Czego Potrzebuję Do Uprawy Konopi Indoor?

Nieważne, czy dopiero zaczynasz uprawiać konopie i planujesz swoją pierwszą uprawę, czy jesteś doświadczonym hodowcą myślącym o ulepszeniu sprzętu - ta lista jest dla Ciebie.

Przygotowaliśmy kompletną listę rzeczy niezbędnych w uprawie indoor - od większych i droższych sprzętów do małych, często pomijanych, gadżetów. Oczywiście, pierwszym krokiem dla hodowcy jest plan i budżet. Jeśli je masz i paczkę nasion konopi, to możemy zaczynać.

Cannabis Tent

NAMIOT DO UPRAWY (GROW TENT) Namiot do uprawy to najlepszy habitat dla konopi w uprawie indoor. Wykorzystywanie całej dostępnej powierzchni, w wolnym pokoju albo piwnicy, nie jest bardzo efektywne. Tak naprawdę potrafi bardzo ograniczać.

Jeśli masz dużo miejsca, kilka namiotów albo dwa dwumetrowe namioty to lepszy pomysł. Rośliny w różnych fazach rozwoju mogą rosnąć w różnych namiotach, co umożliwi rotację i częste zbiory.

Przy małych powierzchniach namiot to ciągle najlepsze rozwiązanie. Potrzebujesz tylko 1m², żeby jeden wcisnąć. W dzisiejszych czasach namioty uprawowe są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, w zależności od potrzeb i budżetu. Rozkładanie i instalacja reszty Twojego sprzętu jest łatwiejsza z namiotem, dodatkowo są wyłożony wysoce odblaskową folią Mylar.

Namioty uprawowe są łatwe w użytkowaniu i utrzymywaniu w czystości. Poza tym można je szybko złożyć, gdyby zaszła taka potrzeba, a przy przeprowadzce po prostu je złóż i zabierz ze sobą.

Cannabis Lights

LAMPY DO UPRAWY Jeśli chodzi o oświetlenie, to wszystko sprowadza się do wyboru między starszymi systemami HID i LED-ami o pełnym spektrum nowej generacji. Żarówki CFL są przydatne jedynie jakie oświetlenie dodatkowe w czasie kwitnienia.

Zimne, białe CFL są rozsądną alternatywą dla lamp MH podczas fazy wegetatywnej. Żarówki CFL nie powinny być podstawowym źródłem światłą, chyba że do młodych sadzonek albo utrzymywania rośliny-matki w fazie wegetatywnej. Zestawy HID mają niższe ceny, ale są droższe w użytkowaniu na dłuższą metę w porównaniu z ostatnimi systemami LED.

Do lamp HID obowiązkowe dodatki to zasilacz i odbłyśnik. Żarówki będą wymagały zmiany raz do roku i pamiętaj, że MH są do fazy wegetatywnej, a HPS do wzrostu. Lubią się nagrzewać, więc w lecie będą potrzebne przyciemniane zasilacze.

Zestawy LED z pełnym spektrum wystarczy podłączyć do prądu. Żadnych balastów, żadnych odbłyśników, po prostu pojedyncza jednostka oświetlająca roślin przez cały cykl. To duża inwestycja, ale wysokiej jakości system LED wytrzyma dekadę.

Poza tym będzie pracował chłodniej i taniej, niż porównywalny system HID. No i nie musisz wymieniać żarówek.

Cannabis thermometer and relative humidity

KONTROLA ŚRODOWISKA W celu dokładnego pomiaru temperatury i względnej wilgotności będzie potrzebować termometru cyfrowego w namiocie do uprawy. Następnie musisz zamontować wentylator doprowadzający powietrze do jednego z dolnych otworów Twojego namiotu. Doprowadź do niego rurę prowadzącą jak najprostszą drogą do źródła czystego powietrze i zabezpiecz połączenie taśmą.

Używając opasek zaciskowych albo mocnych linek przymocuj wentylator odprowadzający do jednego z otworów na górze namiotu. W taki sam sposób zamontuj filtr węglowy na dachu namiotu, w jednej linii z wentylatorem.

Następnie połącz je w prostej linii rurą i zabezpiecz wszystkie łączenia taśmą.

Pobaw się ustawieniami, aż nie otrzymasz upragnionego mikroklimatu. Dodatnie wentylatorów stojących ii/lub przypinanych pomoże w dobrej cyrkulacji powietrza.

Cannabis carbon filter

KONTROLA ZAPACHUJak wspomnieliśmy powyżej, filtr węglowy to niezbędny element zestawu do uprawy i najlepszy sposób na pozbycie się zapachu konopi. Dodatkowe pochłaniacze zapachu są przydatne, można je poustawiać w różnych miejscach budynku.

Cannabis hydro clay

PODŁOŻE DO UPRAWYW zależności od wybranego przez Ciebie sposobu uprawy, będziesz musiał się zaopatrzyć w glebę, włókna kokosowe, gliniane kamyczki albo wełnę mineralną. Łatwo możesz policzyć, ile potrzebujesz, po prostu dodaj pojemności pojemników, jakich zamierzasz użyć.

Cannabis air pots

DONICE I POJEMNIKI To też zależy od metody uprawy. Hodowcy stosują metodę organicznej uprawy w glebie mają minimalistyczne podejście i trzymają się prostych plastikowych donic. Systemy hydroponiczne najczęściej mają miejsce na wiele roślin i mogą być instalowane w namiocie do uprawy jako kompletna jednostka. Przy uprawie hydroponicznej upewnij się, że zbiornik jest wystarczająco duży i jest poza namiotem, z dala od urządzeń elektrycznych.

Ciekawą alternatywą są doniczki powietrzne, albowiem mogą być używane do różnego rodzaju upraw i są bezpiecznym wyborem, jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji co do rodzaju uprawy. Dodatkowo stymulują rozwój korzeni i dobrze się sprawdziły na targach hodowców konopi.

Cannabis nutrients

ODŻYWKI Zawsze kupuj środki odżywcze tworzone dla konopi. Nie zawracaj sobie głowy czymkolwiek ze sklepu ogrodniczego, trzymaj się sprawdzonych marek. Zaopatrz się w odżywki zaprojektowane do Twojego sposobu uprawy. Jeśli stosujesz glebę, stosuj środki organiczne, dla podłoża kokosowego dobierz wersje kokosowe, a do hydroponiki wyspecjalizowane odżywki hydroponiczne.

Możesz wydać mało albo dużo, to zależy od Ciebie. Niektóre z droższych nawozów mogą nawet automatycznie regulować poziom pH wody. W innym przypadku będziesz potrzebować miernik pH i konduktometr, żeby kontrolować odżywianie.

Cannabis books

KSIĄŻKI I BLOGI Absolutnie nikt nie wie wszystkiego o uprawie konopi. Ucz się całe życie od wielu różnych nauczycieli, żeby zdobyć jak najwięcej wiedzy. Zainwestuj w kilka książek dotyczących uprawy konopi i czytaj różne blogi konopne regularnie.

Cannabis trimming scisors

GADŻETY Te gadżety to różne rzeczy, o których przypominasz sobie w połowie składania zestawu do uprawy, a o których zapomniałeś. Na szczęście my pamiętaliśmy za Ciebie.

Przejdź się do sklepu z narzędziami i kup parę rolek taśmy, różne opaski zaciskowe albo mocne linki lub kable. Jeśli Twój zestaw jest ciężki weź parę łańcuchów. Przyda Ci się też kilka haczyków S i mocne karabińczyki.

Te małe części mają swoje odpowiedniki w sklepach z artykułami do uprawy, a zestaw linek i uchwytów nadają się idealnie do zawieszania lamp i odbłyśników. Do dokładnego odmierzania odżywek będziesz potrzebował pipety. Na koniec nie zapomnij kupić porządnych nożyc do przycinania.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.