The RQS Blog

.By Adam Parsons

Jeśli chodzi o marihuanę, niektórzy lubią, kiedy jest ona nieco mocniejsza. Kali Dog od RQS zawiera silną, amerykańską genetykę i nie zawodzi w kwestii siły działania. Odmiana ta wywołuje porywające efekty umysłowe, które wręcz wysadzą Cię w powietrze, zanim jeszcze zdążysz się porządnie zaciągnąć. Zaprawieni palacze doceniają jej bardzo aromatyczny dym, cechujący się nutami cytrusów i paliwa napędowego. Kali Dog to doskonały przykład tego, co oferują najlepsze amerykańskie odmiany marihuany.

POCHODZENIE GENETYCZNE KALI DOG: CHEMDAWG I SOUR DIESEL

Hodowcy Royal Queen Seeds zdecydowali się na proste, ale skuteczne połączenie podczas tworzenia odmiany Kali Dog. Skrzyżowali ze sobą dwie najpopularniejsze odmiany konopi — uwielbianą na zachodnim wybrzeżu OG Kush oraz gwiazdę wschodniego wybrzeża, Sour Diesel. Dzięki temu połączeniu pojawiła się Kali Dog, niezwykle mocna odmiana, którą cechuje wyjątkowo orzeźwiający i ostry profil terpenowy o nutach oleju napędowego.

Kali Dog może pochwalić się poziomem THC wynoszącym około 17–20%, co powoduje, że pomimo niewielkiej dominacji genów indica (60% indica, 40% sativa), jej cechy skłaniają się bardziej ku genom sativa. Od ponad 20 lat Kali Dog jest uważana za jedną z najlepszych odmian imprezowych, ale uwielbiają ją także użytkownicy medycznej marihuany.

UPRAWA KALI DOG: MOCNA MARIHUANA LUBIĄCA ODŻYWKI

Na papierze Kali Dog wygląda jak przeciętna hybryda z dominacją genów indica. Jednak zaskakujące jest to, że jej rośliny wykazują typową strukturę roślin sativa — są wysokie oraz wyciągają się, kiedy wkraczają w fazę kwitnienia. Indoor rośliny wykazują więcej cech odmian indica i są niższe oraz bardziej krzaczaste. Ze względu na to, że odmiana ta naprawdę lubi rosnąć, jeśli posiadasz ograniczoną przestrzeń, prawdopodobnie będziesz musiał ją przycinać.

Kali Dog to mocna odmiana pod wieloma względami, ale nie czerpie swojej siły z powietrza: potrzebuje naprawdę sporych ilości składników odżywczych. W zależności od tego, jak na to spojrzysz, może to być naprawdę dobra rzecz; nie musisz już martwić się o kwestię spalenia roślin składnikami odżywczymi i w końcu będziesz mógł wykorzystać zakupiony dawno temu wzmacniacz kwitnienia!

Kali Dog

Kali Dog

Kali Dog

Genetic background Chemdawg x Sour Diesel
Yield indoor 450 - 500 gr/m2
Height indoor 90 - 160 cm
Flowering time 9 - 10 weeks
THC strength THC: 18% (aprox.) / CBD: Low
Blend 40% Sativa, 60% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor 500 - 550 g/per plant (dried)
Height outdoor 175 - 210 cm
Harvest time Late October
Effect Cerebral and uplifting

Buy Kali Dog

Nie twierdzimy, że Kali Dog jest szczególnie „trudna” w uprawie, ale jeśli istnieje jakakolwiek kwestia, na którą musisz szczególnie zwrócić uwagę, to jest to wysoki poziom wilgotności. Zwarte pąki charakterystyczne dla tej odmiany sprawiają, że jej rośliny są wrażliwe na pleśń, więc raczej powinieneś unikać uprawiania jej outdoor w wilgotnym oraz deszczowym klimacie. Jeśli mieszkasz w takim miejscu, postaw na uprawę indoor, w której jesteś w stanie kontrolować wilgotność. I jeśli już poruszamy kwestię uprawy indoor, tę odmianę cechuje także mocny zapach, który powoduje, iż potrzebować będziesz dobrej filtracji powietrza podczas fazy kwitnienia.

Indoor Kali Dog kwitnie przez okres 9–10 tygodni, oferując do 500 g rewelacyjnych oraz bardzo żywicznych pąków na metr kwadratowy. Outdoor odmiana gotowa będzie pod koniec października, oferując aż do 650 g pąków na roślinę (przy uprawie w optymalnych warunkach).

OPTYMISTYCZNE EFEKTY, CHARAKTERYSTYCZNE DLA ODMIAN SATIVA

Biorąc pod uwagę odmiany rodzicielskie — OG Kush oraz Sour Diesel — nie jest zaskoczeniem, że Kali Dog jest bardzo mocną odmianą. Z pewnością zauważysz to już przy pierwszym zaciągnięciu się. Zaskakujące jest jednak to, że jej efekty kompletnie nie są tym, czego można oczekiwać od hybrydy z dominacją genów indica. Kali Dog zapewnia umysłowe, podnoszące na duchu efekty, które sprawią, że na Twojej twarzy pojawi się uśmiech od ucha do ucha.

Kali Dog nie wywoła u Ciebie uczucia letargu; zamiast tego obudzi Cię i zmotywuje, sprawiając, że będziesz miał ochotę na wypróbowanie nowych rzeczy. Odmiana ta sprawia, że Twój umysł jest czysty i ogarnia Cię uczucie skupienia na wiele godzin. Dopiero po dość długim czasie energetyzującego haju poczujesz uczucie relaksu obejmujące całe ciało, co jest idealnym zakończeniem niesamowitych, umysłowych efektów!

Jednak ze swoimi energetyzującymi oraz umysłowymi efektami, Kali Dog nie jest przeznaczona dla każdego. Osoby skłonne do doświadczania paranoi oraz stanów lękowych powinny palić tę mocną odmianę z umiarem i bez pośpiechu.

ZASTOSOWANIA MEDYCZNE

Przy stężeniu THC wynoszącym 20%, Kali Dog może być korzystna dla osób, które używają THC do celów terapeutycznych. Osoby stosujące tę odmianę zgłaszają, że pomaga ona szczególnie w przypadku chronicznego i ogólnego bólu oraz bólu mięśni. Uważa się, że Kali Dog sprawdzi się także w łagodzeniu stresu, depresji, zespołu stresu pourazowego oraz zaburzeń nastroju. Odmiana znana jest również z wywoływania gastrofazy, więc może przydać się w celu wzmocnienia apetytu.

AROMAT I SMAK

Kali Dog słynie z bardzo intensywnego aromatu, który łączy w sobie nuty cytryny oraz oleju napędowego z odrobiną zapachu ziemi. Te nuty przenoszą się także na jej smak, tworząc super bogaty, ostry dym zdominowany przez cytrusy, z domieszką oleju napędowego przy wydechu.

MOCNE GENY DLA MIŁOŚNIKÓW MOCNEJ MARIHUANY

Jeśli połączysz dwie najbardziej doskonałe legendy marihuany, takie jak OG Kush i Sour Diesel, wynik musi być udany. Hodowcy Royal Queen Seeds wykonali wspaniałą pracę łącząc ze sobą te dwie amerykańskie odmiany, tworząc roślinę, która bez wątpienia jest godna swoich słynnych rodziców. Jesteśmy dumni z tego, że Kali Dog łączy w sobie najlepsze cechy genów sativa i indica. Jest ona dość łatwa w uprawie, posiada niesamowity smak oraz podnoszące na duchu efekty, które gwarantują wspaniałe doświadczenie, szczególnie w towarzystwie przyjaciół.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.