The RQS Blog

.By Miguel Ordoñez


Zastanawiałeś się kiedyś, jak zrobić haszysz? To jeden z najmocniejszych dostępnych produktów konopnych. Może wymagać żmudnych procesów, ale można go też zrobić samemu! Tak naprawdę możesz zrobić własny zapas haszu w domu, jeśli masz odpowiednie przyrządy.

Interesuje Cię ten temat? To świetnie, bo mamy dla Ciebie o wiele więcej informacji. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, czym w ogóle jest haszysz. Omówimy też różne metody robienia haszyszu, co powinno dać Ci pojęcie, którą z nich chciałbyś wypróbować.

Czym jest haszysz?

Haszysz powstaje, kiedy oddzielasz trichomy od roślin konopi. Nie wiesz, co to są trichomy? Szukaj struktur przypominających włoski na powierzchni Twoich pąków. Każdy z nich, jak pewnie zgadłeś, to trichomy.

Jeśli wcześniej nie widziałeś z bliska trichomów, to spróbuj spojrzeć na kwiaty przez szkło powiększające lub mikroskop. Trichomy tworzą też lepką żywicę, którą czujesz między palcami. Zawiera ona wszystkie dobre rzeczy, takie jak terpeny lub nasze ukochane THC i CBD.

Choć większość trichomów można znaleźć na dojrzałych kwiatach konopi, to w mniejszych ilościach mogą występować one na całej roślinie. Wielu hodowców zachowuje swoje „ścinki” (łodygi konopi, liście itp.), ponieważ można z nich uzyskać trichomy do zrobienia produktów spożywczych lub, jak za chwilę pokażemy dokładnie, haszu.

What Is Hash?

Haszysz i kief

Do niedawna na trichomy mówiono po prostu „kief”. Kief wygląda jak drobny proszek i jest podobny do piasku.

Haszysz to produkt uboczny kiefu pozyskanego z roślin konopi i poddanego różnym procesom. Jest wiele różnych metod robienia haszu, co omówimy w następnej części tego artykułu, ale generalnie chodzi o podgrzewanie i wywieranie nacisku, a produkt końcowy jest miękką kulką lub płaskim prostopadłościanem.

Osoby, które lubią koncentraty, ale preferują łatwą, tańszą metodę ekstrakcji, zaczynają od kiefu. Jest on silnie psychotropowy i stosunkowo łatwy do uzyskania.

Z jakich części rośliny konopi można robić hasz?

Konopie są bardziej złożone niż możesz uważać. Możesz użyć różnych części rośliny, aby zebrać trichomy.

 • Rośliny męskie: hodowcy najczęściej pozbywają się męskich roślin konopi, aby zapobiec zapyleniu żeńskich okazów. Ale nie wyrzucaj jeszcze męskich roślin, ponieważ możesz użyć ich do zrobienia haszu. Choć ich ogólna zawartość kannabinoidów będzie mniejsza od u okazów żeńskich, to ich trichomy wciąż można dobrze wykorzystać.
 • Liście wiatrakowe: to największe oraz najbardziej charakterystyczne liście konopi. Nie zawierają aż tyle kiefu, co liście cukrowe, ale są wartościowe przy robieniu haszu.
 • Liście cukrowe: to bardzo małe, spiczaste liście, które znajdziesz w kwiatach. Są pokryte cienką warstwą trichomów, która przypomina cukier, stąd ich nazwa.
 • Wysuszone pąki: to najlepsza opcja. Wysuszone pąki są najczęściej stosowane przy przesiewaniu przez sito, co jest również jedną z najprostszych metod robienia haszu

Jak powstaje haszysz?

Ogólny koncept robienia haszu jest całkiem prosty. Jak wcześniej wspomnieliśmy, polega on na zebraniu kiefu i uformowaniu go w cegiełkę, bryłę lub kulę przy użyciu różnych mechanizmów. Zanim zagłębimy się w różne metody produkcji, przyjrzyjmy się kluczowej różnicy pomiędzy haszem robionym przy użyciu rozpuszczalnika i bez.

Metody bez rozpuszczalnika

To tradycyjny sposób robienia haszyszu, który nie wymaga użycia jakichkolwiek rozpuszczalników. Zamiast tego stosujesz sposoby mechaniczne, które mogą być tak proste, jak używanie własnych rąk lub przesiewanie przez sito do sitodruku. W tym drugim przypadku po prostu bierzesz wysuszone zioło i przecierasz je przez sito, aby oddzielić trichomy.

Po tym, jak zmienisz trichomy w kupkę kiefu, zbierz je do foremek, podgrzej i następnie uformuj bryłki, kule lub węże.

Metody wykorzystujące rozpuszczalnik są bardziej nowoczesne.

W tym procesie butan, propan lub CO₂ są wykorzystywane do ekstrakcji kannabinoidów oraz terpenów z trichomów.

Zanim hasz będzie bezpieczny do konsumpcji, należy oczyścić go z pozostałości rozpuszczalnika. BHO (butanowy olej haszyszowy) należy zamienić w wosk za pomocą gorącego talerza lub przepuścić przez suszarkę próżniową. BHO jest wysoce palne i przez to bardzo niebezpieczne, więc ta metoda nie jest zalecana do stosowania w domu.

Jak zrobić haszysz w domu: różne metody

Na szczęście w tym artykule skupimy się na bezpieczniejszych metodach. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów robienia haszu bez wykorzystania rozpuszczalników.

Rolowanie w dłoniach

Ta metoda nie wymaga zbyt dużo wyjaśnień. Jak sama nazwa wskazuje, rolowanie w dłoniach polega na ręcznym przetwarzaniu dużych ilości konopi. Najczęściej wykorzystuje się tu wysuszone pąki, które przeszły proces curingu.

Kiedy rolujesz pąki w dłoniach, szybko zauważysz, jak powstaje na nich warstwa lepkiej żywicy. Będziesz wiedział, że masz wystarczającą ilość materiału, kiedy będziesz w stanie formować małe kulki haszyszu.

Ponieważ używasz swoich dłoni, spodziewaj się, że zbierzesz trochę olejów i brudu ze skóry. Tak więc zanim się zabierzesz do pracy, koniecznie umyj dobrze ręce.

Metoda z wykorzystaniem buta

To prosty sposób na sprasowanie niedużej ilości kiefu w celu zrobienia haszu. Jak sama nazwa wskazuje, będziesz używać swojego buta.

Przygotuj:

 1. pięć gramów kiefu,
 2. krótki kwałek taśmy,
 3. pergamin lub celofan,
 4. pinezkę.
Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Instrukcja

1. Ciasno owiń kief w pergamin lub celofan. Użyj taśmy, aby zapobiec rozwijaniu się paczuszki. Unikaj stosowania plastikowych torebek, ponieważ hasz ma tendencję do przyklejania się do nich.

2. Za pomocą pinezki zrób małą dziurkę w pakunku, aby mogło się wydostać powietrze. Upewnij się, że kief jest bezpiecznie zapieczętowany.

2. Using a pin, punch a small hole through the package to allow the trapped air to seep out. Make sure it is securely sealed.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

3. Kiedy pakunek jest ściśle zamknięty, umieść go w bucie nad obcasem. Najlepiej użyć kozaków lub jakichkolwiek zamkniętych butów z twardą podeszwą, ponieważ są o wiele lepsze do ugniatania.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

4. Nacisk, który będziesz wywierać przy chodzeniu, wraz z ciepłem ciała, pomoże Ci sprasować hasz. Ta metoda zajmuje od 15 minut do godziny

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Zamiana kiefu w hasz

Jak przy pierwszej metodzie na naszej liście, prasowanie kiefu w hasz to głównie praca dłoni. Jest to najwygodniejsza metoda, ponieważ nie potrzebujesz specjalnego sprzętu – ale bądź gotów na ćwiczenia. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do tego rodzaju metod, możesz spodziewać się obolałych dłoni.

W tym procesie najlepiej stosować kief średniej i wysokiej jakości. Upewnij się, że jest świeżo przesiany i nie zawiera materii roślinnej, aby łatwiej się go formowało.

Instrukcja

1. Odmierz małą ilość kiefu. Będziesz wiedział, że masz odpowiednią ilość, kiedy kupka będzie idealnie pasować do Twojej dłoni (najczęściej potrzeba kilku gramów).

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

2. Obrabiaj tą mała kupkę poprzez rolowanie jej, aż będzie jednym solidnym kawałkiem. Pocieraj dalej w dłoniach przez około dziesięć minut, aż zauważysz zmianę w gęstości.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

3. Owiń materiał w celofan i upewnij się, że jest ciasno zapakowany i nie ma w środku zbędnego powietrza. Następnie owiń pakunek w kilka warstw wilgotnego materiału, gazety lub papierowych ręczników.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

4. Umieść go na podgrzanej patelni na bardzo małym ogniu. Pamiętaj, aby często go obracać. Nie musisz długo podgrzewać pakunku. Chodzi o to, żeby materiał trzymał się razem.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Przesiewanie przez sito (na sucho)

Przesiewanie przez sito to bardzo prosta i nieskomplikowana metoda. Potrzebujesz jedynie trochę suszonego zioła oraz sito do sitodruku. To wszystko.

Zauważ, że im mniejsze dziurki w sicie, tym lepszej jakości będzie hasz. Jakość i ilość, którą uzyskasz, będzie zależeć od narzędzi, jakich użyjesz.

Ważnym krokiem jest uprzednie zamrożenie konopi na kilka godzin. Dzięki temu łatwiej będzie odseparować trichomy od rośliny.

Instrukcja

1. Aby rozpocząć, połóż sito na płaskiej i czystej powierzchni. Umieść pąki/ścinki na sicie.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

2. Delikatnie wcieraj materiał w sito okrężnymi ruchami. Zobaczysz, jak trichomy spadają na powierzchnię pod sitem.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

3. Kontynuuj tak długo, jak będzie trzeba. Będziesz wiedział, że masz już wystarczająco dużo produktu, kiedy uzyskasz około 10% całkowitej wagi użytego materiału.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Metoda z wykorzystaniem blendera

Jak sama nazwa wskazuje, w tej metodzie potrzebny jest blender, ale tak jak przy przesiewaniu na sucho, będziesz również potrzebował sita do sitodruku.

Instrukcja

1. Umieść ścinki w blenderze i dodawaj wodę, aż przykryje całą materię roślinną.

2. Dodaj garstkę lodu i miksuj przez około minutę.

3. Po krótkim zmiksowaniu, wlej mieszankę do szklanego słoja, wykorzystując sito. Odstaw słój na około godzinę. W tym czasie zobaczysz, jak trichomy opadają na dno. To oznacza, że jesteś na właściwej drodze.

How to Make Hash at Home

4. Wylej około ⅔ wody, ale upewnij się, że nie wylewasz trichomów. Napełnij ponownie słój lodowatą wodą i znów odstaw na około pięć minut. Ponownie wylej ⅔ wody i powtórz ten proces cztery, pięć razy.

How to Make Hash at Home

5. Kiedy już wylałeś tyle wody, ile się da, weź filtr do kawy i przelej przez niego roztwór, aby oddzielić wodę od trichomów. Wyciśnij nadmierną ilość wody i pozwól kiefowi wyschnąć.

To całkiem męczący proces, ale wysuszony kief to Twój produkt końcowy. Nie potrzebuje dalszego podgrzewania lub prasowania i możesz użyć go w takiej formie w fajce lub skręci.

Metoda z wykorzystaniem suchego lodu – hasz bąbelkowy

Metoda z wykorzystaniem suchego lodu jest uważana za najczystszą metodę bez wykorzystania rozpuszczalnika (suchy lód nie jest tu uważany na „prawdziwy” rozpuszczalnik), ponieważ nasz produkt końcowy praktycznie nie zawiera materii roślinnej.

Przygotuj:

 • suchy lód,
 • duże wiadro,
 • coraz drobniejsze torby ekstrakcyjne (73 μm, aby uzyskać najczystszą żywicę),
 • kartę kredytową,
 • prasę do pyłku (opcjonalnie).
Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Instrukcja

1. Umieść ścinki lub kwiaty w dużym wiadrze z suchym lodem. Mieszaj i lekko potrząsaj przez kilka minut, aby pomóc gruczołom żywicznym w oderwaniu się od materii roślinnej.

How to Make Hash at Home

2. Owiń torby wokół góry wiadra. Odwróć wiadro do góry dnem, aby przemieścić wszystko do toreb i umieść je nad dużą, płaską i czystą powierzchnią, na przykład tacą.

3. Potrząsaj wiadrem przez kilka minut, aż zobaczysz bursztynowy pył na powierzchni tacy.

4. Weź kartę lub jakiekolwiek płaskie i twarde narzędzie i za jego pomocą zbierz produkt (żywicę).

5. Aby zamienić żywicę w haszysz, włóż zebrany materiał do prasy do pyłku, aby uzyskać ładne monety z kiefu.

How to Make Hash at Home

Metoda z wykorzystaniem gorącej butelki

Ta metoda przypomina robienie haszyszu przy pomocy dłoni, ale różnica polega na tym, że tutaj potrzeba więcej ciepła, aby stopić wosk z trichomów.

Przygotuj:

 • celofan lub pergamin,
 • butelkę po winie.
Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Instrukcja

1. Umieść żywicę na celofanie lub papierze, następnie złóż na pół. Zagotuj trochę wody i wypełnij nią butelkę. Pozwól jej ostygnąć przez pięć minut.

How to Make Hash at Home

2. Umieść butelkę na złożonym papierze z żywicą i pozostaw ją na 30 sekund. Powinieneś zobaczyć, jak żywica ciemnieje.

How to Make Hash at Home

3. Stosuj minimalny nacisk i wałkuj papier ciepłą butelką. Z pomocą nacisku i ciepła z butelki, żywica powinna stosunkowo łatwo się topić.

4. Odwróć papier na drugą stronę i powtórz ten sam proces.

How to Make Hash at Home

5. Kiedy skończysz, żywica powinna wyglądać jak spłaszczony, ale lepki i lśniący krążek. Złóż papier ponownie i przeprowadź proces raz jeszcze.

How to Make Hash at Home

Charas

Ta metoda wygląda dokładnie tak, jak metoda z rolowaniem w dłoniach, z tą różnicą, że w charas wykorzystuje się pąki, które nie zostały poddane curingowi. Większość hodowców używa pąków obciętych z roślin 2–3 tygodnie przed osiągnięciem przez nie dojrzałości. Inni czekają do zbiorów.

Tak jak przy rolowaniu w dłoniach, metoda charas polega na delikatnym pocieraniu pąków i ścinek w dłoniach, aż pojawi się na nich gruba warstwa żywicy. Zeskrob ją i voilà: masz już produkt, który możesz dodać do swoich ulubionych pąków w joincie, blancie, fajce lub bongu.

Mechaniczny separator pyłków

Jeśli masz odpowiednie zasoby finansowe i chcesz, żeby maszyna wykonała całą pracę za Ciebie, to mechaniczny separator pyłków będzie dla Ciebie najlepszy. Jest to właściwie metoda z suchym przesiewaniem, ale z wykorzystaniem złożonego i wydajnego urządzenia.

Oto, jak działa: umieszczasz materiał roślinny w pojemniku przykrytym dużym sitem. Następnie maszyna potrząsa pojemnikiem, aby uwolnić trichomy, ale pamiętaj, że ta metoda służy jedynie do ekstrakcji kiefu. Nadal będziesz potrzebował prasy do pyłków, aby zmienić go w krążki haszyszu.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, wsadź konopie do zamrażarki na około trzy godziny przed umieszczeniem ich w maszynie.

Jak suszyć haszysz

Suszenie i curing haszu są kluczowe w zachowywaniu jego jakości. Przechowywanie go, gdy jest wilgotny poskutkuje jedynie wytworzeniem się grzybów lub pleśni.

Odpowiedniego wysuszenia i curingu wymaga zwłaszcza hasz bąbelkowy. Aby pozbyć się wilgoci z kiefu najlepiej rozłożyć go na tekturze wyłożonej pergaminem. Rozłożenie go zwiększy powierzchnię oraz przyspieszy cały proces, a tektura wyciągnie całą wilgoć z kiefu. Upewnij się, że suszysz hasz bąbelkowy w chłodnym, ciemnym miejscu.

Po wysuszeniu należy dać haszowi czas na curing w takiej formie, jaką mu nadałeś (takiej jak krążki). Przechowywanie w pergaminie w szklanych słojach o kontrolowanej wilgotności jest dobrym pomysłem i pomoże dojrzeć smakowi i aromatowi.

Wybierz odpowiednią dla Ciebie metodę robienia haszyszu

Wybór metody robienia haszu będzie zależeć od zasobów, jakie masz pod ręką i Twoich preferencji. Masz pieniądze, aby wydać je na bardziej zaawansowaną maszynę? A jeśli tak, to czy na pewno tak chcesz je wydać?

Będziesz musiał wydać pieniądze na sito, torby ekstrakcyjne i suchy lód, ale będziesz miał komfort robienia haszyszu we własnym domu. Co najlepsze – to wcale nie jest takie trudne.

Mamy nadzieję, że ten artykuł z powodzeniem pokieruje Cię w Twojej przygodzie z robieniem haszyszu. Życzymy szczęścia!

NAJLEPSZE ODMIANY DO ROBIENIA HASZYSZU

ROYAL GORILLA

Jeśli masz zamiar zrobić nową partię haszu, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę Royal Gorilla, ale tylko pod warunkiem, że poradzisz sobie z ogromną zawartością THC. Ten potwór to rezultat ambitnego projektu hodowlanego, który połączył odmiany Sour Dubb, Chem Sis i Chocolate Diesel. Ta odmiana nie okazuje litości i natychmiastowo wywołuje długotrwały haj, napędzany ogromną zawartością THC (powyżej 25%). Co więcej, ten genotyp zawiera 50% genów sativa i 50% genów indica, dzięki czemu zapewnia potężne działanie, które wpływa zarówno na ciało, jak i na umysł. Elementy sativa pobudzają umysł i otwierają drzwi do wnikliwego, kreatywnego myślenia oraz rozwiązywania problemów, podczas gdy aspekty indica wysyłają ciepło i uczucie komfortu do mięśni.

Ta wielokrotnie nagradzana odmiana wytwarza duże ilości żywicy w czasie fazy kwitnienia, dzięki czemu jest wymarzona dla hodowców, którzy lubią ręcznie uzyskiwać świeży hasz prosto z kwiatów. Ten wysoce psychoaktywny haszysz ma przyjemny ziemisty oraz sosnowy zapach i można go formować w kulki i bryłki. Royal Gorilla woli ciepły klimat i w takich warunkach wytworzy więcej żywicy do produkcji haszu. Przy odpowiednim oświetleniu oraz nawożeniu rośliny hodowane w growroomach lub namiotach mogą osiągnąć wysokość do 160 cm i dać duże zbiory wynoszące 550 g/m². Rośliny uprawiane na większych przestrzeniach outdoor urosną odrobinę wyższe, do 170 cm i dadzą plony dochodzące do 600 g na roślinę. Hodowcy powinni spodziewać się zbiorów i ścinania kwiatów w połowie października. Czas kwitnienia Royal Gorilla to 8–9 tygodni.

Royal Gorilla

Royal Gorilla
23_genetic background_1 Sour Dubb x Chem Sis x Chocolate Diesel
33_Yield indoors_1 500 - 550 gr/m2
31_plant height outdoor_1 90 - 160 cm
25_flowering time_1 8 - 10 tygodni
29_THC_1 THC: 27%
28_Type Blend_1 Sativa 50% Indica 50%
34_yield outdoor_1 550 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 130 - 170 cm
27_harvest period_1 W połowie października
22_Effect_1 Klarowne, Uspokajające

Kup Royal Gorilla

SOUR DEISEL

Hasz jest znany z wywoływania euforycznego i energetyzującego haju, więc wybranie genotypu, który wzmocniłby to działanie, to doskonały pomysł. Sour Diesel z pewnością spełni to zadanie. Ta roślina zawiera 70% genów sativa i 30% genów indica, co daje jej energetyzującego kopa, który idzie w parzę z polepszającym nastrój działaniem dobrej jakości haszu. Sour Diesel jest rezultatem skrzyżowania różnorodnych odmian, w tym Original Diesel, Northern Light, Shiva oraz Hawaiian. Wypalenie skręta wypełnionego jej kwiatami wywoła niezamulający haj, który zwiększy czujność i krytyczne myślenie. Haszysz zrobiony z tych kwiatów uwolni pyszne smaki ziół i kwaskowości.

Sour Diesel wytwarza małe, kompaktowe, zielone kwiaty, które tworzą kształtne bryłki. Gdy przyjrzysz im się z bliska, zauważysz mnóstwo trichomów, które pompują duże ilości psychoaktywnej żywicy. Dzięki temu ta odmiana świetnie nadaje się do robienia haszu. Po prostu zacznij pocierać, aby zebrać to, co dobre. Sour Diesel najlepiej się ma w ciepłym klimacie i dobrze się sprawdza w hodowlach indoor oraz outdoor. Rośliny indoor dają obfite zbiory, około 475–525 g/m², i osiągają wysokość 90–160 cm. Outdoor rośliny dają plony w wysokości 600 g na roślinę i osiągają 200 cm. Rośliny uprawiane outdoor będą gotowe do zbiorów i przetwarzania w drugiej połowie października. Faza kwitnienia Sour Diesel trwa 10–11 tygodni, ale warto czekać na zbiory.

Sour Diesel

Sour Diesel
23_genetic background_1 Original Diesel x (Northern light x Shiva x Hawaiian)
33_Yield indoors_1 475 - 525 gr/m2
31_plant height outdoor_1 90 - 160 cm
25_flowering time_1 10 - 11 tygodni
29_THC_1 THC: 19%
28_Type Blend_1 Sativa 70% Indica 30%
34_yield outdoor_1 550 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 150 - 200 cm
27_harvest period_1 Późny październik
22_Effect_1 Klarowne, Relaksujące fizycznie

Kup Sour Diesel

ICE

ICE, znana również jako Indica Crystal Extreme, zyskała swoją nazwę za sprawą ogromnej liczby wytwarzanych trichomów. Duże i bulwiaste kwiaty tej odmiany wyglądają, jakby przeszły śnieżycę, ale tak naprawdę to ogromne ilości żywicy! To zupełnie tak, jakby ta odmiana została specjalnie stworzona do robienia haszu. Każde potarcie zostawi warstwy mocnej żywicy na Twoich rękach. Nie minie dużo czasu, aż będziesz miał w dłoni dużą kulkę. Te wspaniały geny do haszu pochodzą od odmian Afghan, Northern Light i Skunk. To połączenie stworzyło odmianę z silną dominacją genów indica, która przy wdychaniu zapewnia natychmiastowy haj odczuwalny w ciele. Jej działanie jest relaksujące, medytacyjne i terapeutyczne. Palenie tego haszu wieczorem przy blasku świec to bilet w jedną stronę do uspokajającej euforii. Każdy buch jest wypełniony smakami przypraw, ziół oraz mięty. Wartość THC na poziomie 18% zapewnia satysfakcjonujący haj, który nie jest nadmiernie intensywny.

ICE dobrze rośnie zarówno indoor, jak i outdoor, zapewniając satysfakcjonujące plony w obydwu środowiskach. Rośliny indoor dają plony dochodzące do 450 g/m² i osiągają do 120 cm wysokości. Ich odpowiedniki rosnące outdoor osiągają plony 500–550 g na roślinę i są wyższe, mogą osiągnąć do 200 cm. Zbiorów outdoor możesz spodziewać się we wrześniu, a czas kwitnienia ICE to 8–10 tygodni.

ICE

Ice
23_genetic background_1 Afghan x Northern Light x Skunk
33_Yield indoors_1 400 - 450 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 120 cm
25_flowering time_1 8 - 10 tygodni
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 10% Indica 90%
34_yield outdoor_1 500 - 550 gr/plant
32_plant height outdoors_1 150 - 200 cm
27_harvest period_1 Wrzesień
22_Effect_1 Relaksujące fizycznie, Upalające

Kup Ice

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.