The RQS Blog

.


By Luke Sumpter

Hodowcy Royal Queen Seeds wykorzystali światowej sławy genetykę, by stworzyć Shining Silver Haze. Wypróbowaliśmy dużo rożnych odmian Haze i dokładnie poznaliśmy efekty przypisywane tej rodzinie. Jednak za każdym razem czegoś nam brakowało. Stymulacja umysłu była jak najbardziej satysfakcjonująca, ale szukaliśmy dodatku lekkiej nuty indica. Nasz zespół doświadczonych hodowców postanowił rozwiązać ten problem.

KIEDY SPOTYKAJĄ SIĘ LEGENDY: HISTORIA GENETYCZNA SHINING SILVER HAZE

Prawdopodobnie myślisz, że straciliśmy rozum próbując ulepszyć genetykę Haze. Nie powinno naprawiać się tego, co nie jest zepsute, prawda? Nie możemy się z tym kłócić, ale nigdy nie zamierzaliśmy zastąpić oryginalnej Haze — po prostu chcieliśmy stworzyć własną hybrydę, która mogłaby dorównać oryginałowi.

Hodowcy konopi zapewnili mocne fundamenty pod współczesne odmiany sativa wykorzystując odmian Haze. Charakteryzują się one słodkim smakiem, euforycznymi efektami oraz obfitymi plonami. Osoby zajmujące się historią marihuany jak dotąd nie określiły dokładnego pochodzenia tej linii. Uważa się, że oryginalnie jest ona połączeniem dzikich odmian z całego świata. Spekuluje się, że Colombian Gold, Acapulco Gold, oraz odmiany sativa z Meksyku, Tajlandii i Indii odegrały tu ważną rolę.

Tak zwani „bracia Haze”, utalentowany duet hodowców z Kalifornii, połączyli wyżej wymienione odmiany. Plotka głosi, że legendarny hodowca marihuany Nevil Shoenmakers odpowiedzialny był za transport tego materiału genetycznego do mekki marihuany w Europie: Amsterdamu. Tutaj Schoenmakers założył pierwszy europejski bank nasion konopi — _The Seed Bank of Holland_ — i rozpoczął dystrybucję swoich zapasów.

Haze podbiła świat konopi. Odmiana trafiła do serc miłośników sativa i została wykorzystana do stworzenia niezliczonych ilości hybryd. Shining Silver Haze to jedna z nich, która stała się symbolem nowej generacji odmian Haze.

Naszym celem było nadanie tej odmianie odrobiny genów indica, aby zrównoważyć bezwzględność efektów sativa. Nie chcieliśmy tłumić tej kluczowej cechy per se — po prostu ją zmodyfikować, tak jak kucharz, kiedy przyprawia potrawy. Zdecydowaliśmy się na pozyskanie genetyki indica z najbardziej imponujących odmian. Wszystko inne byłoby profanacją.

Nasi najlepsi hodowcy wybrali potomstwo tytanów konopi: Skunk i Northern Light. Te wielokrotnie nagradzane odmiany cechują mocne efekty oraz pełnia smaku. Skunk to ultraniezawodna hybryda, która łagodzi stany bólowe oraz podnosi na duchu, ale to właśnie dodatek Northern Light przyczynił się do uzyskania perfekcji indica.

Hodowcy z zachodniego wybrzeża USA stworzyli tą stuprocentową odmianę indica, wykorzystując lokalną genetykę pochodzącą z Afganistanu. Dzięki swoim uspokajającym efektom zyskała ona uznanie w Ameryce Północnej, a wkrótce potem na całym świecie. Palacze chwalą Northern Light za jej zdolność do rozluźniania mięśni oraz łagodzenia stresu.

Krzyżowaliśmy potomstwo Skunk i Northern Light z Haze przez wiele pokoleń. Wreszcie udało nam się opracować stabilną i imponującą hybrydę złożoną w 75% z genów sativa oraz w 25% z genów indica. Shining Silver Haze była gotowa na swój debiut.

Shining Silver Haze

Shining Silver Haze

Shining Silver Haze

Genetic background Haze x (Skunk x Northern Light)
Yield indoor 2
Height indoor 80 - 120 cm
Flowering time 9 - 11 weeks
THC strength THC: 21% (aprox.) / CBD: Low
Blend 75% Sativa, 25% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor
Height outdoor 180 - 220 cm
Harvest time Late October
Effect Physical, clear high

Buy Shining Silver Haze

PODNOSZĄCY NA DUCHU HAJ Z ELEMENTAMI RELAKSU: EFEKTY SHINING SILVER HAZE

Shining Silver Haze zapewnia natychmiastowe efekty, które powodują rozluźnienie ciała i przepędzają stres. Jej szybko działająca natura doprowadza wysoki poziom kannabinoidów do kompatybilnych z nimi receptorów zapewniając błogie efekty. Elementy sativa wysyłają impuls dodatkowej energii do mózgu sprawiając, że masz ochotę sięgnąć po instrument, zeszyt, czy pędzel, aby uwolnić szybko pojawiające się kreatywne myśli.

Efekty Shining Silver Haze mogą być utożsamiane z oldschoolowymi efektami Haze. To, co kiedyś było przytłaczające zostało delikatnie złagodzone — nuta genów indica stanowi dobrą barierę między całkowitym upaleniem a przytłoczeniem. Właśnie to mieliśmy na celu.

Ta odmiana sprawdza się najlepiej w ciągu dnia. Motywujące efekty umożliwiają palaczom wypełnianie obowiązków bez zbędnej prokrastynacji. Odmianę tę możesz oczywiście palić także wieczorem, ale przygotuj się na to, że więcej czasu spędzisz na myśleniu niż na spaniu.

Kwiaty tej odmiany są wyraźnie krystaliczne i charakteryzują je gruczołowe trichomy. Pąki wytwarzają do 21% THC oraz średni poziom CBD. Shining Silver Haze czerpie smak oraz aromat z każdego ze swoich przodków. Jej kwiaty wytwarzają profil terpenowy, który generuje nuty słodyczy, cytrusów oraz ziemi.

DUŻE PLONY I WYSOKIE COLE: UPRAWA SHINING SILVER HAZE

Początkujący hodowcy marihuany zwykle unikają odmian sativa. Ich długi okres kwitnienia, tyczkowata struktura oraz wysokie wymagania wystarczają, aby kierować preferencje nowicjuszy ku odmianom indica oraz automatom. Shining Silver Haze wyklucza te wszystkie zniechęcające cechy i jest znacznie łatwiejsza w uprawie niż czyste okazy sativa. Nagroda za jej uprawę to duże, wysokie cole ozdobione błyszczącymi trichomami oraz dużymi liśćmi cukrowymi.

Rośliny uprawiane indoor osiągają wzrost około 80–120 centymetrów i można je z łatwością uprawiać w małych pomieszczeniach. Zapewniają satysfakcjonującą wydajność w wysokości 600–650g/m² po stosunkowo krótkim okresie kwitnienia wynoszącym 9–11 tygodni. Rośliny outdoor są nieco wyższe, rosną do wysokości 180–200cm i zapewniają wysoką wydajność, do 600g na roślinę. Rośliny uprawiane na zewnątrz gotowe są do zbiorów pod koniec października.

Shining Silver Haze to bardzo wytrzymała dama, która dobrze radzi sobie z zimnym klimatem. Jest idealnym wyborem dla hodowców mieszkających daleko od równika.

SHINING SILVER HAZE BYŁA SKAZANA NA SUKCES

Trójca legendarnych przodków skazała tę odmianę na sukces. Haze, Skunk i Northern Light należą do panteonu klasyków wszech czasów. Hodowcy RQS umiejętnie je połączyli. Shining Silver Haze to okaz, w którym dominuje sativa, a który zapewnia dodatkowe efekty indica. Odmiana ta należy do kolekcji koneserów konopi oraz miłośników Haze. Wyprzedza większość odmian sativa i oferuje ogromne cole ociekające zarówno THC, jak i smakiem.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.