The RQS Blog

.By Max Sargent

NA MIEJSCA: PRZEDSTAWIAMY QUICK ONE

Mrugnij, a możesz to przegapić! No dobrze, może Quick One nie rośnie aż tak szybko, ale nie zdobyła swojej nazwy dzięki byciu powolną.

Podczas gdy automatycznie kwitnące i szybko rosnące rośliny konopi zyskują na popularności, Quick One pozostaje wypróbowaną faworytką opartą na legendarnych genach. Ponieważ to odporna roślina, która nie wymaga wiele troski, hodowcy na każdym poziomie mogą doświadczyć, jak to jest uprawiać autokwitnącą magię. Potrzebujesz niewielkiej rośliny, którą możesz uprawiać praktycznie wszędzie? Przeanalizujmy, dlaczego to właśnie Quick One może być odpowiednia dla Ciebie.

GOTOWI: GENETYKA QUICK ONE

Quick One to autokwitnąca roślina konopi z dominacją genów indica (60% indica, 30% ruderalis, 10% sativa) pochodząca od odmiany Lowryder, znanej z bycia pierwszą komercyjną odmianą autokwitnącą. Słowo „ikoniczna” przychodzi na myśl przy podsumowywaniu znaczenia Lowryder dla świata upraw konopi.

Przyjrzyjmy się jeszcze bliżej podstawom genetycznym Quick One. Łączy ona Northern Light, William's Wonder oraz meksykańską ruderalis, aby zapewnić doskonałą i łatwą w uprawie odmianę autokwitnącą.

Quick One powstała z myślą o szybkości oraz praktyczności — indoor i outdoor — wykorzystując geny indica od odmian Northern Light oraz William's Wonder, złagodzone autokwitnącą naturą meksykańskiej ruderalis.

Hodowcy z Royal Queen Seeds podeszli do swoich działań poważnie, tworząc solidną odmianę, która nie miga się od obowiązków.

UPRAWIAJCIE: UPRAWA QUICK ONE

Quick One została stworzona do wystrzelenia w górę jak rakieta, co oddaje jej nazwa. Jak bardzo jest szybka? Po wykiełkowaniu nasion, powinno minąć jedynie 8–9 tygodni, aby przed Twoimi oczami pojawił się dojrzały gąszcz lśniących pąków. W porównaniu z innymi odmianami, nawet automatami, to super szybki cykl rozwoju.

Kiedy Quick One została po raz pierwszy wypuszczona na rynek, była jedną z najszybszych dostępnych odmian autokwitnących, dając także świetne plony.

Ponieważ Quick One jest autokwitnąca, to przechodzi płynnie z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia. Już po kilku krótkich tygodniach, kiedy minie z góry określona faza wegetatywna, jej wewnętrzny zegar powie jej, żeby zaczęła kwitnąć. W ten sposób hodowcy nie muszą się martwić o zmianę cyklu światła, aby wesprzeć określony etap.

Uprawa Quick One outdoor ma swoje plusy, albowiem światło słoneczne pozwoli na wytworzenie większych pąków i potencjalnie większe plony. Ponieważ cykl życia Quick One jest krótki, ma ona mniejsze ryzyko bycia zaatakowaną przez szkodniki i patogeny. Co więcej, sprytny hodowca może tak zaplanować uprawę, aby osiągnąć wielokrotne zbiory w jednym sezonie.

Możesz również z wielkim powodzeniem uprawiać Quick One indoor. Jeśli chodzi o cykl światła, to możesz po prostu zapewniać jej 18–20 godzin światła podczas każdej fazy.

Dzięki jej małemu, dyskretnemu rozmiarowi, dochodzącemu do 50–60 cm indoor i 60–100 cm outdoor, Quick One nie potrzebuje dużo miejsca, aby kwitnąć z pełna siłą. Jest zdolna do zapewnienia plonów w wysokości do 325 g/m² indoor oraz 150 g na roślinę uprawiana w słońcu.

Quick One

Quick One

Quick One Royal Queen Seeds

Genetic background Strong Indica x Ruderalis
Yield indoor 275 - 325 g/m2
Height indoor 50 - 60 cm
Flowering time 5 - 6 weeks
THC strength THC: 13% (aprox.) / CBD: Low
Blend 10% Sativa, 60% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor 100 - 150 g/per plant (dried)
Height outdoor 60 - 100 cm
Harvest time 8 - 9 weeks after germination
Effect Physical
 

Buy Quick One

 

SMAK, AROMAT I DZIAŁANIE QUICK ONE

Wraz z dojrzewaniem pąków w czasie fazy kwitnienia, Quick One nabiera świeżego, ziołowego aromatu z nutami cytrusów. Ten zapach zyskuje delikatnie na intensywności po dobrym curingu, co zapewnia odświeżające doświadczenie dla zmysłów za każdym razem.

Zapach doskonale przekłada się na podniebienie, nadając jej lekki i delikatny smak. Quick One łagodnie przeniesie Cię w relaksujący stan odurzenia, ale nie jest to odmiana wbijająca w kanapę. Z zawartością THC dochodzącą do 13%, jest wystarczająco mocna, aby można było palić ją w dzień bez usypiania.

Quick One oferuje holistyczną relaksację umysłu i ciała, z euforycznymi nutami mającymi na celu uwolnienie od stresu i depresji, jak również wspieranie spokojnego snu.

PODSUMOWANIE QUICK ONE: GODNY UWAGI DEMON PRĘDKOŚCI

Jako wszechstronna, prosta w uprawie i szybko kwitnąca odmiana, która jednocześnie zapewnia mocne pąki, nie ma wielu rzeczy, których Quick One nie mogłaby zrobić. Na pewno jest idealna dla początkujących hodowców szukających udanych zbiorów, ale również dla tych, którym zależy na szybkości. Istnieje naprawdę wiele powodów, dla których Quick One wciąż dominuje na scenie odmian autokwitnących.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.