By Adam Parsons

Niezależnie od tego czy jakość marihuany jest kiepska, czy Twoja tolerancja jest zbyt wysoka, mamy dla Ciebie siedem sposobów na zwiększenie intensywności doświadczanego haju.


Siedem sposobów na zwiększenie intensywności haju

1. Mądrze wybierz odmianę

Miejmy nadzieję, że Twoje zioło pochodzi z dobrego źródła. Jest to oczywiście łatwiejsze, jeśli kupujesz marihuanę legalnie w przychodni lub klubie cannabis znajdującym się w Twoim mieście. Jednak jeśli mieszkasz w miejscu, w którym wybór jest ograniczony, nadal może Ci się udać przynajmniej poznać nazwę odmiany, która jest Ci oferowana.

To wystarczy, abyś zapoznał się z daną odmianą na naszej stronie w celu uzyskania ogólnych informacji. Tu możesz również dowiedzieć się o unikalnych efektach każdej odmiany, spowodowanych jej unikalnym profilem fitochemicznym, w tym dominującymi kannabinoidami i terpenami. Różne proporcje tych cząsteczek oferują różne efekty; od lekkiego, relaksującego haju po głębokie upalenie całego ciała. Możesz nawet uzyskać dane na temat zawartości THC danej odmiany. Oczywiście te cechy będą się różnić w zależności od tego, kto wyhodował tę odmianę oraz jakie nasiona wykorzystano do uprawy. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest eksperymentowanie, aż znajdziesz odpowiednią odmianę, która oferuje pożądane przez Ciebie doświadczenie.

2. Przechowuj marihuanę w odpowiedni sposób

Kiedy już kupisz zioło, jak je przechowujesz? Jeśli używasz plastikowego pojemnika lub torebki, może to zepsuć moc cannabis. Plastik może przewodzić ładunek elektryczny, który usmaży bogate w THC trichomy znajdujące się na kwiatach. Uniknij tego, inwestując w szklany lub stalowy pojemnik.

Niektóre słoiki mają wbudowaną kontrolę wilgotności, w innych wystarczy zastosować saszetki pochłaniające wilgoć. Jeśli nie masz do nich dostępu, prostym sposobem na konserwację pąków jest włożenie do pojemnika z marihuaną skórki pomarańczy, cytryny lub limonki na 2–3 godziny. W rezultacie marihuana nie będzie wysychać i kruszyć się, a jej moc nie będzie słabnąć. Zalecane jest przechowywanie zapasów cannabis w ciemnym, chłodnym miejscu, aby zachować najwyższą jakość kwiatów.

Przechowuj marihuanę w odpowiedni sposób

3. Zmień swoje nawyki

Może masz dobrą marihuanę i odpowiednio ją przechowujesz. Dlaczego więc nadal masz poczucie, że efekty nie są satysfakcjonujące? Branie czegoś w nadmiarze nie jest korzystne. Jeśli palisz za dużo marihuany, może to zepsuć całą przyjemność. Gdy organizm dostosowuje się do większej ilości kannabinoidów, wyrabiasz tolerancję na marihuanę.

Zastanów się, jak możesz zmienić swoje przyzwyczajenia. Czy masz w zwyczaju palić zioło z samego rana? Spróbuj powstrzymać się od palenia przynajmniej do 16:20. Jeśli palisz dużo marihuany wieczorem, postaraj się palić wcześniej. Nie pal przy każdym posiłku. Obserwuj, kiedy palisz cannabis i zobacz, jak możesz zaskoczyć swój mózg, zmieniając nieco swój harmonogram.

4. Zmień metodę stosowania cannabis

Inną rzeczą, którą możesz dostosować, jest metoda, dzięki której osiągasz haj. Niektórzy ludzie lubią palić marihuanę, ale warto zdać sobie sprawę, że różne metody dostarczają różnych wrażeń. Możesz preferować uczucie haju powodowane przez wapowanie czy bongo — lub może to być coś, czego nie lubisz. To całkowicie zależy od indywidualnych preferencji danej osoby.

Unikaj całkowicie palenia i wapowania, eksperymentując z produktami spożywczymi. Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że produkty spożywcze i koncentraty mają najsilniejsze działanie. Postępuj zatem ostrożnie.

Vaporizers from Royal Queen Seeds

5. Postaw na odpowiednie produkty spożywcze

Istnieje wiele przyjemnych dodatków do marihuany, które wzmocnią jej silne efekty. Zwykła filiżanka czarnej lub zielonej herbaty zawiera katechinę, przeciwutleniacz, który wiąże się z receptorami CB1 znajdującymi się w mózgu. Pomoże to wzmocnić relaksujące działanie kannabinoidów, które będzie o wiele skuteczniejsze.

Gorzka czekolada posiada podobne efekty, jeśli zawiera 72% lub więcej kakao. Nie tylko działa jako przeciwutleniacz, ale spowolni rozkład anandamidu, substancji chemicznej w mózgu, której nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa oznaczającego „błogość”. Pomoże to utrzymać długość haju.

Produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 będą również skutecznie syntetyzować endokannabinoidy i receptory kannabinoidowe. Zwróć także uwagę na pokarmy zawierające terpeny, takie jak mircen lub pinen, które wzmacniają efekty THC. Pinen można znaleźć w szałwii, tymianku i innych ziołach, a mircen w mango, brokułach i orzechach. Jeśli wszystko inne zawiedzie, multiwitamina także się dobrze sprawdzi, poprawiając wchłanianie komórkowe i pracę układu krążenia, co wspomoże przepływ THC.

6. Ćwiczenia

Powinieneś także zaobserwować, jak zdrowe są Twoje ogólne nawyki. Twoja dieta może zostać zmodyfikowana, aby poprawić jakość doświadczanych przez Ciebie efektów. Organizm wchłania i magazynuje THC w tkance tłuszczowej. Czasami duża ilość tłuszczu może obniżać jakość haju. Dlatego też wskazana jest odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia, które zmniejszają ogólną ilość tkanki tłuszczowej.

Może to oznaczać zrezygnowanie z lodów i zastąpienie ich wspomnianą wyżej gorzką czekoladą. Ćwiczenia są również bardzo istotne. Są nie tylko dobre dla ogólnego stanu zdrowia, ale, jak sugerują badania, wpływają na mózg w podobny sposób, jak marihuana. Nie tylko poprawiają nastrój, ale mogą faktycznie uwalniać THC z nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Badanie opublikowane w 2013 r. w dzienniku Drug and Alcohol Dependence wykazało, że sesja cardio podnosi poziom THC we krwi o 15%.

Ćwiczenia

7. Zrób przerwę swojej tolerancji

Jeśli spróbowałeś już wszystkiego, o czym wspomnieliśmy wcześniej i nadal nie jesteś na haju, naprawdę współczujemy. Zoptymalizowałeś wszystkie możliwe parametry, aby zintensyfikować haj, bez żadnych widocznych efektów. Powinieneś zacząć się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje. Marihuana może poprawić nasze życie na wiele sposobów, ale nie rozwiąże głęboko zakorzenionego problemu emocjonalnego. Obiektywnie oceń poziom konsumpcji cannabis. Jeśli nadużywasz marihuany, być może nadmierna ekspozycja na konopie indyjskie powoduje malejące efekty.

Dobrze jest zdecydować się na zrobienie sobie przerwy. Sprawdź, czy wytrzymasz miesiąc lub więcej bez cannabis. Im dłuższa przerwa, tym mocniejszy będzie Twój haj po jej zakończeniu. Szacuje się, że kannabinoidy potrzebują miesiąca, aby całkowicie opuścić Twój organizm. Jeśli przerwa od marihuany brzmi nieprzyjemnie, możesz znaleźć wsparcie, które pomoże Ci przez nią przejść. Zobacz, jak wygląda Twoje życie bez marihuany. Jeśli po przerwie stwierdzisz, że w Twoim życiu nadal jest dla niej miejsce, odczujesz mocniejsze efekty niż kiedykolwiek wcześniej.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.