przy zwykłym dymie. Dabbing wymaga odpowiedniego sprzętu i mocnej zapalniczki żarowej, ale jest świetną opcją zaraz przed wyjściem z domu.

Waporyzatory

Waporyzatory wystawiają kwiaty konopi i ekstrakty na działanie niższych temperatur niż przy paleniu. Poprzez waporyzację, te urządzenia nie spalają kannabinoidów i terpenów. Waporyzatory polepszają smak, jak również wydzielają o wiele mniej zapachu.

Sploof

Jeśli uparłeś się przy paleniu, to rozważ sploof. Jest prosty i tani w wykonaniu i składa się z tubki po papierze toaletowym, gumki i ręcznika papierowego. Przymocuj ręcznik do jednego końca tubki i wypuszczaj dym do przeciwnego końca. To prowizoryczne urządzenie pomaga w wyłapywaniu niektórych terpenów i w zmniejszeniu zapachu.

Co zabija zapach zioła?

Podsumowując, oto kilka najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się zapachu zioła, jeśli musisz działać szybko:

 • odświeżacze powietrza,
 • świeczki zapachowe,
 • kadzidełka,
 • olejki esencjonalne,
 • odpowiednia wentylacja,
 • mądre przechowywanie zioła,
 • alternatywne metody: waporyzacja i dabbing,
 • jeśli to możliwe zastosuj sploof.

🌪 Czemu konopie taj mocno pachną?
Aromatyczne cząsteczki znane jako terpeny są fundamentem charakterystycznego zapachu konopi. W naturze istnieje ponad 40 000 terpenów i ponad 200 z nich występuje w konopiach.
🌺 Jak pachnie zioło?
Różne odmiany mają różne profile terpenowe. Niektóre pachną bardziej owocowo lub słodko, podczas gdy inne są określane jako drzewiaste, pikantne lub sosnowe. Pomimo tych różnic, niemal każda odmiana ma charakterystyczny dla zioła zapach — często określany jako ziemisty lub „skunkowy”.
👃 Jak pachnie osoba zaraz po paleniu?
Po paleniu zioła, zapach terpenów i dymu przylega do skóry, włosów i ubrań. Jest to zapach ziołowy i piżmowy.
☕️ Co usuwa zapach dymu?
Miłośnicy konopi mogą maskować zapach dymu przy pomocy dezodorantów i perfum. Niektórzy idą dalej, zmieniając ubranie lub biorąc prysznic po paleniu.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.