Ciąża to czas, w którym szczególnie troszczysz się o swoje ciało, ponieważ w ten sposób wspierasz nowe życie. Zażywanie alkoholu, tytoniu, a nawet kawy jest nie mile widziane. Medyczna marihuana jest zupełnie innym czynnikiem, który badacze studiowali przez wiele lat. Marihuana jest po prostu uprawianą od setek lat rośliną. Nawet krzyżowane, powszechnie uprawiane odmiany medycznej marihuany nie są połączone z jakimikolwiek lekami lub substancjami chemicznymi, w przeciwieństwie do szkodliwych papierosów lub alkoholu. Czy powinno się zażywać konopi w czasie ciąży? Negatywne piętno i wypaczone wyniki w niezależnych ekspertyzach często odstraszają ludzi, pozbawiając ich korzyści, płynących z zażywania w czasie ciąży medycznej marihuany.

Jedzenie, inhalowanie Lub Palenie Konopi
Ponieważ wiele kobiet przechodzi nudności na początku ciąży, jedzenie ciasteczek lub brownies z dodatkiem marihuany, nie jest rozwiązaniem. Większość ciężarnych kobiet zażywających medyczną marihuanę, pali ją w skręcie lub inhaluje się jej oparami. Cząsteczka THC szybko docieraja do mózgu poprzez palenie, ponieważ prędko przedostaje się do krwiobiegu przez płuca, jak przez centrum dystrybucyjne. Z drugiej strony, konsumowanie medycznej marihuany, wymaga odczekania okresu uaktywnienia cząsteczki, ponieważ musi przejść ona przez układ trawienny, zostać wchłonięta przez ścianki jelit do krwiobiegu. Zdecydowanie zalecamy, aby nie palić w czasie ciąży! Inhalowanie jest najzdrowszą drogą zażycia medycznej marihuany.

Cannabis food products

Odżywianie Jako Najwyższy Priorytet
Medyczna marihuana zmniejsza objawy nudności i wymiotów, które są porannymi dolegliwościami dręczącymi większość ciężarnych kobiet. Zrównoważony system żywieniowy umożliwia matce odżywiać się wartościowym jedzeniem w celu odżywiania rozwijającego się dziecka. Kobiety, które dopuszczają wymioty, powoli pozbawiają płód mikroelementów i witamin niezbędnych do zdrowego rozwoju. Ciężkie poranne dolegliwości, zwane niepowściągliwymi wymiotami ciężarnych, mogą stanowić zagrożenie dla życia dziecka, natomiast matkę zmusza do poszukiwania pomocy medycznej włącznie z dożylnym karmieniem w warunkach szpitalnych. Wystarczy za pomocą medycznej marihuany zwiększyć apetyt, co pozwala utrzymać pożywienie w cyklu trawienia.

Marihuana pregnantRozwijający się Płód
Medyczna marihuana nie jest związana ze skróceniem okresu ciąży lub z problemami rozwoju wewnątrz macicy. Matki, które mają problemy w czasie ciąży, są często dotknięte kwestiami środowiskowymi, takimi jak słaba opieka zdrowotna w regionach o niskim rozwoju społeczno-ekonomicznym. Brak opieki prenatalnej i zdrowej żywności, wraz z istniejącymi wcześniej problemami zdrowotnymi, przyczynia się do powstawania problemów z rozwojem płodu. Medyczna marihuana nie jest czynnikiem powodującym jakiekolwiek nieprawidłowości, w tym zespół Downa.

Skutki Poporodowe
Dzieci urodzone przez pacjentki, zażywające marihuanę, nie wykazują fizycznych różnic  wobec niemowląt urodzonych przez inne matki. Czas porodu może być nieco krótszy w porównaniu do czasu porodu u matek niezażywających medycznej marihuany. Czas ten warunkowany jest genami oraz różnymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak stres rodzącej matki. W jednym badaniu zaobserwowano różnice długości trwania porodu wynoszące około 20%. Obwód głowy, masa ciała i sprawność fizyczna były porównywane pomiędzy noworodkami. Jeśli chodzi o przyczyny tych różnic to długość czasu porodu wydaje się mieć niewielkie znaczenie. Po około 30 dniach życia, wszystkie dzieci wykazywały oznaki normalnego rozwoju niezależnie od wystawienia na działanie marihuany.

Baby

Dorastanie 
Badania rozwoju poznawczego i fizycznego zostały przeprowadzone u dzieci, wystawionych na działanie medycznej marihuany oraz w grupie kontrolnej, aby poznać czy pobudzająca roślina ma jakiekolwiek negatywne skutki. Dzieci w wieku jednego roku nie wykazywały istotnych różnic zdolnościach wynikających z uprzedniej ekspozycji na działanie medycznej marihuany. Kiedy dzieci rosły, testy były wciąż kontynuowane, aby znaleźć ewentualne skutki. Jednak naukowcy w tym momencie stanęli na rozdrożu, ponieważ inteligencja trzy czterolatków jest warunkowana przez opiekunów i środowisko. Dzieci słabo zdające testy poznawcze pochodziły zwykle z obszarów o niskim rozwoju społeczno-ekonomicznym, które nie mają dostępu do elektroniki i zabawek edukacyjnych. Medyczna marihuana nie może być jedynym powodem obniżenia zdolności poznawczych, ponieważ środowisko odgrywa kluczową rolę.

girl smokes joint

Ryzyko zachorowania na Raka
Badania nad rakiem wieku dziecięcego prezentują wiele wypaczonych wyników, inspirowanych piętnem marihuany. Na przykład rodzice, które mają dziecko walczące z rakiem, chcą znaleźć jednoznaczne przyczyny choroby. Przy szukaniu źródeł raka u matki, mogą wyolbrzymiać znaczenie zażywania przez nie medycznej marihuany, aby wyjaśnić tę chorobę. Jeżeli zapytać matki dzieci wolnych od raka o stosowanie przez nie medycznej marihuany, są skłonne do odpowiedzi, że nigdy nie brały. One nie chcą wyglądać na złe matki i nie odpowiadają szczerze na temat swojego użytkowania. Przyczyny nowotworów są liczne, w tym historię chorób w rodzinie, narażenie na czynniki chemiczne i wiek matki. Medyczna marihuana nie może być kwalifikowana do przyczyn raka.
Cannabis not Guilty

Przeciwnicy medycznej marihuany sprawili, że badania nad rozwojem są trudno dostępne dla uczciwych lekarzy, patrzących na konkretne odpowiedzi. Na podstawie badań na przestrzeni kilku dekad, medyczna marihuana jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Jeśli negatywna opinia i biurokratyczne przeszkody znikną w przyszłości, lekarze będą mogli przeprowadzać nowe testy dla dalszego udowadniania, że marihuana jest bezpiecznym wyborem dla ciężarnych kobiet.

Grow your own Medical Marijuana

Medical Disclaimer:
Information listed, referenced or linked to on this website is for general educational purposes only and does not provide professional medical or legal advice. Royal Queen Seeds does not condone, advocate or promote licit or illicit drug use. Royal Queen Seeds Cannot be held responsible for material from references on our pages or on pages to which we provide links, which condone, advocate or promote licit or illicit drug use or illegal activities. Please consult your Doctor/Health care Practitioner before using any products/methods listed, referenced or linked to on this website.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.