The RQS Blog

.By Luke Sumpter

Geny Haze są jednymi z najbardziej uwielbianych i rozpowszechnionych w konopnym świecie. Są kojarzone z intensywnym hajem umysłowym, dobrymi zbiorami oraz złożonymi profilami smakowymi. Amnesia Haze jest jedną z najbardziej znanych przedstawicielek tej rodziny i ma skomplikowany i imponujący rodowód. Ta hybryda z dominacją genów sativa pochodzi od dzikich odmian landrace typu sativa z Tajlandii, Hawajów, Jamajki oraz Kambodży, jak również od odmian indica z południowej Azji oraz Afganistanu.

Historia Amnesia Haze

Ta mieszanka genetyczna doprowadziła do powstania pierwszych odmian Haze na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w latach 70. zeszłego stulecia. Popularność tego genotypu, osiągnięta dzięki zachwycającemu, energetyzującemu hajowi, zapewniła mu międzynarodowe uznanie. Nie minęło wiele czasu, aby nasiona trafiły do europejskiej mekki konopi: Amsterdamu.

Hodowcy po drugiej stronie Atlantyku zaczęli eksperymentować z odmianami Haze i szybko stworzyli kilka hybryd. Kiedy do Europy zawitał przybysz z Ameryki i skrzyżował te hybrydy z oryginalną odmianą Haze, powstała Amnesia Haze, odmiana, która szybko wzięła konopny świat szturmem.

Działanie Amnesia Haze

Jest wiele przyczyn stojących za tak dużą popularnością Amnesia Haze, a jej działanie to tylko jedna z nich. Ta odmiana zawiera sporą dominację genów sativa, składając się w 70% z genów sativa i 30% genów indica. To sprawia, że jej działanie jest bardziej stymulujące niż uspokajające. Niedługo po pierwszym buchu z bonga, waporyzatora lub jointa następuje przypływ energii do mózgu. Pojawiają się nowe i kreatywne pomysły, niepokój oraz troski są szybko zastępowane przez śmiech i nie mija wiele czasu, a zaczynają się filozoficzne dyskusje.

Amnesia Haze osiąga poziom THC rzędu 22%, przez co haj pojawia się natychmiast i utrzymuje się kilka godzin. Jej kwiaty zapewniają również średni poziom CBD, zapewniając relaksujące, niezamulające i terapeutyczne działanie.

Stymulujący i umysłowy haj Amnesia Haze czyni ją świetnym wyborem do palenia w ciągu dnia. Wypal jointa z jej kwiatów po śniadaniu, aby poczuć przypływ motywacji, który pomoże Ci wypełnić codzienne obowiązki i nacieszyć się aktywnym hobby, takim jak wędrówki, surfing lub jazda na deskorolce.

Jej euforyczne i podnoszące nastrój efekty mają również właściwości lecznicze. Haj może pomóc złagodzić objawy stresu oraz obniżonego nastroju i, według doniesień, złagodzić ból.

Złożoność nut smakowych

Kwiaty Amnesia Haze wytwarzają szeroki wachlarz terpenów, aromatycznych cząsteczek nadających konopiom ich charakterystyczny smak oraz zapach. Po otwarciu słoika z zapasem Amnesia Haze uwolnisz aromatyczną falę owoców, kwiatów, ziemi oraz kwaskowych cytrusów. Oprócz tego, że nadaje każdemu buchowi pysznego smaku, profil terpenów Amnesia Haze czyni ją również idealną odmianą do dodawania do pieczenia.

Amnesia Haze

Amnesia Haze
23_genetic background_1 Amnesia Haze
33_Yield indoors_1 600 - 650 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 140 cm
25_flowering time_1 10 - 11 tygodni
29_THC_1 THC: 22%
28_Type Blend_1 Sativa 70% Indica 30%
34_yield outdoor_1 650 - 700 gr/plant
32_plant height outdoors_1 175 - 210 cm
27_harvest period_1 Późny październik
22_Effect_1 Długotrwałe, Mocne, Relaksujące fizycznie

Kup Amnesia Haze

Uprawa Amnesia Haze

Amnesia Haze osiąga średnią wysokość zarówno w uprawach indoor, jak i outdoor. Jest wysoce produktywną odmianą i zapewnia satysfakcjonujące plony, nawet wtedy, gdy jest uprawiana w stosunkowo niedużych namiotach lub niewielkiej przestrzeni pod gołym niebem. Uprawiana indoor, Amnesia Haze osiąga wysokość od 80 do 140 cm. Jeśli wolisz, aby utrzymała mniejszy rozmiar, zalecamy stosować techniki LST, żeby ją utrzymać w ryzach. Po 9–11 tygodniach kwitnienia Amnesia Haze zapewni plony rzędu 600–650 g/m².

Przy uprawie outdoor ta odmiana preferuje łagodny klimat. Hodowana w skrzynkach ogrodowych lub dużych pojemnikach osiągnie maksymalnie 210 cm wysokości i zapewni satysfakcjonujące plony, dochodzące do 700 g na roślinę. Zbiorów możesz spodziewać się późnym październikiem.

Nagrody i uznanie

Wysokie plony, euforyczne działanie oraz przyjemny smak zapewnił Amnesia Haze sukcesy w wielu konkursach. Została wymieniona wśród najlepszych 25 odmian wszech czasów przez High Times, zdobyła ogólne pierwsze miejsce na High Times Cannabis Cup w 2004 roku oraz High Times Sativa Cup w 2012 roku.

Amnesia Haze Automatic: błyskawiczna Amnesia

Amnesia Haze Automatic łączy w sobie najlepsze cechy oryginalnej odmiany z wydajnością i łatwością genetyki kwitnącej automatycznie. Zauważyliśmy rosnącą popularność Amnesia Haze, więc zdecydowaliśmy się uczynić tę odmianę bardziej dostępną dla domowych hodowców.

Dzięki skrzyżowaniu Amnesia z wysokiej jakości okazem Cannabis ruderalis, stworzyliśmy odmianę o profilu genetycznym składającym się w 50% z genów sativa, 20% indica i 30% ruderalis. Po wyodrębnieniu najlepszych cech, Amnesia Haze Automatic stała się niezawodną i imponującą odmianą, idealną zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hodowców.

Rośliny Amnesia Haze Automatic produkują gęste, pełne trichomów kwiaty, które przy paleniu lub wapowaniu zapewniają umysłowe i podnoszące na duchu efekty. Odmiana ta idealnie sprawdza się do stosowania w ciągu dnia, gdy potrzebujesz dodatkowej motywacji lub twórczej inspiracji. Smaki ziemi i cytrusów towarzyszą każdemu buchowi, uzupełniając doświadczenie o orzeźwiający element.

Przy uprawie indoor, Amnesia Haze Automatic osiąga wysokość 100 cm. Aby utrzymać ją na wyjątkowo dyskretnej wysokości około 50 cm, możesz wykorzystać techniki takie jak LST. Rośliny uprawiane indoor produkują do 400 g/m² i przechodzą od nasion do zbiorów w zaledwie 8 tygodni. Rośliny hodowane na zewnątrz osiągają nieco wyższą wysokość, około 100–120 cm i zapewniają zbiory w wysokości 130–180 g na roślinę.

Amnesia Haze Auto
23_genetic background_1 Amnesia x Ruderalis
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 50 - 100 cm
25_flowering time_1 7 - 8 tygodni
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 50% Indica 20% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 130 - 180 gr/plant
32_plant height outdoors_1 100 - 120 cm
27_harvest period_1 11 - 12 weeks after sprouting
22_Effect_1 Klarowne, Polepszające nastrój

Kup Amnesia Haze Auto

Czy Amnesia Haze to odpowiednia odmiana dla Ciebie?

Amnesia Haze to idealna odmiana dla palaczy, którzy lubią mocnego, energetyzującego kopa. Jest odpowiednia dla osób aktywnych i lubiących przygody, jak również dla tych, którzy lubią zapalić przed pracą nad kreatywnymi projektami. Jej pyszny smak czyni ją również faworytką wśród kreatywnych kucharzy stosujących konopie. Choć potrzebuje trochę przestrzeni, aby w pełni rozminąć swój potencjał, jej plony sprawiają, że warto zapewnić jej odpowiednie warunki.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.