Spend over €80 and receive 5 extra seeds. Use code 98THC Now.

By Luke Sumpter

Amsterdam to mekka dla wielbicieli konopi. Holenderskie miasto słynie z kawiarni serwujących marihuanę, dzielnicy czerwonych latarni, dziwacznych barów i niezwykłych muzeów. Luźne przepisy panujące w mieście pozwalają milionom turystów rocznie na zapalenie marihuany. Do wyboru są dziesiątki coffee shopów. Niektóre tętnią życiem, podczas gdy inne są znacznie spokojniejsze. Każde miejsce posiada swój niepowtarzalny klimat, co oznacza, że każdy palacz znajdzie coś dla siebie.

Abyś nie musiał wędrować po mieście w poszukiwaniu najlepszego miejsca do zapalenia marihuany, przygotowaliśmy listę dziesięciu najlepszych coffee shopów, które Amsterdam ma do zaoferowania w 2020 roku.

1. BOEREJONGENS

Właściciele Boerejongens uważają swój coffee shop za najlepszy w Amsterdamie i mogą mieć rację. Posiadają oni cztery lokale w całym mieście, w tym Boerejongens West, Center, BIJ i Coffeeshop Sloterdijk. Każdy, kto odwiedza tę sieć mówi to samo: wyjątkowa jakość. Każdy lokal posiada nieskazitelne, klasyczne drewniane wnętrze oraz oldschoolowe oświetlenie.

Pracownicy Boerejongens są dobrze wyszkoleni, kompetentni oraz gościnni. Co więcej, noszą trzyczęściowe garnitury oraz meloniki, co dodaje doświadczeniu wyrafinowanego klimatu. Otoczenie może wpłynąć na Twój haj, dlatego Boerejongens robi wszystko, aby za każdym razem zapewnić Ci przyjemne wrażenia. Sieć zdobyła wiele nagród, w tym nagrodę Captain Hooter Best Coffeeshop Award i Zamnesia Best Coffeeshop Award.

Boerejongens oferuje wysokiej jakości menu i otrzymuje wszystkie swoje odmiany od legendarnych hodowców z Amsterdam Genetics. Wybierać możesz spośród odmian indica, takich jak Tangerine G13 i Green Magic G13, oraz odmian sativa, w tym Blueberry Haze i Amnesia Haze.

Boerejongens

2. DAMPKRING (COFFEESHOP AMSTERDAM)

Dampkring to kolejny wysokiej klasy coffee shop. Znajduje się on 18 minut spacerem od stacji Centraal, dzięki czemu po drodze możesz nieco rozejrzeć się po mieście. Dampkring wyróżnia się spośród wielu coffee shopów, które znajdziesz na ulicach Amsterdamu. Wiele z nich jest miejscami ciemnymi, przeludnionymi, a nawet nieco przerażającymi. Dampkring łamie ten stereotyp. Miejsce jest jasne, przestronne i czyste. Wnętrze czerpie ze źródeł arabskich, boho i buddyjskich, tworząc spokojną i relaksującą atmosferę. Ponadto pracownicy są pomocni i bardzo przyjaźni.

Nawet doświadczeni palacze będą zszokowani wielkością menu i długą listą odmian, w tym Cheese, Sour OG, AK-47, Bubba Kush i Gorilla Glue # 4. Każdy produkt zawiera opis smaku, zapachu oraz działania — dokładnie wiesz, co kupujesz.

Dampkring

3. OLD AMSTERDAM

Ten coffee shop znajduje się w zrelaksowanej części miasta. Jest to idealnie miejsce na odpoczynek po długim dniu zwiedzania i eksplorowania miasta. Gdy tylko przejdziesz przez drzwi, poczujesz wyluzowany i przyjazny klimat. Właściciele bardzo sie postarali, aby stworzyć w środku przyjemną atmosferę. Ceglane ściany, duże portrety i dzieła sztuki katedralnej znajdujące się na tylnej ścianie sprawiają, że stosunkowo niewielka przestrzeń wydaje się być o wiele większa.

Old Amsterdam oferuje bogate menu. Kawiarnia sprzedaje mocne odmiany, takie jak White Widow, Mango Haze, Blue Cheese, Amnesia i Hawaii Haze. Palacze haszyszu również znajdą coś dla siebie — Nepal Cream, Golden Kashmir i Super Polm. Jeśli nie masz ochoty na rolowanie jointa, na miejscu możesz kupić gotowe, w cenie 3 sztuki za 12 EUR.

Old Amsterdam

4. GREEN HOUSE CENTRUM

Firma Green House Seed Company założyła coffee shop Green House Centrum. Jest to jedna z najbardziej znanych firm konopi na świecie, która inwestuje w wiele różnych przedsięwzięć. Wyprodukowała ona serial dokumentalny „Strain Hunters” oraz wyhodowała wiele różnych hybryd za pomocą genetyki landrace pochodzącej z całego świata. Stworzona przez nich genetyka otrzymała niezliczoną ilość nagród, a w tym wiele złotych medali na High Times Cannabis Cup.

Green House Centrum to jeden z czterech coffee shopów Green House, który można znaleźć nad kanałem w dzielnicy czerwonych latarni. Wnętrze jest ciepłe i zachęcające, w środku jest delikatne oświetlenie, wygodne siedzenia, a na ścianach wiszą psychodeliczne dzieła sztuki. Miejsce to jest odwiedzane przez wszelkiego rodzaju celebrytów; możesz tam nawet wpaść na Snoop Dogga!

Ich menu zawsze przekracza wszelkie oczekiwania. Wybierać możesz m.in. spośród genetyki Haze, takiej jak Super Silver Haze, Panama Haze i Hawaiian Snow. Coffee shop zapewnia również ekskluzywne odmiany Green House, w tym Jack Herer i GH Cheese.

Green House Centrum

5. AMNESIA

Amnesia zasłużyła na swój tytuł. Twoja pamięć krótkotrwała zostanie prawdopodobnie naruszona zaledwie w kilka minut po wejściu do tego coffee shopu. Ceny w Amnesii są stosunkowo wysokie w porównaniu do jej konkurentów, ale jest ku temu powód; oferowane w tym miejscu pąki są zwarte, doskonale zadbane oraz wypełnione trichomami. Miejsce znajduje się nad oszałamiającym kanałem Prinsengracht i zapewnia klientom duży wybór waporyzatorów oraz bong. Ten coffee shop oferuje także szeroką gamę gier planszowych.

Wnętrze jest bardzo relaksujące. Ciemne meble, fioletowy wystrój i delikatne oświetlenie nadają mu odpowiednią atmosferę. Menu jest również wyjątkowe. Zauważysz tam odmiany takie jak Killa Kush, LSD i Cookies Kush. Jeśli masz ochotę na coś ekstra, koniecznie wypróbuj ich wielokrotnie nagradzaną, jadalną Time Bomb.

Amnesia

6. 1E HULP

1e Hulp przenosi pojęcie relaksu na kolejny poziom. Wnętrze coffee shopu czerpie inspirację ze wschodnioazjatyckiego designu, pełne jest ciemnoczerwonych barw oraz drewnianych dekoracji umieszczonych na ścianach. Siedziska oraz stoły są dość niskie, a delikatne światło odpowiednio wyścieła cały lokal. Ogólnie rzecz biorąc, ten coffee shop to wspaniałe miejsce na odpoczynek. Jest on zdecydowanie na liście miejsc, które trzeba odwiedzić podczas wizyty w Amsterdamie.

Doświadczeni palacze, którzy chcą przetestować swoją tolerancję, nie będą mieli z tym większych problemów. Coffee shop oferuje niewiarygodnie silne moonrocks oraz nasyconą THC gorącą czekoladę — zawierającą aż 70 mg THC. Jeśli masz ochotę na coś energetyzującego, koniecznie wypróbuj WIFI OG lub Lindsay OG. Jeśli masz ochotę na chwilę relaksu, wybierz Pink Sunset lub White Widow.

1e Hulp

7. TWEEDE KAMER

Tweede Kamer to bardzo ceniony coffee shop, do tego stopnia, że pojawił się w Zamnesia Coffeeshop Awards 2019. Znajduje się w samym centrum Amsterdamu i służy miejscowym i turystom od 1985 roku. Miejsce to przeszło do historii jako pierwszy lokal w mieście, który rozpoczął ważenie oraz pakowanie kwiatów, umożliwiając klientom powąchanie swoich produktów oraz obejrzenie ich z bliska.

Tweede Kamer może pochwalić się wyjątkowo komfortowym i klasycznym wnętrzem. Stoły i bar wyłożone są drewnem, a oldschoolowa oprawa oświetleniowa nadaje mu nieco poważniejszego charakteru. Menu jest bogate i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Wybierać możesz spośród odmian sativa, takich jak Blackberry Glue Haze i Amnesia, oraz odmian indica, takich jak Girl Scout Choco i Choco Skunk.

Tweede Kamer

8. BARNEY’S COFFEESHOP

Barney’s Coffeeshop został założony przez legendarny bank nasion Barney's Farm. Ten zespół hodowców wprowadził na rynek nagradzane na całym świecie odmiany, takie jak Cookies Kush, Liberty Haze i Amnesia Haze. Posiadają oni wiele lokali w całym mieście, w tym Barney's Coffeeshop na Haarlemmerstraat. Coffee shop mieści się w 500-letnim zabytkowym budynku i zdobył wiele nagród High Times Cup za doskonałą trawkę i fantastyczną obsługę.

Barney's Coffeeshop cechuje się wyjątkową atmosferą, która łączy w sobie odczucia zarówno medytacyjne, jak i futurystyczne. Jest to tętniące życiem miejsce, idealne na cieszenie się kwiatami z grupą przyjaciół. Imponujące menu obejmuje odmiany o dużej mocy, takie jak Blue Cheese, Laughing Buddha i Liberty Haze.

Barney’s Coffeeshop

9. KADINSKY

Coffee shop Kadinsky to relaksujące i uspokajające miejsce. Jest to doskonały coffee shop jeśli potrzebujesz odpocząć od zgiełku ulic miasta. Chociaż jest to lokalna atrakcja, ciemnoszare akcenty i słabe oświetlenie ułatwiają relaks, odetchnięcie i zapewniają trochę czasu dla siebie. Bar — umieszczony pod kilkoma punktami świetlnymi — wyróżnia się na tle pokoju, a duże okna pozwalają obserwować przechodniów.

Odwiedź ten coffee shop i koniecznie wypróbuj odmian takich jak Temple Ball Hash, Mango Haze i AK-47.

Kadinsky

10. 420 CAFE

420 Cafe jest jednym z najbardziej centralnych coffee shopów w Amsterdamie, co oznacza również, że jest jednym z najbardziej dostępnych. Znajduje się on kilka minut spacerem od stacji Centraal, co sprawia, że jest pierwszym portem dla wielu palaczy. Przyjazny personel emanuje pozytywną atmosferą, a drewniany wystrój i belki sufitowe nadają mu „pubowego” charakteru. To świetne miejsce na super upalenie oraz relaks. Zwykle grają tutaj muzykę rockową, a na ekranach wyświetlane są filmy przyrodnicze.

Menu również Cię nie rozczaruje. Koniecznie wypróbuj odmiany takie jak White Widow, 420 Haze i Blueberry. 420 Cafe posiada w sprzedaży gotowe jointy wypełnione haszem oraz kwiatami.

420 Cafe

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.