The RQS Blog

.By Luke Sholl

Amsterdam przyciąga fanów konopi z całego świata. To holenderskie miasto słynie z kawiarni serwujących marihuanę, dzielnicy czerwonych latarni, ekscentrycznych barów i dziwacznych muzeów. Liberalne przepisy w mieście pozwalają milionom turystów każdego roku palić tam marihuanę.

Aby oszczędzić Wam chodzenia po mieście w poszukiwaniu dobrego miejsca na palenie, przygotowaliśmy listę dziesięciu najlepszych coffeeshopów, które Amsterdam ma do zaoferowania w 2024 roku. Niektóre z nich tętnią życiem, podczas gdy inne są znacznie spokojniejsze. Każde miejsce ma swój niepowtarzalny klimat, co oznacza, że każdy palacz znajdzie coś dla siebie.

1. BOEREJONGENS

Właściciele Boerejongens uważają swój coffee shop za najlepszy w Amsterdamie i mogą mieć rację. Posiadają oni cztery lokale w całym mieście, w tym Boerejongens West, Center, BIJ i Coffeeshop Sloterdijk. Każdy, kto odwiedza tę sieć mówi to samo: wyjątkowa jakość. Każdy lokal posiada nieskazitelne, klasyczne drewniane wnętrze oraz oldschoolowe oświetlenie.

Pracownicy Boerejongens są dobrze wyszkoleni, kompetentni oraz gościnni. Co więcej, noszą trzyczęściowe garnitury oraz meloniki, co dodaje doświadczeniu wyrafinowanego klimatu. Otoczenie może wpłynąć na Twój haj, dlatego Boerejongens robi wszystko, aby za każdym razem zapewnić Ci przyjemne wrażenia. Sieć zdobyła wiele nagród, w tym nagrodę Captain Hooter Best Coffeeshop Award i Zamnesia Best Coffeeshop Award.

Boerejongens oferuje wysokiej jakości menu i otrzymuje wszystkie swoje odmiany od legendarnych hodowców z Amsterdam Genetics. Wybierać możesz spośród odmian indica, takich jak Tangerine G13 i Green Magic G13, oraz odmian sativa, w tym Blueberry Haze i Amnesia Haze.

Boerejongens

2. DAMPKRING (COFFEESHOP AMSTERDAM)

Dampkring to kolejny wysokiej klasy coffee shop. Znajduje się on 18 minut spacerem od stacji Centraal, dzięki czemu po drodze możesz nieco rozejrzeć się po mieście. Dampkring wyróżnia się spośród wielu coffee shopów, które znajdziesz na ulicach Amsterdamu. Wiele z nich jest miejscami ciemnymi, przeludnionymi, a nawet nieco przerażającymi. Dampkring łamie ten stereotyp. Miejsce jest jasne, przestronne i czyste. Wnętrze czerpie ze źródeł arabskich, boho i buddyjskich, tworząc spokojną i relaksującą atmosferę. Ponadto pracownicy są pomocni i bardzo przyjaźni.

Nawet doświadczeni palacze będą zszokowani wielkością menu i długą listą odmian, w tym Cheese, Sour OG, AK-47, Bubba Kush i Gorilla Glue # 4. Każdy produkt zawiera opis smaku, zapachu oraz działania — dokładnie wiesz, co kupujesz.

Dampkring

3. Paradox Coffeeshop

Jeśli chcesz rozkoszować się widokami i dźwiękami amsterdamskich kanałów, paląc najwyższej jakości trawkę, to Paradox jest dla Ciebie. Niewiele coffeeshopów naprawdę oddaje zrelaksowaną atmosferę holenderskiego życia, więc jest to mile widziana odmiana od krzykliwych neonów lokali bardziej nastawionych na turystów.

Jeśli sam nastrój nie wystarczy, aby przekonać Cię, że Paradox jest wart spróbowania, poczekaj, aż skosztujesz tam jednogramowych kosmicznych ciastek. Nie tylko są pyszne, ale zapewniają naprawdę intensywną jazdę, więc bądź przygotowany! Oprócz kosmicznych ciastek znajdziesz haszysz, gotowe jointy oraz kilka starannie dobranych odmian, w tym Tangerine i CNA Kush.

Paradox

4. Coffeeshop De Kade

Otwarty ponad trzydzieści lat temu, coffeeshop De Kade jest liderem holenderskiej sceny konopnej. Gdy tylko wejdziesz do środka, zauważysz doświadczenie, klasę i wyrafinowanie. To miejsce emanuje jakością – od szykownego wystroju po starannie dopasowane menu.

Mówiąc o menu, De Kade oferuje doskonały wybór, znajdziesz tam dziesiątki odmian sativa i indica, haszysz i artykuły spożywcze. Babeczka red velvet to pozycja obowiązkowa dla osób lubiących słodycze, ale miłośnicy słonych potraw mogą również spróbować roladek z kiełbasą. Jeśli jesteś bardziej tradycyjny, musisz spróbować klasycznych odmian, takich jak Amnesia Haze, OG Kush i Zkittlez.

De Kade

5. Coffeeshop Bluebird

Ze względu na to, że Bluebird Coffeeshop jest położony w samym sercu Amsterdamu, trudno go przegapić. W rzeczywistości w Bluebird rzadko jest cicho, co jest spowodowane zarówno jego lokalizacją, jak i popularnością, którą zyskał na przestrzeni lat. Ta popularność jest jednak w pełni uzasadniona, zwłaszcza gdy zaczniesz zagłębiać się w bogate menu.

Większość odmian to rośliny indica, takie jak Super Skunk i Purple Punch oraz klasyki, takie jak Amnesia Haze lub Hindu Kush. Z odmian sativa popularne są Georgie Pie i Blue Haze. Chociaż Bluebird nie ma zbyt zróżnicowanego wyboru artykułów spożywczych, dostępne są kosmiczne ciasta i babeczki. Ten coffeshop nadrabia jednak brak różnorodności słodkich smakołyków oferując szeroki wybór marokańskiego haszyszu.

Bluebird

6. 1E HULP

1e Hulp przenosi pojęcie relaksu na kolejny poziom. Wnętrze coffee shopu czerpie inspirację ze wschodnioazjatyckiego designu, pełne jest ciemnoczerwonych barw oraz drewnianych dekoracji umieszczonych na ścianach. Siedziska oraz stoły są dość niskie, a delikatne światło odpowiednio wyścieła cały lokal. Ogólnie rzecz biorąc, ten coffee shop to wspaniałe miejsce na odpoczynek. Jest on zdecydowanie na liście miejsc, które trzeba odwiedzić podczas wizyty w Amsterdamie.

Doświadczeni palacze, którzy chcą przetestować swoją tolerancję, nie będą mieli z tym większych problemów. Coffee shop oferuje niewiarygodnie silne moonrocks oraz nasyconą THC gorącą czekoladę — zawierającą aż 70 mg THC. Jeśli masz ochotę na coś energetyzującego, koniecznie wypróbuj WIFI OG lub Lindsay OG. Jeśli masz ochotę na chwilę relaksu, wybierz Pink Sunset lub White Widow.

1e Hulp

7. TWEEDE KAMER

Tweede Kamer to bardzo ceniony coffee shop, do tego stopnia, że pojawił się w Zamnesia Coffeeshop Awards 2019. Znajduje się w samym centrum Amsterdamu i służy miejscowym i turystom od 1985 roku. Miejsce to przeszło do historii jako pierwszy lokal w mieście, który rozpoczął ważenie oraz pakowanie kwiatów, umożliwiając klientom powąchanie swoich produktów oraz obejrzenie ich z bliska.

Tweede Kamer może pochwalić się wyjątkowo komfortowym i klasycznym wnętrzem. Stoły i bar wyłożone są drewnem, a oldschoolowa oprawa oświetleniowa nadaje mu nieco poważniejszego charakteru. Menu jest bogate i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Wybierać możesz spośród odmian sativa, takich jak Blackberry Glue Haze i Amnesia, oraz odmian indica, takich jak Girl Scout Choco i Choco Skunk.

Tweede Kamer

8. La Tertulia

Podnosząc poprzeczkę w zakresie stylu i elegancji, La Tertulia oferuje znacznie bardziej relaksujące wrażenia niż wiele centralnych coffeeshopów. Ponieważ ten lokal jest otwarty od 1983 roku, właściciele nauczyli się wiele na temat tego, jakie cechy powinna mieć świetna marihuana, a ta wiedza jest oczywista, gdy spojrzysz na menu. Od doskonałego wyboru kwiatów konopi po haszysz, bąbelkowy haszysz i artykuły spożywcze – tu naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednym z największych atutów tego coffeshopu jest jego lokalizacja (312 Prinsengracht w Amsterdamie Jordaan), więc zdecydowanie zalecamy poświęcenie czasu na posiedzenie tam i chłonięcie atmosfery. La Tertulia szczyci się kryształowym ogrodem z widokiem na kanał. Co może być lepszego niż obserwowanie świata i palenie świeżo zwiniętego jointa z Kali Mist lub Pineapple Kush?

La Tertulia

9. KADINSKY

Coffee shop Kadinsky to relaksujące i uspokajające miejsce. Jest to doskonały coffee shop jeśli potrzebujesz odpocząć od zgiełku ulic miasta. Chociaż jest to lokalna atrakcja, ciemnoszare akcenty i słabe oświetlenie ułatwiają relaks, odetchnięcie i zapewniają trochę czasu dla siebie. Bar — umieszczony pod kilkoma punktami świetlnymi — wyróżnia się na tle pokoju, a duże okna pozwalają obserwować przechodniów.

Odwiedź ten coffee shop i koniecznie wypróbuj odmian takich jak Temple Ball Hash, Mango Haze i AK-47.

Kadinsky

10. 420 CAFE

420 Cafe jest jednym z najbardziej centralnych coffee shopów w Amsterdamie, co oznacza również, że jest jednym z najbardziej dostępnych. Znajduje się on kilka minut spacerem od stacji Centraal, co sprawia, że jest pierwszym portem dla wielu palaczy. Przyjazny personel emanuje pozytywną atmosferą, a drewniany wystrój i belki sufitowe nadają mu „pubowego” charakteru. To świetne miejsce na super upalenie oraz relaks. Zwykle grają tutaj muzykę rockową, a na ekranach wyświetlane są filmy przyrodnicze.

Menu również Cię nie rozczaruje. Koniecznie wypróbuj odmiany takie jak White Widow, 420 Haze i Blueberry. 420 Cafe posiada w sprzedaży gotowe jointy wypełnione haszem oraz kwiatami.

420 Cafe


Który holenderski coffeeshop jest Twoim ulubionym?

Chcesz wiedzieć, co jest najlepsze w holenderskich coffeeshopach? Jest ich zdecydowanie więcej niż dziesięć do wyboru! Powyższa lista przedstawia kilka z nich, ale świat marihuany jest niezwykle różnorodny, podobnie jak jego konsumenci.

Częścią uroku Amsterdamu jest możliwość odwiedzenia różnych coffeshopów w całym mieście i znalezienie lokali, które odpowiadają Twoim preferencjom. Niezależnie od tego, czy chodzi o jednogramowe produkty spożywcze, supergładki bąbelkowy haszysz, czy owocową odmianę sativa, zdecydowanie zalecamy odwiedzenie jak największej liczby kawiarni i delektowanie się miłością do marihuany.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.