The RQS Blog

.


By Luke Sumpter

Hodowcy Royal Queen Seeds stworzyli odmianę Blue Mystic wykorzystując genetykę dwóch światowych mekk marihuany: Amsterdamu oraz zachodniego wybrzeża USA. Skrzyżowali ze sobą odmiany Blueberry i Northern Light — legendarne na scenie konopi — z zamiarem wyhodowania odmiany o dominacji genów indica oraz pełnej najlepszego smaku.

IMPONUJĄCE DRZEWO GENEALOGICZNE: ANALIZA GENETYCZNA BLUE MYSTIC

Aby wyhodować okaz indica, który nie ma sobie równych w swoich mocnych efektach oraz w owocowym smaku, naturalnym było, że wybraliśmy jedną z najpyszniejszych odmian wszech czasów.

Blueberry to wielokrotnie nagradzana weteranka, znana ze swojego uderzającego, słodkiego smaku. Wiele osób go uwielbia, ale nie tylko z tego powodu jest ona tak dobrze znana. Blueberry jest wyjątkowo mocną odmianą o wysokiej zawartości THC. Wystarczy kilka buchów, aby fala relaksu przejęła kontrolę i przykleiła Cię do kanapy. Ten kojący, wszechobejmujący efekt pomógł tej odmianie zwyciężyć w _High Times Cannabis Cup_ w 2000 r., zapewniając jej pierwsze miejsca w kategoriach „Najlepsza Indica” (_Best Indica_) oraz „Najlepsza odmiana” (_Best Overall Strain_).

Blueberry została stworzona przez tak zwanego „Willy Wonkę trawki” — pioniera uprawy konopi z zachodniego wybrzeża o pseudonimie DJ Short — w latach 70. XX wieku. Do stworzenia tej eksplozji smaku wykorzystał on egzotyczne tradycyjne i hybrydowe odmiany z Tajlandii oraz Afganistanu.

Hodowcy RQS doszli do wniosku, że jedynym sposobem na ulepszenie tej genetyki jest połączenie jej z czymś tak samo mocnym. Efekty Blueberry są już wystarczająco intensywne i tylko odmiana taka jak Northern Light może je wzmocnić.

Northern Light to kwintesencja klasyki. Ta czysta odmiana indica od dziesięcioleci upala wszystkich entuzjastów konopi. Znana jest z bulwiastych, żywicznych kwiatów, które po zapaleniu powodują mocne i trwałe efekty. Dokładna linia genetyczna Northern Light pozostaje tajemnicą, chociaż uważa się, że także pochodzi z afgańskich oraz tajskich klasycznych, dzikich odmian.

UPAJAJĄCA POPOŁUDNIOWA ROZKOSZ: EFEKTY BLUE MYSTIC

Połączenie tych dwóch klasyków pozwoliło stworzyć tytana o wysokiej zawartości THC, zdolnego do poprawy humoru nawet w najbardziej stresujące dni. Zawartość genów indica w 80% oraz poziom THC wynoszący 18% zapewniają prawdziwie błogie doświadczenie. Krótko po zapaleniu opadają powieki, a fala relaksu unosi całe ciało.

Blue Mystic uwalnia napięcie nagromadzone w mięśniach i pobudza apetyt. Przygotuj się na gastrofazę tak mocną, że nawet pełna lodówka może wydać się niewystarczająca.

Pomijając efekty fizyczne, Blue Mystic oferuje także kilka interesujących efektów umysłowych. Nie potrzeba wiele — kilka buchów — aby poczuć narastającą euforię. Ta znaczna poprawa nastroju wywołuje szał kreatywności, który wyraźnie wzmacnia wydajność artystów, muzyków oraz pisarzy.

Ogólnie rzecz biorąc, Blue Mystic jest odmianą idealną na leniwe popołudnia oraz wieczory spędzane w samotności. Jej efekty zatrzymują czas i pozwalają na chwilę refleksji. Jeśli posiadasz hamak, zawieś go, ponieważ przyszedł czas na terapeutyczny odlot.

Kwiaty Blue Mystic wytwarzają także średni poziom CBD, zwiększając potencjał „efektu świty” tej odmiany.

Blue Mystic

Blue Mystic

Blue Mystic Feminized

Genetic background Blueberry x Northern Light
Yield indoor 375 - 425 g/m2
Height indoor 60 - 100 cm
Flowering time 8 - 9 weeks
THC strength THC: 18% (aprox.) / CBD: Medium
Blend 20% Sativa, 80% Indica
Yield outdoor 400 - 450 g/per plant (dried)
Height outdoor 180 - 220 cm
Harvest time October
Effect Stoned

Buy Blue Mystic

TACA PEŁNA LEŚNYCH JAGÓD: SMAK BLUE MYSTIC

Blueberry jest zdecydowanie jedną z najlepiej smakujących odmian. Blue Mystic odziedziczyła po niej kuszący profil terpenowy – mieszankę kariofilenu, humulenu, mircenu.

Kariofilen to seskwiterpen, który zapewnia nuty przypraw i pieprzu. Cząsteczka ta znana jest również ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Humulen zapewnia ziemisty, piżmowy, pikantny smak. Cząsteczka ta jest wyczuwalna w charakterystycznym smaku chmielu, szałwii oraz imbiru.

Mircen oferuje smak owoców, ziemi i goździków. Uważa się również, że ten terpen wzmacnia działanie kannabinoidów, takich jak THC, poprzez efekt synergii.

Razem ta triada smacznych terpenów zapewnia bogaty, owocowy smak. W tej mieszance wyróżnia się aromat kwiatów oraz leśnych jagód.

TŁUSTE PĄKI O SZYBKIM CZASIE KWITNIENIA: UPRAWA BLUE MYSTIC

Blue Mystic dobrze toleruje warunki zarówno indoor jak i outdoor i najlepiej sprawdzi się w łagodnym klimacie. Odmiana produkuje wysokie, zwężające się ku górze cole, obfitujące w trichomy oraz sterczące liście cukrowe. Mimo bycia odmianą zależną od cyklu światła, Blue Mystic może pochwalić się dość szybkim czasem kwitnienia. Ta cecha sprawia, że odmiana jest idealna dla niecierpliwych hodowców lub osób mieszkających w regionach cechujących się krótkim latem.

Uprawiana indoor daje około 375–425g/m² plonów i zapewnia łatwe w uprawie, niewysokie rośliny o wysokości 60–100cm. Uprawiana outdoor daje do 450g na roślinę i zazwyczaj osiąga 180–220cm. Czas kwitnienia Blue Mystic wynosi 8–9 tygodni, a rośliny uprawiane outdoor gotowe są do zbiorów w październiku.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.