The RQS Blog

.


By Steven Voser

ICE: Idealna odmiana z dominującymi genami indica dla lubiących haszysz i palących „na sen”

ICE to odmiana, w której dominują geny indica i która znana jest z mocno oszronionych topów oraz ekstremalnego body haju. Jej nazwa to akronim od „ekstremalnie kryształowa indica” („indica crystal extreme”). Ciężko byłoby wymyślić dla niej bardziej adekwatną nazwę: budujące się kwiaty są tak pełne błyszczących gruczołów żywicznych, że wyglądają jakby ktoś posypał je warstwą małych kryształków lodu. Uwielbiana przez osoby palące późną porą za swój efekt „wbicia” w kanapę, jest idealną odmianą dla każdego palacza cierpiącego na chroniczne bóle, lęki, stres i bezsenność. Jako zwyciężczyni Cannabis Cup w 1998 roku ICE posiada długą historię w miejskich kręgach potwierdzającą jej reputację.

Charakterystyka

ICE to krzyżówka trzech klasycznych odmian: czystego Afghani, Northern Lights oraz Skunka. Wynik końcowy to odmiana w 90% indica i w 10% sativa, która gwarantuje najbardziej relaksujący i ciężki body high spośród dostępnych na rynku.

ICE daje plony o średniej do wysokiej zawartości kannabinoidów, z poziomem THC między 18% a 21%. Najbardziej charakterystyczną cechą tej odmiany jest ogromna ilość gruczołów żywicznych, którym roślina zawdzięcza swój oszroniony wygląd oraz lepkość. ICE często przykleja się do pojemnika, w którym jest przechowywany, a wielu growerów donosi, że próba grindowania tej odmiany może zakończyć się totalnym zaklejeniem młynka. Inni mówią, że ICE zalicza „test ściany” – po przyciśnięciu do ściany przykleja się do niej niczym plastelina.

Efekt palenia ICE

Jak wcześniej wspomniano, ICE zapewnia ekstremalnie relaksujący, ciężki body high, którego efekty są natychmiastowe. Z tego powodu często sięgają po niego osoby cierpiące na bezsenność: po prostu zapal trochę tuż przed pójściem do łóżka i ciesz się długim, mocnym snem.

ICE nie jest odmianą przeznaczoną jedynie dla cierpiących na bezsenność. Będąc w 90% indicą, ta odmiana idealnie nadaje się do obniżenia stresu i lęków. ICE zapewnia trwający dwie godziny haj, idealny, gdy chcesz się zrelaksować na kanapie przed filmem lub grą wideo.

Tak, jak w przypadku wielu odmian typu indica, ICE słynie z mocnego efektu tzw. gastrofazy, czyniąc ją świetnym wyborem dla osób cierpiących na brak apetytu. Zalecamy jednak ostrożność jeśli chcesz zapalić przed śniadaniem lub obiadem, ponieważ może się to skończyć nieplanowaną drzemką w środku dnia. Palący za dnia mogą uznać za bardziej odpowiednie palenie tej odmiany z waporyzatora. Dym uwolniony podczas palenia w ten sposób jest o wiele łagodniejszy jeśli chodzi o efekt body high, natomiast efekty haju umysłowego zostają nasilone. W ten sposób zapewniasz sobie euforyczny i odprężający haj bez efektu „wbicia” w kanapę.

Dym z tej odmiany jest bardzo gęsty, często opisywany jako połączenie skuna z olejkiem haszowym. Gryzący, ostry smak jest łatwy do rozpoznania, ale nie jest nieprzyjemny. Podczas gdy dym może być zbyt mocny dla palaczy nowicjuszów, doświadczeni miłośnicy trawki uwielbiają go za subtelne połączenie smaków i aromatów. Ze względu na wysoką zawartość THC niektórzy palacze donoszą, że ICE pozostawia w ustach posmak benzyny, charakterystyczny dla Diesela oraz odmian pochodnych.

ICE dla growerów

ICE może być uprawiany zarówno indoor, jak i outdoor, jednak najlepiej czuje się w ciepłym klimacie z dużą ilością światła. Jest to odmiana dobra dla growerów początkujących i średnio-zaawansowanych. Okres kwitnienia jest stosunkowo krótki, od 6 do 8 tygodni, chociaż niektórzy growerzy wolą ją przetrzymać do 10 tygodni, aby zmaksymalizować zawartość żywicy w topach.

ICE Nasiona feminizowane

Ice

Ice

Genetic background Afghan x Northern Light x Skunk
Yield indoor 400 - 450 gr/m2
Height indoor 80 - 120 cm
Flowering time 8 - 10 weeks
THC strength THC: 18% (aprox.) / CBD: Low
Blend 10% Sativa, 90% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor 500 - 550 g/per plant (dried)
Height outdoor 150 - 200 cm
Harvest time Early October
Effect Physical stoned

Buy Ice

Topy tej odmiany są bardzo zbite, co pozwala na osiągnięcie dość wysokich plonów w stosunkowo małych zestawach uprawowych. Plony nie należą jednak do najobfitszych w porównaniu z innymi krzyżówkami: od 55 do 65 gram na roślinę, które możemy zwiększyć do 300-400 gram na metr kwadratowy przy oświetleniu 600W. Rośliny same w sobie są dość niskie i nie przekraczają wysokością jednego metra. Niektórzy growerzy, aby zmaksymalizować plony stosują takie treningi, jak FIM lub topping, zmuszając w ten sposób roślinę do rozkrzewienia się na boki.

ICE jest również świetnym wyborem dla amatorów haszu, gwarantując dużą ilość produktu z niewykorzystanych części rośliny. W Royal Queen Seeds jesteśmy wręcz przekonani, że ICE to najlepsza feminizowana odmiana z naszej oferty jeśli chodzi o produkcję haszu. Dla miłośników haszu to więcej niż rekompensata stosunkowo małych plonów.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.