By Luke Sumpter


Uprawa marihuany w pomieszczeniach oferuje wyjątkowe zalety i wady. Hodowcy mają prawie całkowitą kontrolę nad środowiskiem i mogą łatwo regulować światło, wodę i składniki odżywcze. Jednak przestrzeń może szybko stać się problemem, szczególnie w przypadku odmian, które lubią wyciągać się w kierunku źródła światła.

Na szczęście, hodowcy pracowali przy genetyce cannabis i stworzyli odmiany idealne do uprawy indoor. Te rośliny są niewysokie oraz łatwe w uprawie i szkoleniu. Nadają się do małych namiotów do uprawy, a niektórzy hodowcy posuwają się nawet do skrajności, uprawiając je w wieżach komputerowych oraz szafkach, aby zapewnić dodatkową dyskrecję.

Po co uprawiać konopie w pomieszczeniach?

Uprawa w pomieszczeniach ułatwia życie wielu hodowcom konopi. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie lub w Twoim ogrodzie brakuje bezpośredniego światła słonecznego, namioty do uprawy w pomieszczeniach stanowią bezpieczną przystań. Możliwość precyzyjnego manipulowania harmonogramem oświetlenia, wilgotnością i składnikami odżywczymi pozwala hodowcom na efektywną uprawę marihuany.

Uprawa konopi w pomieszczeniach pomaga również miłośnikom cannabis zachować dyskrecję. Namioty do uprawy indoor z filtrami węglowymi eliminują zapach roślin oraz radykalnie zmniejszą ryzyko jakichkolwiek konsekwencji.

Czy wszystkie odmiany marihuany nadają się do uprawy w pomieszczeniach?

Technicznie: tak. Wszystkie odmiany mogą być uprawiane w pomieszczeniach — chociaż niektóre są bardziej dostosowane do tego środowiska niż inne. Krzaczaste odmiany indica oraz automatycznie kwitnące rośliny rzadko przekraczają 120 cm wysokości i dlatego są naturalnie kompatybilne z małymi przestrzeniami.

Uprawa indoor pozwala hodowcom również na przejęcie kontroli nad czasem (przynajmniej do pewnego stopnia). Odmiany fotoperiodyczne zaczynają kwitnąć dopiero wtedy, gdy zmniejsza się liczba godzin świetlnych zanim nastąpi jesień. W pomieszczeniach hodowcy mogą zmienić cykl światła, aby wywołać fazę kwitnienia, kiedy tylko zechcą. Alternatywnie, mogą przedłużyć fazę wzrostu, utrzymując rośliny w cyklu świetlnym charakterystycznym dla fazy wegetatywnej.

Wysokie odmiany sativa mogą osiągać wysokość do 300 cm. Hodowcy mogą ograniczyć pionowy wzrost roślin, sadząc je w małych pojemnikach, ale wtedy nie zapewnią one tak dobrych plonów, jak odmiany specjalnie stworzone do uprawy indoor.

Jeśli planujesz uprawiać marihuanę indoor, koniecznie rozważ poniższe odmiany. Są one idealne do małych przestrzeni i zapewniają fantastyczne zbiory.

Czy wszystkie odmiany marihuany nadają się do uprawy w pomieszczeniach?

Superbohaterka sinsemilla – HulkBerry

Nasi utalentowani hodowcy stworzyli HulkBerry w pogoni za najlepszą odmianą indor. Za najważniejsze cechy uznali: średni rozmiar, doskonałą produktywność i niebotycznie wysoki poziom THC. Aby stworzyć odmianę z tymi atrybutami, skrzyżowali OG Kush i Strawberry Diesel. Powstała polihybryda, nazwana HulkBerry, spełniła wszystkie trzy oczekiwania i dodatkowo odziedziczyła kilka innych pożądanych cech.

HulkBerry zawiera 65% genetyki sativa i 35% indica. Tworzy smukłe, ale zbite kwiaty o żywych odcieniach zieleni, żółci i pomarańczy. Jednak najbardziej zauważalne jest to, że jej pąki są przesiąknięte lepką żywicą wydzielaną przez dużą ilość włosków. Ta substancja zawiera bogactwo cennych fitochemikaliów, w tym imponującą ilość THC – 27%. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani palacze powinni palić tę pąki powoli, gdy robią to po raz pierwszy. Wystarczy kilka buchów, aby poczuć elektryzujący haj. Orzeźwiający profil terpenowy HulkBerry uwalnia nuty cytrusów, oleju napędowego, ziół i pieprzu, dzięki którym każdy mach smakuje wyśmienicie.

Jak HulkBerry rośnie w pomieszczeniach? Możesz oczekiwać, że rośliny osiągną maksymalną wysokość 140 cm. Jeśli jednak masz mało miejsca, użycie LST utrzyma je na kompaktowej wysokości 80 cm. Po fazie kwitnienia trwającej 9–11 tygodni, będziesz potrzebować dużo słoików, aby pomieścić 400–450g/m².

HulkBerry
23_genetic background_1 OG Kush x Strawberry Diesel
33_Yield indoors_1 400 - 450 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 140 cm
25_flowering time_1 9 - 11 tygodni
29_THC_1 THC: 27%
28_Type Blend_1 Sativa 65% Indica 35%
34_yield outdoor_1 650 - 700 gr/plant
32_plant height outdoors_1 160 - 200 cm
27_harvest period_1 Późny wrzesień
22_Effect_1 Klarowne, Polepszające nastrój

Kup HulkBerry

Mierz wysoko – Royal Skywalker

Royal Skywalker przeniesie Twój mózg w hiperprzestrzeń, jednocześnie rozpalając Twoje kubki smakowe. Nawet jeśli czujesz się jak Padawan, jeśli chodzi o uprawę w pomieszczeniach, Royal Skywalker zapewnia łatwy proces uprawy. W krótkim czasie zostaniesz mistrzem Jedi ze smykałką do ogrodnictwa. W tej odmianie dominuje nieco indica (genetyczny profil to 60% indica i 40% sativa). Chcąc stworzyć ponadczasową odmianę indoor nasi hodowcy skrzyżowali legendarne Blueberry i Mazar.

Royal Skywalker przyciąga hodowców z różnych powodów. Wielu urzekają zdjęcia jej wyjątkowych kwiatów. Odcienie ciemnej zieleni, niemal graniczące z czernią, są wyjątkowe i intrygujące. Jednak większość fanów marihuany decyduje się na uprawę tej rośliny ze względu na jej wysoki poziom THC. Royal Skywalker zawiera 25% tego kannabinoidu, co oznacza, że nie trzeba wiele, aby poczuć narastające efekty. Rezultat? Potężna odmiana, której efekty długo trwają. Wisienką na torcie jest przepyszny profil terpenowy, który oferuje nuty jagód, cytrusów i pieprzu.

Jeśli szukasz łatwej uprawy w pomieszczeniach, Royal Skywalker spełni Twoje oczekiwania. Jak tylko przestawisz światła na harmonogram kwitnienia, roślina będzie ciężko pracować i w ciągu 9–10 tygodni wytworzy pyszne pąki. Pod koniec tego okresu przygotuj się na przycinanie i suszenie do 600 g/m² oszronionych kwiatów.

Shoot for the Stars — Royal Skywalker

Royal Skywalker
23_genetic background_1 Blueberry x Mazar
33_Yield indoors_1 550 - 600 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 130 cm
25_flowering time_1 9 - 10 tygodni
29_THC_1 THC: 25%
28_Type Blend_1 Sativa 40% Indica 60%
34_yield outdoor_1 500 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 150 - 200 cm
27_harvest period_1 Październik
22_Effect_1 Klarowne, Relaksujące fizycznie

Kup Royal Skywalker

Smaki natury – AMG

AMG, czyli Amnesia Mac Ganja, powinna znaleźć się w Twoim namiocie do uprawy z wielu różnych powodów. Nasi hodowcy zaprojektowali tę roślinę specjalnie do uprawy w czterech ścianach. Połączyli ugruntowaną i znaną na całym świecie genetykę Amnesia i Mexican Haze, więc w AMG w 80% dominuje sativa. Ta odmiana świetnie rozwija się w sztucznym świetle, w przeciwieństwie do tego, do czego przyzwyczaiła nas genetyka sativa.

AMG ma wiele do zaoferowania oprócz łatwości uprawy w pomieszczeniach. Ta hybryda wytwarza również imponującą zawartość THC sięgającą 22%. THC zadaje więc ciężki psychoaktywny cios, gdy przychodzi czas na palenie lub waporyzację pąków. Nie roztopi całkowicie Twojego mózgu, ale na pewno nie zawiedzie. Przygotuj się na długotrwałe doświadczenie umysłowe, które sprawi, że zabierzesz się za ulubione kreatywne hobby lub zadzwonisz do znajomych na pogawędkę. Terpeny AMG działają w synergii z THC, zapewniając uczucie uziemienia – nie wspominając o atrakcyjnych smakach cytrusów i ziemi.

Jak każda dobra sativa, AMG w ma stosunkowo długi czas kwitnienia wynoszący 10–11 tygodni. Chociaż potrzebuje trochę więcej czasu niż inne odmiany, aby zakończyć kwitnienie, ta produktywna dama oferuje do 500 g/m². Mimo wielkich plonów, rośliny rzadko przekraczają 120 cm wysokości. Jeśli masz mało miejsca do uprawy, rozważ odpowiednie umieszczenie świateł oraz LST, aby utrzymać AMG na łatwej do opanowania wysokości 80 cm.

Tastes of Nature — AMG

AMG - Amnesia Mac Ganja
23_genetic background_1 Amnesia x Mexican Haze
33_Yield indoors_1 450 - 500 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 120 cm
25_flowering time_1 10 - 11 tygodni
29_THC_1 THC: 22%
28_Type Blend_1 Sativa 80% Indica 20%
34_yield outdoor_1 550 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 140 - 200 cm
27_harvest period_1 Październik
22_Effect_1 Klarowne, Upalające, Zrównoważony

Kup AMG - Amnesia Mac Ganja

Królewsko produktywna – Mother Gorilla

Mother Gorilla wywołuje tak euforyczny efekt, że mogłaby okiełznać nawet machające pięści najbardziej wzburzonego goryla srebrnogrzbietego. Oprócz tego, że poczujesz się jak milion dolarów, ta odmiana spełnia wszystkie wymagania doskonałej odmiany indoor. Jest nieduża, bardzo wydajna i stosunkowo szybko kwitnie. Ogólnie rzecz biorąc, oferuje wszystko, czego potrzebujesz, jeśli szukasz czegoś, co wypełni Twoje słoiki z marihuaną, nie zajmując zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu do uprawy.

Mother Gorilla ma profil genetyczny z dominacją genów sativa (70%) i wywodzi się z rodziny konopi Gorilla Glue 4, odmiany ze Stanów Zjednoczonych znanej na całym świecie ze swojej uderzającej mocy. Aby stworzyć Mother Gorilla, nasi hodowcy skrzyżowali GG4 z Reina Madre. Powstała odmiana ma piękne zielonofioletowe kwiaty, 23% THC i złożony profil terpenowy, który łączy w sobie smaki czekolady, ziemi, ziół, Skunka i kwaśności.

Wiele osób decyduje się na uprawę w pomieszczeniach w celu zachowania dyskrecji. Dlatego warto uprawiać niewielkie, łatwe w uprawie rośliny. Dzięki zastosowaniu LST i innych technik treningowych hodowcy mogą utrzymać Mother Gorilla na dyskretnej wysokości zaledwie 60 cm. Nawet przy tej wielkości rośliny są w stanie wyprodukować do 500g/m² po okresie kwitnienia trwającym 9–10 tygodni.

Mother Gorilla

Mother Gorilla (Wcześniej Royal Madre)
23_genetic background_1 Gorilla Glue 4 x Reina Madre
33_Yield indoors_1 450 - 500 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 9 - 10 tygodni
29_THC_1 THC: 23%
28_Type Blend_1 Sativa 70% Indica 30%
34_yield outdoor_1 500 - 550 gr/plant
32_plant height outdoors_1 140-180 cm
27_harvest period_1 Wczesny październik
22_Effect_1 Euforyczne, Uspokajające

Kup Mother Gorilla (Wcześniej Royal Madre)

Królowa smaku – Mimosa

Łatwo odgadnąć, skąd ta odmiana wzięła swoją nazwę. Jeśli jesteś osobą, która podczas brunchu delektuje się sokiem pomarańczowym z szampanem, doskonale wiesz, jak łyk Mimosy wpływa na kubki smakowe. Synergia szampana i pomarańczy zapewnia przepyszny smak, a musujący alkohol stymuluje umysł.

Każde zaciągnięcie się odmianą Mimosa daje taki sam efekt. Jako potomkini cytrusowej Clementine oraz słodkiego i owocowego Purple Punch, ta polihybryda z przewagą genów sativa ma odświeżający i ożywiający profil terpenowy charakteryzujący się ziemistymi i kwaśnymi nutami. Tymczasem THC na poziomie 22% działa szybko, aktywując umysł i relaksując ciało. Niezależnie od tego, czy cieszysz się tą odmianą rano, czy wczesnym popołudniem, szybko wprowadzi Cię w idealny nastrój do spotkań towarzyskich, kreatywnych projektów lub wykonywania prac domowych.

Na szczęście zdobycie zapasu tych silnych kwiatów wymaga niewielkiego wysiłku. Wewnątrz, Mimosa nie przekracza 80 cm. Zastosuj trochę lekkiego treningu i ogranicz rozmiar doniczki, aby utrzymać ją na wysokości zaledwie 60 cm i zachować dyskrecję. Mimo małej postury rośliny wynagrodzą Cię 350–450g/m² po okresie kwitnienia 9–10 tygodni.

Mimosa
23_genetic background_1 Clementine x Purple Punch
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 80 cm
25_flowering time_1 9 - 10 tygodni
29_THC_1 THC: 22%
28_Type Blend_1 Sativa 70% Indica 30%
34_yield outdoor_1 500 - 550 gr/plant
32_plant height outdoors_1 80 - 100 cm
27_harvest period_1 W połowie października
22_Effect_1 Śmiechowe, Wzmacniające kreatywność

Kup Mimosa

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.