Klasyczne miasto Amsterdam ma mnóstwo coffeeshopów praktycznie na każdym rogu, wszędzie można natrafić na knajpkę czy lokal zapraszające turystów i rdzennych mieszkańców przemierzających ulice. Podjęcie decyzji, który z lokali wybrać, może być bardzo trudne, dlatego opracowaliśmy listę dziesięciu najlepszych opcji, miejsc uwielbianych przez tutejszych mieszkańców oraz wzbudzających zachwyt turystów, którzy wspominają je często po powrocie do domu.

1. Old Amsterdam Coffeeshop
Jest to jedna z większych atrakcji turystycznych, możesz tu więc zobaczyć wielu przyjezdnych, którzy w tym miejscu po raz pierwszy legalnie kosztują marihuanę. Może być tu dość tłoczno, co nie sprzyja atmosferze prywatności, jednak przyjazna obsługa i doskonały wybór sprawiają, że pobyt w tym miejscu jest fantastycznym doświadczeniem. Panuje tutaj przyjemna i luźna atmosfera, a pracownicy są bardzo pomocni, nawet gdy jest tłoczno. Nie zapomnij zamówić kawy albo jakiegoś napoju bezalkoholowego, kiedy już zasiądziesz, by delektować się swoim jointem.

2. Green House Coffeeshop
szukasz małego, przytulnego miejsca, w którym znajdziesz zioło dobrej jakości? Choćby dlatego jest to świetne miejsce, ale możesz tu także wpaść i spędzić trochę czasu z przyjaciółmi albo poznać nowych ludzi. Naciesz się każdym szczegółem tego tajemniczego i introspekcyjnego uczucia, doznaj ekscytacji, czytając mantrę umieszczoną nad menu: „Green House / Zwycięzca XXXVIII edycji High Times Cannabis Cup”. I to nie bez powodu, wystarczy poznać ich doskonałe pąki takich odmian jak Traincrash, Trainwreck, Flowerbomb Kush i Jack Herer. Nigdzie nie znajdziesz bardziej gorliwych pracowników czy klientów; naprawdę jest to fantastyczna knajpka i dla turysty, i dla mieszkańca Amsterdamu.

3. Abraxas
Nazwa tego coffeeshopu jest związana z siedmioma klasycznymi planetami z czasów Średniowiecza, ale oczywiście jest to jak najbardziej współczesne miejsce, gdzie można spędzić trochę czasu w otoczeniu mistycznych i bliskowschodnich motywów dekoracyjnych. Z elegancko rzeźbionymi drewnianymi zdobieniami i przepięknymi płytkami na ścianach, ten jasny i urządzony z dbałością o szczegóły coffeeshop z całą pewnością jest oczkiem w głowie swoich właścicieli. Czysta i przytulna atmosfera zachęca klientów do zajęcia tam miejsca i wypróbowania fantastycznych firmowych szczepów, takich jak Mako Haze, Amnesia Haze czy też Amnesia Lemon. Wielki wybór różnego rodzaju haszyszu, na przykład Ketama i Moroccan, będących mieszanką zarówno klasyki jak i produktów niespotykanych nigdzie indziej.

4. Dampkring
Przestronny coffeeshop oświetlony świecami i przywołujący atmosferę w południowo-zachodnim, hiszpańskim stylu, to właściwe miejsce, żeby po prostu wejść i dobrze się bawić. Został otwarty w 1993 roku i od tej pory ma w swoim asortymencie szeroki wybór smaków. Po wejściu zobaczysz tam siedzących i sączących piwo ludzi, a przed nimi słoiczki; wyluzowana atmosfera sprawi, że zostaniesz tam do końca, do godz. 1:00 po północy. Niektóre z polecanych tu szczepów o ulubionym aromacie to: Mexican Haze, Kali Mist, G13 Amnesia, oraz Dampkring, przy czym ten ostatni został także zwycięzcą Cannabis Cup. Nie zapomnij spróbować ich haszyszu, na przykład Simpson Kush czy Dutch Moonshine.

Coffeeshop Dampkring Amsterdam
5. Amnezja
Ceny w tym coffeeshopie odzwierciedlają doskonałą jakość oferowanego tutaj towaru i wynikają ze sprzedaży szczepów będących zwycięzcami Cannabis Cup. Zamawiając ich przepyszny Malana Cream, możesz być pewny, że za chwilę wzniesiesz się ponad chmury! Połóż się na jednej z kanap albo usiądź wygodnie na krześle i zrelaksuj się; pozwól problemom odpłynąć w dal, delektując się każdym przepysznym buchem. Nazwa coffeeshopu idealnie do niego pasuje, ale nie zapomnij, jak bardzo Ci się tu podobało, abyś mógł trafić tu ponownie, kiedy następnym razem nabierzesz ochoty na smakowite topy.

6. Baba
To miejsce zostało zaprojektowane na bliskowschodnią modłę. Wejdź i podziwiaj piękno posągów umieszczonych w całej kafejce, bóstwa rzeźbione w kamieniu, w realistycznych pozach, w mitycznych szatach i wielką ilością broni. Poza fantastyczną dekoracją, panuje tu atmosfera życzliwości skłaniająca do nawiązywania kontaktów towarzyskich. Jest to popularne miejsce na imprezy, możesz wpaść i nacieszyć zmysły ulubionym asortymentem klientów, między innymi White Widow, Aghani Border, L.A. Confidential oraz Thai. Wystarczy kilka buchów, a poczujesz się dobrze, jak nigdy dotąd.

7. Smoke Palace
Bardzo domowa atmosfera i pozytywne wibracje sprawiają, że to ciche i spokojne miejsce idealnie nadaje się na relaks w towarzystwie smakowitego jointa. Miejsce to – zwane kiedyś „Coffeeshop New York” – znajduje się tuż przy Oosterpark we wschodniej dzielnicy Amsterdamu, niedawno zostało odnowione wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu teraz możesz skorzystać z rześkiego miejsca na tarasie lub też wejść do środka i tam znaleźć jakieś przytulny kąt do siedzenia. Jest to niezbyt drogi coffeeshop z tak przyjacielską atmosferą i pomocnym personelem, że nie możesz oprzeć się pokusie i musisz spędzić tu nieco czasu.

8. Barney's
Tętniący życiem coffeehouse w Amsterdamie, miejsce to wyróżnia się wspaniałą atmosferą entuzjazmu i łagodności Znajdziesz tu stoły z wyświetlaczami LCD przedstawiającymi przydane opisy poszczególnych odmian marihuany, waporyzatory na każdym stole oraz kompetentny personel, który przynosi Ci wszystko, czego tylko potrzebujesz, a co związane jest z marihuaną, kawą i napojami. Ten tłumny coffeeshop jest odpowiedni dla kogoś, kto lubi być w centrum uwagi. Spektakularne menu obejmuje zwycięzców Cannibis Cup,jak na przykłąd Dr. Grinspoon, Pineapple Chunk, Utopia Kush, a także odmiany haszyszu: Nepali Temple Ball bądź Triple Zero hash. Nie pomiń tego tętniącego życiem miejsca!

Inside a Coffeeshop in Amsterdam
9. Kadinsky
Ten znajdujący się w pobliżu Rosmarijnsteeg coffeeshop stanowi miejscową atrakcję, zwłaszcza ze względu na przyjazny personel, szczegóły towarzyskie i oczywiście fantastyczne menu z opisem każdego haju, jakiego można oczekiwać po wypaleniu poszczególnych jointów. Bez względu na to, czy chcesz wypalić odmianę Sativa czy Indica, czeka Cię kolejny wybór z bardzo bogatego asortymentu, dzięki któremu będziesz mógł zaspokoić swój apetyt na marihuanę, np. Blueberry Cheese, Master Kush bądź Dr. Grindspoon. A może chcesz poznać smak ich doskonałego haszyszu Silver Haze Ice zmieszanego z odrobiną tytoniu? Spróbuj koniecznie, a wychodząc stamtąd, będziesz mieć fantastyczne odczucia.

10. Siberie
Ta 28-letnia knajpka znajduje się w Amsterdamientuż przy pięknym kanale Brouwersgracht. Wyluzowana atmosfera oraz lokal wypełniony dźwiękami muzyki reggae i hip-hop sprawiają, że chce Ci się tańczyć na krześle. Ten coffeeshop pomieści na raz 25-30 osób. Możesz przysiąść się do stolika nieznajomych i cieszyć się nowym towarzystwem, próbując różnych smaków. Ten niewielki, wygodny lokal posiada w swoim asortymencie jointy o niezwykłych aromatach; już jeden buch wypełni całe pomieszczenie przepysznym zapachem, który sprawi, że inni też będą chcieli spróbować! Bez znaczenia, czy wolisz słodkie czy kwaśne, każda chwila spędzona w Siberie będzie dla Ciebie wielka przyjemnością.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.