By Luke Sumpter

Sour Diesel to odmiana znana miłośnikom konopi na całym świecie. Spokojnie można ją nazwać jedną z najbardziej znanych i lubianych odmian, na poparcie czego ma aprobatę "High Times"! Wymieniona została na liście 25 Najlepszych Odmian Wszech Czasów, a w magazynie stwierdzono nawet, że zawsze będzie miała miejsce na tej liście.

ENIGMATYCZNA HISTORIA SOUR DIESEL

Pomimo powszechnej rozpoznawalności, dokładne pochodzenie Sour Diesel pozostaje przedmiotem dyskusji. Jej korzenie sięgają wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, ale nie wiadomo nic pewnego na temat odmian macierzystych, które posłużyły do stworzenia tej legendy. Niektórzy hodowcy twierdzą, że Sour Diesel to po prostu odrębny fenotyp odmiany Diesel, podczas gdy inni uważają, że odmiana powstała z krzyżówki Chemdawg i Northern Lights. Inni odrzucają obydwie te teorie i wierzą, że Sour Diesel odziedziczyła geny po Original Diesel i potomstwu Northern Light, Shiva i Hawaiian.

Dokładne pochodzrnie Sour Diesel może na zawsze pozostać tajemnicą, ale jej genotyp pozostał mniej więcej niezmieniony. To odmiana z dominacją genów sativa, a klasyczna wersja od RQS zawiera 70% genów sativa i 30% indica.

DZIAŁANIE SOUR DIESEL: TOWARZYSKI I STYMULUJĄCY HAJ

Dominacja genów sativa i THC na poziomie 19% w Sour Diesel zapewniają stymulujący i niezamulający haj. Wysoka zawartość THC w połączeniu z przewagą cech sativa daje szybko działające i długotrwałe doświadczenie, które nie wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie. To z pewnością rodzaj marihuany, który poprawia samopoczucie i wielu palaczy odczuwa euforię oraz tymczasową ulgę od złego nastroju i stresu.

Efekty umysłowe zwiększają zdolności poznawcze i wprowadzają palaczy w towarzyski i rozmowny nastrój — to cechy, które czynią Sour Diesel świetną odmianą do palenia podczas spotkań i imprez. Jej działanie może pomóc przełamać pierwsze lody i poradzić sobie z wcześniej niezręcznymi barierami społecznymi. Jest również znakomitym wyborem do palenia z najbliższą ekipą, żeby filozofować i zagłębiać się w poważne rozmowy.

Stymulujące działanie jest w stanie zwiększać produktywność i pasuje jak ulał do porannego kubka kawy. Zwiększenie czujności czyni ten haj niemal środkiem dopingującym do radzenia sobie z codziennym zadaniami i projektami kreatywnymi. Wielu użytkowników mówi także o niej jako o afrodyzjaku, który podkręca libido. To czyni ją wyborną odmianą dla par, które lubią wspólnie palić w łóżku.

Sour Diesel jest znana z wywoływania uczucia suchości w ustach. Dochodzi do tego, kiedy THC wiąże się z receptorami kannabinoidowymi w śliniankach i sygnalizuje zmniejszenie ilości śliny. Choć może być to czasami irytujące, jest to doskonały pretekst, aby przygotować dzbanek zmrożonego soku owocowego przed paleniem.

Po godzinie lub dwóch, w zależności od tego, ile zdecydowałeś się wypalić, działanie typowe dla roślin sativa zaczyna ustępować miejsca już nie tak mocnym, lecz wciąż odczuwalnym działaniom genów indica. Średni poziom CBD również daje o sobie znać, gdy haj delikatnie łagodnieje. Jeśli jesteś w środku pracowitego dnia, to czas zapalić lub wapować trochę więcej. Jeśli jesteś w domu, to może czas na regenerującą drzemkę.

Sour Diesel

SMAK I ZAPACH SOUR DIESEL: BEZKONKURENCYJNE CECHY

Jak już wspomnieliśmy, Sour Diesel zdobyła miejsce wśród 25 Najlepszych Odmian Wszech Czasów. W „High Times” stwierdzono nawet, że w konopnym świecie nie ma lepszego smaku, niż Sour Diesel — i nie ma w tym pomyłki! Jej pąki wysyłają wyraźny zapach diesla do Twojego układu węchowego. To samo wrażenie ogarnia kubki smakowe, kiedy te kwiaty są palone, wapowane lub dodawane do żywności. Choć zapach i smak diesla mogą wydawać się nieatrakcyjne dla niewtajemniczonych, to dodatkowe terpeny łączą się, aby stworzyć coś prawdziwe spektakularnego i bez wątpienia wyjątkowego.

Analizy laboratoryjne wykazały złożony profil terpenów w kwiatach Sour Diesel. Jednym z najbardziej znaczących jest mircen, molekuła, która nadaje tej odmianie ziemiste i piżmowe nuty oraz wywołuje wrażenia upalenia i radości. Innym jest limonen, który dodaje nuty cytrusów. Kariofilen to kolejny ważny terpen w tej odmianie, który generuje zapachy czarnego pieprzu i rozmarynu. Wszystkie te ziołowe, ziemiste i owocowe nuty łączą się, aby stworzyć coś, co nie jest słodkie, ale też nie słone.

UPRAWA SOUR DIESEL: DUŻE I SATYSFAKCJONUJĄCE PLONY

Jak na odmianę typu sativa, uprawa Sour Diesel to sama przyjemność. Ma ona stosunkowo krótki czas kwitnienia, wytwarza kompaktowe, kuliste pąki i oferuje znaczne zbiory. Indor rośliny mogą osiągnąć do 160cm wysokości, ale techniki treningowe, takie jak ScrOG mogą pomóc w ograniczeniu jej wysokości do mniej więcej metra. Z drugiej strony, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, to pozwól jej rozwinąć skrzydła! Rośliny uprawiane indoor dają satysfakcjonujące plony, do 525g/m² po rozsądnym czasie kwitnienia rzędu 9–11 tygodni.

Outdoor rośliny mogą z łatwością osiągnąć 200cm wysokości. Wymaga to większej uwagi jeśli chodzi o przycinanie, ale plony sprawiają, że warto włożyć ten dodatkowy wysiłek. Każda roślina da do 600g pąków i będzie gotowa do zbiorów późnym październikiem. Sour Diesel preferuje łagodny klimat, więc pamiętaj o tym, jeśli będziesz chciał osiągnąć maksymalne plony.

DIESEL AUTOMATIC

Diesel Automatic łączy najlepsze cechy Sour Diesel w mniejszym, szybszym i prostszym w uprawie okazie. Hodowcy Royal Queen Seeds stworzyli tę stymulująca odmianę poprzez skrzyżowanie legendarnej Diesel z Cannabis ruderalis. Profil genetyczny ich potomstwa to 40% sativa, 30% indica i 30% ruderalis.

Diesel Automatic produkuje wysokie i zbite kwiaty, udekorowane pomarańczowymi słupkami i wieloma lśniącymi trichomami. Te gruczoły ciężko pracują w czasie fazy kwitnienia, aby wytworzyć zawartość THC rzędu 14%. Choć taka ilość nie wystrzeli twojego mózgu w kosmos, to zapewnia umiarkowany haj, trafiający w punkt pomiędzy trzeźwością i przesadą. Ciesz się funkcjonalnym hajem w ciągu dnia, który wesprze twoją kreatywność i funkcje poznawcze.

Odmiana Diesel Automatic pozostanie mała i prosta w utrzymaniu w każdych warunkach. Rośliny indoor wytwarzają zbiory rzędu 325–375 g/m² i osiągają wysokość 70 cm. Uprawiane outdoor rosną trochę wyższe, do 110 cm i oferują satysfakcjonujące 60–110 g kwiatów na roślinę. Zbiorów możesz spodziewać się już po 8–9 tygodniach po wykiełkowaniu.

Diesel Automatic

Diesel Auto
23_genetic background_1 Diesel x Ruderalis
33_Yield indoors_1 325 - 375 gr/m2
31_plant height outdoor_1 40 - 70 cm
25_flowering time_1 8 - 10 tygodni
29_THC_1 THC: 14%
28_Type Blend_1 Sativa 40% Indica 30% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 60 - 110 gr/plant
32_plant height outdoors_1 60 - 110 cm
27_harvest period_1 13 to 14
22_Effect_1 Klarowne, Uspokajające

Kup Diesel Auto

PONADCZASOWY KLASYK, KTÓREGO POWINIEN SPRÓBOWAĆ KAŻDY HODOWCA

Sour Diesel nie osiągnęła sławy i prestiżu ot tak — zasłużyła sobie na nie! Nieważne czy jesteś początkującym hodowcą szukającym swojej ulubionej odmiany, czy weteranem odmian sativa poszukującym czegoś oldschoolowego, Sour Diesel Cię nie zawiedzie. Jej motywujący haj i niezrównany smak czekają. Przygotuj słoiki na przechowywanie jej obfitych plonów!

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.