Informacje ogólne na temat uprawy konopi

Uprawianie i kwitnienie

Wzrost konopi zależy od tego przez ile godzin dziennie roślina otrzymuje światło. Im więcej godzin światła, tym roślina urośnie silniejsza. Najczęściej stosowany okres oświetlenia w uprawie konopi wynosi 18 godzin światła na dzień i 6 godzin nocy. Odpowiada to 21 czerwca, najdłuższemu dniu w roku i tak nasłonecznionym. Oszukujemy roślinę, że zawsze jest najpiękniejszy i najdłuższy dzień w roku. Ale można równie dobrze zapewnić twoim roślinom 19 godzin, 20 godzin - aż do 24 godzin światła dziennie.

W 24-godzinnym okresie oświetleniowym twoje lampy świecą się, oczywiście, ciągle. Ale jeśli dasz roślinom mniej niż 18 godzin światła zwiększa się prawdopodobieństwo zakwitnięcia rośliny. Niektóre odmiany kwitną po oświetlaniu przez 15-16 godzin. Kiedy mówimy o "doprowadzenia rośliny do kwitnięcia" mamy na myśli działanie polegające na ustawieniu regulatora czasowego lamp na włączenie światła na 12 godzin i wyłączenia na 12 kolejnych. Jest to optymalny okres dla kwitnienia. Jeśli dasz jej więcej godzin ciemności, wówczas roślina zakwitnie szybciej, ale plony będą mniejsze, bo przekonałeś ją, że zima jest tuż za rogiem.

Wzrost i kwitnienie roślin konopi indyjskich

Czasem warto jest to zrobić po zakończeniu okresu kwitnięcia, aby nieco wcześniej przygotować rośliny do stanu „gotowości żniwnej”. Dlaczego tylko 12 godzin? Ponieważ roślina potrzebuje światła, aby rozwijać swoje buds i wyprodukować swój THC (tetrahydrokanabidol). Im więcej światła, tym większy wzrost buds oraz produkcja THC. Dlatego też 12 godzin stanowi doskonałą granicę, tak że roślina może dobrze rozkwitnąć, przy jednoczesnym rozwoju dobrego, bogatego w THC bud z przyzwoitym plonowaniem, tak jak powinna. Teraz słyszę jak myślisz: "to ja w takim razie dam po prostu roślinie jeszcze więcej światła!". Ale to po prostu przedłuży okres kwitnięcia, nie dodając nic do rozmiaru lub wielkości twojego zbioru. Długość okresu kwitnięcia zależy od odmiany rośliny i może być dowolna w zakresie między 5-16 tygodni. Jednakże wszystkie najpopularniejsze odmiany kwitną po 8-10 tygodniach.

Rośliny męskie kontra żeńskie

Roślina żeńskia jest bardzo łatwa do rozpoznania po małych białych włoskach, które na niej rosną. Pierwsze białe włosy znajdują się „pod pachami” roślin, gdzie dwie z nich wyrastają z jednego słupka. Słupek jest miejscem na roślinie, w którym liść jest dołączony do głównego pnia i skąd wyrastają boczne pędy. Męska roślina, dla odmiany, nie jest porośnięta żadnymi białymi włosami i dlatego łatwo ją odróżnić od rośliny żeńskiej.

Męska roślina ma małe kulki, które zawsze pojawiają się w grupach, które zwisają na roślinie na włosku. Kiedy te kulki otwierają się po długim okresie kwitnienia, widać wyraźnie kryształki THC na buds. Sprasowane kryształy THC są składnikiem haszyszu. W ten sposób można je zobaczyć przy użyciu lupy. Im bardziej połyskujący bud, tym lepsza jakość, potem widoczne stają się elementy w kształcie banana. Z nich pochodzi pyłek, który może zapłodnić twoje rośliny żeńskie. Na samym początku kwitnienia, męskie kulki i żeńskie słupki wyglądają podobnie, ponieważ są one tylko wielkości mniej więcej około milimetra, ale patrząc uważnie będziesz mógł zobaczyć, że męskie kulki rosną z dala od głównej łodygi, wiszą na włosku i mnożą się tworząc wiele kulek.

Różnica pomiędzy męskich i żeńskich roślin konopi indyjskichFemale (left) and male (right) cannabis plants

Słupek żeński jest mocno zbliżony do głównego pnia, aż w danym momencie, kiedy jest wystarczająco duży, pojawiają się dwa białe włosy. Jeśli zatem widzisz na jednym słupku rosnące dwie kulki, wówczas jest duża szansa, że patrzysz na okaz męski. Można w ten sposób ustalić, w dość wczesnej fazie kwitnienia, które są męskie i usunąć je, aby zostawić więcej miejsca i zasobów dla rozwoju roślin żeńskich. Hermafrodytami są rośliny obupłciowe, mające cechy zarówno męskie jak i żeńskie. W tym rodzaju mamy różne typy. Niektóre hermafrodyty są w 90% męskie i w 10% żeńskie, inne są w 90% żeńskie i w 10% męskie, lub 50% męskożeńskie. W przypadku tych, które są hermafrodytami w 90% żeńskimi, zawsze możemy po prostu usunąć kwiaty męskie i w ten sposób w dalszym ciągu rozwijać plonodajne, lecz niezapłodnione - a więc bez pestek - pąki. Pyłek produkowany przez te hermafrodyty będzie w przeważającej części produkował żeńskie nasiona.

Jak tworzą się buds i które części rośliny nadają się do palenia?

Żeby zrozumieć jak roślina produkuje bud, od kwiatka do produktu który można palić, tak naprawdę musisz to zobaczyć na własne oczy. Sam opis, w jaki sposób roślina żeńska produkuje pączek, wcale nie uczyni nikogo mądrzejszym. Jak widać, roślina żeńska wytwarza wiele małych białych włosków, które pojawiają się z maleńkiego pączka, a im bardziej postępuje kwitnięcie tym bardziej te buds puchną i stają się większe.

Amnesia Haze konopi rośliny gotowe do zbioru

W wielu przypadkach buds ostatecznie wyrastają na siebie wzajemnie, dzięki czemu wyglądają tak, jakby to tylko jeden wielki bud. Ostatecznie buds przestaną zwiększać swój rozmiar - na koniec procesu kwitnienia - i te białe włosy nabiorą koloru. Kiedy zdarzy się to na 80% buds rośliny to jest czas do zbioru plonów z rośliny. Jedyne kawałki konopi, które są nadają się do palenia to są buds. Zebrane buds są suszone w ciemnym, chłodnym (w 15-20 stopniach Celsjusza) pomieszczeniu, gdzie mogą spokojnie i powoli przejść proces suszenia, a jednocześnie proces "przekształcenia", który produkuje substancje, które dają "haj".

Nie ma większego sensu szybkie suszenie twoich buds, bo prawdziwy haj masz od palenia ma-rihuany która potrzebuje trochę czasu, aby dojrzeć w trakcie procesu suszenia. Listowie przycięte z całego buds nadaje się do palenia, ale nie smakuje tak dobrze jak same buds. Już lepiej z tego zrobić haszysz, ale o tym będzie więcej w przyszłych artykułach.

Różnica pomiędzy haszem a trawką

Jak już powinieneś wiedzieć, trawka to są suszone buds z żeńskich roślin konopi. Tylko żeńskie rośli-ny mogą wytwarzać mocną trawkę. Haszysz z drugiej strony to są zebrane kryształy, które znajdują się na buds, liściach i łodygach rośliny. Ponieważ zdjęcie mówi więcej niż tysiąc trudnych słów, lepiej przekonaj się na własne oczy, jak wiele jest tam kryształów. Ta roślina to jest Cristal Galore znale-ziony na bud konopi. Przezroczyste małe kuleczki, które widać w powiększeniu to są kryształy, o których mówię, a można je znaleźć na małych łodygach.

Kiedy roślina jest dojrzała, kryształy te nabierają kolorów od bursztynu do złota. Przez wyschnięcie buds i liści, kryształy rośliny łatwo obluzowują się z rośliny, zwłaszcza gdy będziemy trzymać te listowie w polinatorze. Jest to kwadratowe pudełko z bębnem w środku - jak pralka, tylko z okrągłym sitem. Bęben obraca się naokoło i kryształy są strząsane w wyniku ubijania. Spadają one przez sito, po czym możemy zeskrobać je razem na jedną kupę, którą nazywamy kiffem lub niesprasowanym haszyszem.

Możemy sprasować ten proszek haszu w piękny blok, jakie może widzieliście w sprzedaży. Tak więc haszysz jest zbiorem kryształków THC, które znajdują się na roślinie, a które nie są widoczne gołym okiem. Jest to czysty koncentrat i dlatego daje bardziej energiczny, bardziej przejrzysty haj. Jeśli zrolujesz jointa z bud zauważysz, że twoje palce zostają pokryte złotawym proszkiem z otwartych i pokruszonych pąków i ten proszek to są kryształy o których mówiłem.

Uprawa indoor czy outdoor?

Uprawa indoor lub outdoor? Jest wiele do powiedzenia na ten temat i należy stwierdzić, że obie mają swoje cechy szczególne. Outdoor można wycisnąć trzy zbiory w między wiosną i zimą. Chyba, że jesteś uzależniony od bogów pogodowych i w związku z tym jest bardzo mało pewników, na których możesz polegać, kiedy uprawiasz outdoor. Wiele może pójść źle, a po miesiącach harówki możesz zostać z kilkoma nędznymi buds do zbioru. Wielce niepożądane. Zaletą uprawy outdoor jest to, że cię prawie nic nie kosztuje.

Wystarczy dobry kawałek gleby lub ładna, duża donica, w którą wkłada się ziarno lub szczepka, który urośnie do żeńskiego drzewka, dającego ci kilkaset gramów buds. Przy dobrej pogodzie ... Szczepka jest odciętym kawałkiem gałęzi, który został stymulowany do produkcji korzeni. Uprawy outdoor są doskonałym sposobem dla początkującego do zapoznania się z konopiami i ich zapotrzebowaniem odżywczym. Okres wzrostu outdoor zaczyna się na początku kwietnia i trwa aż do połowy sierpnia, więc jeśli zniszczysz roślinę można po prostu wykiełkować inną. Zaczynając od uprawy outdoor zdobędziesz bogactwo wiedzy, który posłuży Ci później, jeśli i kiedy zaczniesz uprawiać indoor.

Odkryty uprawy konopi

Wspaniałe w uprawie outdoor jest to, krótko mówiąc, że stanowi idealne miejsce uprawy dla początkujących, którzy będą cieszyć się z wielu niespodzianek, które napotkają podczas pomocy w rozwoju swoich roślin. Zwłaszcza, jeśli zasadzisz swoje dzieci w twardej ziemi, kiedy będziesz miał niewiele więcej do zrobienia z wyjątkiem siedzenia na swoim leniwym tyłku i czekania na ich dojrzewanie do zbioru. W uprawie domowej to ty sam jesteś Matką Naturą i dlatego musisz przejąć kontrolę nad wszystkimi aspektami wzrostu, od zapewnienia przepływu powietrza i wentylacji, poziomu wilgotności powietrza, i tak dalej. Uprawa indoor jest trochę bezpieczniejsza niż outdoor, zważywszy, że rośliny są bezpiecznie ukryte wewnątrz. Ciekawscy sąsiedzi mogą łatwo przyuważyć twoje rośliny rosnące na wolnym powietrzu i sprawić poważne kłopoty.

Indoor można osiągnąć do czterech, pięciu lub nawet sześciu zbiorów rocznie, zrealizowanych w zależności od długości okresu wzrostu dla danej odmiany, którą uprawiasz. Nie jesteś ograniczony przez pory roku i możesz zatem sam wybrać, kiedy chcesz rozpocząć zbieranie plonów. W uprawie domowej masz pełną swobodę. Możesz uprawiać dowolną odmianę w każdym czasie. Z drugiej strony, w uprawie indoor trzeba poświęcić znacznie więcej uwagi dla swoich roślin. Jest to nieco więcej pracy - ale przyjemnej pracy oczywiście. Ponadto trzeba dokonać na początku inwestycji w celu zdobycia wszystkich niezbędnych rzeczy. Musisz sprawdzać swoją plantację każdego dnia i podlewać wodą, kiedy tylko rośliny tego potrzebują. Jeśli zdecydujesz się uprawiać indoor wybierasz także spędzanie części swego wolnego czasu aktywnie.

Jeśli uważasz, że możesz ot tak po prostu wstawić kilka roślin i szybko rzucić okiem na nie kiedy masz ochotę na ruszenie tyłka z kanapy, szybko zorientujesz się, że oszukujesz samego siebie. Ale skoro można po prostu kontrolować większość czynników klimatycznych można stale pracować nad maksymalizacją plonów trawki najwyższej jakości. Możesz kontrolować temperaturę, pozwalając, by pompy powietrza działały na określonym poziomie, optymalną wilgotność powietrza dla roślin można osiągnąć poprzez zainstalowanie nawilżacza powietrza i dobry przepływ powietrza przez ustawienie jednego lub kilku wentylatorów w twoim pomieszczeniu do uprawy. Zarówno uprawa indor, jak i outdoor, może dostarczyć doskonałej jakości trawy w wielkich ilościach. W zależności od własnych możliwości i pragnień, należy dokonać wyboru, który najbardziej Ci odpowiada.

Konopie kryty uprawa

pH i EC

Wartość pH jest liczbą, która wskazuje zakwaszenie gleby. Zakres skali pH wynosi od 1 do 14. Roz-twór o pH pomiędzy 1 a 7 jest nazywany "kwaśnym", pH 7 jest znany jako "neutralny", a między 7 a 14 mówimy o "alkalicznym". Im niższe pH, tym roztwór jest bardziej kwaśny. Gdy pH jest zbyt wyso-kie lub zbyt niskie rośliny nie mogą pobierać niektórych ze swoich niezbędnych środków odżywczych. To doprowadzi do chorób, niedoborów. Dobre pH wynosi od 5,6 i 6,6. Z pH w tym zakresie, konopie mogą najwydajniej pobierać składniki odżywcze z podłoża uprawowego.

PH wpływa także na życie (bakteryjne) w glebie, a aktywne życie w glebie zwiększa jej urodzajność, co czyni rośliny zdrowszymi i silniejszymi. Mierząc wodę zasilającą miernikiem pH możemy zakwasić ją do prawidłowej wartości. Większość wody z kranu ma pH około 7,0, więc musicie dodać do niej trochę kwaśnego pH, aby obniżyć jego poziom do, powiedzmy, 6.3. Jeśli to robicie, to przez cały okres uprawy albo wcale. Kiedy zaczniecie regulować poziom pH należy nadal to robić.

Nawet bez miernika pH można uzyskać doskonałe plony, ale kiedy chcesz osiągnąć, coś trochę eks-tra, odpowiednie pH zapewni lepszy wzrost i kwitnienie. pH jest ważniejszy niż EC, więc jeśli masz do wyboru, wybierz najpierw miernik pH. pH gleby powinien wynosić około 6,3, ponieważ bakteryjne życie może wtedy się w pełni rozwijać. Wiedzcie, że pH włókna kokosowego wynosi około 6,0. EC jest miarą przewodnictwa roztworu. Im więcej soli jest obecne w roztworze tym większe przewodnictwo.

Nawozy nie są niczym innym niż solami. Im więcej nawozu dodasz do wody, tym wyższy będzie odczyt EC. EC jest zatem miarą całkowitego stężenia nawozów w wodzie, która jest podawana roślinie. Przez cały proces wzrostu EC znajduje się pomiędzy 1,2 a 2,8. Można zaczynać od niskiego stężenia środków odżywczych, około 1,2 - i to jest podnoszone w okresie wzrostu do maksymalnie 2,8. Jeśli zdecydujesz się na wyższe stężenia, istnieje duża szansa na spalenie korzeni od zbyt wysokiej dawki. Trzymaj więc miernik EC w pojemniku z wodą, dodaj składniki odżywcze do żądanego odczytu EC i to wszystko.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.