By Max Sargent

Jeśli regularnie palisz trawkę, prawdopodobnie w pewnym momencie magia zacznie słabnąć i będziesz pragnął wrócić do tych pierwszych dni, które były bardzo ekscytujące. Cóż, być może nigdy nie będziesz w stanie wrócić do fazy miesiąca miodowego, ale możesz stworzyć nową relację z marihuaną, która będzie równie satysfakcjonująca.

Odkryj osiem metod, które pomogą ci wzmocnić i poprawić doświadczenie stosowania marihuany. Od wyboru różnych odmian po zaprzestanie konsumpcji – jest z czego wybierać!


1. Mądrze wybierz odmianę

Jeśli zastanawiasz się, jak wzmocnić haj, jedną z najłatwiejszych metod jest rozpoczęcie od odpowiedniej odmiany! Jeśli uprawiasz swoje rośliny, znajdź odmianę, o której wiadomo, że w okresie dojrzewania wytwarza wystarczającą ilość THC (lub THCA). Ale to dopiero początek, ponieważ nie ma gwarancji, że roślina osiągnie swoją maksymalną moc – aby to było możliwe, musisz zapewnić jej optymalne warunki! Teoretycznie odmiana o niższym średnim poziomie THC może okazać się mocniejsza, niż odmiana o wyższym poziomie THC, jeśli ta pierwsza będzie uprawiana w optymalnych warunkach, a druga w złych.

Choose strains wisely

Na moc konopi wpływa nie tylko THC. Pewne terpeny wpływają na haj, powodując szereg różnych doświadczeń. Jeśli na przykład szukasz bardziej energetyzującego doświadczenia, rozważ odmiany o wysokim poziomie orzeźwiających terpenów, takich jak limonen. Jeśli jednak wolisz kojący i wyluzowany haj, wybierz odmiany bogate w mircen i inne upalające terpeny.

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej odmiany? Możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki nasion Seedfinder, która wskaże ci właściwy kierunek i oszczędzi wiele godzin bezowocnych poszukiwań. A jeśli potrzebujesz pomocy w temacie wykształcenia maksymalnych ilości THC i terpenów u roślin, nasze przewodniki dotyczące uprawy zawierają mnóstwo informacji.

2. Odpowiednio przechowuj zioło

Nawet najlepsze zioło w końcu straci moc, jeśli będzie przechowywane niewłaściwie. Zwłaszcza jeśli uprawiasz własną marihuanę, musisz odpowiednio ją przechowywać, jeśli chcesz, aby zachowała THC i terpeny.

W tym celu najlepsze są szklane lub stalowe hermetyczne pojemniki. Ciągła wymiana powietrza może wysuszyć pąki albo wystawić je na zbyt dużą wilgoć (i spowodować ich pleśń), więc szczelność nie jest luksusem – jest koniecznością. Aby dodatkowo pomóc w utrzymaniu optymalnej równowagi wilgoci i suchości, zastosuj saszetki kontrolujące wilgoć (58–62% RH). Jeśli nie możesz ich zdobyć, od czasu do czasu otwieraj słoiki, aby wypuścić wilgoć i napełnić je świeżym powietrzem.

Powinieneś także przechowywać pąki w ciemności, ponieważ światło dość szybko degraduje THC, co prowadzi do osłabienia efektów. Co więcej, najlepsze są niższe temperatury, ponieważ ciepło również może spowodować degradację THC. Jeśli pąki pozostaną w temperaturze pokojowej, nie powinieneś napotkać wielu problemów.

Dodatkowa wskazówka: jeśli chcesz poprawić smak marihuany, możesz przechowywać ją razem ze skórkami różnych owoców (najlepiej pomarańczy i cytryny), ponieważ zawarte w nich terpeny dodadzą kwiatom smaku.

3. Zmień swoje nawyki

Może masz dobrą marihuanę i odpowiednio ją przechowujesz. Dlaczego więc nadal masz poczucie, że efekty nie są satysfakcjonujące? Branie czegoś w nadmiarze nie jest korzystne. Jeśli palisz za dużo marihuany, może to zepsuć całą przyjemność. Gdy organizm dostosowuje się do większej ilości kannabinoidów, wyrabiasz tolerancję na marihuanę.

Zastanów się, jak możesz zmienić swoje przyzwyczajenia. Czy masz w zwyczaju palić zioło z samego rana? Spróbuj powstrzymać się od palenia przynajmniej do 16:20. Jeśli palisz dużo marihuany wieczorem, postaraj się palić wcześniej. Nie pal przy każdym posiłku. Obserwuj, kiedy palisz cannabis i zobacz, jak możesz zaskoczyć swój mózg, zmieniając nieco swój harmonogram.

4. Zmień metody

Inną rzeczą, którą możesz dostosować, jest metoda, dzięki której osiągasz haj. Niektórzy ludzie lubią palić marihuanę, ale warto zdać sobie sprawę, że różne metody dostarczają różnych wrażeń. Możesz preferować uczucie haju powodowane przez wapowanie czy bongo — lub może to być coś, czego nie lubisz. To całkowicie zależy od indywidualnych preferencji danej osoby.

Unikaj całkowicie palenia i wapowania, eksperymentując z produktami spożywczymi. Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że produkty spożywcze i koncentraty mają najsilniejsze działanie. Postępuj zatem ostrożnie.

Używanie koncentratów lub produktów spożywczych zamiast kwiatów również spowoduje znacznie intensywniejszy haj. Koncentraty mogą mieć zawartość THC przekraczającą 80%, a produkty spożywcze mają silniejsze i trwalsze działanie w porównaniu do palenia THC. Należy jednak pamiętać, że choć obie opcje przyniosą silniejsze rezultaty, spowodują dodatkowe zmniejszenie intensywności skutków palenia zioła.

Decydując się na stosowanie produktów spożywczych lub ekstraktów, zawsze zaczynaj od małych dawek, aż zrozumiesz, jak na ciebie wpływają.

Change your methods

5. Postaw na odpowiednie produkty spożywcze

Istnieje wiele przyjemnych dodatków do marihuany, które wzmocnią jej silne efekty. Zwykła filiżanka czarnej lub zielonej herbaty zawiera katechinę, przeciwutleniacz, który wiąże się z receptorami CB1 znajdującymi się w mózgu. Pomoże to wzmocnić relaksujące działanie kannabinoidów, które będzie o wiele skuteczniejsze.

Gorzka czekolada posiada podobne efekty, jeśli zawiera 72% lub więcej kakao. Nie tylko działa jako przeciwutleniacz, ale spowolni rozkład anandamidu, substancji chemicznej w mózgu, której nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa oznaczającego „błogość”. Pomoże to utrzymać długość haju.

Produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 będą również skutecznie syntetyzować endokannabinoidy i receptory kannabinoidowe. Zwróć także uwagę na pokarmy zawierające terpeny, takie jak mircen lub pinen, które wzmacniają efekty THC. Pinen można znaleźć w szałwii, tymianku i innych ziołach, a mircen w mango, brokułach i orzechach. Jeśli wszystko inne zawiedzie, multiwitamina także się dobrze sprawdzi, poprawiając wchłanianie komórkowe i pracę układu krążenia, co wspomoże przepływ THC.

6. Ćwiczenia

Powinieneś także zaobserwować, jak zdrowe są Twoje ogólne nawyki. Twoja dieta może zostać zmodyfikowana, aby poprawić jakość doświadczanych przez Ciebie efektów. Organizm wchłania i magazynuje THC w tkance tłuszczowej. Czasami duża ilość tłuszczu może obniżać jakość haju. Dlatego też wskazana jest odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia, które zmniejszają ogólną ilość tkanki tłuszczowej.

Może to oznaczać zrezygnowanie z lodów i zastąpienie ich wspomnianą wyżej gorzką czekoladą. Ćwiczenia są również bardzo istotne. Są nie tylko dobre dla ogólnego stanu zdrowia, ale, jak sugerują badania, wpływają na mózg w podobny sposób, jak marihuana. Nie tylko poprawiają nastrój, ale mogą faktycznie uwalniać THC z nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Badanie opublikowane w 2013 r. w dzienniku Drug and Alcohol Dependence wykazało, że sesja cardio podnosi poziom THC we krwi o 15%.

Exercise

7. Zrób przerwę swojej tolerancji

Jeśli spróbowałeś już wszystkiego, o czym wspomnieliśmy wcześniej i nadal nie jesteś na haju, naprawdę współczujemy. Zoptymalizowałeś wszystkie możliwe parametry, aby zintensyfikować haj, bez żadnych widocznych efektów. Powinieneś zacząć się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje. Marihuana może poprawić nasze życie na wiele sposobów, ale nie rozwiąże głęboko zakorzenionego problemu emocjonalnego. Obiektywnie oceń poziom konsumpcji cannabis. Jeśli nadużywasz marihuany, być może nadmierna ekspozycja na konopie indyjskie powoduje malejące efekty.

Dobrze jest zdecydować się na zrobienie sobie przerwy. Sprawdź, czy wytrzymasz miesiąc lub więcej bez cannabis. Im dłuższa przerwa, tym mocniejszy będzie Twój haj po jej zakończeniu. Szacuje się, że kannabinoidy potrzebują miesiąca, aby całkowicie opuścić Twój organizm. Jeśli przerwa od marihuany brzmi nieprzyjemnie, możesz znaleźć wsparcie, które pomoże Ci przez nią przejść. Zobacz, jak wygląda Twoje życie bez marihuany. Jeśli po przerwie stwierdzisz, że w Twoim życiu nadal jest dla niej miejsce, odczujesz mocniejsze efekty niż kiedykolwiek wcześniej.

8. Wykorzystaj naturalne haje

Możesz też wykorzystać otoczenie, aby zwiększyć haj. Czasami nie chodzi o to, że nie jesteś wystarczająco upalony, ale o to, że bodźce wokół ciebie nie są odpowiednie. Zamiast więc więcej palić, wypróbuj jedną z poniższych czynności, kiedy jesteś na haju, a może okaże się, że nie potrzebujesz niczego więcej.

  • Ogrodnictwo lub przebywanie na łonie natury: wiadomo, że przebywanie na łonie natury poprawia samopoczucie i możesz to wykorzystać, aby zwiększyć swoje doznania związane z marihuaną. Wyjdź do ogrodu lub pospaceruj po lesie, a wkrótce poczujesz, że twoje zmysły się wyostrzają, a świat nabiera pięknych barw.
  • Ćwiczenia oddechowe i joga: istnieje wiele form ćwiczeń oddechowych i jogi – niektóre uspokajają, inne dodają energii. Wypróbowanie tych technik podczas stosowania marihuany może wynieść haj na nowy poziom i naprawdę zenergetyzować umysł i ukoić ciało.
  • Słuchanie muzyki: następnym razem, gdy będziesz na haju, spróbuj posłuchać muzyki, zamiast coś oglądać. Kiedy oglądamy filmy lub seriale, zwykle trochę się wyłączamy i czujemy mniej. Kiedy jednak słuchamy muzyki, może to być znacznie bardziej aktywne doświadczenie. W połączeniu z marihuaną może to zapewnić bardzo potężne doświadczenie, podczas którego wzmocnione zostanie zarówno odczuwanie muzyki, jak i działanie marihuany.
Incorporate natural highs

Wzmacnianie haju: istnieje wiele możliwości

Jeśli stwierdzisz, że palenie zioła nie przynosi takich efektów, jak kiedyś, możesz sobie pomóc. Zanim spróbujesz bardziej się upalić, zawsze sugerujemy zrobienie sobie przerwy tolerancyjnej, ponieważ może to przynieść korzyści twojemu zdrowiu i może się okazać, że po prostu znudziłeś się ziołem. Daj sobie więc odpocząć przez kilka tygodni.

Po wypróbowaniu tej metody, poeksperymentuj z powyższymi sposobami i zobacz, który z nich będzie dla ciebie skuteczny. I pamiętaj, że problemem może nie być haj, ale raczej to, co robisz, gdy jesteś na haju. Jeśli po prostu stajesz się leniwy, ale spodziewasz się dobrej zabawy, nic dziwnego, że nie jest to zbyt ekscytujące. Spróbuj więc czegoś nowego, a pokochasz palenie marihuany na nowo.

Propagujemy odpowiedzialne stosowanie marihuanyRQS zwraca uwagę na to, jak ważne jest odpowiedzialne stosowanie marihuany.

Wiele osób często stosuje marihuanę bez komplikacji, jednak niektórzy mogą być podatni na wykształcenie niepożądanych zachowań. Wierzymy, że zioło powinno uatrakcyjnić życie, nie je utrudniać.

Odpowiedzialne stosowanie marihuany oznacza stosowanie jej wyłącznie przez osoby dorosłe, odmowę prowadzenia samochodu lub innych maszyn pod jej wpływem oraz staranie się, aby jej nie nadużywać.

Stay Cultivated.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.