By Luke Sumpter

Poznaj szybką południowoafrykańską sativę

Odmiany sativa cenione są przede wszystkim za swoje ogromne rozmiary oraz obfite plony, ale imponująca wydajność zwykle powiązana jest z pewnego rodzaju kompromisem. Aby te wspaniałe organizmy zakwitły, zwykle wymaga się od hodowców niesamowitej cierpliwości. Im większa wydajność, tym więcej czasu zajmuje rozwój i dojrzewanie — to oczywiste.

Świat konopi jest bardzo zróżnicowany. Zawsze znajdą się odmiany, które burzą stereotypy i oferują coś innego. Power Flower jest jedną z tych anomalii genetycznych. Ta wysoka sativa daje znaczne plony, a jednocześnie charakteryzuje się krótkim czasem kwitnienia. Poznajmy ją bliżej.

Power Plant i genetyczna historia Power Flower

Początki Power Flower sięgają dzikich konopi indyjskich w RPA, określanych słowem „dagga” w języku afrykanerskim. Dzięki selekcji naturalnej w wielu z tych roślin wykształciła się dominacja genów sativa. Niektórzy niderlandzcy hodowcy cannabis odwiedzający Afrykę zauważyli to już w latach 90. i przed powrotem do domu zebrali nasiona z najbardziej imponujących roślin.

Wkrótce potem rozpoczęli rygorystyczną hodowlę i testy. Po niezliczonej liczbie eksperymentów powstała odmiana Power Plant, która szybko przejęła coffee shopy w Amsterdamie. Następnie, kilka lat później, hodowcy RQS przejęli Power Plant i postanowili przeprowadzić własne eksperymenty. Udało im się stworzyć wybitną i zarazem wierną oryginałowi roślinę, którą nazwali Power Flower.

Energetyzujący haj: efekty Power Flower

Jako odmiana, w której dominuje sativa, efekty Power Flower znajdują się po energetyzującej stronie spektrum. Kilka buchów wystarczy, aby całkowicie rozpalić Twój umysł. THC przedostaje się do krwi i szybko przenika przez barierę krew-mózg, gdzie rozpoczynają się wszystkie procesy neurochemiczne. Psychoaktywna cząsteczka wiąże się z receptorami CB1, katalizując kaskadę dopaminy i serotoniny. Kiedy mózg kąpie się w tej zupie stworzonej z neuroprzekaźników poprawiających nastrój, palacze doświadczają uczucia euforii.

Jak możesz sobie wyobrazić, Power Flower to niezwykle motywująca odmiana, inspirująca kreatywność. Jest to świetna odmiana dzienna, która dobrze sprawdzi się przed pracą lub rozpoczęciem wszelkiego rodzaju artystycznych projektów. Palenie tych pąków rano w parze z espresso, zapewni Ci bardzo produktywny dzień. Zawartość THC wynosząca 19 procent wywoła szybkie działanie utrzymujące się przez wiele godzin.

Power Flower oferuje również wartość medyczną. Efekty poprawiające nastrój służą jako tarcza przed stanami lękowymi oraz bez wysiłku eliminują stres i zmartwienia. Średnie ilości CBD zawarte w tej odmianie przyczyniają się także do utrzymania dobrego samopoczucia.

Aromat lasu: smak I zapach Power Flower

Powąchanie słoika z pąkami Power Flower przeniesie Cię do lasu. Zamknij oczy i pozwól, aby obraz ziemi pokrytej mchem, sosnami oraz falujących, zielonych koron drzew zajął twój umysł. Profil terpenowy generowany przez tę odmianę uwalnia wyraźny zapach ziemi, cytrusów oraz drzew iglastych. Te naturalne nuty zadowolą Twojego wewnętrznego hipisa i sprawią, że będziesz miał ochotę na spacer po lesie.

Power Flower by Royal Queen Seeds

Power Flower

Power Flower Royal Queen Seeds

Genetic background South African Sativas
Yield indoor 500 - 550 g/m2
Height indoor 80 - 120 cm
Flowering time 8 - 9 weeks
THC strength THC: 19% (aprox.) / CBD: Low
Blend 88% Sativa, 12% Indica
Yield outdoor 500 - 550 g/per plant (dried)
Height outdoor 160 - 200 cm
Harvest time October
Effect Strong up high

Buy Power Flower

Szybka I wydajna: cechy uprawy Power Flower

Holenderscy łowcy odmian zdali sobie sprawę z wartości swoich wysiłków, kiedy po raz pierwszy ujrzeli proces kwitnienia tej odmiany. Power Flower to odmiana sprzeczna z tradycyjnymi cechami roślin sativa. Jak większość z nich zapewnia duże plony oraz rośliny o imponującej wysokości. Tym, co wyróżnia ją spośród reszty odmian sativa jest szybkość, z jaką to robi. Po rozpoczęciu kwitnienia wystarczy około 8 tygodni, aby można rozpocząć zbiory.

Power Flower daje imponujące rezultaty indoor oraz outdoor i lubi umiarkowany klimat. Rośliny uprawiane indoor wymagają odpowiedniej ilości miejsca i są w stanie osiągnąć około 120cm wysokości. Dają satysfakcjonujące plony w wysokości do 550g/m².

Rośliny uprawiane outdoor w pojemnikach lub skrzyniach wznoszą się na wysokość do 2m i zapewniają plony w wysokości około 550g na roślinę. Przygotuj się na zbiory w październiku.

Prawdziwa legenda w świecie marihuany, Power Flower posiada wszystko — zachęcający profil smakowy, energetyzujące efekty oraz niesamowite plony, które oferuje w krótkim czasie. Z pewnością spodoba się wszystkim entuzjastom odmian sativa i sprawi, że każdy palacz zapragnie więcej.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.