Nowa wyszukiwarka odmian konopi – znajdź odmianę dla siebie!

By Luke Sumpter


Uprawa marihuany w pomieszczeniach oferuje wyjątkowe zalety i wady. Hodowcy mają prawie całkowitą kontrolę nad środowiskiem i mogą łatwo regulować światło, wodę i składniki odżywcze. Jednak przestrzeń może szybko stać się problemem, szczególnie w przypadku odmian, które lubią wyciągać się w kierunku źródła światła.

Na szczęście, hodowcy pracowali przy genetyce cannabis i stworzyli odmiany idealne do uprawy indoor. Te rośliny są niewysokie oraz łatwe w uprawie i szkoleniu. Nadają się do małych namiotów do uprawy, a niektórzy hodowcy posuwają się nawet do skrajności, uprawiając je w wieżach komputerowych oraz szafkach, aby zapewnić dodatkową dyskrecję.

Po co uprawiać konopie w pomieszczeniach?

Uprawa w pomieszczeniach ułatwia życie wielu hodowcom konopi. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie lub w Twoim ogrodzie brakuje bezpośredniego światła słonecznego, namioty do uprawy w pomieszczeniach stanowią bezpieczną przystań. Możliwość precyzyjnego manipulowania harmonogramem oświetlenia, wilgotnością i składnikami odżywczymi pozwala hodowcom na efektywną uprawę marihuany.

Uprawa konopi w pomieszczeniach pomaga również miłośnikom cannabis zachować dyskrecję. Namioty do uprawy indoor z filtrami węglowymi eliminują zapach roślin oraz radykalnie zmniejszą ryzyko jakichkolwiek konsekwencji.

Czy wszystkie odmiany marihuany nadają się do uprawy w pomieszczeniach?

Technicznie: tak. Wszystkie odmiany mogą być uprawiane w pomieszczeniach — chociaż niektóre są bardziej dostosowane do tego środowiska niż inne. Krzaczaste odmiany indica oraz automatycznie kwitnące rośliny rzadko przekraczają 120 cm wysokości i dlatego są naturalnie kompatybilne z małymi przestrzeniami.

Uprawa indoor pozwala hodowcom również na przejęcie kontroli nad czasem (przynajmniej do pewnego stopnia). Odmiany fotoperiodyczne zaczynają kwitnąć dopiero wtedy, gdy zmniejsza się liczba godzin świetlnych zanim nastąpi jesień. W pomieszczeniach hodowcy mogą zmienić cykl światła, aby wywołać fazę kwitnienia, kiedy tylko zechcą. Alternatywnie, mogą przedłużyć fazę wzrostu, utrzymując rośliny w cyklu świetlnym charakterystycznym dla fazy wegetatywnej.

Wysokie odmiany sativa mogą osiągać wysokość do 300 cm. Hodowcy mogą ograniczyć pionowy wzrost roślin, sadząc je w małych pojemnikach, ale wtedy nie zapewnią one tak dobrych plonów, jak odmiany specjalnie stworzone do uprawy indoor.

Jeśli planujesz uprawiać marihuanę indoor, koniecznie rozważ poniższe odmiany. Są one idealne do małych przestrzeni i zapewniają fantastyczne zbiory.

Czy wszystkie odmiany marihuany nadają się do uprawy w pomieszczeniach?

  • Sławna Northern Light

Ta wielokrotnie nagradzana odmiana konopi pochodzi z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Hodowcy stworzyli Northern Light przy użyciu genetyki indica pochodzącej z Afganistanu.

Nasza Northern Light wywodzi się z najwyższej jakości szczepki i charakteryzuje się całkowicie czystym profilem genetycznym indica. Jej krzaczasty wzrost i średni rozmiar czynią ją idealną kandydatką do uprawy indoor.

Northern Light tworzy gęsty, krzaczasty baldachim wypełniony colami. Pozostawiona bez kontroli osiągnie wysokość do 160 cm. Hodowcy mogą utrzymywać ją jeszcze niższą, na wysokości około 100 cm, dzięki technikom treningowym takim jak LST i ScrOG.

Po skróceniu cyklu światła i wywołaniu etapu kwitnienia, Northern Light wytworzy baldachim pełen dojrzałych kwiatów w ciągu 8–9 tygodni. Jej gęste kwiaty zawierają 18% THC oraz złożoną paletę cytrusowych, ziemistych, owocowych i pieprznych terpenów.

Te kwiaty wywierają odurzający efekt, który uspokaja i odpręża ciało, jednocześnie utrzymując jasny i klarowny umysł. Pal je przez cały dzień, aby zachować produktywność lub wieczorem, aby przygotować się do spokojnego snu.

Northern Light

Northern Light
Northern Light S1
500 - 550 gr/m2
100 - 160 cm
8 - 9 tygodni
THC: 18%
Sativa 0% Indica 100%
575 - 625 gr/plant
180 - 220 cm
Późny wrzesień
Klarowne, Upalające, Zrównoważony

Kup Northern Light

  • Całkowita nowość — Wedding Crasher

Rośliny Wedding Crasher posiadają niesamowite odcienie jasnego różu, głębokiego fioletu i uderzającej pomarańczy. Nie tylko rozjaśnią Twój namiot uprawy, ale ich kwiaty ucieszą wszystkich, kiedy zabierzesz je na sesje palenia z przyjaciółmi.

To botaniczne piękno wyłoniło się z połączenia odmian Wedding Cake i Purple Punch. Dzięki zrównoważonemu profilowi genetycznemu składającemu się w 55% z genetyki sativa oraz w 45% z genów indica, Wedding Crasher doskonale nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, gdzie świetnie rozwija się w świetle diod LED o dużej mocy.

Rośliny osiągają maksymalną wysokość 180 cm, co czyni tę odmianę dobrą kandydatką dla osób z większymi namiotami do uprawy. Dzięki zastosowaniu main-liningu oraz LST, hodowcy mogą utrzymać rośliny na wysokości około 150 cm, jednocześnie osiągając optymalne plony. Możliwe jest trzymanie tej odmiany na wysokości poniżej 100 cm, chociaż wpłynie to nieznacznie na jej plony.

Przy odpowiedniej ilości składników odżywczych i odpowiednim oświetleniu Wedding Crasher dostarczy 500 g/m² po 9–10 tygodniach kwitnienia. Każdy piękny kwiat zawiera do 21% THC. W połączeniu z jej zrównoważonym profilem genetycznym, ten poziom THC rozluźnia ciało, jednocześnie energetyzując umysł. Pal te kwiaty, gdy chcesz się zrelaksować, oraz kontynuować wykonywanie codziennych obowiązków.

Każda inhalacja wprowadza do krwiobiegu wysokie poziomy limonenu. Ten terpen współdziała z THC, tworząc niesamowity efekt, który poprawia nastrój i zmniejsza uczucie nerwowości.

Wedding Crasher

Wedding Crasher
Wedding Cake x Purple Punch
450 - 500 gr/m2
150 - 180 cm
9 - 10 tygodni
THC: 21%
Sativa 55% Indica 45%
550 - 600 gr/plant
160 - 200 cm
Późny październik
Relaksujące fizycznie, Śmiechowe

Kup Wedding Crasher

  • Wybitnie smaczna Haze Berry

Jeśli chcesz poświęcić swoją wewnętrzną przestrzeń do uprawy wyśmienitych terpenów, koniecznie musisz wypróbować Haze Berry. Ta przepyszna odmiana wytwarza koktajl smacznych cząsteczek, które nie tylko rozświetlają kubki smakowe, ale także znacząco wpływają na haj.

Haze Berry zawiera wysokie poziomy monoterpenu o nazwie mircen. Ta naturalna substancja chemiczna działa wraz z THC, wywołując głęboko relaksujący stan błogości. Mircen zapewnia również orzeźwiający ziemisty i ziołowy smak.

Pąki Haze Berry zawierają wysoki poziom beta-kariofilenu, pieprznego terpenu, który koi ciało, oraz terpinolenu, innego odprężającego terpenu, który pomaga uspokoić umysł.

Haze Berry odziedziczyła ten profil po rodzicielskich odmianach Blueberry i Shining Silver Haze. Poprzez skrzyżowanie tych dwóch odmian nasi hodowcy stworzyli roślinę zawierającą 60% genów sativa i 40% indica.

Haze Berry rośnie wspaniale w pomieszczeniach. Osiąga maksymalną wysokość 100 cm, ale można ją wytrenować, aby nie przekraczała 60 cm. Zalecamy przycinanie tej odmiany na wczesnym etapie wegetacji, aby uzyskać gęsty baldachim o równych rozmiarach kwiatów. Spodziewaj się imponujących plonów w wysokości 525–575 g/m² po okresie kwitnienia wynoszącym 9–11 tygodni.

Haze Berry

Haze Berry
Blueberry x Shining Silver Haze
525 - 575 gr/m2
60 - 100 cm
9 - 11 tygodni
THC: 20
Sativa 60% Indica 40%
600 - 650 gr/plant
160 - 180 cm
Późny październik
Długotrwałe, Mocne, Relaksujące fizycznie

Kup Haze Berry

  • Klasyczna i wyjątkowa Special Kush

Special Kush to niezwykle przystępna cenowo opcja dla hodowców indoor. Jej mały rozmiar oznacza również, że hodowcy mogą pomieścić kilka roślin na małej przestrzeni.

Możesz zastanawiać się, co jest jeszcze takiego specjalnego w tej roślinie? Cóż, jej szybka faza kwitnienia trwająca 7–8 tygodni jest z pewnością anomalią. Nie trzeba długo czekać, aby zebrać do 475 g/m². Mimo że rośliny mogą rosnąć na wysokość jednego metra, można je utrzymać na wysokości około 60 cm.

Special Kush produkuje gęste kwiaty pokryte włoskami i ozdobione ładnymi, pomarańczowymi słupkami. Każdy z nich oferuje umiarkowaną zawartość THC wynoszącą 17%.

Ta odmiana z dominacją genów indica nie przytłoczy Cię, ani nie wyśle Twojego umysłu na księżyc. Zamiast tego trafia w złoty punkt pomiędzy trzeźwością a byciem na intensywnym haju. Pal te pąki przez cały dzień, aby zachować produktywność, jednocześnie ciesząc się kojącymi i relaksującymi efektami.

Jeśli chodzi o profil smakowy, Special Kush naprawdę pozwala cieszyć się charakterystycznymi nutami Kush. Ziemiste, wilgotne i subtelnie owocowe smaki są wyczuwalne przy każdym pociągnięciu i są wyjątkowo przyjemne.

Special Kush

Special Kush 1
Afghan x Kush
425 - 475 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 tygodni
THC: 17%
Sativa 20% Indica 80%
500 - 550 gr/plant
200 - 270 cm
Późny wrzesień
Ciężkie, Relaksujące fizycznie, Upalające

Kup Special Kush 1

  • Bestia THC — Wedding Gelato

Wedding Gelato posiada tytuł jednej z najsilniejszych odmian w katalogu Royal Queen Seeds. Posiadane przez nią 25% THC wywołuje szybko działający i długotrwały haj, który utrzymuje użytkowników w euforii i motywacji przez wiele godzin.

Wywodząc się z połączenia Animal Mints, Triangle Kush i Gelato 33, ten przysmak z przewagą genów indica (60%) sprawi, że nabierzesz na niego apetyt, gdy tylko kwiaty zaczną nabierać kształtu.

Na szczęście hodowcy nie potrzebują dużego ogrodu do uprawy tej odmiany, ponieważ spisuje się ona niesamowicie dobrze w małych pomieszczeniach. Osiągając wysokość 60–100 cm, nadaje się praktycznie do wszystkich namiotów, szaf, a nawet zmodyfikowanych szafek i skrzynek.

Wedding Gelato produkuje oszałamiające ciemnofioletowe kwiaty, które są prawie tak szerokie jak wysokie. Te bryłki o wysokiej zawartości THC wytwarzają złożony profil terpenowy charakteryzujący się smakiem cytrusów, ziemi, owoców i ziół.

Ta produktywna odmiana zapewnia do 500 g/m² kwiatów po okresie kwitnienia wynoszącym 8–10 tygodni.

Wedding Gelato

Wedding Gelato
Wedding Cake x Gelato x Gelato 33
450 - 500 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 10 tygodni
THC: 25%
Sativa 40% Indica 60%
350-400 gr/plant
130 - 200 cm
Wczesny październik
Euforyczne, Polepszające nastrój, Relaksujące fizycznie, Uspokajające

Kup Wedding Gelato

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.