The RQS Blog

.


By Luke Sumpter

Haze Berry należy do popularnej linii odmian „Blue”. Podobnie jak Blue Mystic lub Blue Cheese jest skrzyżowaniem przepysznej odmiany Blueberry z popularną konopną ulubienicą, tym razem Shining Silver Haze. Haze Berry jest uwielbiana przez miłośników konopi indyjskich, którzy doceniają jej moc, orzeźwiające efekty i wspaniały smak. Haze Berry ma również wiele do zaoferowania hodowcom — zapewnia dobre plony i nie kwitnie tak długo, jak większość odmian sativa.

POCHODZENIE I HISTORIA GENETYCZNA ODMIANY HAZE BERRY

Haze Berry została stworzona przez holenderskich hodowców Royal Queen Seeds, którzy z powodzeniem połączyli Shining Silver Haze z oryginalną odmianą Blueberry autorstwa DJ Short.

Shining Silver Haze, czyli „królowa odmian sativa”, stanowi połowę genów Haze Berry i jest potomkinią Silver Haze, jednej z pierwszych odmian uprawianych przez „braci Haze” pod koniec lat 60. Genetyka tej odmiany wywodzi się z dżungli Tajlandii oraz tropików Meksyku i Kolumbii, a dodatkowo została wzmocniona solidną odmianą Skunk i ulubioną przez koneserów Northern Lights.

Drugi rodzic Haze Berry, Blueberry, to kolejna legenda marihuany i skrzyżowanie trzech odmian: Afghani, Sativa Thai, i Purple Thai. Została pierwotnie opracowana w latach 70. lub 80. przez tajemniczego, twórczego hodowcę DJ Short z Oregonu, pioniera hodowli cannabis, który był również nazywany „Willy Wonką zioła”.

Połączenie tej legendarnej genetyki marihuany stworzyło jedną z najbardziej poszukiwanych odmian Haze na rynku, cenioną zarówno przez fanów marihuany leczniczej, jak i rekreacyjnej.

CECHY UPRAWY ODMIANY HAZE BERRY: NIE KAŻE CI NA SIEBIE CZEKAĆ

Haze Berry to 60% sativa i 40% indica, chociaż dokładny stosunek genów może się różnić w zależności od rośliny. Jednak zawsze dominować w niej będą geny sativa, co widoczne jest w sposobie, w jaki rośnie. Odmiana Haze Berry rozwija długie, cienkie liście na swoich średniej długości gałęziach. W uprawie indoor osiąga wysokość jedynie 60-100 cm. W zależności od fenotypu i warunków środowiskowych, niektóre rośliny mogą posiadać fioletowy lub niebieski odcień, co nadaje im atrakcyjny wygląd.

Haze Berry nie produkuje zbyt dużych pąków. Jej kwiaty dojrzewają do średniej wielkości i — co jest dość rzadkie w przypadku roślin sativa — trzymają się razem w gęstych skupiskach. Dzięki Shining Silver Haze, ta dama jest również bardzo dobrym producentem żywicy. Podczas fazy kwitnienia, obfitość białych trichomów nadaje pąkom błyszczący, srebrzysty wygląd i bardzo lepką fakturę, co kompensuje ich mniejszy rozmiar.

Jak na odmianę sativa, Haze Berry posiada stosunkowo krótki czas kwitnienia, wynoszący około 9–10 tygodni. Uprawiana na zewnątrz może osiągnąć nawet 180 cm wysokości, a zbiory przypadają na koniec października. Dla hodowców indoor kochających odmiany Haze, Haze Berry jest bardzo atrakcyjna ze względu na swoją umiarkowaną wysokość. Z drugiej strony, hodowcy chcący maksymalnie zwiększyć produkcję, powinni rozważyć uprawę tej odmiany na wolnym powietrzu, jeśli to w ogóle możliwe, ponieważ rozwija się ona pięknie dzięki dużej ilości słońca.

Zapewniając jej światło o mocy 600 W, można oczekiwać, że Haze Berry osiągnie wydajność około 525–575g/m². Outdoor, w zależności od warunków uprawy, pojedyncza roślina Haze Berry może zapewnić aż 650 g pąków.

Haze Berry

Haze Berry
23_genetic background_1 Blueberry x Shining Silver Haze
33_Yield indoors_1 525 - 575 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 9 - 11 tygodni
29_THC_1 THC: 20
28_Type Blend_1 Sativa 60% Indica 40%
34_yield outdoor_1 600 - 650 gr/plant
32_plant height outdoors_1 160 - 180 cm
27_harvest period_1 Późny październik
22_Effect_1 Długotrwałe, Mocne, Relaksujące fizycznie

Kup Haze Berry

EFEKTY ODMIANY HAZE BERRY: EUFORIA I RELAKSACJA W JEDNYM

Haze Berry jest dość silną odmianą, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę jej potężnych rodziców. To cudowne dziecko zazwyczaj posiada około 20% THC lub więcej, a niektóre warianty zawierają także dużą porcję CBD.

Haze Berry posiada efekty, które na początku są energetyzujące i pobudzające. To właśnie inspiruje do ponownego podejścia do zapomnianych, kreatywnych projektów lub do pójścia na siłownię. Pamiętaj jednak, że po coraz większej liczbie buchów, energetyzujące efekty Haze zamieniają się w bardziej relaksujące, ale wciąż podnoszące na duchu. Przez cały czas będziesz szczęśliwy i bardziej zmotywowany. To sprawia, że Haze Berry jest doskonała do palenia w ciągu dnia, a także świetna na wyprawy na kemping, festiwale czy spotkania w większym gronie.

Osoby stosujące medyczną marihuanę lubują się w podnoszących na duchu, energetyzujących efektach, które zapewnia Haze Berry, ponieważ gwarantuje im większą zdolność do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Inni uważają jednak, że silne działanie genów sativa w tej odmianie sprawia, że stosowana w dużych dawkach może wywoływać stany lękowe lub paranoję.

ZAPACH I SMAK ODMIANY HAZE BERRY: JAGODY, WSZĘDZIE JAGODY

Blueberry znana jest jako jedna z najbardziej owocowych odmian wszech czasów, więc nie będzie zaskoczeniem, że jej potomstwo odziedziczyło wyjątkowy i pyszny smak. Haze Berry idzie na całość, oferując bogaty i kremowy smak jagód, wanilii, ziemi oraz przypraw. Kiedy wreszcie zmielisz pąki i doświadczysz ich niesamowitego działania, szybko staje się oczywiste, że nie jest to zwykła odmiana Blue. Po zapaleniu okazuje się, że dym Haze Berry jest przyjemnie gładki. Przy wdechu do Twojego podniebienia trafiają rozkoszne, słodkie i owocowe smaki Blueberry, a podczas wydechu czuć jej wyraźne, ziołowe nuty Haze. Będąc niezwykle żywiczną i bardzo aromatyczną odmianą, Haze Berry jest również doskonałym wyborem do produkcji haszyszu/ koncentratów.

HAZE BERRY: NAJLEPSZEJ JAKOŚCI ODMIANA SATIVA, KTÓRA CIĘ NIE ZAWIEDZIE

Haze Berry od Royal Queen Seeds to wspaniała odmiana skierowana (nie tylko) do miłośników genów Haze. Jest to mile widziana zmiana dla tych, którzy nie mogą obyć się bez Haze, ale chcą spróbować czegoś innego. Jest to również świetny wybór dla tych, którzy kochają energetyzujący efekt sativa, który stopniowo zmienia się w przyjemne upalenie. A ponieważ Haze Berry doskonale nadaje się do uprawy w pomieszczeniach — co nie zdarza się często w przypadku odmian Haze — hodowcy, kochający odmiany sativa powinni umieścić ją wysoko na liście odmian do uprawy.

HAZE BERRY AUTOMATIC

Będąc świadkami sukcesu odmiany Haze Berry, hodowcy RQS postanowili stworzyć jej automatycznie kwitnącą wersję. Po wypróbowaniu kilku konopnych par, zdecydowali się na pyszne oraz produktywne skrzyżowanie Haze Berry i Blueberry Auto. Powstała odmiana oferuje jedne z najlepszych cech oryginału, jak na przykład intensywny, jagodowy smak, oraz znacznie krótszy cykl wzrostu.

Haze Berry Automatic zachowała również przewagę genów sativa, jak jej rodzicielska odmiana—automatyczna wersja Haze Berry to w 65% sativa, w 30% indica i w 5% ruderalis. Odmiana ta produkuje nieco bardziej zwarte cole niż oryginał, ale są one tak samo grubo oszronione trichomami. Jej lśniące kwiaty posiadają około 13% THC, co wystarcza, aby doświadczyć energetyzujących właściwości, bez efektu przytłoczenia. Ten funkcjonalny i pobudzający haj sprawia, że jest to idealna odmiana do palenia z samego rana. Jej słodki i kuszący smak jagód świetnie sprawdza się także podczas wapowania.

Oprócz tego, że jest bardzo łatwa w uprawie, Haze Berry Automatic oferuje dobrą wydajność. Rośliny uprawiane indoor rosną do 90–130 cm i zapewniają plony w wysokości 350–400 g/m². Zbiorów możesz spodziewać się po około 10–11 tygodniach od wykiełkowania nasion. Rośliny uprawiane outdoor osiągają podobną wysokość i produkują około 100–150 g kwiatów na roślinę.

Haze Berry Automatic

Haze Berry Auto
23_genetic background_1 Haze Berry x Blueberry Auto
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 90-130 cm
25_flowering time_1 8 - 9 tygodni
29_THC_1 THC: 13%
28_Type Blend_1 Sativa 65% Indica 30% Ruderalis 5%
34_yield outdoor_1 100 - 150 gr/plant
32_plant height outdoors_1 80 - 130 cm
27_harvest period_1 10-11 tygodni po wykiełkowaniu
22_Effect_1 Długotrwałe, Mocne, Relaksujące fizycznie

Kup Haze Berry Auto

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.