By Luke Sumpter

Odmiany Gorilla – kolekcja Royal Queen Seeds

Gorilla Genetics


Pochodzenie odmian Gorilla: wygrana na loterii genetycznej

Odmiany Gorilla to współczesna klasyka. Podobnie jak Haze, Kush i Skunk, Gorilla przejdzie do historii jako rodzina odmian definiujących naszą epokę. Jednakże, w przeciwieństwie do innych odmian, rośliny Gorilla mają znacznie większe ilości THC, bardziej ostry profil terpenowy i doskonałą produktywność. Obecnie dostępnych jest wiele odmian Gorilla, ale ich sukces opiera się na sukcesie tej pierwszej. Gdzie to wszystko się zaczęło? Zagłębmy się w to!

Wiele różnych dostępnych obecnie odmian Gorilla wywodzi się od Gorilla Glue, znanej również jako Original Glue i GG4. Hodowcy stworzyli tę odmianę, krzyżując Chem’s Sister, Sour Dubb i Chocolate Diesel. Nie wiedzieli, że w ten sposób wygrali loterię genetyczną, tworząc odmianę o kolosalnej zawartości THC wynoszącej 27%. W tamtym czasie sprawiło to, że Gorilla Glue była jedną z najsilniejszych odmian, jakie kiedykolwiek pojawiły się w świecie cannabis. Naturalnie szybko znalazła się w centrum uwagi i wygrała dwa puchary High Times Cannabis Cup w 2014 roku.

Gorilla Glue stała się również ulubienicą hodowców konopi indyjskich tworzących kolejne odmiany. Wykorzystali ją zarówno hobbystyczni hodowcy domowi, jak i hodowcy komercyjni, aby stworzyć długą listę niesamowitych odmian. W grow roomach Royal Queen Seeds powstały odmiany takie jak Shogun, Triple G, Mother Gorilla i inne! Poznaj poniżej potomstwo odmiany Gorilla Glue i dowiedz się, dlaczego powinny znaleźć się w twoim namiocie do uprawy!

Charakterystyka uprawy: King Kong wśród roślin konopnych

Royal Gorilla Feminized

Royal Gorilla rośnie jak wino i szybko zaczyna piąć się w górę. Zaleca się trening rośliny do opanowania tej wielkiej hybrydy typu indica-sativa. W celu zbioru maksymalnej ilości stosuje się metodę ScrOG (zielonego ekranu). Inną techniką uprawy, sprzyjającą osiąganiu świetnych zbiorów z Royal Gorilla, jest metoda treningu LST (low stress training).

Do kwitnienia dochodzi w oszałamiającym tempie; zazwyczaj w okresie krótszym niż 60 dni. Pozornie niekończąca się produkcja żywicy i ziemisty zapach sosny to główne cechy, którymi charakteryzuje się Royal Gorilla. Pąki są niewielkie lub średnie, bardzo zbite i lepkie.

W późnym stadium kwitnienia górne pąki i topy przypominają kule śniegu, z ledwo widocznymi pomarańczowymi włoskami pod spodem. Włoski gromadzą się na tyle gęsto, że przy dotknięciu kryształowe pąki przyklejają się, podobnie jak klej Royal Gorilla. Roślina ma wysoki poziom tolerancji na duże dawki składników odżywczych i rozwija się dobrze zarówno w uprawach ekologicznych jak i hydroponicznych (szklarniowych).

W plantacjach na zewnątrz, Royal Gorilla ma potencjał do dawania wspaniałych zbiorów z wielkimi, lepkimi krzewami ganji, możliwymi do uprawy w klimacie ciepłym i umiarkowanym. Co więcej, dla upraw na zewnątrz dużą korzyścią jest istnienie tej powłoki z włosków, chroniących przed chwastami i nadmierną suchością klimatu. Ta żywotna hybryda jest gotowa do zbioru po 8 tygodniach, co oznacza, że żniwa zazwyczaj odbywają się we wrześniu.

Efekty Royal Gorilla: następny przystanek - kraina snów

Royal Gorilla to naprawdę odmiana, która nie ma sobie równych, będąca klasą samą w sobie. Zawartość THC wynosi ponad 25%, a czasami przekracza nawet 30%. To nie jest roślina dla niewtajemniczonych. Podobna do Sour Diesel, o ziemistym smaku, z bardziej subtelnymi słodkimi nutami posmaku, a mózgowy haj objawia się dużą siłą.

Wielką różnicę stanowi to, że upalenie ciała, pochodzące z indica, pojawia się w tym samym momencie. Dla początkujących takie przeżycie może być zbyt przytłaczające, w przeciwieństwie do doświadczonego palacza, którego to wspaniałe, euforyczne doświadczenie wbicia w kanapę powinno w pełni zadowolić.

Royal Gorilla Automatic jest gotowa do dominacji

Royal Gorilla Auto

Nasi hodowcy postanowili udostępnić legendarną genetykę w postaci odmiany kwitnącej automatycznie. Teraz wielbiciele konopi mogą cieszyć się głębokimi efektami oraz pysznym smakiem Gorilla w znacznie krótszym czasie. Stworzyliśmy Royal Gorilla Automatic poprzez skrzyżowanie oryginalnej odmiany oraz gatunku ruderalis. Wynik? Roślina z dominacją genów indica, która jest łatwa w uprawie i kwitnie niesamowicie szybko. Odmiany automatycznie kwitnące zwykle wymagają od hodowcy poświęcenia mocy na korzyść krótszego czasu uprawy. Nie jest to konieczne w przypadku Royal Gorilla Automatic — ta odmiana oferuje zarówno jedno, jak i drugie!

Uprawa Royal Gorilla Automatic

Początkujący hodowcy nie będą mieli żadnych problemów z uprawą Royal Gorilla Automatic. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z hodowlą, ta odmiana jest Twoją przepustką do sukcesu. Świetnie radzi sobie z wahaniami temperatury, okresami nadmiernego i niedostatecznego podlewania oraz potrafi odeprzeć atak pleśni. Uprawiana indoor, osiąga 60–120 cm wysokości i zapewnia plony w wysokości 325–400 g/m². Outdoor rośliny osiągają wysokość do 140 cm i produkują do 120–170 g na roślinę. Spodziewaj się, że jej pąki zbierzesz 8–10 tygodni po wykiełkowaniu.

Palenie Royal Gorilla Automatic

Royal Gorilla Automatic może pochwalić się zawartością THC wynoszącą do 20% — jest to dość duża moc jak na odmianę kwitnącą automatycznie. Efekty charakterystyczne dla odmian indica od razu odprężają ciało i lekko uspokajają umysł. Jest to idealna odmiana rekreacyjna na wieczór, kiedy nadchodzi czas na relaks oraz zapomnienie o świecie zewnętrznym. Jej fizyczne efekty sprawiają, że jest ona także dobrym gatunkiem medycznej marihuany i jest świetna do radzenia sobie z bólem, brakiem apetytu oraz złym nastrojem. Jej działanie usuwa stres i łagodzi chroniczny ból i inne dolegliwości. Efekty te idą w parze z przyjemnym aromatem i smakiem cytrusów, sosny oraz owoców.

Shogun: połączenie Gorilla i Haze

Shogun

Shogun robi wiele, jeśli chodzi o wywołanie haju w trzeźwym umyśle. Jako potomkini Gorilla Glue #4 i Amnesia Haze, ta potężna odmiana ma nieco onieśmielającą zawartość THC wynoszącą 25%. Wystarczy kilka zaciągnięć, aby poczuć podnoszący na duchu, kreatywny i wywołujący śmiech haj. Energetyzujące działanie odmiany Shogun czyni ją dobrą kandydatką do dziennych sesji palenia, a nawet palenia z samego rana. Zachowaj jednak ostrożność – jej moc może sprawić, że wrócisz do łóżka wcześniej, niż zamierzałeś!

Jeśli chodzi o uprawę odmiany Shogun, upewnij się, że masz wystarczającą liczbę słoików do przechowywania kwiatów, które zapewnia ona na koniec cyklu uprawy. Rośliny domowe, jeśli nie są trenowane, osiągają stosunkowo wysoką wysokość 140 cm i produkują do 600 g/m². Na zewnątrz Shogun osiąga wysokość 190 cm i produkuje aż do 750 g kwiatów na roślinę.

Shogun
Amnesia Haze x Gorilla Glue 4
550 - 600 gr/m2
90 – 140 cm
9 - 11 tygodni
THC: 25%
Sativa 70% Indica 30%
650-750 gr/plant
150 - 190 cm
Późny październik
Klarowne, Polepszające nastrój, Śmiechowe, Uspokajające

Kup Shogun

Triple G: nagradzana potomkini Gorilla Glue #4 i Gelato 33

Triple G

To mocna genetyka! Ta odmiana może się poszczycić jedną z najsilniejszych par odmian rodzicielskich. Zarówno Gorilla Glue #4, jak i Gelato 33 są znane ze swojej ogromnej wytrzymałości, pysznych terpenów i doskonałej produktywności, a Triple G to mieszanka ich najlepszych cech. Ta hybryda z dominacją genów indica może się pochwalić ogromną zawartością THC wynoszącą 26%. Zaciągnij się kilka razy i przygotuj się na upalenie i relaks mięśni, które rozprzestrzenią się po całym ciele. Przepyszny smak czekolady, cytrusów, oleju napędowego i ziemi sprawia, że ta odmiana jest szczególnie aromatyczna.

Triple G ma raczej zwartą morfologię i dobrze reaguje na trening, dzięki któremu jest jeszcze bardziej kompaktowa. Rośliny rosnące w pomieszczeniach dorastają do 90–140 cm i produkują do 575 g/m². Dzięki tej odmianie nawet hodowcy pracujący na małych przestrzeniach mogą osiągnąć wspaniałe wyniki. Rośliny uprawiane na zewnątrz w słonecznym miejscu i na żyznej glebie, osiągają wysokość 180 cm i produkują 600–650 g na roślinę.

Triple G
Gorilla Glue 4 x Gelato 33
525 - 575 gr/m2
90 – 140 cm
8 - 9 tygodni
THC: 26%
Sativa 15% Indica 85%
600 - 650 gr/plant
140-180 cm
W połowie października
Euforyczne, Klarowne, Motywujące, Poprawiające ostrość umysłu

Kup Triple G

Triple G Auto: dla hodowców lubiących szybkość

Triple G Auto

Pragniesz wszystkich rozkoszy, jakie ma do zaoferowania Triple G, ale nie masz czasu na doprowadzenie dużej rośliny fotoperiodycznej do dojrzałości? Nie martw się! Przedstawiamy Triple G Auto! Ta odmiana ma jedne z najlepszych cech Triple G, ale w szybko rosnącym formacie automatycznie kwitnącym. Nasi wykwalifikowani hodowcy stworzyli tę odmianę, krzyżując Triple G z Big Skunk Auto. Po pewnym czasie spędzonym na udoskonalaniu tej odmiany i po ustabilizowaniu spójnego fenotypu, powstała jedna z najsilniejszych dostępnych odmian automatycznych. Odmiana ta charakteryzuje się zawartością THC na poziomie 20% i, w prawdziwie gorylim stylu, zapewnia mocny haj, idealny na spokojne wieczory w domu. Podobnie jak fotoperiodyczna Triple G, ma smak cukierków, czekolady i ziemi.

Chociaż Triple G Auto zapewnia haj podobny do oryginału, zachowuje się zupełnie inaczej w pomieszczeniu i ogrodzie. Po odrobinie treningu rośliny domowe pozostają na niewielkiej wysokości 60 cm i produkują do 500 g/m² w zaledwie 10 tygodni po wykiełkowaniu. Na zewnątrz rośliny osiągają wysokość 80–140 cm, w zależności od wielkości doniczki i nasłonecznienia. Zapewnij żyzną glebę, a możesz oczekiwać zbiorów w wysokości do 140 g na roślinę.

Triple G Auto
Triple G x Big Skunk Auto
450 - 500 gr/m2
60 - 120 cm
8 - 9 tygodni
THC: 20
Sativa 15% Indica 80% Ruderalis 5%
90 - 140 gr/plant
60-140cm
10-12 tygodni po wykiełkowaniu
Klarowne, Motywujące, Poprawiające ostrość umysłu

Kup Triple G Auto

Mother Gorilla: mocna odmiana Gorilla o smaku czekolady

Mother Gorilla

Jeśli zdecydujesz się na uprawę Mother Gorilla, będziesz niesamowicie podekscytowany, gdy będzie zbliżał się czas żniw. Ten oszałamiający okaz z dominacją genów sativa, dawniej znany jako Royal Madre, prezentuje się naprawdę imponująco w fazie kwitnienia. W miarę dojrzewania cola staje się coraz bardziej fioletowa, aromatyczna i naładowana żywicą. Naszym hodowcom udało się stworzyć taki spektakl, krzyżując rodzicielskie odmiany Reina Madre i Gorilla Glue #4. Ogólnie rzecz biorąc, te lepkie pąki zawierają THC na poziomie 23% i wspaniałe terpeny, które uwalniają smak i aromat czekolady, ziemistości, skunka i cierpkości.

Pomimo profilu genetycznego z dominacją genów sativa, Mother Gorilla wykazuje morfologię indica. Rośliny są krzaczaste, zwarte i atrakcyjne dla hodowców, którzy chcą zachować dyskrecję. Rośliny uprawiane w pomieszczeniach rosną na wysokość 60–100 cm i są bardzo produktywne w systemach ScrOG, dając plony do 500 g/m² po okresie kwitnienia wynoszącym 9–10 tygodni. Na zewnątrz Mother Gorilla osiąga wysokość 140–180 cm, produkuje do 550 g na roślinę i jest gotowa do zbiorów na początku października.

Mother Gorilla (Wcześniej Royal Madre)
Gorilla Glue 4 x Reina Madre
450 - 500 gr/m2
60 - 100 cm
9 - 10 tygodni
THC: 23%
Sativa 70% Indica 30%
500 - 550 gr/plant
140-180 cm
Wczesny październik
Euforyczne, Uspokajające

Kup Mother Gorilla (Wcześniej Royal Madre)

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.