Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds


By Luke Sholl


Automatycznie kwitnące odmiany marihuany są niesamowite. Rosną szybko i łatwo, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom pasują prawie wszędzie. Chociaż automatycznie kwitnące rośliny doskonale nadają się do uprawy w pomieszczeniach, możesz w pełni je wykorzystać, wystawiając je na miłość matki natury na zewnątrz.

Zaledwie kilka lat temu hodowcy nie traktowali odmian automatycznie kwitnących poważnie. Postrzegali je jako coś odpowiedniego dla początkujących, ponieważ pierwsze automatycznie kwitnące odmiany nie były w stanie dorównać wydajnością, aromatem i mocą odmianom fotoperiodycznym. Ale to się znacznie zmieniło w ostatnich latach. Nowoczesne automatycznie kwitnące odmiany dają wspaniałe plony, a ich pąki mają jakość dorównującą roślinom fotoperiodycznym. Nic dziwnego, że hodowcy uprawiają te odmiany na zewnątrz, aby jak najlepiej wykorzystać ich kluczowe cechy. Oto kilka zalet odmian automatycznych uprawianych na zewnątrz:

  • Światło słoneczne oznacza lepsze plony i grubsze pąki
  • Możesz uzyskać kilka zbiorów w jednym sezonie wegetacyjnym
  • Możesz uprawiać je na zewnątrz o każdej porze roku (w zależności od pogody)
  • Ze względu na szybszy wzrost są mniej podatne na szkodniki
  • Zmieszczą się w niewielkich przestrzeniach na balkonie, tarasie czy w ogrodzie
  • Są idealne do dyskretnych lub partyzanckich upraw zewnętrznych ze względu na mały rozmiar

Zanim zaczniesz – planowanie automatycznej uprawy na zewnątrz

Jedną z zalet automatów jest ich szybki wzrost. Niektóre odmiany automatycznie kwitnące mogą dostarczyć pąki w zdumiewająco krótkim czasie 50–55 dni od momentu posiania nasion. Chociaż ich bardzo szybki wzrost jest zwykle zaletą, oznacza to również, że automaty są mniej wyrozumiałe, jeśli chodzi o pewne błędy, ponieważ po prostu nie masz czasu na naprawienie ich, tak jak w przypadku odmian fotoperiodycznych. Podobnie, jeśli w ciągu ich krótkiego życia wystąpią jakiekolwiek poważne problemy, od chorób i nadmiernego podlewania po szkodniki i tak dalej, znacznie zmniejszy to plony.

Aby tego uniknąć, należy dokładnie zaplanować uprawę automatycznie kwitnącą na zewnątrz, tak aby rośliny mogły w pełni wykorzystać swój potencjał w krótkim czasie. Przede wszystkim rozważ cechy swojej lokalizacji.

Jaki jest klimat? Planujesz siać nasiona bezpośrednio na grządce czy w pojemnikach? Jakiego rodzaju substancji odżywczych będziesz używać? Czy rośliny będą miały wystarczającą ilość światła słonecznego? Czy będziesz w stanie zajmować się roślinami, czy też uprawiasz w odległym miejscu, gdzie nie możesz ich często odwiedzać?

Na przykład, jeśli mieszkasz w chłodniejszym, bardziej deszczowym klimacie, możesz wybrać automatycznie kwitnącą odmianę, która nie ma nic przeciwko niższym temperaturom i jest również odporna na pleśń. Nawet te proste kwestie mogą wystarczyć, aby zoptymalizować uprawę i uniknąć katastrofy.

Video id: 484519466

Kiedy siać rośliny automatycznie kwitnące na zewnątrz

Odmiany fotoperiodyczne opierają się na naturalnych godzinach dziennych w fazie wegetatywnej i kwitnienia. Zwykle siejesz nasiona późną wiosną, gdzie będą wegetować do późnego lata, kiedy krótsze godziny dzienne zmuszą je do kwitnienia. Pod koniec lata/wczesną jesienią będą gotowe do zbiorów.

Piękno odmian automatycznie kwitnących polega na tym, że nie zależą one od cykli światła dziennego, co oznacza, że możesz siać i zbierać plony w dowolnym momencie.

Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym nie ma mrozu, na przykład w basenie Morza Śródziemnego, możesz w zasadzie uprawiać automatycznie kwitnące rośliny przez cały rok.

To powiedziawszy, konopie indyjskie, w tym automatycznie kwitnące, rosną najlepiej, gdy mają dostęp do co najmniej 10–12 godzin światła słonecznego. W związku z tym w Europie nadal najlepiej jest siać nasiona wiosną, od końca kwietnia do początku maja, ponieważ dni są już dłuższe, co będzie korzystne dla wzrostu roślin. Następnie możesz zebrać plony pod koniec lipca i rozpocząć kolejną uprawę na początku sierpnia, która będzie gotowa w październiku. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie bez mrozu, możesz zebrać do czterech zbiorów w ciągu jednego roku!

Jeśli mieszkasz dalej na północ, powinieneś unikać najzimniejszych i najbardziej deszczowych miesięcy w roku. W tych klimatach możesz siać automatycznie kwitnące rośliny późną wiosną, kiedy wiesz, że nie ma niebezpieczeństwa mrozu. Dokładny czas zależy od miejsca zamieszkania i może wahać się od kwietnia do początku czerwca. Krótsze lato w chłodniejszym klimacie to również czynnik, o którym trzeba pomyśleć. Nie powinieneś siać nasion zbyt późno, ponieważ chcesz uniknąć kwitnienia marihuany w porze deszczowej. Jeśli mieszkasz gdzieś z deszczową jesienią, dobrze jest siać na początku czerwca, abyś mógł zebrać plony pod koniec sierpnia. W ten sposób możesz pokonać złą pogodę, a pąki nie padną ofiarami pleśni.

Wniosek: najlepszy czas na sianie nasion będzie zależał od klimatu, w którym uprawiasz marihuanę. Upewnij się, że rośliny mają dużo światła słonecznego i unikaj mrozu i ulewnych deszczów.

Xylem

Jak uprawiać rośliny automatycznie kwitnące na zewnątrz

Obecnie można znaleźć wiele wspaniałych odmian automatycznie kwitnących nasion marihuany. Sprawdź Royal AK Automatic, Amnesia Haze Automatic, Northern Light Automatic i wiele innych wspaniałych automatów oferowanych przez Royal Queen Seeds. Po znalezieniu odmiany, która ci się podoba – takiej, która będzie dobrze rosnąć w twoim klimacie – możesz rozpocząć uprawę na zewnątrz.

1. Wykiełkuj swoje automatycznie kwitnące nasiona

Germinate

Możesz kiełkować automatycznie kwitnące nasiona marihuany, tak jak nasiona fotoperiodyczne. Niektórzy hodowcy lubią kiełkować „metodą ręcznika papierowego” lub umieszczając nasiona w szklance wody. Ale możesz też siać nasiona bezpośrednio w ich ostatecznym pojemniku. Pamiętaj, że przesadzanie automatycznie kwitnącej marihuany nie jest zalecane, ponieważ przeniesienie z mniejszej do większej doniczki może spowolnić wzrost rośliny. Czas wzrostu odmian automatycznych jest już ograniczony, więc nie chcesz go spowalniać, gdyż może to prowadzić do zmniejszenia plonów.

Aby uzyskać najlepsze wyniki kiełkowania nasion automatycznie kwitnących, zalecamy zestaw startowy do roślin autokwitnących. Ten zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić roślinom marihuany najlepszy możliwy start.

2. Przygotuj pojemnik lub miejsce do uprawy

Planting containers

Jeśli uprawiasz automatycznie kwitnącą odmianę w pojemniku, upewnij się, że wybrałeś wystarczająco dużą doniczkę. Chociaż rośliny automatycznie kwitnące zwykle dobrze sobie radzą w mniejszych doniczkach w porównaniu z niektórymi większymi odmianami fotoperiodycznymi, nadal nie chcesz ograniczać ich wzrostu. Wystarczy donica o pojemności 7–15 litrów. Pamiętaj, że wybrana donica będzie również donicą ostateczną.

Jeśli nie używasz pojemnika i zamiast tego chcesz siać nasiona bezpośrednio w glebie, wiedz, że gleba w wybranej lokalizacji na zewnątrz może nie być optymalna. Naturalna gleba prawdopodobnie nie będzie miała wystarczającej ilości składników odżywczych i może słabo drenować i/lub zawierać szkodliwe mikroorganizmy, które niekorzystnie wpłyną na wzrost rośliny. Z tych powodów hodowcy uprawiający na wolnym powietrzu często najpierw kopią doły pod rośliny uprawiane na wolnym powietrzu, które następnie wypełniają odpowiednim podłożem.

3. Podlewanie i substancje odżywcze w uprawie automatycznie kwitnących odmian

Watering

Ponieważ automatycznie kwitnące odmiany zwykle osiągają niewielkie rozmiary, nie będą potrzebować tyle wody, co energiczna fotoperiodyczna odmiana sativa, ale nadal chcesz mieć pewność, że automatyczna odmiana ma wystarczająco dużo wody. Ile i jak często trzeba podlewać, znowu będzie zależeć od klimatu i potrzeb danej rośliny. Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju marihuany, w szczególności należy unikać przelania, chociaż niewystarczająca ilość wody też nie będzie optymalna.

Jeśli chodzi o składniki odżywcze, tutaj również należy uważać z ilością, którą podajesz. Zawsze możesz zacząć od ½ lub ¾ dawki, aby upewnić się, że nie przeciążasz roślin. Możesz również rozważyć składniki odżywcze o powolnym uwalnianiu. Mogą być idealne, gdy uprawiasz na zewnątrz w miejscu, które nie zawsze możesz odwiedzić. Kiedy zmienisz podłoże za pomocą składników odżywczych o powolnym uwalnianiu, twoja roślina otrzyma wszystko, czego potrzebuje i nie będziesz musiał zawracać sobie głowy nawożeniem. Wszystko, co będziesz musiał im zapewnić to woda.

4. Zbiór plonów

Harvesting

Niektóre automatycznie kwitnące odmiany mogą być gotowe w ciągu 50–60 dni, ale są też takie, które potrzebują więcej czasu, nawet do 80 dni. Podobnie jak w przypadku odmian fotoperiodycznych, będziesz wiedział, że czas zbiorów jest bliski, gdy początkowo białe słupki na pąkach zaczną brązowieć. Aby naprawdę zobaczyć, kiedy nadszedł czas na zbiory, powinieneś zbadać trichomy rośliny marihuany. Trichomy to małe, przypominające grzyby wyrostki na pąkach i cukrowych liściach rośliny. Podczas wzrostu trichomy są początkowo przejrzyste. W późniejszym okresie kwitnienia trichomy przybierają mlecznobiały kolor, a w okresie zbiorów zmieniają kolor z białego na bursztynowy. Tak naprawdę nie można zobaczyć trichomów gołym okiem, więc użyj lupy jubilerskiej, aby przyjrzeć się im z bliska. Hodowcy często zbierają plony, gdy pewien procent maleńkich „bąbelków” trichomów zmienia kolor na bursztynowy. W tym momencie liście rośliny zwykle zaczną żółknąć.

Kiedy będziesz gotowy do przeprowadzenia zbiorów, odetnij gałęzie z pąkami i nie marnuj czasu, aby nie przyciągnąć niechcianej uwagi. Po bezpiecznym przewiezieniu zbiorów do domu, możesz dalej przycinać pąki. Alternatywnie możesz powiesić gałęzie do suszenia z wciąż przyczepionymi pąkami.


Uprawa na zewnątrz może wiązać się z potencjalnymi problemami. Niepożądane odkrycie uprawy marihuany jest jednym z nich, ale istnieje również ryzyko, że zwierzęta i owady polubią twoje rośliny. Oto, co możesz z tym zrobić.

🐞SZKODNIKI
Na szczęście automatyczne odmiany marihuany są do pewnego stopnia mniej podatne na inwazje szkodników i owadów. Niektóre odmiany automatyczne są specjalnie hodowane, aby były odporne na szkodniki i pleśnie. Ponadto ze względu na krótki cykl życia automatycznych odmian marihuany, insekty często nie mają wystarczająco czasu, aby stać się poważnym problemem. Jeśli zauważysz inwazję owadów, takich jak mszyce lub mączliki, nie musisz stosować sztucznych środków: mydło owadobójcze i olej neem mogą poradzić sobie z większością powszechnych szkodników marihuany w bezpieczny i naturalny sposób.
🐦JEŚLI ZWIERZĘTA INTERESUJĄ SIĘ TWOJĄ UPRAWĄ
Kiedy uprawiasz na zewnątrz, ptaki, koty czy jelenie mogą zwrócić uwagę na twoje rośliny. Jeśli uprawiasz w miejscu, gdzie można znaleźć zwierzęta kochające marihuanę, powinieneś chronić rośliny i umieścić je w klatkach zrobionych z siatki ogrodzeniowej lub tyczek bambusowych.
🕵️KIEDY INNI LUDZIE ODKRYJĄ TWOJE ROŚLINY
Twoja cenna uprawa może zostać zagrożona, jeśli ktoś ją odkryje. Ktoś może ukraść twoje rośliny albo możesz wpaść w kłopoty z powodu uprawy marihuany. Mniejszy rozmiar automatycznych odmian pomaga zmniejszyć ryzyko przypadkowego odkrycia. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko, wybierz dyskretne miejsce oddalone od ścieżek i innym miejsc publicznych, gdzieś gdzie jest mało prawdopodobne, że ktoś się pojawi. Odmiany automatyczne mają też delikatny zapach, co dodatkowo zwiększa dyskrecję. Jeśli oprócz marihuany zasiejesz **rośliny towarzyszące takie jak zioła, kwiaty czy warzywa, nie tylko zakamuflujesz i ukryjesz uprawę, ale też zapobiegniesz atakom szkodników, jednocześnie poprawiając stan gleby.

Dzięki tym wskazówkom możesz spodziewać się obfitych zbiorów z automatycznie kwitnącej marihuany na zewnątrz.

Udanej uprawy!

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Grow Guide Topic Finder

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37835 recenzji