The RQS Blog

.


By Adam Parsons

Wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o Royal Moby

Być może słyszałeś kiedyś o mocnej odmianie konopi zwanej Royal Moby. Szczep ten jest znany jako jeden z tych, które gwarantują największą moc i błogość. Ale nawet jeśli już zdarzyło Ci się przypalić, waporyzować lub zjeść ten gatunek zioła, prawdopodobnie istnieją pewne aspekty odmiany Royal Moby, których jeszcze nie doznałeś. Oto szczegółowy opis tego lepkiego, zielonego skarbu.

Historia szczepu Royal Moby

Aby opowiedzieć historię powstania szczepu Royal Moby, należy najpierw wspomnieć o innej znanej odmianie marihuany: Moby Dick. Historia ta toczy się w hiszpańskiej wiosce. Niektórzy mieszkający tam plantatorzy eksperymentowali, tworząc połączenia różnych odmian marihuany Odkryli wtedy mającą silne działanie hybrydę powstałą na bazie dwóch głównych odmian marihuany znanych jako Sativa i Indica.

Hybryda ta, słynąca zarówno z potężnego, uderzającego do głowy haju oraz obfitych zbiorów, stała się znana pod nazwą Moby Dick. Dalsze próby krzyżowania doprowadziły do powstania drugiej odmiany tego szczepu, w którym większe oddziaływanie ma Sativa. Moby Dick jest powszechnie znany jako jeden z absolutnych klasyków w swoim gatunku.

Jednak firma Royal Queen Seeds wprowadziła ten szczep na zupełnie nowy poziom. Stworzono tu wyjątkową odmianę tego klasyka, znaną jako Royal Moby. Podobnie jak Moby Dick, Royal Moby również powstał ze skrzyżowania odmian White Widow i Haze. Szczep ten ma wyższe stężenie THC niż jakakolwiek inna odmiana konopi dostępna w Royal Queen Seeds.

Royal Moby został powszechnie uznany za szczep doskonały. W 2012 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Cannarias Cannabis Cup w kategorii „Najlepsza Sativa do uprawy na zewnątrz”. Royal Moby otrzymał także wyróżnienie w konkursie Cannabis Cup w czeskiej Pradze.

Smak Royal Moby

Większość osób palących tę odmianę twierdzi, że ma przyjemny, średnio intensywny, słodkawy smak. Royal Moby jest często określany jako szczep o kwiatowym lub owocowym posmaku. Opisując smak dymu, często używa się słów takich jak miodowy, cukrowy, tropikalny czy nektarowy.

Zapach Royal Moby

 W postaci suszu szczep ten ma zazwyczaj dość łagodny i neutralny zapach. Kiedy jednak go przypalimy, wydziela mocny, pociągający aromat. Większość osób, które poznały zapach Royal Moby, opisują go jako ostry i ciepły z nutą smakowitego jedzenia.

Cannabis 420 Moby Królewskie nasiona Rqs marihuany

Królewski haj

Wchłanianie suszu Royal Moby skutkuje fantastycznym, mocnym hajem. W związku z tym szczep ten najlepiej nadaje się dla doświadczonych miłośników zioła. Większość osób najmocniej doświadcza działania Sativy, dominującego składnika tej hybrydy. Najczęściej jednak równocześnie występuje haj odczuwalny w całym ciele, a wywołany przez indyjkę.

Dla większości ludzi haj po zażyciu odmiany Royal Moby jest mocny i inspirujący. Najczęściej mówi się wtedy o wzmożonym odczuwaniu euforii, radości i kreatywności. Niektórzy twierdzą, że działa jak afrodyzjak. Stan odczuwalny po zażyciu Royal Moby cechuje przypływ energii; nie jest to zatem najlepszy wybór dla osób pragnących ziołowej kołysanki, która pomogłaby im zasnąć.

Oprócz właściwości psychodelicznych i rozwijających umysł, zażywanie tej odmiany marihuany u wielu osób prowadzi do delikatnych wibracji odczuwalnych w całym ciele. Royal Moby znany jest z tego, że pobudza apetyt. Dlatego też jest to doskonały wybór dla osób mających trudności z jedzeniem, cierpiących z powodu nudności bądź niestrawności.

Zwykle haj po paleniu odmiany Royal Moby trwa od godziny do półtorej. Niektórzy twierdzą, że nieco dłużej, do dwóch godzin. Podobnie jak w przypadku innych szczepów marihuany, moc i długość trwania haju zależy od ilości zażytego zioła.

Uprawa Royal Moby


Mimo że Royal Moby stanowi krzyżówkę Sativy i indyjki, zachowuje się i rośnie podobnie jak Sativa. Szczep ten nazwany został na cześć legendarnego wieloryba, ponieważ osiąga wielkie rozmiary, jest bujny i mocny. Z tego względu odmianie tej należy zapewnić dużo miejsca.

Można ją uprawiać w pomieszczeniu, a także pod gołym niebem. Ponieważ jednak wygrała konkurs Cannabis Cup w kategorii „Najlepsza Sativa do uprawy na zewnątrz”, lepiej jest uprawiać ją na dworze. Kiedy uprawa odbywa się w pomieszczeniu, Royal Moby może ociągnąć wysokość ok. 180 cm. Na wolnym powietrzu wyrasta na wysokość ponad 270 cm. Szczep ten rośnie w sposób podobny do Sativy; gałęzie są długie i smukłe, a na nich pojawia się mnóstwo pąków.

Jak można się spodziewać, tak duża roślina rodzi olbrzymie plony w postaci wysokogatunkowych topów. Przy uprawie wewnątrz budynku i zapewnieniu światła wspomagającego wzrost, zwykle można zebrać 200 gramów plonów z powierzchni ok. 930 cm2 (3 ft2). wielkość plonów z roślin uprawianych na zewnątrz zależy od ilości słońca. Royal Moby uwielbia słońce; im więcej, tym lepiej. W idealnych warunkach, przy dostępie do dużej ilości światła słonecznego, z każdej rośliny można zebrać nawet 1 kg materiału. Ze względu na osiągane rozmiary, w całym okresie uprawy Royal Moby potrzebuje dużo wody i substancji odżywczych.

Dodatek indyjki w tej krzyżowce ujawnia się w jeden szczególny sposób: czas kwitnienia, który dla Royal Moby jest stosunkowo krótki, wynosi zwykle 9-10 tygodni. W większości bioregionów półkuli północnej topy będą gotowe do zbiorów w połowie lub pod koniec października.

Cannabis 420 Moby Królewskie nasiona Rqs marihuany

Szczep, którego nazwę trzeba zapamiętać

Niezależnie od tego, czy już spróbowałeś słodkawego dymu Royal Moby, czy też dopiero zamierzasz go wypróbować, mamy nadzieję, że przewodnik ten dostarczył Ci przydatnych informacji. Royal Moby stanowi doskonały wybór dla szerokiego grona miłośników zioła, począwszy od tych, którzy poszukują nasion do upraw na własne potrzeby, poprzez osoby przypalające sporadycznie, aż do tych, którzy potrzebują codziennej dawki ziołowego leku. Jeżeli szukasz silnych, poszerzających ramy umysłu doznań, pamiętaj o szczepie Royal Moby.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.