By Luke Sumpter

Odmiany Kush od dawna satysfakcjonują miłośników konopi indica. Ich silne i uspokajające działanie zapewnia przyjemny haj ogarniający ciało, pomaga pozbyć się stresu oraz ma medyczne właściwości. Special Kush #1 to dobry dodatek do linii Kush, zawierający wszystkie najlepsze cechy odmian tego typu, wraz ze swoim własnymi, wyjątkowymi właściwościami.

SPECIAL KUSH #1: ANALIZA GENETYCZNA

Special Kush #1 to odmiana ze sporą dominacją cech indica. Jej geny to 80% indica i 20% sativa. Hodowcy stworzyli tą odmianę poprzez połączenie dwóch legendarnych linii konopi: Kush i Afghani. Obydwie te odmiany są dobrze znane za sprawą upalającego działania i lepkich pąków.

Odmiany Kush pochodzą z pasma górskiego Hindukusz — grupy struktur skalnych rozciągających się na granicy Afganistanu i Pakistanu. Większość okazów Kush jest naładowana terpenami, które dają ziemiste, pieprzne i cytrusowe zapachy. Często ich kwiaty mają piękne odcienie pomarańczy, brązu i fioletu.

Odmiany Kush zapewniły dobre podstawy do stworzenia Special Kush #1, ale hodowcy Royal Queen Seeds chcieli przechylić szalę jeszcze bardziej na stronę genów indica i wiedzieli dokładnie, jak to zrobić.

Zaczęli kiełkować nasiona Afghani, aby uzyskać jak najlepsze okazy. Rośliny Afghani zawierają niemal wyłącznie geny indica, około 90–100%. Te odmiany typu landrace również pochodzą z gór Hindukusz.

Nie wiadomo do końca, jak trafiły one na Zachód, ale według legendy poszukiwaczom odmian udało się zdobyć kilka dzikich nasion przed sowiecką inwazją w 1979 roku.

Dzikie odmiany pochodzące z Afganistanu są genetycznie czyste i zapewniają relaksujący haj wpływający na ciało oraz nieodparty smak haszyszu i przypraw.

Po kilku pokoleniach krzyżowania, hodowcy byli zachwyceni rezultatami. Potomstwo miało dominację genów indica, gęste skupiska pąków oraz imponującą produkcję żywicy.

UPRAWA SPECIAL KUSH #1

Special Kush #1 zapewnia satysfakcjonujące plony indoor oraz outdoor. Geny pochodzące z Hindukuszu pozwalają jej tolerować różne temperatury, od ciepłych pór letnich w okolicach równika, do chłodniejszych sezonów hodowlanych na północnych szerokościach geograficznych.

Special Kush #1 dobrze radzi sobie indoor, gdzie dochodzi do wysokości 1 metra. Spodziewaj się plonów w wysokości 425–475 g/m², po krótkim czasie kwitnienia 7–8 tygodni.

Outdoor, w sposób nietypowy dla morfologii indica, rośliny osiągają do 270 cm. Przygotuj się na zbiory dochodzące do 500–550 g na roślinę, na koniec września.

Special Kush #1 wywarza wysokie i zbite kwiaty, jej cole uginają się pod trichomami i produkują wąsowate słupki.

Ta odmiana ma tendencję do wytwarzania krzaczastego i gęstego listowia. Hodowcy mogą to kontrolować poprzez topping i przycinanie, aby dopuścić więcej światła do pąków rosnących wewnątrz.

Special Kush 1

Special Kush 1

Special Kush 1

Genetic background Afghan x Kush
Yield indoor 425 - 475 gr/m2
Height indoor 60 - 100 cm
Flowering time 7 - 8 weeks
THC strength THC: 17% (aprox.) / CBD: Low
Blend 20% Sativa, 80% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor 500 - 550 g/per plant (dried)
Height outdoor 200 - 270 cm
Harvest time Late September
Effect Clear and energetic

Buy Special Kush 1

DZIAŁANIE SPECIAL KUSH #1

Special Kush #1 zapewnia działanie typu indica. Rozluźnia mięśnie, zmniejsza ich naprężenie oraz tymczasowo łagodzi ból oraz napięcie. Ta odmiana zapewnia efektywny i szybko działający haj.

Poziom THC na poziomie 17% wywołuje haj, który mieści się gdzieś pomiędzy subtelnością a siłą. Działa na ciało wystarczająco mocno, aby wywołać działanie lecznicze, ale umysł pozostaje jasny i funkcjonalny. Możesz palić te kwiaty w ciągu dnia w celach terapeutycznych, bez negatywnego wpływu na świadomość.

Muzycy i osoby kreatywne od dawna chwaliły odmiany Kush jako źródło inspiracji. Wielu rapuje lub śpiewa o ich działaniu, a pisarze lubią przypływ kreatywności, który mogą zapewnić jedynie odmiany Kush. Zapal jointa z tych kwiatów następnym razem, kiedy będziesz chciał pisać, malować albo grać, żeby osiągnąć zadziwiające rezultaty!

SMAK I AROMAT

Special Kush #1 zaskakuje układ węchowy cudownymi zapachami i smakami sosny, mięty, pieprzu i przypraw. Te smaki czynią z niej również świetną opcję do stosowania w kuchni.

Special Kush #1 odziedziczyła swój profil terpenów od obydwojga rodziców. Kush przekazał jej wysokie poziomy przeciwzapalnego terpenu kariofilenu oraz uspokajającego terpenu mircenu, podczas gdy po Afghani odziedziczyła wysokie poziomy pinenu oraz ocymenu.

SPECIAL KUSH #1: LEPKA, PACHNĄCA, UPALAJĄCA

Special Kush #1 zadowoli każdego miłośnika odmian indica. Jej średniej mocy haj zapewni wszystkie korzyści odmiany indica bez przesadnego usypiania. A jej pyszne kwiaty umilą każdą sesję!

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.