By Steven Voser

Dowiedz się, jak wywołać fazę kwitnienia u roślin marihuany uprawianych outdoor.

Pełne słońca balkony i ogrody to prawdopodobnie jedne z najlepszych miejsc do uprawy własnego zioła. Niestety, uprawa na zewnątrz może być trudna, jeśli mieszkasz daleko na północy czy południu lub wzdłuż równika. Możesz jednak pokonać niektóre wyzwania związane z uprawą na tych obszarach, wywołując fazę kwitnienia. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez ten proces i pomożemy uzyskać większą kontrolę nad uprawą outdoor.


Kiedy marihuana kwitnie na zewnątrz?

Fotoperiodyczne rośliny marihuany zaczynają kwitnąć pod koniec lata (po przesileniu letnim), gdy dni stają się krótsze, a noce dłuższe. Szerokość geograficzna ma oczywiście duży wpływ na to, kiedy kwitną rośliny, ponieważ koreluje to z długością dnia i ilością światła dziennego w danym regionie.

Generalnie jednak rośliny konopi zaczną kwitnąć po przesileniu czerwcowym na półkuli północnej (20 lub 21 czerwca, w zależności od roku) i po przesileniu grudniowym na półkuli południowej (20 lub 21 grudnia). Należy pamiętać, że kwitnienie na zewnątrz rozpoczyna się o wiele bardziej stopniowo, ponieważ wystawienie na światło dzienne skraca się o kilka minut każdego dnia.

Jak długo trwa faza kwitnienia?

Czas kwitnienia rośliny na zewnątrz zależy od jej genetyki i środowiska. Rośliny konopi mogą być gotowe do zbioru między wrześniem a listopadem na półkuli północnej oraz od marca do maja na półkuli południowej.

Dlaczego miałbyś chcieć wymusić kwitnienie roślin marihuany?

Kiedy myślimy o uprawie na wolnym powietrzu, zwykle uważamy, że nie mamy prawie żadnej kontroli nad cyklem świetlnym naszej marihuany. Ale wcale nie musi tak być. Chociaż pozwalanie roślinom na podążanie naturalnym rytmem ma swoje zalety, czasami niewielka ingerencja człowieka może wpłynąć na różnicę między przeciętnymi a dużymi zbiorami.

Korzyści z wymuszenia kwitnienia u roślin cannabis outdoor

Oto dlaczego warto rozważyć wywołanie kwitnienia roślin u ogrodowych:

1. Uniknięcie mrozu

Obszary położone daleko na północ lub południe od równika cechują zwykle długie, surowe zimy, które pojawiają się dużo wcześniej niż na innych obszarach globu. Na przykład, jeśli uprawiasz marihuanę outdoor w północnej Europie lub południowej Argentynie, możesz chcieć zmusić rośliny do wczesnego kwitnienia, aby uniknąć wczesnych zimowych przymrozków lub deszczu, który może zniszczyć zbiory.

2. Ograniczenie rozmiaru

Z drugiej strony, jeśli mieszkasz blisko równika, możesz wymusić kwitnienie roślin uprawianych na zewnątrz i w ten sposób ograniczyć ich wzrost. Ze względu na długie, stałe godziny nasłonecznienia na tych obszarach przez cały rok, odmiany fotoperiodyczne rosnące w pobliżu równika mogą potrzebować dużo czasu, zanim zaczną kwitnąć, a jeśli mają dużo miejsca, mogą stać się bardzo wysokie.

3. Nieustanne zbiory

Nie musisz mieszkać na Ziemi Ognistej czy w Oslo, aby być zaintrygowanym pomysłem wywołania kwitnienia. W rzeczywistości wielu hodowców outdoor decyduje się na zmuszanie swoich roślin do kwitnienia, aby uzyskać wiele zbiorów marihuany w ciągu jednego roku. Niektórzy doświadczeni hodowcy produkują nawet nieustające zbiory następujące co dwa tygodnie przez cały sezon wegetacyjny.

How to Force Cannabis Flowering Outdoors

Kiedy można wymusić kwitnienie cannabis na zewnątrz?

Jeśli mieszkasz w chłodnej, umiarkowanej strefie klimatycznej (takiej jak Wielka Brytania, północna Europa lub dalekie południe w Ameryce Południowej), możesz napotkać zimną, wilgotną jesień i wczesną zimę, która zachodzi na koniec fazy kwitnienia Twoich roślin. Aby te warunki nie zagroziły jakości i wielkości zbiorów, zalecamy zmuszanie roślin ogrodowych do przedwczesnego kwitnienia w połowie czerwca lub na początku lipca na półkuli północnej oraz w połowie stycznia lub na początku lutego na półkuli południowej.

Na przykład w Wielkiej Brytanii rośliny marihuany uprawiane na wolnym powietrzu zaczną kwitnąć naturalnie mniej więcej we wrześniu. Aby uniknąć ulewnych deszczy i jesiennych wiatrów, zalecamy hodowcom w Wielkiej Brytanii zmuszać rośliny do kwitnienia już w połowie czerwca lub na początku lipca. Biorąc pod uwagę zimną wiosnę w tym regionie, prawdopodobnie należy też rozpocząć sianie roślin indoor.

Z drugiej strony, jeśli mieszkasz blisko równika lub w tropikach, możesz uprawiać marihuanę na zewnątrz przez cały rok. Biorąc pod uwagę te warunki, możesz zasadniczo zmusić rośliny do kwitnienia, kiedy tylko chcesz (oczywiście przy odpowiedniej pogodzie).

Jak wymusić kwitnienie u roślin marihuany rosnących outdoor

Zasada wymuszenia kwitnienia roślin jest prosta — po prostu zmniejsz ilość światła, jaką otrzymują Twoje rośliny. To, w jaki sposób zdecydujesz się to zrobić, zależy jednak od liczby uprawianych roślin i pogody w Twojej okolicy.

Jeśli hodujesz kilka roślin na balkonie lub tarasie i nie musisz się martwić o ekstremalne temperatury i ulewne deszcze, wystarczy prosta rama drewniana lub PCV, wyposażona w nieprzepuszczającą światło plandekę. Wystarczy wstawić rośliny pod plandekę w nocy i dać im pełne 12 godzin nieprzerwanej ciemności, aby zmusić je do kwitnienia.

Alternatywnie możesz również przenieść rośliny do garażu, piwnicy lub szopy w nocy; pamiętaj tylko, że wybrane miejsce musi być w 100% zaciemnione, aby rośliny zaczęły kwitnąć.

Jeśli uprawiasz dużo roślin, prawdopodobnie nie chcesz przenosić ich każdego dnia. W takim przypadku możesz rozważyć automatyczną plandekę lub zadaszenie. Następnie możesz użyć czasomierza, aby upewnić się, że rośliny znajdą się w ciemności o tej samej porze, bez konieczności przenoszenia każdej z osobna.

Jeśli pogoda w Twojej okolicy nie jest tak sprzyjająca wczesną jesienią, możesz zainwestować w mały, kryty namiot do uprawy, wyposażony w lampę i wentylator. Gdy już będziesz zadowolony z tego, jak rośliny wyrosły na zewnątrz, przenieś je do namiotu, aby mogły spokojnie dojrzeć bez martwienia się o zimno, deszcz lub wiatr.

Wywoływanie kwitnienia: czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zasłanianiu roślin

Mimo że wymuszanie kwitnienia jest dość proste, jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, aby upewnić się, że proces przebiega płynnie.

🌬️ Cyrkulacja powietrza

Kiedy przenosisz rośliny pod przykrycie, jedną z pierwszych rzeczy, o których musisz pomyśleć, jest przepływ powietrza. Zużyte, zastałe powietrze może podnieść temperaturę i wilgotność względną wokół roślin, tworząc pożywkę dla szkodników, grzybów i patogenów bakteryjnych. Niezależnie od tego czy trzymasz rośliny pod plandeką, czy w namiocie do uprawy w pomieszczeniu, upewnij się, że krąży wokół nich czyste, świeże powietrze, aby były zdrowe.

📅 Harmonogram

Musisz trzymać się szczegółowego harmonogramu. Odmiany fotoperiodyczne są bardzo wrażliwe na zmiany cyklu światła, a niewielka wpadka, gdy próbujesz zmusić rośliny do kwitnienia, może przywrócić je do fazy wzrostu lub wywołać hermafrodytyzm. Aby uzyskać najlepsze wyniki, utwórz spójny harmonogram kwitnienia z dużą ilością przypomnień, aby upewnić się, że rośliny będą zasłonięte oraz odsłonięte o tej samej porze każdego dnia.

🕶️ Całkowite zaciemnienie

Na koniec upewnij się, że struktura, w której znajdują się rośliny podczas fazy kwitnienia w 100% nie przepuszcza światła. Promienie słoneczne podczas zaciemnienia w fazie kwitnienia mogą powodować duży stres u roślin i przerwać proces. Gdziekolwiek trzymasz swoje rośliny, upewnij się, że w godzinach ciemności nie są wystawione na żadne światło.


Nie chcesz zmuszać roślin do kwitnienia? Wypróbuj odmiany szybko kwitnące lub automaty

Zamiast co sezon wymuszać kwitnienie roślin zewnętrznych, zalecamy przyjrzenie się odmianom, których okres kwitnienia dostosowany jest do lokalnego klimatu.

Na przykład nasze szybko kwitnące odmiany są specjalnie hodowane, aby wchodziły w etap kwitnienia w ciągu zaledwie 40 dni. Nasi doświadczeni hodowcy opracowali te odmiany specjalnie z myślą o hodowcach, którzy chcą wcześniej zbierać kwiaty lub osiągnąć wiele zbiorów w jednym sezonie.

Alternatywnie, odmiany automatyczne są kolejną świetną opcją, szczególnie jeśli mieszkasz w tropikach lub blisko równika. W przeciwieństwie do odmian feminizowanych lub regularnych, nasze automatyczne odmiany marihuany są specjalnie hodowane za pomocą genetyki ruderalis i kwitną automatycznie na podstawie wieku, a nie zmian w cyklu świetlnym. Jeśli chcesz uzyskać wiele zbiorów rocznie, nasze automaty są najlepszym rozwiązaniem.

Poniżej znajdują się niektóre z naszych ulubionych szybko kwitnących i automatycznie kwitnących odmian:

Candy Kush Express

Jako krzyżówka Sweet Special i Royal Kush, Candy Kush Expressto dobrze zbalansowana hybryda z dużą mocą i pysznym, cytrusowym aromatem. Ta odmiana ma korzenie w legendarnej Afghan Kush i wywołuje silne upalenie, które może przykleić Cię do kanapy na wiele godzin. Faza kwitnienia trwa 7–9 tygodni — wyjątkowo niedługo jak na odmianę fotoperiodyczną.

Candy Kush

Candy Kush Express (Fast Flowering)
23_genetic background_1 Sweet Special x O.G. Kush
33_Yield indoors_1 475 - 525 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 7 - 9 tygodnie
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 40% Indica 60%
34_yield outdoor_1 450 - 500 gr/plant
32_plant height outdoors_1 100 - 170 cm
27_harvest period_1 Wczesny wrzesień
22_Effect_1 Relaksujące fizycznie, Upalające

Kup Candy Kush Express (Fast Flowering)

Honey Cream

Honey Creamto efekt ekscytującego połączenia BlueBlack, Maple Leaf Indica i White Rhino. Ta piękna feminizowana roślina rośnie energicznie i szybko oraz wydziela słodki, prawie karmelowy aromat. Jej pąki są bardzo gęste i zapewniają odprężające efekty, które doskonale sprawdzą się pod koniec dnia. Dzięki dużej zawartości genów indica, Honey Cream może być gotowa do zbiorów już po 6–7 tygodniach kwitnienia.

Honey Cream

Honey Cream (Fast Flowering)
23_genetic background_1 BlueBlack x Maple Leaf Indica x White Rhino
33_Yield indoors_1 500 - 550 gr/m2
31_plant height outdoor_1 100 - 160 cm
25_flowering time_1 7 - 8 tygodni
29_THC_1 THC: 16%
28_Type Blend_1 Sativa 35% Indica 65%
34_yield outdoor_1 625 - 675 gr/plant
32_plant height outdoors_1 180 - 250 cm
27_harvest period_1 Wczesny październik
22_Effect_1 Psychodeliczne

Kup Honey Cream (Fast Flowering)

Royal Dwarf

Royal Dwarfto jeden z naszych najbardziej cenionych automatów. Ta niska i tęga roślina osiąga tylko 40–60 cm wysokości, dzięki czemu jest idealna dla dyskretnych hodowców. Ale nie daj się zwieść jej rozmiarowi; Royal Dwarf produkuje grube, gęste pąki o umiarkowanej mocy, pełne słodkich i cytrusowych nut. A co najlepsze, od nasion do zbiorów może przejść w ciągu zaledwie 8–9 tygodni i zapewnia do 80 g kwiatów na roślinę.

Royal Dwarf

Royal Dwarf
23_genetic background_1 Skunk x Ruderalis
33_Yield indoors_1 150 - 200 gr/m2
31_plant height outdoor_1 40 - 70 cm
25_flowering time_1 6 - 7 Tygodnie
29_THC_1 THC: 13%
28_Type Blend_1 Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 30 - 80 gr/plant
32_plant height outdoors_1 50 - 90 cm
27_harvest period_1 9-10 tygodnie po wykiełkowaniu
22_Effect_1 Motywujące, Wzmacniające kreatywność

Kup Royal Dwarf

Sweet ZZ Auto

Dzięki zawartości do 18% THC, Sweet ZZ Autozapewnia całą moc odmiany fotoperiodycznej w małym, dyskretnym i superszybkim opakowaniu. Posiada wspaniały, cytrusowy aromat i wywoła długotrwałe upalenie. Dzięki temu, że jest gotowa do zbiorów w ciągu około 10–11 tygodni i produkuje do 160 g kwiatów na roślinę, Sweet ZZ Auto łamie stereotypy krążące na temat roślin automatycznie kwitnących.

Sweet ZZ Auto

Sweet ZZ Auto
23_genetic background_1 Sweet ZZ x Diesel Auto
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 70-120
25_flowering time_1 6 - 7 Tygodnie
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 35% Indica 60% Ruderalis 5%
34_yield outdoor_1 90 - 175g/plant
32_plant height outdoors_1 100 - 120 cm
27_harvest period_1 9 - 11 tygodnie po wykiełkowaniu
22_Effect_1 Upalające

Kup Sweet ZZ Auto

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.