Odmiana Berry Haze powstała poprzez skrzyżowanie Shining Silver Haze, gdzie dominuje Sativa, ze szczepem Indica Blueberry. Należy do tej samej klasy szczepów co Blue Dream, oznacza to, że odmiana powstała ze skrzyżowania Blueberry i Haze. Co więcej, jest to obecnie najpopularniejsza odmiana marihuany medycznej i najczęściej sprzedawana w aptekach i przychodniach lekarskich w tych stanach, gdzie zalegalizowano marihuanę na potrzeby terapeutyczne, na przykład w Kalifornii. Uważa się, że na szczep ten przypada 80% Sativa i 20% Indica, chociaż wartości te mogą się nieco wahać w zależności od licznych czynników wzrostowych. W każdym razie Haze Berry zawsze jest szczepem, gdzie dominuje Sativa.

Haze Berry ma bardzo słodki aromat przypominający odmiany Blueberry czy Blue Dream. Podobnie jak Blue Dream, Haze Berry zapewnia silny, energetyczny haj, odczuwalny głównie w głowie, który sprzyja kreatywności i zmniejsza niepokój. Palenie jest gładkie i relaksujące, czasami występują lekkie objawy uboczne. Nawet u wytrawnych palaczy Haze Berry może przyczynić się do potężnego haju, ponieważ zawartość kannabinoidów w tej odmianie przekracza 20%. Stężenie kannabinoidów również może się wahać między roślinami, w zależności od środowiska i warunków, w jakich jest uprawiana.

W trakcie procesu wzrostu Haze Berry przypomina inne odmiany Sativy. Ma długie odgałęzienia, które mogą sięgać pomiędzy 100 a 150 cm wysokości. Ponadto roślina charakteryzuje się długimi i cienkimi listkami. W niektórych przypadkach Haze Berry przybiera dodatkowo niebieskawy lub filetowy odcień, ale to także jest zależne od warunków środowiskowych, w jakich jest uprawiana. Haze Berry zwykle daje obfity plon w przedziale od 40 do 50 gramów z jednej rośliny.

Uważa się, że Haze Berry prawdopodobnie powstała ze skrzyżowania holenderskiego szczepu Super Silver Haze z odmianą Blueberry pochodzącej od hodowcy znanego jako DJ Shorts. Choć co do jej historii zdania są podzielone, to jeżeli chodzi o rezultat, wszyscy są jednomyślni: krzyżówka ta stanowi jedną z najbardziej pozytywnie działających odmian marihuany na rynku.

Haze Berry konopie indyjskie
Ponieważ jednak efekt zażywania konopi może się różnić w zależności od osoby, ciężko jest jednoznacznie określić działanie tej odmiany. Większość ludzi twierdzi, że na początku odczuwa się budujący, wręcz euforyczny haj i przypływ energii. Po jakimś czasie mija, a pojawia się odczucie wyluzowania i odprężenia. Większość osób twierdzi również, że po wypaleniu Haze Berry czują się szczęśliwi i kreatywni.

Inni natomiast utrzymują, że na początku efekt działania odczuwają w oczach, później zaczyna się rozchodzić po całym ciele. Ludzie czują natychmiastowe obniżenie ogólnego napięcia a wkrótce potem nabierają apetytu. Palona z użyciem waporyzatora zapewnia niezwykły smak. Niektórzy twierdzą, że waporyzacja daje wrażenie, jakby się wdychało smakowity deser.

Z medycznego punktu widzenia, Haze Berry przynosi najlepsze efekty w leczeniu lęków, migreny oraz zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS).


Jeżeli zamierzasz uprawiać tę roślinę, warto wiedzieć, że okres kwitnienia Haze Berry nadchodzi po około 9-10 tygodniach. Najlepszym okresem do zbiorów jest koniec października, dlatego też większość ludzi sieje ją w połowie lata. Może być uprawiana zarówno w pomieszczeniu jak i na dworze, choć uprawa typu outdoor prawdopodobnie zapewni o wiele lepsze zbiory. Jednak bez względu na to, czy zdecydujesz się na hodowlę indoor czy też outdoor, odmiana Haze Berry stanowi gwarancję, że zbierzesz z niej więcej plonów niż z większości innych roślin uprawianych w tych warunkach. Dzięki tak wysokiej wydajności i mocy, Haze Berry jest jednym z najlepszych szczepów, jakie obecnie są dostępne do kupna i uprawy.

Kupować Crtitical posiew

Kali Dog jest świetnym przykładem silnej genetyki pochodzącej od hodowców z USA. Pomimo dominacji Sativa, wyczuć można też duży wpływ cech Indica z najlepszych genetyk; duże, gęste kwiaty, silny zapach skunku, pełnia smaku i uderzające upalenie.

KUPOWAĆ HAZE BERRY

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.