Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds

By Steven Voser

Przewodnik po uprawie marihuany indoor.


„Powinienem wyhodować własne zioło!” Jeśli kochasz marihuanę, prawdopodobnie nie raz to powiedziałeś lub pomyślałeś. Cóż, jeśli w końcu jesteś gotowy, aby ubrudzić sobie ręce i wkroczyć do świata uprawy marihuany, masz szczęście.

Poniżej znajdziesz kompletny przewodnik po wszystkich podstawowych zagadnieniach związanych z uprawą marihuany indoor.

Video id: 810859329

Dlaczego warto uprawiać marihuanę indoor?

Uprawa marihuany indoor posiada wiele zalet:

  • całoroczne zbiory,
  • jednolite zbiory,
  • kontrola nad środowiskiem uprawy,
  • kontrola nad kwitnieniem (w przypadku odmian fotoperiodycznych),
  • prywatność,
  • mniejsze zagrożenie ze strony szkodników.

Jakich narzędzi i sprzętu potrzebujesz do uprawy marihuany indoor?

Aby wyhodować wspaniałą marihuanę indoor potrzebne są:

Przestrzeń na uprawę

Może to być wolny pokój, namiot do samodzielnego montażu, szafka na miotły, odnowiony mebel, a nawet stara lodówka!

DESIGNATED GROW SPACE
Termometr/ higrometr

Potrzebujesz ich do kontrolowania temperatury i wilgotności w miejscu uprawy.

THERMOMETER/HYGROMETER
Nożyce

Przycinanie, trenowanie i manipulowanie roślinami cannabis może naprawdę pomóc im się rozwijać i produkować większe, bardziej zwarte i mocniejsze kwiaty.

THERMOMETER/HYGROMETER
Mierniki PH I PPM

Te narzędzia pomogą Ci kontrolować pH i przewodność elektryczną podłoża, aby zapewnić roślinom dostęp do wszystkich składników odżywczych, którymi je karmisz.

THERMOMETER/HYGROMETER
Miernik natężenia światła

Rośliny cannabis uwielbiają światło, a odpowiedni miernik pomaga mierzyć i optymalizować oświetlenie w pomieszczeniu do uprawy.

THERMOMETER/HYGROMETER
Minutniki

Aby zautomatyzować cykl oświetlenia.

THERMOMETER/HYGROMETER
Drut ogrodniczy

Aby przywiązywać rośliny podczas treningu. Należy użyć odpowiedniego drutu ogrodniczego lub czegoś podobnego, aby uniknąć uszkodzenia roślin.

THERMOMETER/HYGROMETER
Kubek pomiarowy

Do odmierzania podawanych roślinom składników odżywczych.

THERMOMETER/HYGROMETER
Jubilerskie szkło powiększające

Aby zbadać trichomy roślin podczas kwitnienia oraz przyglądać się liściom pod kątem wszelkich szkodników lub innych problemów.

THERMOMETER/HYGROMETER
Tyczki ogrodowe

Do podpierania ciężkich gałęzi podczas kwitnienia.

THERMOMETER/HYGROMETER
Składniki odżywcze

Mogą one przybierać różne formy; Twoje rośliny wymagają wystarczającej ilości składników odżywczych, abyś mógł uzyskać produktywne zbiory.

THERMOMETER/HYGROMETER
Doniczki

Białe plastikowe doniczki o pojemności 11 l są najbardziej popularne wśród większości hodowców indoor. Można jednak również używać doniczek z tkaniny i innych inteligentnych doniczek. Na jednym metrze kwadratowym można zmieścić około dziewięć 11-litrowych donic.

THERMOMETER/HYGROMETER
Zestaw startowy do wysiania nasion 

Nasze zestawy startowe zawierają nasiona feminizowane lub automatycznie kwitnące oraz propagator, co ułatwia stworzenie idealnego środowiska dla sadzonek.

THERMOMETER/HYGROMETER

Wybór najlepszego miejsca do uprawy marihuany indoor

Hodowcy mają wiele opcji, jeśli chodzi wybór przestrzeni do uprawy. Zapoznaj się z najlepszymi miejscami, w których można rozpocząć uprawę cannabis i z ich zaletami.

  • Piwnica

Znajdujące się pod ziemią piwnice stanowią dyskretną i bezpieczną przestrzeń do uprawy marihuany. Zwykle są pozbawione okien, co oznacza, że są wolne od przecieków światła — a zatem są idealne dla hodowców odmian fotoperiodycznych. Piwnice są również zwykle stosunkowo duże i zapewniają więcej niż wystarczająco miejsca, aby uzyskać wysokie plony. Przekonasz się również, że Twoja piwnica utrzymuje dość równomierną temperaturę przez cały rok — którą można łatwo regulować przy użyciu tych samych automatycznych ustawień niezależnie od pory roku.

Większość piwnic posiada szyby wentylacyjne, które odprowadzają zastałe powietrze na zewnątrz. Uważaj jednak na to, gdzie kończą się te szyby — nie chcesz wysyłać terpenów w stronę okien sąsiada. Dobrej jakości filtr węglowy usunie podejrzany zapach, jeśli staniesz przed takim wyzwaniem.

  • Garaż

Jeśli nie używasz go do przechowywania samochodu, najprawdopodobniej Twój garaż mieści tylko przypadkowe przedmioty i sprzęt ogrodniczy. Garaże są zwykle chłodne latem i stosunkowo ciepłe zimą, dzięki czemu można bardzo łatwo regulować temperaturę. Namioty do uprawy również wyglądają o wiele bardziej niewinnie w garażu, w przeciwieństwie do wysokich, podejrzanych namiotów w sypialni lub salonie.

Garaże zwykle nie są tak dobrze izolowane, jak reszta domu. Pamiętaj, aby zakryć wszelkie szpary, które mogłyby pozwolić na rozprzestrzenianie się zapachu marihuany po ulicy. Jeśli nie używasz namiotu do uprawy, zaciemnij wszystkie okna — widok jasnoróżowych i niebieskich diod LED z pewnością wzbudzi podejrzenia sąsiadów.

A Complete Overview Of Growing Cannabis Indoors
  • Poddasze

Strych jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do uprawy marihuany. Goście nie mają powodu, aby tam wchodzić, a dostęp do większości strychów możliwy jest tylko dzięki drabinie. Strychy są zazwyczaj również całkowicie zaciemnione i nie przepuszczają światła (co mogłoby przywrócić rośliny do fazy wegetatywnej).

Istnieje prawdopodobieństwo, że Twój strych nie ma żadnych gniazdek elektrycznych, a doprowadzenie tam przedłużacza może wyglądać nie na miejscu, więc rozważ zainstalowanie dodatkowych gniazdek, aby zwiększyć dyskrecję i wygodę. Jeśli nie używasz świateł LED, dobrym pomysłem jest uruchomienie kilku wentylatorów, aby utrzymać odpowiednią temperaturę.

  • Grow box

Możesz uprawiać marihuanę dosłownie w dowolnym miejscu w domu, budując odpowiednią skrzynkę do uprawy. Dzięki kilku podstawowym materiałom, takim jak rury PVC, taśma klejąca, piła ręczna, dobre światło i wentylator, będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć własny grow box. Możesz dostosować go tak, aby pasował do dowolnego pomieszczenia w domu.

A Complete Overview Of Growing Cannabis Indoors

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Przewodnik po uprawie – wyszukiwarka treści

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37804 recenzji