Status marihuany w Stanach Zjednoczonych, jako znajdującej się w Wykazie I Substancji w Ustawie o Substancjach Kontrolowanych, co oznacza nie tylko, że jej posiadanie jest wysoce nielegalne, ale że jest sklasyfikowana razem z m.in. kokainą, heroiną i metamfetaminą. Substancje z Wykazu I są opisane jako:  a) niosą znaczne ryzyko ich nadużywania;  b ) nie mają obecnie przyjętych zastosowań medycznych w Stanach Zjednoczonych, oraz c ) nie są bezpieczne w stosowaniu pod nadzorem lekarza.

Wszystkie z tych opisów są potencjalnie ważne w klasyfikacji leków i substancji, ale wiele osób twierdzi, że marihuana nie kwalifikuje się do Wykazu I.

Zgony związane z narkotykami w USA 2010

Jednym z głównych twierdzeń przeciwników legalizacji marihuany jest rzekomy brak medycznego zastosowania marihuany. Jest to bezczelne kłamstwo, propagowane razem z poglądem o rzekomej skłonności do uzależniania oraz również że marihuana działa jak "narkotyk bramy " – otwierający użytkownikowi drogę do korzystania z twardszych, cięższych ( i ewidentnie uzależniających) substancji, takich jak heroina czy kokaina.

Drug Enforcement Agency ( DEA) wraz z rządem Stanów Zjednoczonych aktywnie prowadzą kampanie przeciwko legalizacji i dekryminalizacji marihuany, a także zaprzeczają jakimkolwiek korzyściom medycznego zastosowania marihuany. Kryminalizacja marihuany również posiada daleko idące konsekwencje wyrażające się w demonizacji i ucisku mniejszości rasowych oraz osób o niższym statusie społecznoekonomicznym.

Walka o marihuanę medyczną

Jednak żadne z powyższych nie ma wystarczającej siły przeciwko rozwijaniu badań i testowaniu możliwych korzyści, płynących z medycznych konopi. Pierwsze badania były obiecujące. Kanabinoidy (substancja czynna THC) mają korzystny wpływ na zwalczanie bólu, leczenie raka, pobudzenie apetytu, zwalczanie niepokoju i osłabienie. Jest bardzo trudne prowadzenie badań na temat zastosowań medycznych, nawet w Stanach Zjednoczonych, z powodu obecności na Wykazie I.  Jednakże pewne badania miały miejsce i w ogromnym stopniu ujawniły wiele korzyści, które można by odnieść z medycznej marihuany.

W odpowiedzi, niektóre stany zdekryminalizowały, a nawet zalegalizowały leczniczą marihuanę. W jednym z czołowych badań, przeprowadzonym przez Imperial College London oraz Medical Research Council i opublikowanym w czasopiśmie Journal of Anesthesiology, naukowcy odkryli, że Cannador, ekstrakt z rośliny konopi, ma znaczące działanie przeciwbólowe u cierpiących na ból pooperacyjny.

Ból po zabiegu pozostaje problemem w społeczności medycznej, a tradycyjne leki przeciwbólowe na receptę często mają nieprzyjemne skutki uboczne, jak również niosą mniej korzyści. Ekstrakty konopi działają na receptory kanabinoidowe w ludzkim mózgu. Kanabinoidy z marihuany pozwalają skutecznie wzmocnić zdolność organizmu do redukcji odczuwanego bólu.

Cannabis do celów medycznych

To jest najnowsze znaczące badanie wyszczególniające tylko jedną z głównych dobroczynnych możliwości marihuany.  Jeżeli cokolwiek, to właśnie to powinno zachęcić naukowców do dalszych badać nad różnymi zastosowaniami leczniczych kanabinoidów. Dla zwolenników konopi, to profesjonalne badanie jest niezwykle przydatne do mocniejszego poparcia inicjatywy legalizacji, gdyż zapewnia bezpośrednie naukowe dowody dla wykorzystania medycznej marihuana.

Wyłączenie odpowiedzialności w zakresie informacji medycznychWszelkie informacje znajdujące się na tej stornie internetowej, a także te, na które powołuje się strona i które są z nią powiązane, zostały umieszczone wyłącznie w ogólnych celach edukacyjnych i nie stanowią porady medycznej ani prawnej. Royal Queen Seeds nie akceptuje, nie popiera ani nie promuje legalnego bądź nielegalnego stosowania narkotyków.

Royal Queen Seeds nie ponosi odpowiedzialności za materiały referencyjne znajdujące się na naszej stronie ani na stronach, do których linki zapewniamy, a które akceptują, popierają lub promują legalne bądź nielegalne stosowanie narkotyków. Przed skorzystaniem z jakichkolwiek zamieszczonych tu produktów i metod, a także tych, na które powołuje się strona i które są z nią powiązane, należy skonsultować się z lekarzem bądź innym pracownikiem służby zdrowia.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.